Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Problémy běžce hobíka

Problémy běžce hobíka

Nalezené položky: 373 První Předchozí | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | Další Poslední
avatar

Sloviensko

rudo muž 15.12.2014 22:36:59

>> otilrak, 15. 12. 2014 22:21:21

tak dobre ze si to verejne doplnil

lebo vzdy vela ludi cita a bere si z toho pre seba bez toho aby vedeli vsetky detaily

daj pozor na skracovanie svalov a sliach pokial je vsetko cinnost posilujuca tak to hrozi, najme kolo je riskantne' takze nejaka ta : naked yoga v zenskom studiu by bodla

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Prachatice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:41:01 (2011)

wagi muž 15.12.2014 23:06:22

>> otilrak, 15. 12. 2014 22:21:21

Karlos kolo si dej třeba tě to zpomalí:-).Když tě náhodou potkám ty už jsi vysprchovaný a mažeš domů a já zrovna dobíhám.Já už jsem si vybral kategorii všeuměl no body jak píše Maťo.Florencie super!!!!

avatar

Celkem 793 km
Minulý měsíc 0 km

DusanK muž 15.12.2014 23:17:03

>> rudo, 15. 12. 2014 20:08:21

Rudo, Otilrak mě upozornil na tvůj příspěvek.

Jsem přesně ten ubožák celodenně sedící, ve volných chvílích usilovně běhající a ve zbytku času trpící různými bolístkami plynoucími nejspíš právě z ochablých, zkrácených, zatuhlých a přetížených kusů těla. Rich Roll mě prohlášením, že on, díky pestrosti triatlonového tréninku, poznal zranění (z přetížení) jen minimálně, navnadil k zařazení kola a plavání. Tak nějak cítím, že by to negativní vliv na běh mít nemělo, obzvlášť když běžeckou kilometráž zachovám, navíc s tím plaváním a kolem to stejně z časově/rodinných důvodů nebudu moct příliš přehánět.

Takže moc děkuju za ten text, zdá se, že mé cítění by mohlo být správně. :-)

Motto: Nejlepší běžci nezanechávají stopy.
avatar

Sloviensko

rudo muž 15.12.2014 23:28:50

>> DusanK, 15. 12. 2014 23:17:03

:-D

drzim palce

obcas sa natiahni pretiahni strecink moze byt zalezitost volnych 30 sekund netreba hodina do fitka

aj v robote ked sedis na stolici mozes nechat nieco padnut na zem a strecingovo sa pre to zohnut atd

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 16.12.2014 08:19:33

>> otilrak, 15. 12. 2014 16:37:42

Pridavam se k nazoru, ze ti kolo 1* tydne neublizi. Dostanes jine impulsy, zamakas na vytrvalosti jinym stylem a o to vic si pak uzijes preferovane behani. jen se ti muze stat, ze den po kole se ti bude behat hur, ale to se taky vybeha.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 16.12.2014 08:25:23

Neviem na koho najprv reagovat, ale vidim tu mnoho nedorozumeni – takze v skratke:

  • nikde som nenapisal, ze robit AJ iny sport je kontraproduktivne (vsimnite si velke pismeno)
  • som presvedceny, ze vacsina hobikov nerobi ani to minimum kompenzacnych cviceni, co by malo (teda DENNE venovat aspon 1/3 casu stravenemu behom na doplnkove cvicenie/posi­lovania)
  • na druhu stranu vidim, ze vacsina hobikov si pod doplnkovym sportom predstavuje nahradu za bezecky trening – obcasne, najma ak je ten doplnkovy sport casovo a fyzicky velmi narocny, tak je to OK, pri pravidelnosti, to ubera energiu, ktoru by bolo vhodnejsie v tomto rozsahu venovat najma behu (ak je ciel zlepsenia bezeckych casov)
  • doplnkova aktivita sa robi doplnkovo, teda Ta nesmie vycerpat natolko, ze najblizsie 4 dni kompromitujes bezecky trening (pre mna by 150km vyjazd na mtb v lesoch toto presne znamenal – kedze mam kondicku na to, aby som to zvladol, ale nemam najazdene, aby som to absorboval do 1 dna – to je obrovsky rozdiel)
  • dokonca aj profici tvrdo posilnuju iba v TAZKE dni, nie namiesto volna, ci regeneracie – pretoze po tazkom bezeckom tréningu, by aj tak potrebovali lahsi den, ci dva a keby to zasolili este posilkou, tak sa uvaria – hobik si ma z toho vziat ponaucenie a ak doplna beh niecim narocnym, ma to brat, ako tazky den, po ktorom je nutna regeneracia (ergo vzdy pamatat na to, ze je to len doplnok)
  • ak sa niekto vyrazne zlepsi po zaradeni doplnkového sportu, tak len preto, ze mal vyrazne nedostatky v hlavnom tréningu; doplnok je prevencia a kompenzacia, nie hlavny trening;
  • bicykel neposilnuje sam o sebe nic z bezeckych svalov, co by nedokazali bezne bezecke cviky a spravne vybiehane kopce; ked doplnat, tak sportom, co rozvija aj ine svalove partie (bezky, elipticky trenazer, plavanie, atd.);
  • naozaj uprimne – bicykel si bezci casto vyberaju preto, ze im pohladza ego – je to totiz aktivita, pri ktorej najlahsie znasaju prechod, lebo maju dobru aerobnu kondiciu a relativne vytrenovane nohy; na druhu stranu, je to iny typ zataze, ktory unavuje svaly, ktore sa primarne pre beh nevyuzivaju, avsak su nutne pre spravny styl behu. Ak sa zmorduju a bicykli, behaju ako posadeni v serbli v nasledujúcich par dnoch a ak sa to opakuje pravidelne, zafixuju si nespravne pohybove navyky a vedie to k typickému „cyklistickému“ posedu pocas behu; skusene oko rozozna pravidelného cyklistu na 100m, ak bezi pred Vami; da sa tomu predist doplnkovými cvikmi a bezeckou abecedou, ale to by malo by sucastou kazdeho ambicioznejsi­eho bezca…
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 16.12.2014 08:49:15

>> bjerndi, 15. 12. 2014 19:46:23

No, tak to potom s tym bicyklom nebude az tak vazne… Ja som si predstavoval objemy niekde na urovni 15–20tisic km/rok. V rokoch, ked som behal bez casovych obmedzeni (mimo prace, ci studia), som si mtb neratal do tréningu – teda poznamka v denniku bola: plus 50–80km na bicykli v kopcoch, sem tam tam bol doplnok – s xy, nahanali sme sa. To som potom maval na druhy den zapis, ze utahane nohy, ci bez energie. Rocne som takto najazdil cca tolko co ty a nebral som to, ako nahrada behu – objem nabehaných km, som kvôli bicyklu nikdy nemenil (kluc je ist behat ako prve a v objeme, akoby si nemal ist vôbec bicyklovat). Kedze som to robil celkom pravidelne a nie namiesto tréningu behu, tak sa to nijako negativne na výkonoch nepodpisalo. Nemam vsak dojem, ze by mi to, okrem zabavy, nieco na bezeckej vykonnosti pridalo.

avatar

bjerndi muž 16.12.2014 09:20:58

>> Mato, 16. 12. 2014 08:49:15

to ne, já to beru asi tak jako si napsal :) Akorát teda 15–20 u nás jezdí celkem triatlonová špička ( Filip určitě víc ) a můj plán je max tak nějak natočit za rok 10 000/ ale to už stejně vidím neklapne. Jinak ta první část je konečně povzbudivá, sice trénuju asi docela ( je mi blbý napsat úplně ) blbě a neplánovaně, ale pořád se člověk celkem bez námahy zlepšuje, tak je pořád prostor kam růst

avatar

Tábor

Celkem 15157,34 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:46 (2016)
půlmaraton: 1:17:34 (2014)
maraton: 2:46:17 (2014)

otilrak muž 16.12.2014 10:24:42

>> skritek Hugo, 16. 12. 2014 08:19:33

S tím lehce počítám, že po kole budou nohy cizí. :-)

>> Mato, 16. 12. 2014 08:25:23

Krásné doplnění. Já to právě myslel ve dnech kdy stejně neběhám zařadit jako regeneraci, hlavně nejezdit naplno. A nebo si předtím odběhnout trénik a pak si třeba odpoledne sednout na to kolo.

Žádné nahánění kilometrů a závodění, jde mi hlavně o rozbití stereotypu. 10 000 km ročně si zatím vůbec nedovedu představit. A má to ještě jednu výhodu, běhat se mnou nikdo nejde (těžko říct proč :-D), ale na kolo lidi dostanu. :-)

Motto: Zkusil jsi to. Selhal jsi. To není důležité. Zkus to znovu. Selži znovu. Selži lépe. (Samuel Beckett)
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 16.12.2014 13:45:23

>> otilrak, 16. 12. 2014 10:24:42

A to ja bych vedela, proc s tebou nikdo nejde behat :-).

Vcera vecer jsem si na tebe vzpomela. Behala jsme v lesoparku useky a pri jednom kilaku se na me ritil pes, stredni velikost, rasu neznam. Delal jako blazen, zastavila jsem, pan si k pejskovi dosel, chytil za obojek a ja vyrazila dal. Po 100m otocka o 180 st. (rovinka je 500m tam, 500m zpet) a vyrazila zpet. Jiz opet volne pobihajici pes vyrazil a sel mi po lytkach. A zde prichazi tva chvile – prudce jsem vykopla, cokl zaknucel a znovy vyrazil, druhy kop ho odeslal vzduchem o par metru dal a ja si spokojene vystupnovala svuj usek, myslic na tebe a tvuj maraton v Pojizeri (nebo kde to bylo). Pan na me pri meziklusu docela rval s tim, ze zavola policajty, ale po prohlaseni " zavolejte, ja jim rada povim, jak me vas pes 2* napadnul" se stahnul a zmizel po lesnich cestickach…

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Praha

10 km: 0:35:33 (2014)
půlmaraton: 1:16:28 (2015)
maraton: 2:42:14 (2015)

miroglue muž 16.12.2014 16:38:14

No já včera ráno ještě za tmy potkal psy hned 2×. Poprvé na stráních mezi Čimicemi a Vltavou, chodí tam snad každé ráno taková starší paní o berlích se svým oříškem. Už jsem jí jednou říkal, ať si psa drží, když jednou po mně vystartoval, a celkem to dodržovala. Teď ale asi nepředpokládala, že někoho (v zimě a ještě potmě) potká. Takže pes zase štěkal a běžel ke mně, stačilo se na něj prudce otočit a pes se leknul a taky otočil. Paní jsem řekl, že ho příště nakopnu.

Pak jsem nad Klecánkama potkal na stezce vlčáka, jak na mě němě civí – to jsem teda nevěděl, na čem jsem. Takže jsem zpomalil a hlavně se na něj nekoukal, to je to nejhorší. A snažil jsem se nedat najevo strach :-) Pak jsem potkal páníčka ještě se 4 dalšími psy. Omlouval se, že mě neviděl a byl slušný. Tak jsem mu jen řekl, že není příjemné potkat volného psa – člověk prostě neví.

Tím chci říct, že někdy asi nelze mít za zlé pejskařům to, že někde v liduprázdné (než se objeví zbloudilý běžec) krajině si psa pustí, když vědí, že určitě neublíží. Já kdybych psa měl, tak ho asi taky někde v lesích za Prahou v 6 ráno v zimě za tmy pustím a netáhnu ho na vodítku…

Dále, asi by mě nenapadlo psa pokoušet cíleně kopnout. Nechci ubližovat, neznám historii ani majitele ani psa, třeba bych mu zlomil čelist či co se může stát při blbém zásahu. Psi většinou jen nervózně štěkají a na pár metrů se mi zpravidla nepřiblíží. Navíc vyprovokovat bitku se psem, pokud by se chtěl rvát – z toho právě kouká zranění s dlouhým hojením.

Takže proč nekopat:

  • pouze potrhlí čoklové si chtějí jen štěknout a jsou neškodní
  • rváči se chtějí rvát a to zas nechci já ;-)

Hlavně teda nenavazovat ten oční kontakt!

avatar

Celkem 777 km
Minulý měsíc 0 km

davidof muž 16.12.2014 17:23:19

Ja se teda neudržím a oční kontakt navazu když sleduju jak vážně to pes mysli a co dělá. A jednou to bylo opravdu z očí do očí, když byla díra v plote a vlčák mi položil packy na ramena. Snažil jsem se nedat najevo strach;-) a on mě jen ochutnal. Kopat jsem nikdy nemusel a považuju to za krajní možnost.

Motto: Dobrý běžec nebrzdí zbytečně zeměkouli v jejím otáčení.
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 16.12.2014 18:09:38

At tu nevyznim jako clovek, co nesnasi psy. Mam je rada, Dokonce moc. Ale ve verejnem lesoparku, kde chodi rodice s detmi, tam ma byt pes na voditku. Sama jsem psa mela 19! let. Mame 2 psy v rodine. Ve volnem case jsem roky pomahala na cvicaku a podobny pristup k psum se mi prici. Jenze v dnesni dobe ma nevycviceneho psa kazdy blbec.

Stejne jako davidof uz jsem zazila stene vlcaka, co se mi postavilo na ramena a divali jsme se z oci do oci (znicil mi svetr z windstopperem za 4800czk, coz majitele museli uhradit). Psi, co zacnou skakat a poskrabou pritom nohy, prokousle sustaky od male svine, co rovnou zautocila a ted tohohle zmetka. Poprve jsem zastavila a zakousl se do boty. Podruhe jsem necekala na nic.

Motto: Petit cheval de manege :-)
Nalezené položky: 373 První Předchozí | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.