Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » potrebuju hodnoceni

potrebuju hodnoceni

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

24 muž 31.01.2007 21:12:15

chci se prosim zeptat na nazor nejakeho „profi“ bezce-je mi 16,zacal sem behat v breznu 2006,mel sem 10 kg nadvahu a nikdy predtim sem nesportoval,beh se mi zalibil,a v cervenci sem bezel svuj prvni 1/2 maraton,to uz sem mel 2 kg podvahu a vubec sem po dobehu nebyl nejak extremne unavenej nebo zadejchanej-cas sem mel 1:53:12s.ted nabeham asi 50 km tejdne,tak se chci zeptat jestli mam sanci (za par let) zabehnout maraton pod 3 hod.-vim ze je to stupidni dotazu,ale chybi mi motivace,tak potrebuju slyset nazor nekoho kdo tomu fakt rozumi a rekne mi k tomu neco.dekuji vsem za odpovedi

avatar

Brno

10 km: 0:42:29 (2007)
půlmaraton: 1:30:54 (2007)
maraton: 3:41:49 (2007)

Pavel muž 31.01.2007 21:53:44

Sorry, nejsem v žádném případě nic jako profi běžec, ale byl jsem v podobné situaci (akorát teda nadváhu jsem nikdy neměl). Mno maraton pod 3…nic není nemožné, když člověk fakt chce, ale když už ti teď chybí motivace…pokud člověk nemá obrovský přirozený talent nebo fyzický potenciál z jiného sportu, chce to mnoho let tréninku. Šance je, pokud vytrváš. Jako zajímalo by mě, jestli se to podaří mě, osobně věřím, že pokud zůstanu u běhání a budu se snažit, tak se můžu zlepšovat řadu let a třeba i na ten maraton pod 3. Jsme mladí a máme život před sebou. A když se to nepovede pod tu magickou hranici, co už, žít aktivně je (řekl bych) důležitější…

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 31.01.2007 22:55:43

Připojuji se, i když také nejsem profík. Myslím, že na to, abys za 5–6 let dal maraton pod 3 hodiny, určitě máš. Jen je potřeba vytrvat a je pomaloučku zvyšovat běžecké objemy, systematicky zařazovat tréninky zaměřené na rychlost. V Tvém věku lze ještě rozvinout více rychlost. Schválně říkám, za 5–6 let (a možná za víc), abys s tím zbytečně nespěchal a zatím běhal závody kratší, jako je „10km“ a tak okolo. Můžeš se pak dočkat té odměny, že narozdíl od většiny z nás zde bude Tvůj první maratón pod 3 hodiny…

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 31.01.2007 22:59:08

Pavel: pokud člověk nemá obrovský přirozený talent nebo fyzický potenciál z jiného sportu, chce to mnoho let tréninku. Šance je, pokud vytrváš. Jako zajímalo by mě, jestli se to podaří mě, osobně věřím, že pokud zůstanu u běhání a budu se snažit, tak se můžu zlepšovat řadu let a třeba i na ten maraton pod 3.

Pavle bude mi ctí,pokud třeba za pět let na mě při společném dlouhém běhu počkáš.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 31.01.2007 23:36:19

postupně se přes jednotlivé mezikroky propracovat k dlouhodobému cíli. Zaměření na několik let dopředu je i pro léty tréningu otřílené závoďáky dost náročné (pokud nejsi psychicky odolný jedinec, tak to může být i kontraproduk­tivní). Prostě postupovat, hodně zjednodušeno: dát vůbec maraton, pak se zlepšit, stabilizovat se na nějaký čas (plácnu do větru dejme tomu 3:30) a pak začít postupně systematicky ukrajovat. Je možné, že svého dlouhodobého cíle nikdy nedubudeš, ale pro tohle mám úryvek z jedné píšníčky od Mňágy: „I cesta může být cíl…“. Jinak ještě k tomu věku – rozvíjej rychlost (i když já jsem potrefená husa v tomhle ohledu). Stejně maraton poběžíš nejdřív za roky. V tomhle ohledu souhlasím s running-observerem, i když já na jeho dobré rady furt ne a ne dát (ze mě si neber příklad!)

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 01.02.2007 08:07:29

máš 16, nejlepší roky na „budování motoru“, které jsem si promrhal. Stejně jako Forest doporučuji postupné cíle. Ten maraton tam může ležet jako výzva třeba v pětadvaceti, nebo klidně i dřív, ale teď bych se na Tvém místě věnoval kratším věcem, intenzitě a rychlosti, která se s přibývajícími léty zlepšuje hůře a hůře. Na maraton pod 3:00 to chce třeba určitě umět desítku dost pod 00:40:00, takže třeba desítka za 37 mi příjde jako prima cíl a navíc je k ní krásný tréninkový seriál od Miloše Škorpila na behej.com. Jestli Ti něco může pomoci zásadně, tak je to nalezení podobně „postiženého“ ve Tvém okolí. Není lepší motivace než přátelské hecování.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 01.02.2007 09:46:37

Ahoj 24. Hned na zaciatku treba povedat, ze nedostanes radu od ziadneho profibezca, lebo v CR su ozaj profici asi iba 2–3 bezci a na Slovensku ani jeden… Mozu Ti vsak poradit skusenejsi :) Kedze mas iba 16 rokov, tak je zbytocne si dopredu stavat nejake limity, lebo sam este ani netusis, coho si schopny. Jedine, co Ti teraz mozem poradit je, aby si na peknych par rokov zabudol na seriozny maraton. Behaj dalej, najdi si partaka na trening, pripadne skupinu, alebo sa prihlas do bezeckeho oddielu. Precitaj si nieco o systematickom treningu a hlavne maj radost z toho, co robis. Na Tvojom mieste by som sa upriamil na zlepsovanie sa na tratiach DO 5km (t.j. 800m, 1500m, 3000m a 5000m), aby si si zlepsil koordinaciu, bezecky styl a zakladnu rychlost. Nevadi, ze mozno nemas na tieto kratsie trate specialny talent- stoji to za to a pomoze Ti to v dalsom napredovani. Tiez to neznamena, ze teraz musis byt kazdy den na drahe a behat tam intervalove useky, sprinty, odrazy… ale mal by si aj k takemuto treningu privonat a nieco si z neho odniest. Hlavna je vsestrannost a radost zo sportovania. Drzim Ti palce.

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.