Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Okolí Karlštejna rozzáří běžci. Běhej lesy chystá druhou zastávku

Okolí Karlštejna rozzáří běžci. Běhej lesy chystá druhou zastávku
foto: Běhej lesy

Běhej lesy | 26.04.2023 | přečteno: 1660×

V sobotu 13. května se poblíž Bubovic v CHKO Český kras bude konat druhý závod seriálu Běhej lesy. Díky dominantě celého závodu nese ve svém názvu Karlštejn. Nejdelší trasa na 18 kilometrů nabídne nevšední výhledy na skvostný gotický hrad. Běžci si budou moci vybrat i kratší trasu na 13 kilometrů nebo charitativní PVZP FénixRun na 4 kilometry. Rozhodně se hodí vzít i děti, pro které budou připraveny dětské závody Dr. Maxe.

Karlštejnský závod láká jak na příjemný termín v půlce května, kdy většinou panuje ideální teplota pro běh, tak na originální trasu. Nikdy jindy se běžec nemůže podívat do útrob legendárního lomu Velká Amerika, který je běžně veřejnosti nepřístupný. Trasu ještě vyšperkuje osvětlený tunel, kde panuje podmanivá atmosféra. Průběh Velkou Ameriku čeká i na ty, kteří zvolí kratší – 13kilometrovou trať. Účastníky závodu na 18 kilometrů navíc odmění úsek přes louku, na které leží vyhlídka na hrad Karlštejn.

Kdo se na dlouhé trasy necítí, může zvolit charitativní PVZP FénixRun na 4 kilometry. Podpoří tím navíc i 10 nadací, které si na konci sezóny příspěvky rozdělí rovným dílem.

Běhej lesy Karlštejn a jiné závody ve svém blízkém či vzdáleném okolí najdete v aplikaci Actigo

Organizátoři doporučují případným zájemcům s registrací neotálet. Volná startovní čísla rychle ubývají, očekává se tedy kompletní vyprodání všech závodů. Přihlásit se lze snadno na webu www.behejlesy.cz a startovné na hlavní trasy stojí 800 korun. Ušetřit můžete, pokud k přihlášení využijete kartu Mastercard od ČSOB, díky které budete mít 25% slevu. Charitativní PVZP FénixRun vyjde na 350 korun a startovné do dětských závodů stojí 200 korun.

Do Bubovic se velice snadno dostanete hromadnou dopravou z jihozápadního kraje Prahy, navíc leží kousek od dálnice D5. Fungovat bude také kyvadlová doprava z vlakové zastávky Karlštejn a nazpět. Závody Běhej lesy si zakládají na tom, že jsou určeny pro širokou veřejnost, a tak se jedná o pohodový zážitek pro celou rodinu.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

behejlesy muž 26.04.2023 10:32:20

V sobotu 13. května se poblíž Bubovic v CHKO Český kras bude konat druhý závod seriálu Běhej lesy. Díky dominantě celého závodu nese ve svém názvu Karlštejn. Nejdelší trasa na 18 kilometrů nabídne nevšední výhledy na skvostný gotický hrad. Běžci si budou moci vybrat i kratší trasu na 13 kilometrů nebo charitativní PVZP FénixRun na 4 kilometry. Rozhodně se hodí vzít i děti, pro které budou připraveny dětské závody Dr. Maxe.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.