Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Jaké novinky přináší letošní kalendář závodů?

Jaké novinky přináší letošní kalendář závodů?
foto: Běhej.com

Radek Narovec | 12.02.2019 | přečteno: 11301×

Venku je sice stále pořádná zima, ovšem v zákulisí to už dlouho pořádně vře. Leden a únor jsou tradičně měsíce, kdy masa pořadatelů vyhlašuje termíny svých závodů. Některé končí, jiné termínovku nově obohacují. Vybrali jsme pár tipů na novinky, které byste neměli přehlédnout.

Černá hora Skyrace, nový horský závod, který jsme již představili koncem loňského roku, se koná 7. září. Pořadatelé známého pražského trailového seriálu Prague Park Race dále rozšiřují svůj záběr. Po loňském vyprodaném Hruboskalském půlmaratonu přišli s ještě větší výzvou pro závodníky milující přírodu. Nový závod se svými parametry (32 km / 2200 m přev.) může směle poměřovat s mezinárodními závody. Pro ty, na které je třicet dva kilometrů moc velká porce, připravili pořadatelé kratší, ale stále atraktivní trasu na vrchol Černé hory – dvanáctikilometrový SkyRun.

Holdujete překážkovým běhům? Tzv. OCRka si kombinací běhu a fitness prvků za poslední roky vybudovala širokou bázi fanoušků. Jedna z top sérií, Gladiator Race, na přelomu května a června poprvé zavítá na divoký Západ! Šikland, největší přírodní zábavní areál v Česku, hostí další závod seriálu TRIUMPHALIS. Běh skrz westernové městečko, indiánskou vesnicí a v přilehlém nádherném údolím s říčkou lemovanou prudkými srázy a velice slušným převýšením. Tohle za výlet na Vysočinu stojí!

Mnohem komorněji vypadá jiná novinka. Fandové ultraběhů, zejména těch etapových, jsou zváni 3. července na Broumovsko, kde se tamní MTB Trilogy nově otvírá i běžcům. MTB Trilogy je čtyřdenní etapový závod horských kol, centrum závodu je v malém městečku Teplice nad Metují. Start, cíl i zázemí jsou na jednom místě. Závod se skládá z prologu a tří etap, z nichž každá má úplně jiný charakter a celkem náročný profil. Trasy jednotlivých etap vedou nádhernou přírodou na pomezí Polska a Čech. „Běžců se týká trať DEMO Race Maraton, tedy polovina běžného maratonového závodu – prolog proti trati závodu, tři etapy v poloviční délce = 8+50+50+48 = 156 km. Běžci budou startovat každý den zhruba o hodinu dříve,“ říká PR manažerka Pavla Hajpišlová.

Po kratičké pauze se do kalendáře vrací maraton Praha – Dobříš, což je rarita z dílny Brdmana kopírující historicky první maraton na území Čech z roku 1908. Letos se díky spolupráci s agenturou SportGroup Martina Dvořáka tento unikátní běh vrací na scénu, pod hlavičkou Mizuno Trail Running Cupu (dříve Kilpi Trail Running Cupu). Když jsme u tohoto pořadatele, po loňské premiéře seriálu týmových půlmaratonů Craft Team Running přichází s druhým ročníkem a přidává závod ve Zlíně.

Co dále? Fandové seriálu Běhej lesy se sice nové lokality letos nedočkají, ovšem změny u jedné z nich ano – v Boleticích se poběží večer! Ochutnejte 14. září běh v potemnělém lese na hranici vojenského újezdu Boletice a poznejte noční krásu šumavského revíru. Startuje se od rybníku Olšina, který díky své nadmořské výšce patří k nejvýše položeným rybníkům v Čechách a nachází se ve stejnojmenné obci u Horní Plané.

Seriál ČEPS Christmas Run oblíbených silničních pětek převážně pro začátečníky namísto Ostravy letos zavítá do Znojma, poběží se tam 30. listopadu. Jeho konkurent RunTour přidává u vybraných závodů i tříkilometrové distance pro běžecký „potěr“.

Český pohár v běhu do vrchu pod hlavičkou Maratonstavu se rozroste o zastávku na Ústeckoorlicku. Parametry závodu jsou 11,1 km a 630m+, poběží se z Červené Vody na vrch Jeřáb. Závod se uskuteční 14. července.

Když jsme u horských běhů, rozrůstá se i Rockpoint – Horská výzva. Letos poprvé zavítá na Vysočinu, konkrétně do sportovní bašty Nového Města na Moravě. Termín byl stanoven na 27. dubna, tedy hned na samotný úvod seriálu. Úvodní závod na Vysočině je stejně jako ten závěrečný na Pálavě brán jako bonusový bez zařazení do celkového hodnocení. První díl umožňuje start pouze jednotlivcům a poběží se na dvou trasách Long (cca 40km) a Short (cca 16 km). Na všech ostatních zastávkách už poběží i dvojice.

Své první díly letos napíše jiný trailový závod – Horybory. Jedná se o štafetový běh z Beskyd na Pálavu, tedy jakási obdoba nesmírně populárního Vltava Runu, jen v opačném směru a na opačném místě republiky. Běží se o víkendu 14.-15. září. Závodu se účastní týmy o deseti závodnících, trať bude mít 30 úseků a v daný okamžik na ní může být vždy pouze jeden člen týmu. Na první úsek startují účastníci ve vlnách po cca 10 týmech, po rozdělení skupiny dle výkonnosti se na trati až do cíle pohybují pouze jednotlivci. Tolik z velestručných informací na webu závodu.

To Český kros, nový seriál deseti běžeckých krosových závodů, vás provede nejkrásnějšími zákoutími Krušných a Novohradských hor, Labských pískovců, jihočeských rybníků, Vysočiny a České Kanady. Začíná se 17. března na Landštejně, v České Kanadě. Původně se mělo běžet už v lednu, ale sněhová kalamita tomu zabránila. Členitá a rozmanitá trasa na hranicích s Rakouskem vede hlubokými lesy plných muflonů. Trasu lemují bunkry československého opevnění. Běžce i běžce se psy čekají tři vzdálenosti: 8 km, 12 km a 20 km. Nejdelší trasa 20 km je otevřena pro horská kola.

Vyšší sportovní ambice má značka Salomon, která se po pauze vrací na pořadatelskou scénu. Zastřešila pětici existujících českých a slovenských horských běhů spojených nově logem Golden Trails National Series Czech and Slovakia, podle formátu světových trailů Golden Trail World Series. Nejedná se tedy o nové akce, nově však můžete zabojovat o startovní slot na Golden Trail World Series a proběhnout se napřesrok třeba v Nepálu.

Tolik jen pár novinek a zajímavostí z letošní termínovky, kterou se můžete probírat na www.behej.com/terminovka. Nezapomeňte si včas zjistit termíny pro registrace, některé závody bývají vyprodané dlouho dopředu! Určitě si také pohlídejte přelom února a března, kdy vydáváme tištěný speciál – tlustou brožuru Kalendář závodů, kde kromě českých a slovenských běhů najdete i domácí triatlony a zajímavé běhy a triatlony v Evropě.


UPOZORNĚNÍ PRO POŘADATELE:

BLÍŽÍ SE UZÁVĚRKA PŘÍJMU DAT, KTERÁ SE OBJEVÍ V TIŠTĚNÉ TERMÍNOVCE ZÁVODŮ. NAHLAŠTE PROTO SVÉ AKCE CO NEJDŘÍV NA TOMTO FORMULÁŘI:

https://www.behej.com/…dex/add-race


Tištěnou termínovku dostávají naši předplatitelé v rámci předplatného, proto ji nemusíte objednávat. Pouze v případě, že máte zájem o samostatnou termínovku bez předplatného Běhej, objednejte si ji pomocí připojeného formuláře pod článkem.

Pokud by se vám nezobrazil, klikněte sem: https://tinyurl.com/terminovka2019

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

Radek Narovec muž 28.01.2019 20:19:57

Venku je sice stále pořádná zima, ovšem v zákulisí to už dlouho pořádně vře. Leden a únor jsou tradičně měsíce, kdy masa pořadatelů vyhlašuje termíny svých závodů. Některé končí, jiné termínovku nově obohacují. Vybrali jsme pár tipů na novinky, které byste neměli přehlédnout.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.