Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Dynamicky stupňovaná komprese - revoluce v kompresních oděvech?

Dynamicky stupňovaná komprese - revoluce v kompresních oděvech?
foto: Skins

komerční prezentace | 24.01.2011 | přečteno: 23024×

Kompresní oděvy si získávají stále větší oblibu v mnoha sportovních odvětvích od cyklistiky a běhu přes lyžování, basketbal či triatlon až po golf. Většina z vás se nejspíš již setkala například s kompresními podkolenkami, ale co když máte možnost se obléknout do kompresních oděvů od hlavy až k patě? Navíc když ty oděvy nejsou “jen” kompresní ale dokonce “dynamicky stupňovaně kompresní”.

Firem, které do svého sortimentu zařadily oděvy s označením “kompresní”, na českém trhu již pár najdeme. Dnes se ale podíváme na oděvy značky SKINS, která se na kompresní oděvy výhradně specializuje.

Jelikož je SKINS na českém trhu málo známým nováčkem (k dostání je zde teprve od roku 2010), pokusíme se vám tuto relativně mladou australskou značku příblížit v dnešním článku. Tato značka nás zajímá i proto, že jako první na světě představila v nedávné době novou technologii tzv. dynamicky stupňované komprese, která má být revolucí na poli již značně revolučních kompresních oděvů. Co nás tedy zajímá ze všeho nejvíc je, jak se tato “dynamicky stupňovaná” komprese liší od té “běžné”?

Kompresní oděvy – co to je?

Pro začátek si pojďme stručně shrnout, co se vlastně skrývá pod pojmem “kompresní oděv”. Celý princip sportovních kompresních oděvů vychází z jednoduché myšlenky -pokud je na určité části lidského těla působeno správnou a vyváženou kompresí, dochází k povzbuzení činnosti krevního oběhu, díky čemuž se do namáhaných svalů dostává více kyslíku. Tento fakt je ve zdravotnictví znám již řadu let (např. stahovací zdravotní punčochy). Sportovní značky tuto myšlenku v minulých letech ale posunuly ještě o stupeň dál, když si uvědomily, že lepší okysličení svalů a zefektivnění srdeční funkce by ve sportu logicky mělo mít pozitivní vliv na výkon a činnost svalů. Vznikla tak tedy řada vysoce elastických oděvů, které řečeno zjednodušeně “stahují” dané části těla a tím ovlivňují činnost krevního oběhu a tedy i urychlují tzv. žilní návrat (návrat odkysličené krve z periferie zpět k srdci).

SKINS – revoluce z Austrálie?

Jak jsme slíbili, na začátku, zaměříme se dnes na oděvy značky SKINS. Na firmě SKINS je zajímavé, že se již od svého založení v roce 1996 zaměřuje výhradně na kompresní oděvy. Nejspíš i díky tomu u nich najdeme asi vůbec nejširší nabídku kompresních oděvů všech druhů, protože vedle univerzálních sportovních modelů nabízejí i například speciální řadu určenou na cyklistiku, golf, triatlon nebo třeba i regeneraci po výkonu. Za pozornost stojí i to, že firma očividně celkově dosti dbá na osvětu (český i anglický web obsahuje rozsáhlé vysvětlení použitých technologií, zpracování materiálů atd.) a nejde jí jen o to něco prodat. Zdá se, že této firmě opravdu záleží na tom, aby její zákazníci chápali, jak kompresní oděvy fungují a aby je dokázali správně používat. Takže pokud stále ještě nemáte jasno, určitě zamiřte na web SKINS (http://skinsnet.cz/), kde si můžete vše prostudovat. Nás zaujaly hlavně přehledy vědeckých studií a testů, kterým byly oděvy SKINS podrobeny, protože z nich jasně vyplívá, že oděvy podle všeho fungují a to nejen ve sportu, ale přispívají třeba i ke snížení “nervózy” v nohách při dlouhých letech.

Nejnovější inovací, se kterou firma SKINS přišla, je již zmiňovaná dynamicky stupňovaná komprese. Pro lepší představu se dá říci, že se jedná vlastně o kompresi, která není statická a stále a všude stejná, ale která se přizpůsobuje a mění podle potřeby každého daného svalu. Možná se ptáte, k čemu je to dobré a proč se s tím vůbec zabývat. Copak by nestačilo svaly jen pořádně stáhnout a hned bychom měli komprese až až? Bohužel tak jednoduché to není.

U kompresních oděvů je totiž potřeba mít stále na paměti, že ne každá komprese je pro svaly a naše tělo přínosná. Míra komprese i použité materiály se liší a nevhodně zvolený kompresní oděv nejen že nebude správně fungovat, ale může i negativně ovlivnit sportovní výkon a pohodlí. Pokud by komprese byla příliš nízká, neměla by pro tělo žádný přínos. Pokud by aplikovaná komprese byla naopak příliš silná, mohlo by docházet namísto povzbuzení k omezení činnosti krevního oběhu a také nežádoucímu tření mezi jednotlivými svaly. V prvním případě jste jen vyhodili peníze za něco, co vám slouží asi tak jako jakékoli jiné sportovní oblečení, což vás může štvát či mrzet, ale vcelku o nic nejde. Druhý případ je ale závažnější, protože dlouhodobým používáním takového oděvu si můžete přivodit i zdravotní komplikace.

Z tohoto hlediska je stupňovaná komprese vskutku revoluční – už se nejedná jen o “mačkání” svalů, ale o přesnou a cílenou kompresi, která se mění podle dané činnosti a je zaměřena na konkrétní svaly a svalové skupiny. Míra komprese v každém oděvu se navíc přizpůsobuje podle toho, zda jsou svaly aktivně používány (při výkonu) nebo zda jsou v klidu (při regeneraci). Komprese se samozřejmě liší i podle toho, jestli jsou oděvy určené pro muže či ženy a také podle daného sportu, což je více než logické, protože běžec používá jiné svalové skupiny než hráč golfu. Zacílení komprese SKINS dovršuje tím, že představuje i zcela nový systém velikostí. Ten se vám na první pohled může zdát lehce překombinovaný, ale je to nejspíš jediný způsob, jak zákazníkovi pomoci zvolit ten správný kompresní oděv – velikost je totiž určována na základě výšky, váhy a u žen dokonce i tvaru postavy.

Sympatický na oděvech SKINS je i fakt, že vedle komprese oděvy nabízejí i celou řadu dalších vychytávek jako je odvádění vlhkosti a dobrá prodyšnost, antimikrobiální složka v tkanině, díky které oděvy nezapáchají hned po prvním tréninku, a také UV ochrana 50+, kterou oceníte zejména v horkém létě. Za zmínku stojí také švy, které jsou nejen měkké a ploché, ale navíc účelně umístěné, takže fungují jako “opěrné body” pro svaly. Třešinkou na dortu je pak příjemný materiál, který se díky speciální technice tkaní nevytahuje a hlavně se v případě mechanického poškození dál nepáře.

Stupňovaná komprese se zdá být řešením problému, proč běžné kompresní oděvy pro někoho výborně fungují a někomu je jejich nošení naopak k ničemu, a nebo dokonce nepříjemné. Je totiž vlastně naprosto logické, že pro různé sporty a různé stupně námahy je potřeba i různé míry komprese. Je nám sympatické, že se někdo tímto problémem zabývá, a i když jsme zatím neměli možnost provést naše vlastní testy oděvů SKINS, narovinu říkáme, že se nemůžeme dočkat, až se vrhneme na jejich běžeckou řadu. Z toho, co o nich víme se zdá, že se máme na co těšit.


WEBOVÉ STRÁNKY SKINS

SKINS NA YOUTUBE

ČESKÉ PRODEJNY SE SORTIMENTEM SKINS

ZÍSKEJTE SLEVU NA KOMPRESNÍ NÁVLEKY SKINS S PŘEDPLATNÝM BĚ­HEJ

Komentáře (Celkem 27)

Nalezené položky: 28 První Předchozí | 1 | Další Poslední

komerce 25.01.2011 17:42:56

Kompresní oděvy si získávají stále větší oblibu v mnoha sportovních odvětvích od cyklistiky a běhu přes lyžování, basketbal či triatlon až po golf. Většina z vás se nejspíš již setkala například s kompresními podkolenkami, ale co když máte možnost se obléknout do kompresních oděvů od hlavy až k patě? Navíc když ty oděvy nejsou “jen” kompresní ale dokonce “dynamicky stupňovaně kompresní”.
Odkaz na článek

avatar

Celkem 4094 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:08 (2011)
půlmaraton: 1:56:26 (2011)
maraton: 4:34:37 (2011)

asdfgh žena 25.01.2011 18:02:30

no zní to hezky… ale kde se pohybují ceny?

avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 25.01.2011 18:09:48

pouzivam asi mesiac, zatial spokojnost, aj napriek dostatocnej velkostnej skale som ale musel urobit kompromisy… … kompresia funguje

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 25.01.2011 18:19:47

Clanek se tvari jako jakykoliv jiny zde, ale jedna se o komercni prezentaci. Docela chytre zaobalenou, nutno rici.

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Chrudim

valkys muž 25.01.2011 18:46:25

no na můj vkus celkem drahý, ale za kvalitu se holt musí platit…

Motto: Dopřej mi Pane, abych v boji, který jde životem, našel odvahu udeřit a riskovat, a mám-li vyhrát, dej aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest přitom udržely vysoko a mám-li prohrát, abych našel sílu postavit se u cesty a pozdravit vítěze, když půj
avatar

Rakovník

lassie žena 25.01.2011 18:49:24

Možná by k tomu mohl nejlíp promluvit O. Vojtěchovský jako k těm podkolenkám. Jinak to vypadá dobře, ale drahý to je.

avatar

Celkem 10672,18 km
Minulý měsíc 12,4 km
10 km: 0:45:02 (2014)
půlmaraton: 1:41:12 (2014)
maraton: 3:56:52 (2012)

RoobertG muž 25.01.2011 19:27:53

zkoušel jsem trictvrtecni kalhoty od jiné firmy a je to asi opravdu prinosné, funguje to na další svalové skupiny podobně jako kompres podkolenky, ovsem cena je zatim pro mě nepřijatelná. počkám až to půjde do outletu…

Motto: spěchej pomalu
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 06.05.2011 12:14:32

Zajímavý příspěvek http://www.novinky.cz/…-lekari.html

Motto: No toto!
avatar

Kolín/Praha

Celkem 8245 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:31:25 (2015)
půlmaraton: 1:09:53 (2013)
maraton: 2:28:34 (2021)

Mejla muž 07.08.2011 19:06:31

http://sweatscience.com/…n-tights-be/

Resumé: pozitivní účinky nebyly prokázány.

Motto: https://www.facebook.com/strekari.cz
avatar

Velké Meziříčí

Celkem 5063 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:59 (2011)
půlmaraton: 0:00:00 (2018)

drhor muž 07.08.2011 19:20:17

Já mám tedy zkušenost jenom s kompresbími podkolenkami české firmy, cena kolem 500,–m Kč a můžu říct, že jsem moc spokojený . Používám nejen na běh ale i po něm na regenaraci. Nyní již bez podkolenek prakticky neběhám a vídám je na běžcích čím dál častěji . Ale kompresní oděvy s tou cenou trochu přehánějí , rád bych zkusil, ale cenu zatím neakceptuji .

Motto: Když už nemůžeš, tak ještě dvakrát můžeš :-)
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21121,12 km
Minulý měsíc 65,11 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 07.08.2011 20:48:10

>> PeterFabok, 25. 01. 2011 18:09:48

V oživené diskuzi s úžasem hledím na to, že bosoběžec používá kompresní oblečení?

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

České Budějovice

Celkem 2543 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:29:15 (2011)
maraton: 3:19:23 (2009)

Lubis muž 08.08.2011 21:28:04

K výsledkům různých výzkumů a vědeckých studií na stovkách nebo tisících pokusných králíků, na téma pozitivních vlivů kompresního prádla (KP), přidám svoji zkušenost:

Nástupu používání kompresek všeho druhu jsem dlouho odolával, neboť před několika lety rozdělovala otázka jejich používání běžecký svět na dva tábory stejně, jako dnes minimalistické boty. A mezi takovými protipóly argumentů pobíhají v poklidu další, novinkami nepolíbení.

Až diskuse s několika běžci, kteří si používání KP pochavovali a které nepovažuji za zapřísáhlé fundamentalisty ani jednoho názorového směru, jsem neodolal myšlence KP vyzkoušet na vlastním těle. Na SNR 2010 jsme obdrželi 30% slevové kupony na Salomon běžecký sortiment, byla by škoda nemalou slevu nevyužít, kalhoty a boty bych v dohledné době pořizoval tak jako tak, tak hurá na Bělehrad!! Tedy do Prahy :-) Z obchodu jsem si odnesl 3/4 kompresní kalhoty a dvoje boty. Hydrobatoh mi ukázali jen na obrázku a kompresní návleky na další stránce. Za obojí absenci u Salomonu jsem dnes rád :-) Ale zpět do kalhot…

Kompresní kalhoty jen chválím, slibované „podržení svalů“ a nepotrhání svalových vláken se potvrdilo. Zmíněný rozdíl jsem schopen pocítit po cca 30km v kopcovitém terénu nebo při svižnějším silničním maratonu. Po běhu nejsou nohy vůbec nebo tak moc rozmlácený, po koupeli je namažu Koňskou mastí a druhý den po horském maratonu nebo ultra doslova neví, že někde byly. Svalové vyčerpání je samozřejmě pod zatížením znát, ale doprovodné bolesti se nedostavují a bezbolestné dřepy nebo výskoky nejsou problém. Na pohmat ani na slabý poklep svaly nebolí, až při větší ráně je cítit unavený a namožený sval. Po stejném běhání bez kompresních kalhot v předchozích letech, bych na něco podobného ani nepomyslel. Nic se nemá přehánět a tak v kompresních kalhotách vybíhám pouze na závodech do vrchu nebo vzdálenostech nad 30km. Nejsou mi modlou, pouze dobrou pomůckou, když je opravdu potřebuji. Myslím si, že na kratší běhy do 20km v pomalejším tempu nemají význam.

Kompresní podkolenky jsem do používání zařadil až letos v lednu. Na doporučení o kvalitě a dlouhodobé výdrži, od zdatného poběhlíka z první desítky zdejšího žebříčku, jsem si pořídil kompresní podkolenky od LowellPro z Ostravy. Pár za 300Kč je třetinovou cenou oproti SLS3, na které jsem zaslech nářky pro jejich krátkou životnost, kterou ovšem nemohu posoudit, prodávám, jak jsem nakoupil ze zkušeností jiných a z obsahu diskusí na netu. Používání kompresních podkolenek mi opět přineslo potěšení v podobě menší únavy při a po delším běhu. Jejich efekt opět pociťuji až při bězích nad 30km volně nebo 20km svižněji. Na doporučení výrobce, navlékat podkolenky už 2hodiny před závodem, něco bude. Je to fakt lepší. Druhý pár navlékám po závodě a třetí používám druhý den při cestě domů (6–11h) V monotónní pozici sedu za volantem, během unavené nohy nebolí a nevyžadují neustálou změnu polohy, jako se mi stávalo bez používání kompresek.

Nečekaného a příjemného bonusu se mi od kompresních podkolenek dostalo podporou stažením a „podržení“ zvrtnutého kotníku při rychlém seběhu v posledním závodě, kdy jsem si chodidlo doslova zalomil pod sebe. Zbývalo 18km do cíle s poklesem o –800m. Stahovací obvaz od pořadatelů jsem musel po 200m sundat pro jeho nesnesitelný tlak na postižené místo a jen tak s více utaženou tkaničkou na botě to bylo nejlepší řešení. Doběh komplikovala pouze nutnost zapojení jiných svalů při změně došlapu s pocitem, že se 18km změnilo tak na 60 a kromě minimálně hodinové ztráty oproti plánu to nemělo na nic vliv, noha relativně dobrý, zmohla se i na závěrečný sprintík do cíle na stadionu video Davos K78 , i když hodně srandovním krokem, vlivem nutné změny došlapu. Zranění je takového charakteru, že při odrazech do kopce nic necítím, na rovinkách občas něco a z kopce je to masakr a očistec :-P Kompresky od LowellPro fixují zraněnou nohu dostatečně pevně. Večer i ráno po závodě jsem do schodů na hotelu běhal bez problémů. Další plus z mé strany pro KP po 79km běhu.

Kompresní podkolenky při léčení zranění kotníku obstály opět na výbornou. Kromě kompresních podkolenek a Koňské masti jsem na postupně otékající a do modra se barvící celou spodní část nohy (celý nárt od prstů až pod vnější kotník) nic neaplikoval. Noha byla dostatečně fixovaná s volností k pohybu v botě při chůzi a stahovací obvaz nebyl nutný. Pro jistotu jsem si v prvním týdnu léčby nechával kompresku na opuchlé části nohy i přes noc, teď jen přes den.

Kompresní tričko od 2XU už od posledního závodu patří i do mé výbavy, zakoupil jsem jej ze zvědavosti a v dobrém rozmaru večer před závodem a opět mohu potvrdit přínos v „podržení“ horní části těla. V průběhu delšch zvlněných běhů jsem kolem 50.km pociťoval dýchací obtíže v tom smyslu, že to byla pěkná dřina :-) Tyto pocity doprovázel proměnlivý tlak na prsou, jenž jsem přisuzoval zanedbanému tréninku, poněvadž mých cca 180–250km/měsíc opravdu nejsou žádným zázrakem. Nejvíc vlastně naběhám o víkendových akcích. Při, ani po použití kompresního trika při běhu se podobné obtíže a příznaky únavy nedostavily.

Aby těch značek nebylo málo, tak čepici mám do Craftu a boty I8, nebudu doufám osočen s podsouvané reklamy kterékoliv značky :-P

Poslední zmínku věnuji zkušenosti s kompresním prádlem svého pobíhacího kamaráda, který vlastní kompletní výbavu od Skins a triko od Salomonu a podle jeho slov byla koupě druhého v pořadí zbytečnou a nefunkční investicí. Já si naopak jejich gaťky nemůžu vynachválit. Potom se v tom vyznejte :-D

Shrnutí na závěr: Mohu dopouručit používání kompresního prádla pro zpříjemnění běhu a odstranění nebo potlačení některých nepříjemných doprovodných jevů pocitu únavy.

Nedoporučuji jeho používáním očekávání jakéhokoliv záračného nárůstu výkonnosti. Výkonnost je potřeba vytrénovat, ta není na prodej ani v kompresním balení ;-)

Hezký den všem a dobrou volbu takového oblečení, v kterém se Vám bude běhat příjemně a s príma náladou.

Motto: Poběhlík a pobuda : sem tam popoběhnu, občas někde pobudu :-)
avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 08.08.2011 21:55:44

>> MartiNo, 07. 08. 2011 20:48:10

;)

ano, v januari davam 3 letne vrstvy, z toho spodna je skins. v lete je to super na bicykel/elliptigo, ides nahy a vlastne nie si nahy…

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.08.2011 08:40:30

>> Lubis, 08. 08. 2011 21:28:04

Vyborne, informativne a osobne. Rad sa necham poucit od skusenych pouzivatelov.

Osobne mozem prispiet svojou troskou do mlyna: prve kompresne podkolienky som si kupil na maratonskom expe az tento rok – po viac ako jeden a pol dekade behania! (hovorte o konzervativnosti) Pouzival som ich iba na intezivne treningy a mal som pocit, ze sa mi beha lepsie (zn. MOOSE), ale najma som sa rychlejsie zregeneroval po treningu.

Druhe kompresne podkolienky mam od adidasu a este vacsia spokojnost – lepsi material, dlhsia zivotnost a aj velkost mi lepsie sedi. Okrem dlhych behov som ich pouzil aj na ultra Trangoska – Donovaly (49km) a znova mojim jedinym nebolavym miestom par dni po dobehu boli dolne koncatiny od kolien nizsie. Nieco na tych kompreskach asi bude :-P

Teraz by som rad vyriesil obuchane stehna po dlhych pretekoch, takze sa poobzeram po kratkych kompresnych elastakoch. V tristvrtovych by som sa asi uvaril, bohuzial.

avatar

Rakovník

lassie žena 09.08.2011 09:32:07

>> PeterFabok, 08. 08. 2011 21:55:44

Ahoj Peter, co takhle místo kola koloběžku a bude z tebe pohádkový princ :)))))

avatar

Černé Voděrady

Celkem 21121,12 km
Minulý měsíc 65,11 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 09.08.2011 09:59:37

>> PeterFabok, 08. 08. 2011 21:55:44

U podkolenek střiháš spodek, nebo vůbec nepoužíváš? Do VFFs existují prstové?

(Proč v tomto případě nenecháváš tělo pracovat s jeho vlastními schopnostmi?)

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Bratislava

Celkem 26027 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 09.08.2011 11:45:17

>> MartiNo, 09. 08. 2011 09:59:37

su aj navleky len na lytka co pouzivaju hlavne triatlonisti, resp. mozes bezat bosa alebo si pouzit vlastne vyskusane ponozky. Ja si robim navleky zo starych podkolienok, co sa uz nedaju zastopkat a dam si len lacne ponozky a beham v nich trail. Tam mi aj tak vsetky ponozky odidu na palcoch pri dlhych zbehoch dolu kopcom

avatar

Bratislava

Celkem 26027 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 09.08.2011 11:57:44

ked sme uz u znackach, tak ja si robim presnu statistiku topanok a podkolienok. Prve som kupil SLS3 stary model (nema zosilenu spicku a patu) a tie pouzivam az doteraz pri trailoch, musim stopkat len miesto na palci. Uz sa sice rozpadaju aj pri lytkach hore ale to uz neriesim. Mam v nich nabehane cca. 2000km. Behal som v nich v lete, v zime. V zime som nemal pocit chladu, v lete suche nohy. V terene ked behnem do potoka za cca. 15–20min su uz suche.

Druhe boli SLS3 zosilene, maju vacsiu komrpesiu ale pata dost skoro odisla, uz po 350km som musel stopkat. Vydrzali 1250km, pata uplne rozpadnuta, spicku som vobec neriesil, pekne drzala.

Tretie boli MOOSE, uplne spatne pre mna, dost hrube, nohy som mal v nich stale vlhke, urobili mi pluzgier na malicku pri behoch nad 20km (dovtedy ani jeden pluzgier na nohach. Tiez asi po 300km stopkanie, vydrzali 1200km.

Minuly tyzden som si kupil v Anglicku nejake v Grecku vyrobene za 14,50 LBR a zatial nevypadaju nic-moc. Slaba kompresia, nedosiahnu mi cele lytka, pocit vlhkosti v topankach.

Moj zaver: netreba setrit a treba si kupit kvalitne, u mna su to SLS3. Uz idem len do nich…

avatar

Černé Voděrady

Celkem 21121,12 km
Minulý měsíc 65,11 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 09.08.2011 12:46:51

>> andyxx7, 09. 08. 2011 11:45:17

Bezva, díky :-)

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Celkem 3392 km
Minulý měsíc 0 km

jmaselnik muž 09.08.2011 15:36:33

>> Lubis, 08. 08. 2011 21:28:04

skvělé, v zásadě to koresponduje s článkem Ondry Vojtěchovského o podkolenkách. Vidím rovněž největší přínos podkolenek (a i dalšího kompresního prádla) v ochraně před otřesy, je to fakt cítit na vlastní kůži a jako výrazně těžší běžec to setsakra poznám i dříve než po 30-ti km:-) Musím potvrdit i podpůrnou funkci pro kotník. Rozbíhám se pomalu po dvou ošklivých výronech a jednoduchý kineziotape v kombinaci s podkolenkou mi hodně pomáhá a dodává jistoty v kroku.

avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 09.08.2011 17:52:14

>> MartiNo, 09. 08. 2011 09:59:37

nepouzivam podkolienky. … k dotazu v zatvorke: v zime je mi zima… zatial ;)

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

10 km: 0:38:58 (2015)
půlmaraton: 1:32:33 (2013)
maraton: 3:37:35 (2013)

ZbynekN muž 09.08.2011 19:21:11

@andyxx7+Mato: Moose od letošního května dělá taky dva druhy kompresních podkolenek. Nové jsou o něco lehčí a tenčí z jiného materiálu a jsou i dražší. Takže i u Moose se musí rozlišovat starý a nový model ;-)

avatar

Černé Voděrady

Celkem 21121,12 km
Minulý měsíc 65,11 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 09.08.2011 22:16:44

>> PeterFabok, 09. 08. 2011 17:52:14

V závorce mi nejde o oblečení jako takové (holt když nám ta srst slezla…), ale o tu kompresi.

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 10.08.2011 13:28:39

>> MartiNo, 09. 08. 2011 22:16:44

moj prvotny zamer ked som to skusal, bolo skusit, ci to nejako prospieva – jedna vec su recenzie a druha skusit na vlastnej kozi… ja som znamy tym, ze skusam vsetky mozne technologie a snazim sa najst v tom nejaky prinos a urobit si nazor.

nakoniec to vypalilo tak, ze pouzivam celotelovu verziu(dlhe rukavy a nohavice) od skins preto, ze neizoluje(fuka do toho vietor, je v tom v zime zima atd.), cize mam takmer normalne pocity, ale na druhej strane trochu chrani pred slnkom(UV) a clovek sa v tom neprehrieva. a ako som uz pisal, nemusim si na to nic ine obliekat, cize pocit mam blizky pocitu ked som nahy a pritom som spolocensky stravitelny. teraz pouzivam kompresny odev skins vyhradne pri mojich treningoch na slapatku EllitiGo.

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21121,12 km
Minulý měsíc 65,11 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 10.08.2011 13:40:02

>> PeterFabok, 10. 08. 2011 13:28:39

OK.

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Králův Dvůr

Celkem 1452 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:47 (2011)
půlmaraton: 1:46:45 (2011)
maraton: 4:25:45 (2012)

CFox007 muž 24.08.2011 13:34:38

V pripade kompresnich podkolenek, pokud se to nepouziva pri behu ale nasledne kvuli regeneraci, jak dlouho to clovek musi mit na sebe? staci hodina, dve, ci cely den v praci?

avatar

gustavek22 muž 17.12.2013 13:09:14

Dobrý den, chtrěl bych si koupit na běhaní nějaké dobré a funčkní kompresní triko, ale opravdu tím funkční myslím to, že nebudu cítit sebemenší pot na sobě. Už jsem zkoušel trika od Nike, Adidas, ale ani jedno mi nevyhovovalo. Koukal jsem tedka na http://sanasport.cz/…esni-tricka/ a padlo mi do oka to za 1781 kč, „Triathlon Shirt“, nemáte někdo s tímto trikem zkušenost? Kdyžrtak doporučte svoje trika co používáte. Díky Moc. Aleš :)

avatar

Damon muž 20.12.2013 13:13:41

>> gustavek22, 17. 12. 2013 13:09:14

S tímto zkušenost nemám, ale koukal jsem na věci od SKINS a například toto nevypadá vůbec špatně. Pot by to mělo odvádět výborně. Ještě jsem se neodhodlal ke koupi, jelikož by mě zajímala reálná zkušenost někoho, kdo to již testnul. Zase až tak levné to není, abych sám testoval :-)

Nalezené položky: 28 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.