Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » hladanie ultra

hladanie ultra

Nalezené položky: 957 První Předchozí | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | Další Poslední
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 29.05.2018 14:21:58

>> Ondriško, 29. 05. 2018 10:06:18

V akej dlzke? Do 100km, ci nejake 24h a dalej? Rudo by Ti vsak mohol poradit pri kazdej alternative. Ja mam iba treningovu skusenost, limitovanu na 1 pekne priblblu akciu (predmet stavky a lenivost oponenta ma sledovat inde), ale „ultra“ je cokolvek nad 42195m, takze „skusenost“ by tu bola… Uz ju vsak nehodlam opakovat.

avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 30.05.2018 12:50:28

>> Ondriško, 29. 05. 2018 10:06:18

Na dráze jsem běžela jen maraton, ale 48 H v Brně na 250 m betonovém okruhu (in-door). 27. 10. 2018 je možnost běžet na atletické dráze 24 H – Plzeň – Skvrňany https://www.marathonplzen.cz/. Tartan má jako běžecký povrch určitě svá specifika (jestli si to dobře pamatuju, kdysi se to tady někde rozebíralo), pohlcuje větší část energie než třeba asfalt. A pak jde o ta kola, nastavit na to hlavu.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 30.05.2018 15:37:37

>> Mato, 29. 05. 2018 14:21:58

Zakladom by bola 100 pod 8h, ako varianta c.2 12h na 140km, inak nema vyznam to ist. Kedze to bude pocas 24h, tak najmenej pravdepodobne je zeby som siel 200km, ci celu 24. S pripravou na ultra mam bohate skusenosti, v tom problem nie je, beh po rovine mi vzdy robil problemy, to nie je nic noveho :).

Ide o to ze som nikdy na tartane nepretekal, a behal som na nom tak na prstoch jednej ruky. Mam vsak dost pretekov na dlhsie trate –10km a hodinovky na skvarovej 400m drahe ( skor postskvarovej, lebo oval mal desiatky rokov a vrchna vrstva skvary bola davno prec, teda povrch bol riadne tvrdy). Plus mam z pripravy slusny pocet tempovych ci uz 20km behov alebo 2h bezanych v 6drahe. Vsetko odbehane v cestnych botach. Za posledny rok a pol som vsak na drahe nebezal.

Zaujima ma, na co si dat pozor, coho sa vyvarovat ci na co sa zamerat.

>> mapo, 30. 05. 2018 12:50:28 Vdaka za info, prave tu Plzen mam na mysli :).

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 30.05.2018 16:14:45

>> Ondriško, 30. 05. 2018 15:37:37 Myslel som si, ze to nebude iba 50ka :-D Celkovo pri behani na tartane trpia viac velke klby, okostnice, chrbtica a clenky. To nie je nova info. Za roky behania treningov, pretekov (ano aj 20ky, hodinovky…) a dlhych tempovych behov som odpozoroval, ci uz na sebe alebo na inych:

  • beh v 6., ci 8 drahe je podstatne setrnejsi na pohybovy parat aj menej unavny, preteky su vsak vzdy v prvej
  • ak si aspon priemerne adaptovany na tenke zavodne specialy, rozhodne ich odporucam pouzivat pri behu na tartane (cim maksi tartan/mondo, tym tensie specialy); paradoxne – beh v hrubsich odpruzenych botach, okrem toho, ze je energeticky narocnejsi, je v spojeni s trenim a prepadanim sa slapy do tartanu a do podrazky istota k zraneniam a pretazeniu
  • toto je skor aplikovatelne pri vyssich rýchlostiach (povedzme pod 3min/km), ale aj mentalne to moze pomoct pri tempe vhodnom na 12h/100km – usilie/tempo sa drzi na rovinkach, pri nabehu do zakruty sa mierne skrati krok a zlahka sa uvolni odpich, po prebehnuti vrcholu zakruty sa mierne akceleruje (zvysi frekvencia kroku) a vzdiali sa par centimetrov od mantinelu; najmä pri dlhsich zavodoch mi sustredenie sa na tieto detaily pomohlo prekonat krizy; pri kratsich pretekoch, najmä ak som bol nuteny diktovat tempo skupine, som si urcoval sam rytmus, ktory málokedy vyhovoval inym – aj par desatinove rozdiely pri inak relativne stabilnom tempe umoznia oddychnut unavenym vlaknam a zapojit ine.
  • chod na drahu a daj si trebárs 3×10km tempovo (to sme obcas v zime behavali a je to mentalny zahul)- kludne pri tom men smer behu pri kazdej desiatke. Nejde o to si zvyknut sa krutit do jednej strany (ano aj to treba, ale nesmie sa to prehanat), ako skor ziskat ten cit pre zakruty. Ono to chvilu trva, nez si na to clovek zvykne, ako udrzat tempo v zakrute a nenechat sa rozhadzat aj ked do toho davas rozielne usilie (vid vyssie).
  • mne osobne vietor na drahe vadi podstatne viac, najmä narazovy, ako na ceste; silovejsi bezci si s nim lahsie poradia; zasada je, nervat to proti vetru, ale snazit sa drzat usilie, pricom po vetre treba akcelerovat co s najmensim stupnom namahy.
  • nezabudaj, ze pod tenkou vrstvou gumy, ktora sice moze prvotne posobit pruzne, je beton – telo to rozhodne bude citit, najmä na druhy den; daj si extra oddych, ci rege po behu na tartane vo vyssich rychlostiach, teda ak nemas 20, co Ty nemas :)

No, nezavidim Ti, ja som najdlhsie bezal na drahe 50km a bez externej motivacie by som ani to nedal. Toto ma fakt ubija robit desiatky koleciek. Kolega, inak celkom rychly bezec, maval take autisticke napady a behal aj dlhe tempace na drahe, i ked nemusel. Ked bol lad, aj 40 a viac km dlhe behy.

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 02.06.2018 09:57:20

>> Mato, 30. 05. 2018 16:14:45

Ahoj, napíšem trochu viac ked si si aj Ty dal námahu s odpoveďou. Všetko čo píšeš sedí, keby som šiel na maratón či 50km na dráhe (alebo cielil na výrazný osobak na 100km), tak by som aj chodil behávať na dráhu,no je otázne čo z toho je využiteľné v mojich podmienkach a prostredi lebo:

1. Aj tá skapata skvarova dráha už v meste nie je, ( zrušená v prospech ešte ubohejsieho futbalu), a najbližši tartan je 85km ďaleko. Aj by šlo cez víkendy ísť tam behať kvôli nácviku štýlu,kroku a zistiť čo to so mnou robi,no to nemienim robiť, lebo najbližšie 3mesiace mám cez vikendy iné jednak vonkajšie priority- dlhé behy v teréne,príprava a pretekanie v ultratrailoch,sviž­ne pochody v horách,biko­vanie,triatlo­ny-, a tiež vnútorné priority už sú kus inde ako podriaďovať život príprave na ultra.

2.Spicka na 100km to behá v priemere tempom 3:50/km, superspicka 3:40/km, a behajú to tzv.atletickym krokom, aj niektorí čo to idú 4/km tak behajú. Od toho tempa a stylu-aj keby som bol pripravený na osobak- mám riadne ďaleko :-). Rozhodne nehrozí žeby ma v zákrutách vynasalo. Ak mi najbližšie mesiace do októbra vyjdú ako by som chcel, tak kondicne budem pripravený na 4:30/km, čo by bolo super, ale ako som pisal, úplne mi stačí zabehnúť 100km pod 8h, čiže tempo 4:40/km. Pri 12h či ešte dlhšom preteku by to tempo bolo 5min a pomalšie. A je vôbec potrebné kvôli takémuto tempu trénovať na tartane?

Nerád behám dlhé behy po rovinatom asfalte, nerobí mi to dobre, vlastne sa mu vyhýbam,ani v dobe keď som behaval oveľa rýchlejšie ako teraz ( a sú to už pekne roky dozadu) som po rovinách nebehaval, a na asfalte behal čo najmenej zato som aspoň na asfalte pretekal. Nikdy som nebol asfaltova- a už vôbec nie drahova blcha :-D

Zato mám bohaté skúsenosti, ako sa opakovane pripraviť na cestné ultra bez toho žeby som behal dlhé voľne či tempove behy po asfaltovych rovinách. Behaval som v teréne, v kopcoch, po prírodných povrchoch,robil dlhé pochody v horách, bikoval, veľa behal naboso- a keď píšem veľa tak ozaj vela, a robil iné veci aby som sa adekvátne v rámci mojich možnosti a hlavne obmedzení adekvátne pripravil na 100km. Použijúc cyklisticke prirovnanie, bolo to akoby som sa mal pripraviť na dlhú časovku na rovine,ale nemohol po rovine trenovat.

Aby som to ukončil, záverečná otázka. Odhliadnuc od behania zákrut, v čom sa behanie dlhých vzdialenosti-ultrabeh na tartane- líši od behania dlhých vzdialenosti- ultrabehu po asfalte,pri tempe 4:30/km a pomalsom? A ako sa beží po tartane za dažďa?

avatar

Sloviensko

rudo muž 02.06.2018 10:25:48

>> Ondriško, 02. 06. 2018 09:57:20

ako Mato napisal, tlmiace cestne boty na objem maju tartan nalepeny na podrazke a dopad takycto tartanoviek na dalsi tartan veide k unave a zraneniu

takze co najtensie boty

lenze ale:

tartan meni vlastnosti podla teploty

na 24H na tartane v Australii to bolo vzdy velmi citit

cez den na slnku tartan priserne makky, v noci ked takmer mrzlo, tartan tvrdy jak beton

bezci aj chodci sa prezuvali podla toho

inak prezuvat sa na drahovom ultra je velka vymozenst , niekolko paropv topanok

nechat ich najprv vyschnut na slnku a potom vychladnut v chladku, lebo pluxgier to je uvarenie koze na nohach, ked je v bote vlhko z potenia a zaroven horuco

su to lokalne obareniny

preto menit suche ponozky a studene suche boty, napriklad kazde 2 hodiny

vyriesit rychle ale bezpecne snurovanie

1 sukromny pomocnik na drahe je absolutna nutnost, 2 pomocnici je lepsie.

zavodnik nesmie stratit ani sekundu hladanim oblecenia, pitia jedla atd

vsetko si zakrici a za dalsich 400metrov mu to podaju do ruky.

je velky rozdiel bezat nalahko, nic nenosit a zhadzivat alebo obliekat tricka a bundy okamzite podla vyvoja pocasia alebo straty vnutornej energie

riozdiel je tiez v tom ze netreba raz za 10km si naliat zaludok celym demizonom, lebo na dalsiu obcerstvovacku to bude daleko… ale pekne si pomaly popijat…

proste ultra na drahe je ta najlepsia vec…

drzim palce

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 02.06.2018 15:52:37

>> rudo, 02. 06. 2018 10:25:48

Rudo,nechystam sa na tartane bezat 24h, nevylucujem to sice,ale je to malo pravdepodobne. Ide mi prioritne o 100km pod 8h. Ozaj mam s cestnou 100 dost skusenosti, aj som v nej nieco slusneho dosiahol. No hlavne mam bohate skusenosti s pripravou na cestne ultra do 100km,na rozdavanie. Takze mam za sebou toho dost. Akurat som na tartane nikdy nepretekal. Tak by som ocenil odpoved na moju otazku.

V com je ultra na 400m tartane lepsie od ultra na 1km asfaltovom okruhu?

avatar

Sloviensko

rudo muž 03.06.2018 04:44:52

>> Ondriško, 02. 06. 2018 15:52:37

1 km okruh je fajn, je to dostatocne caste stretnutie sa s vlastnym obcerstvovacim stolcekom

ja som porovnaval klasicke 100km odniekial niekam, alebo na dlhsich okruhoch 5–10km

rodiel je len v tom samotnom tartane, ktory je dost neprijemny svojou makkostou a uhybatelnostou aj do stran aj voci tocivym-torznym momentom pri dopade a odraze

vela bezcov akosi rotuje dopad i odraz a reakcia no je velmi rozdielna na ceste, kde cesta neuhne rotacii a na tartane, kde ten tiez zarotuje a potom energiu vrati protirotaciou.

preto sa ale na tartane beha v klincoch, ktore sa pevne zapichnu hlbsie pod tu makku vrstvu a mnohe negativa eliminuju

nikdy sa nepocitalo s tym ze na tartane budu behavat hobici bez klincov a ze sa tam budu organizovat ultra alebo hoci len 20km.

a ako som pisal iny bude tartan ak bude teplo slnko a iny ak bude chladno a zima

v extremnom teple ale je vyhoda ze tartan sa nezacne lepit – topit ako asfalt a tiez ze nesala teplo tak ako to sala asfalt ci beton, takze nohy nebezia vo vysokej peci

v dazdi moze byt tartan smyklavy, ale to hodne zalezi od lokalnych podmienok, aky druh prachu – spiny je na drahu naviaty aka bola kvalita vduchu atd, ze aka povrchova vrtstva sa tvori s vodou, ci vznika nejaka olejova emulzia alebo smyklavy prasok a podobne

v AUS byval naviaty skor piesok a vtacie vykaly boli na kazdej drahe, kedze tam typicky zili aj husy dive kacice a cajky tam chodievali na zachod.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 08.06.2018 08:52:44

>> rudo, 03. 06. 2018 04:44:52

Vďaka za rady. Na konci októbra by teplo nemalo byť,tartan mäkký nebude. Na tenké/ohybné boty som zvyknutý.Uvidim čo z toho bude, dovtedy je ešte ďaleko.Ak to pobrežím,isto potom napíšem report.

avatar

10 km: 0:40:35 (2013)
půlmaraton: 1:28:59 (2014)
maraton: 3:25:10 (2015)

Ender muž 11.06.2018 17:20:58

Zdarec ultra běžci. Za pár dnů se chystám na Lavaredo ultra. Má někdo zkušenost? Případně běžel někdo Lavaredo a Eiger ultra a dokáže porovnat? Já běžel Eiger loni. Předpokládám, že přesto že je Lavaredo delší, je tam méně stoupání a obtížnost bude tedy srovnatelná. Jaký je rozdíl v techničnosti trati? Co myslíte? Taky jsem zvědavý jak to letos půjde. Proti loňsku jsem o malý krapet rychlejší na rovině, ale přidal jsem hodně kolo do kopců na těžší převody a poslední týdny cvičim i silově nohy. Zejména se mi jeví jako vhodné výpady s jednoručkami. Ať už na místě, tak v chůzi. Mám pocit, že zapojuji komplexně celé nohy a přitom levou a pravou izolovaně. Kolik dnů před závodem s posilováním přestat, abych z posilování co nejvíce získal, ale nebyl unavený? Poslední roky jsem myslím odpočíval zbytečně moc. V podstatě poslední dva týdny jsem trénoval velmi málo. Momentálně mám pocit, že jsou nohy permanentně na kaši. A do závodu je 11 dnů. :-D

Motto: Hokaaaaa
avatar

Desert muž 07.07.2018 19:42:50

>> Mato, 05. 07. 2018 08:46:43

co ti brani zajet do Tater a probehnout si trasu, zkusit co s tebou udela Ostrva a Zelene Pleso ( Svistovka), probehnout druhou cast, natrenovano mas dost :-P

PS: pokud si myslis, ze s organizatorem vydiskutujes akceptaci TOP 5, muzes klidne jit jeste na Vertikal °7, :-)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 08.07.2018 09:10:59

>> Desert, 07. 07. 2018 19:42:50

Rodina a pracovné povinnosti, skrátka to nepôjde. Trasu vsak z väčšej časti poznám, behávali sme 2/3 a aj viac z nej každý týždeň na sústredeniach, ale to je tak 15 a viac rokov dozadu. A aj vtedy ma z toho bolievali nohy a to som bol podstatne lepšie trénovaný. Hej, nad verikalom a top 5kou som realisticky uvažoval, ale návrh pri rodinnej rade neprešiel… Vraj, nemám vymýšľať a dokončiť, k čomu som sa odhodlal. Tak včera 5 intenzívnych vybehov a zbehov vramci 30+km behu (1200m prevýšenia). Nohy celkom fajn, len energia odchádzala ako z deraveho balóna v tom vlhku a pri tej intenzite.

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 08.07.2018 09:32:51

>> Mato, 08. 07. 2018 09:10:59

Jejda mane. Ak odratam tento vikend,mas este 5vikendov kedy mozes ist do hor,a privyknut nohy na nielen na vystupy kopcov po tatranskych chodnikoch-a ze to nie su krtince to vies :),ale hlavne na zostupy/zbehy kopcov,lebo Selma ultra je o zbiehani/schad­zani kopcov a na to potrebujes mat adaptovane nohy aby si nedostal velmi obmedzujucu svalovicu. Na to Ti staci, ak behas,ist posledne 2vikendy pred pretekmi na svizne pochody do porovnatelneho terenu ako bude Selma. Ak Ti pojde o slusne prebehnutie/ab­solvovanie, bude Ti to v pohode stacit,aj keby si mal od Hrebienka do ciela kracat -tak ako ja minuly rok.

avatar

Celkem 18447,4 km
Minulý měsíc 76,89 km

AdCo muž 17.07.2018 13:45:19

>> Ondriško, 08. 07. 2018 09:32:51

Ahoj,

sledoval som online na net-e Nízkotatranskú stíhačku 2018, videl som, že si bežal. Máš záznam z Čertovice (hlboko medzi postupujúcimi) a potom až Útulňa Ďurková (čas v prvej 30-ke) a medzitým a potom nič. Niečo sa stalo?

avatar

10 km: 0:40:35 (2013)
půlmaraton: 1:28:59 (2014)
maraton: 3:25:10 (2015)

Ender muž 19.07.2018 18:25:48

Zdravím ultráky,

měl bych dotaz na vaše zkušenosti se stravováním na ultra. Zejména delší závody v náročném terénu. Tj. 100–160km v alpách s velkým převýšením. Nedělá mi až tak problém uběhnout těch 80 až 100km v našich podmínkách, řekněme s 3 tisícovým převýšením kolem těch 10 až 12 hodin. Problém nastává spíše v alpách po dvanácti a více hodinách. Vím, že nemám energii, ale nějak nejsem schopen do sebe nic moc dostat. Není mi špatně, nezvracím, ale prostě přijde nechutenství které nedokážu hlavou překonat. Následuje poté celkem rychle tempo šnek. Piju hodně ionťák, kvůli iontům a energii a přemýšlím jestli to není chyba. Jestli bych neměl pití od stravy striktně oddělit, pít vodu a ionty a energii doplňovat zvlášť a udržel bych si tak chuť na jídlo. Co se vám osvědčilo?

Dík, Ondra

Motto: Hokaaaaa
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 19.07.2018 19:58:43

>> AdCo, 17. 07. 2018 13:45:19

Ahoj,konecnesval sa dostal k odpovedi. Stalo sa to, ze som pred pretekmi a pocas nich nebol zdravotne fit,mierne povedane. V tyzdni pretekov som od pondelnajsej noci dostal hnacku,creva v keli, teplota,nevol­nost,atd. asi daky enterovirus. Ze Stihacku pojdem som sa rozhodol az v piatok naobed,ked mi uz nebolo vyrazne zle, vdaka tomu ze som nasadil hladovku, kedze smecta a cierne uhlie nezabrali. V zivote mi bolo aj ovela ovela horsie, tak som sa rozhodol ze pojdem, aj preto ze to by boli uz tretie preteky co by som zrusil,a chcel som sa stretnut s kamaratmi. Lenze cez preteky to bolo same odskakovanie do krikov,malincia ci ineho rastlinstva, ist na smecte ako iontaku a ciernom uhli bola inak zaujimava skusenost.Silny som sa rozhodne necitil,ale aj tak som siel a vela vyslovene siel i tam kde by som inak bezal.Po dakych 5hodinach sa organizmus umudril, a vyzeralo to zeby som eliminaciu na Certovici stihol,na co som sa tesil, inak mal som tam dropbag nachystany tak aby som mohol usek od Certovice po Donovaly vyslovene len prejst (uz som tak raz na NTS s partakom ten usek siel ),a veril som ze po teplom jedle-polievke sa dam dokopy. Lenze, som si skaredo natiahol zadny stehenny sval ked som nechal zakliesnenu nohu medzi dvoma korenmi, a nebolo potom co riesit.Bola to taka bolest ze som najprv myslel ci som si sval nenatrhol. S tym sa fakt dalo uz len belhat a bol to vyslovene pochod padnutych revolucionarov:)­.Inak aj dovtedy to nebola ziadna slava, ale to som neriesil. Tak som to na Certovici ukoncil-odstupil z pretekov, cim mohol do druhej casti ist aj ten co by inak eliminaciu nestihol, uzil som si zakulisie pretekov ako na Certovici tak i na Donovaloch, a stihol som sa dostat do polnoci aj domov.

Bol to inak pekny a bohaty den v Tatrach, preteky jednotlivcov priniesli vysoku kvalitu, padli rekordy trate i podujatia.

Inak, reportaz pretekara- jedineho ucastnika vsetkych rocnikov Risa Pousa je na http://preteky.vetroplachmagazin.sk/…volucna-1739

avatar

Celkem 18447,4 km
Minulý měsíc 76,89 km

AdCo muž 20.07.2018 00:26:32

>> Ondriško, 19. 07. 2018 19:58:43

Ahoj, ďakujem za vysvetlenie a popis. Aj tak si dobrý, po takom týždni by ma ani nenapadlo ísť na tak náročný pretek. Na druhej strane máš už za sebou veľa a nebyť toho zranenia, by si to určite dal. Reporty Riša Pouša čítam stále, hlavne jeho fotky pri takom tempe sú obdivuhodné. Inak s tými problémami si nebol sám, report Lucky Dobruckej aj Riša hovoria o pokazenej pizze večer pred pretekom… Držím palce, dúfam, že smolu si už vyčerpal a nabudúce to bude OK.

avatar

Bratislava

Brutto muž 20.07.2018 10:32:36

>> Ondriško, 19. 07. 2018 19:58:43

To je škoda, keď je smola, tak je smola, čo už :( Aj tak klobuk dolu pred tou tvrdohlavosťou :)

avatar

Bratislava

Brutto muž 20.07.2018 10:42:28

>> Ender, 19. 07. 2018 18:25:48

Ahoj. Urcite su tu aj fundovanejsi Ti napisat odpoved na tuto otazku, ale skusim Ti napisat moj pohlad, co som na sebe zistil sam. U mna sa taktiez travenie vyrazne lame po nejakych cca 11 – 12 hodinach vykonu (ked sa bavime o vykone, tak je to beh, akvivalent na rovine cca 5 min/km). Pokial nieco zameskam, alebo zanedbam vramci tychto prvych 12 hodin a preteky skoncia este dovtedy, tak sa nic nedeje, vsetko je OK, ale akonahle pokracujem dalej, nastava rapidna zmena, u mna sa prejavujuca najma v behani po krikoch a totalnej neschopnosti zaludka spracovavat cokolvek co donho dam/nalejem. K tomuto stavu sa vacsinou dostanem prave tym, ze pocas prvych hodin mam uplnu nechut jest nieco tuhe, maximalne nejaku stvrtku bananu, pomaranc alebo melon. Je to zalostne malo, najma ked si uvedomim, ze tieto obcerstvovacky prichadzaju maximalne raz za dve hodiny. Sam na sebe som si vyhodnotil, ze jednoznacne, pokial pocitam s vykonom dlhsim ako 12 hodin, musim uz po prvej, maximalne druhej hodine prijimat dostatok tuhej stravy, kludne aj chlieb s nutelou, alebo cestoviny a podobne. Je to vsetko o hlave. Pokial si naordinujes, ze na tom a tom kilometri zjes presne toto, tak ver mi, ze je to jednoduchsie, ako ked niekam pribehnes a pozeranim po stole sa rozhodujes, co si odtial zobnes (vacsinou si potom nezobnes skoro nic, lebo na nic nemas chut). Poznam ten strasny pocit, ked prezuvas jedlo, do ktoreho sa doslova musis nutit, navyse Ti tento cas pripada nekonecny a premarneny, ale naopak, je to snad to najdolezitejsie co mozes pre seba vtedy urobit. Ci si preliaty jontaku zistis podla zastavok na malu potrebu a podla farby mocu. Ale na jontaku a geloch sa (u mna) da fungovat na 50 – 80 kilometrovych rychlych trailoch a nie dvadsathodinovych makackach v horach :)

avatar

Sloviensko

rudo muž 22.07.2018 16:24:43

este som nestretol cloveka ktory by dokazal:

sadnut si doma do kresla pred telku a 12–24H len pit iontaky a jest gely

a nic ine

preco si niekto mysly ze by s tym dokazal este aj bez prestavky behat

skuste si to najpr doma cez vikend bez platenia startovneho na nejake predrazene preteky

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Desert muž 22.07.2018 21:52:55

>> rudo, 22. 07. 2018 16:24:43

z pravidel nasich dedu znelo: polevka je grund, a maso je spunt, zakusek nakonec a ji ho jen …, :-)

cukrovi se ji nakonec protoze uzavira vlastni produkci travicich enzymu, tedy signal zaludku je uz nejez, nestravim to, a prat se s tim 10hodin, to uz samo o sobe je vykon, :-D

avatar

10 km: 0:40:35 (2013)
půlmaraton: 1:28:59 (2014)
maraton: 3:25:10 (2015)

Ender muž 22.07.2018 22:55:44

Tak už vím co nedělat. A teď teda jak na to… ;-)

Motto: Hokaaaaa
avatar

Bratislava

Brutto muž 23.07.2018 08:50:59

V kazdom pripade je to strasne zlozite a mimoriadne individualne. A aj napriek tomu, co mi v jednych pretekoch super zaslape a funguje, v dalsich o mesiac mam pri presne rovnakom rezime problemy. Takze odpoved je aj tak nejasna. Poznam ludi, co funguju na geloch a jontakoch kludne aj 14 –16 hodin tazkeho trailu, maximalne si daju nejake datle a banan na obcerstvovacke. Zjedia pocas pretekov 30 ks 500 mg tabletiek magnezia, az im trpnu pery a stale ich neprezenie :) Je vsak pravda, ze ked som sa zamyslal trochu hlbsie nad predoslymi pretekmi, zistil som, ze na vsetkych „prehanacich“ som obmedzil prijem koly a nahradil to jontakom. Mozno aj v tomto je nieco, ono ta kola (Coca cola) ma naozaj upokojujuci efekt. Nenadarmo sa doslova prikazuje ludom po chemoterapii.

avatar

Celkem 18447,4 km
Minulý měsíc 76,89 km

AdCo muž 23.07.2018 10:54:42

>> Brutto, 23. 07. 2018 08:50:59

Ahoj,

súhlasím s Tebou. Minulý rok s gélmi nemal žiadne problémy, tento rok po 80 km som už ich nemohol. Na poslednom ultra som vyskúšal ten Tebou doporučovaný Sponser Long energy doplnený o soľnú tabletku, trochu som to riedil viac ako doporučujú. V podstate som na tom išiel, plus na občestvovačkách krajec chleba s rastlinným maslom, čo som zapil pohárom coly. Gel som dal len pred posledným kopcom asi 2 hodiny pred cieľom. Žiadne problémy som nemal, uvidím na nasledujúcom ultra. Samozrejme behám podstatne pomalšie ako špička, to trávenie môže súvisieť aj s intenzitou a ďalšími faktormi. Aj tam ďakujem za dobrý tip.

avatar

Bratislava

Brutto muž 23.07.2018 13:04:59

>> AdCo, 23. 07. 2018 10:54:42

Nie je za co. Takisto stale hladam a stale vpodstate skusam aj nove veci. Najhorsie je, ze tu sa to neda tak dobre vyskusat, ako pri priprave na desinku, pol alebo cely maraton. Ano, dalo by sa aj „nesutazne“ odbehnut nejaku stodvadsiatku, ale to je cloveku luto, nakolko ho to odstavi od kvalitneho treningu (a uz vobec od pretekov) na dobry mesiac. A pri 40 – 50 kilometrovycvh treningovych behoch funguje klasicky vsetko a neduhy sa nestihnu vynorit :) Takze zbieranie skusenosti je v pripade ultra velmi vzacne a treba si kazde jedny preteky nasledne poriadne zanalyzovat. Nech to beha aj nadalej prajem.

avatar

Desert muž 23.07.2018 17:41:51

>> Brutto, 23. 07. 2018 08:50:59

S colou nebo kofolou to souhlasí, staví, ;-)

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 27.07.2018 13:07:36

>> Ender, 19. 07. 2018 18:25:48

Ahoj, sice nemam skusenosti s behmi nad 12h,len raz som siel NTS, zato dost vela skusenosti s pripravou na cestnu 100, a s dlhymi pochodmi 6–10h v horach.

Pises, ze pijes iontak kvoli iontom a energii. Nuz, neviem aky iontak pijes, ale iontak sa nepije kvoli energii-ak uz energia v napoji tak by to mal byt energeticky napoj (pozor, nie energizujuci.)

Aku energiu,kolko a v akej forme prijimas pocas tych 12h, kedy pises ze energiu este mas?

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 28.07.2018 20:01:18

Snad to do určité míry souvisí s tímto vláknem. Dnes na 75 km ultra běhu při trochu punkové akci okolo ostrova Jersey při svém třetím startu navzdory několika kufrovani zvítězil mladý brněnský běžec ve svém nejlepším čase pod 7 h.

Údajně jeho starý otec minulý týden zavzpominal na minulost na trase Arabba Lago Di Fedaia Marmolada a zpet. Vrcholu sice nedosáhl, ale i s feratou a ledovcem to dal za necelých 8 h při 32 km a 2500 m převýšením.

Hledání ultra má mnoho podob… Ale vždy to potěší na duši…

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 28.07.2018 20:17:23

>> milan, 28. 07. 2018 20:01:18

Super, vyřiď mu velkou gratulaci! A že i jeho věčně mladý otec furt válí! :-)

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Desert muž 29.07.2018 07:22:14

>> milan, 28. 07. 2018 20:01:18

pekne probehnuti, gratuluji :-)

Nalezené položky: 957 První Předchozí | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.