Kučera vyhrál Ostravu, na sever Moravy zamířily dva tisíce běžců

Petr Říman | 06.09.2015 | přečteno: 2707×

Martin Kučera stylem start cíl zvítězil za téměř ideálního běžeckého počasí na Craft Ostravském maratonu za 2:30:02, který o víkendu udělal úspěšný pokus o návrat na výsluní. Jeden z nejstarších maratonů v Česku dokázal přilákat na hlavní i doprovodné běhy dvě tisícovky běžců! VÝSLEDKY

Jako druhý doběhl v maratonu Petr Pinďák v čase 2:41:53 a třetí se umístil Petr Kučera 2:46:11. Jako první žena protnula cílovou pásku Eva Filipiová za 3:12:29, druhé místo obsadila Blanka Masničáková s časem 3:30:31.

Na trati půlmaratonu se na prvním místě umístil Roman Kovář 1:16:19, pouhé tři sekundy za ním doběhl Lukáš Kaleta a první žena v cíli byla Lucie Lisníková za 1:31:18.

Počasí bylo téměř ideální, škoda jen silného protivětru zejména v druhé půli závodu, shodli se účastníci s vítězem závodu. „Chtěl jsem zkusit 2:27, celý závod jsem však běžel sám a nebylo s kým střídat,“ popisuje průběh závodu lehce zklamaný vítěz maratonu Martin Kučera pro server Bezvabeh.cz.

Zajímavostí je, že zatímco loni běželo maraton na severu Moravy pouhých 54 borců, letos to již bylo přes dvě stovky a velká účast na kratších distancích dává naději, že se 54 let trvající závod zapíše výrazněji do termínovek mas českých i zahraničních vytrvalců.

Pořadatelům se po dohodě s městem podařilo udělat na trati pár drobných změn a díky minimálnímu převýšení láká k překonávání osobních rekordů. Tento fakt bohatě vyvážil místy neatraktivní trať v industriálním měs­tě.

Komentáře (Celkem 9)

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 27.07.2015 13:06:43

V neděli 6. září se v Ostravě uskuteční Craft Ostravský Maraton 2015. Tato významná sportovní událost bude letos poprvé koncipována jako víkend pro celou rodinu s centrem v ostravském Trojhalí Karolina. Maraton je pořádán za podpory města Ostravy a Moravskoslezského kraje. Organizátoři se letos drží ambiciozního plánu a chtějí do Ostravy přilákat více jak 2 000 účastníků.

rudla muž 04.09.2015 20:42:02

Koukal jsem na mapu, stejně jako loni Cihelní ulice, no takovou atrakci ještě určitě mnozí neviděli. Jinak příští rok by mohlo být až 2500 běžců, když teda udělají i běh na 1.500 m a 3 km. S láskou vzpomínám na původní místo konání v Bělském lese.

Petřvald

10 km: 0:40:40 (2014)
půlmaraton: 1:29:33 (2015)
maraton: 3:27:03 (2015)

mirekfa muž 07.09.2015 09:23:06

Skokan roku. Tak bych nazval letošní Ostravský maratón. Co všechno se změnilo za jeden rok k lepšímu nebudu vypočítávat protože stačí jedno slovo – všechno. Ale jsou tři věci, které nepotěšili. První bylo zmatečné značení tratě na Místecké ulici, kde vozidla vyjíždějící z Dolní oblasti Vítkovic netušila kudy kam a tlačila se do běžecké tratě a běžci zase naopak okupovali místo pro auta. Sto metrů pásky by to vyřešilo. Druhá věc co nepotěšila byla absence místa na sednutí v prostoru občerstvení po doběhu. A třetí věc byl vítr. Kde jste ho koupily? Snad třetí jakost z druhé ruky. To nebyl osvěžující větřík, to byl vichr. A že za to pořadatel nemůže? Možná nemůže, ale kde bych našel tu třetí věc která nepotěšila. Už se těším na další ročník. mirekfa >> rudla, 04. 09. 2015 20:42:02

Motto: Lidé se z dějin nikdy nepoučili, nepoučí se ani z toho, co udělali špatně včera. A zhoršuje se to. Dnes mají dost pozornosti jen na přečtení 140 znaků tweetu a největší intelektuální zátěží je teď neustálá kontrola zpráv na mobilu. Nový e-svět vzbuzuje př

Pavlis muž 07.09.2015 10:00:40

Pokud dle výsledkové listiny sečtu závodníky, kteří skutečně dorazili na start a budu předpokládat, že každá štafeta měla opravdu 8 běžců (což neměla) a přičtu běh za dětí 300 závodníků (bylo jich o něco málo méně), tak jsem na čísle 1788 běžců. Maraton doběhlo 213 závodníků (z 230 na startu). Celkový pokrok opravdu byl a na skokana roku to určitě je:). Těch věcí které nepotěšily je ale mnohem víc než zmínil „mirefka“…

Mladá Boleslav

ruidasilva muž 07.09.2015 16:36:27

Hlavni zavod jsem si uzil naramne. Nemam zadne pripominky, vse bylo skvele az… na auta jak popisuje kolega vyse. Ty jsem fakt nepochopil…jo vlastne mam jednu pripominku. Trat vedla kolem pivovaru a ja fakt v tu chvili dostal chut na pivo. To neni dobry behem zavodu :o)))

Motto: Vše s mírou...

Brno

Pavlis muž 08.09.2015 07:53:09

Dotaz na autora článku, odkud vzal těch loňských 54 běžců??? Pokud se nepletu, tak loni(2014) běželo něco kolem 175 běžců, předloni(2013) cca 145.

Tak článek už přepsali :)

Petřvald

mirekfa muž 08.09.2015 08:28:11

Na bezvaběhu se řeší délka tratě. Pořadatelé psali před závodem o posunutí obrátky na 30 km ( v prvním kole 10 km ) z důvodu prodloužení tratě při podbíhání křižovatky Sokolské a Českobratrské( v druhém kole ).Uvědomuje si někdo zda to tak bylo, nebo jsme opravdu dali nějaký ten metr navíc? (asi 300 m ) Těch 54 účastníků loni nemůžu najít. >> Pavlis, 08. 09. 2015 07:53:09

Brno

Pavlis muž 08.09.2015 09:48:00

>> mirekfa, 08. 09. 2015 08:28:11 Ano, obrátka v druhém kole opravdu posunuta nebyla. Podle ručního měření na mapy.cz a údajů z GPS, měla trať o 300m více – tou smyčkou kolem Nové radnice. První kolo bylo změřeno přesně. Tady jistě není co řešit. Ostatně asi ani 5 a 10km zřejmě nebylo přesné. Jinak nechápu, proč má vítěz na 10km čas 42:29! A vítěz na 5km čas 20:21!

Petr Kaňovský muž 08.09.2015 09:57:09

Asi proto, že podobné doprovodné závody nebere spousta kvalitnějších běžců vážně a vůbec se jich nezúčastňuje. Můj názor je, že čím více různých závodů na jednom místě, tím horší kvalita časů, a někdy i tím větší chaos.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)

Petřvald

mirekfa muž 08.09.2015 11:43:55

Bude to tak, protože třeba ve štafetách (8×5km) se najdou tři časy pod 20 minut a „vítěz“ běžel 5km za 17:52 >> Petr Kaňovský, 08. 09. 2015 09:57:09