Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | Další Poslední
avatar

Brno

Celkem 8372,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:13 (2015)
půlmaraton: 1:28:01 (2015)
maraton: 3:24:31 (2015)

kubba muž 13.10.2014 10:23:58

>> max39, 13. 10. 2014 10:01:04

Člověče, za měsíc na pase 9 cm dolů a k tomu skoro 9 kg váhy – to bych nebral jako důvod k nespokojenosti. Když si člověk uvědomí, jak dlouho to na sebe „nabaloval“, tak tohle tempo je i celkem rychlé (alespoň se mi zdá) …

Jen tak dál a vytrvat :-)

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 13.10.2014 10:31:31

>> max39, 13. 10. 2014 10:01:04

Ked som chudol, vsimol som si jeden index. Ale mozno to neplati u všetkých. Inspirovalo ma , ako sa mera vaha u prasiat. Vyslo mi to iste. 1kg = 1 cm v páse.

9cm za mesiac je moc slušný „výsledok“ Urcite ti napisu, že je to aj vela. Ved je to skoro 4 cisla v riflách ! Na nohaviaciach to nepoznáš ?!

avatar

Olomouc

10 km: 0:43:26 (2014)
půlmaraton: 1:34:00 (2014)
maraton: 3:21:05 (2013)

BlankaM. žena 13.10.2014 10:33:59

>> max39, 13. 10. 2014 10:01:04

To víš že jsem neztratila zájem. Nepíšu sice každý den, ale nejméně dvakrát denně čtu, co je zde nového.

Jsem překvapená, že komplikace tohoto týdne se nijak nepříznivě neprojevily, naopak jsi je dokázal vykompenzovat zvýšeným úsilím v těch lepších dnech. Obdivuhodné ! Teď už je jasné, že hranice 120 kg padne mnohem dříve než na Mikuláše. Myslím si, že blízkost dosažení tohoto cíle Tě bude tento týden tak motivovat, že uděláš vše proto, aby vážení příští pondělí bylo pod 120. A i kdyby se to za týden nepovedlo, tak za dva týdny už je to tutovka. Ohledně Tvé nespokojenosti – můžu se podepsat pod to, co napsali Pohoda a kubba :-) I nadále držím palce !

Motto: If your dreams don't scare you they are not big enough
avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 13.10.2014 10:51:15

Max,

  1. nie si náhodou v ketoze, usudzujem z tvojho jedalnička ? Podla toho co si pisal vieme, že si pozeral vlákno o NSS .
  2. keby som bol na tvojom mieste, tak si na vianoce kupim rotoped. Budeta to motivovat, ale „drž si svoju líniu“ neprehanaj to.
  3. Zmeny sa ti zdaju pomalé ( čo nie je pravda). Ale, kedže chceš v budúcnosti športovať, mozes vyuzit tuto situaciu (cas) na vybudovanie tukového metabolizmu. Viac ti poradí Rudo, ak ho oslovíš .
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21068,57 km
Minulý měsíc 74,15 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 13.10.2014 11:18:01

>> max39, 13. 10. 2014 10:01:04

Jak říkají moje děti:

DOBŘE TY :-) !!!

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Praha - Újezd nad Lesy

Celkem 5557 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:58 (2020)
půlmaraton: 1:59:32 (2021)
maraton: 4:30:18 (2019)

radkakivi žena 13.10.2014 12:26:10

Maxi, skvělé! Jsi na sebe hodně přísný a přináší to obdivuhodné výsledky. Možná bych ale tolik netlačila na pilu. 9kg za měsíc je dost hodně. Je fakt, že ty první kila se shazují nejlíp, teď už to možná půjde trošičku pomaleji. Myslím si, že pozvolnější úbytek by byl pro tělo vhodnější, aby se dokázalo s tou váhou i po stránce pohybového aparátu v klidu vyrovnávat. Už se tady psalo o možných bolestech zad. Bude se ti dost měnit těžiště a celkové držení těla. Proto bych se opravdu zaměřila na posílení zádového a břišního svalstva. Držím i nadále palce a hluboce před tebou smekám.

Motto: S větrem o závod
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 13.10.2014 12:41:35

>> max39, 13. 10. 2014 10:01:04

Maxi, jde ti to vyborne. Rychlejsi hubnuti by uz nebylo moc dobre, vytahana kuze take potrebuje cas na postupne stazeni a pri prudkem ubytku by na tobe visela strasnym zpusobem. Ale jak pisi jini, pocitej s tim, ze se to muze zpomalit. A proto by take melo nastoupit posilovani (cviceni). Staci s vahou vlastniho tela. Kdyz prestanou jit dolu kg, tak pujdou cm.

Mam pripominku k tomu sportovani – zatim behat nezkousej. Pockej aspon na 110kg (prispevatel baca tu beha se 104kg, mam dojem, takze beru i 110kg, i kdyz se mi to porad jeste zda moc) a pak jdi teprve cestou zkousek pomaleho behu. Pravidelne prochazky, ktere budes s ubytkem vahy samovolne zrychlovat, ti zvysi kondici a bude se ti pri behu snaz dychat, ale predevsim ted je to (dle meho) porad jeste strasny zahul na klouby. A ty chces v budoucnu sportovat. Popravde je podle me i 110kg na beh moc, ale uz to asi pujde.

Uvidis, co udela tvuj pas po zapojeni se do brisni vyzvy. Zakladni posilovani zacina byt velmi dulezite, aby se povolene telo zpevnilo a mel ses pri sportu o co oprit (brisni a zadove svaly). A ony povadle ruce take vizuelne nic moc, ze… Pokud mas v blizkosti domova fitko, kde jsou dobri treneri a pokud se ti na to dostava financi, zaplat si par hodin treninku s trenerem. Staci 1* tydne 1h. At ti ukaze co a jak SPRAVNE cvicit pri tvych omezenich (palec, vaha, rameno), pak uz muzes sam. Tedy v pripade, ze nemas zadneho sikovneho kamarada, co by ti vysvetlil spravne provedeni cviku. A pred i po cviceni si muzes v kardio zone vyzkouset bezky (elipticky trenazer), coz by pri tve vaze a snaze aktualne setrit klouby, bylo idealni.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 13.10.2014 13:35:07

Navazu zde na prispevek Petra K. ve vlakne „Pochlubme se“, neb si myslim, ze ma reakce na jeho prispevek patri spise sem: (http://www.behej.com/topic/3657/100 )

>> Petr Kaňovský, 12. 10. 2014 17:23:57

Petre, pri vsi ucte. Divala jsme se na fotky z Pardubic, na nez si tu dal odkaz. Urcite obrovska gratulace kamaradce, ze se rozhodla se sebou neco udelat a velmi slusne beha a dik tomu, ze se podporujete, to snad bude dlouhodobe. Toho si velmi vazim a tleskam. Jenze tam mam hodne velke ALE.

Nepises, kolik zhubla, na jake vaze zacinala… Nicmene z pohledu na fotky z Par se naskyta otazka, zda je to behani pro ni zdrave. Na krku, obliceji a rukou je videt, ze urcite zhubla a zbytek proste potrebuje zpevnit, ale vazne si myslis, ze je zdrave, kdyz clovek porad jeste ve stadiu nemale nadvahy (viz napr. http://iscarex59.rajce.idnes.cz/…ka_na_draze/#…) beha km na da facto maximum a nebo da beh o delce 20km+? (za cely den dokonce nascitano 39 bezeckych km!)Sice chapu, ze tim dodrzujes svuj system a ji to bavi, tak ma chut a s hubnutim i elan do toho jit, ale nemelo by se zohlednovat i to neviditelne hledisko? Totiz srdce a dusledky max zateze pro ne a soucasne pro klouby? Kdyby to bylo chuzi, idealne s hulkami, nereknu ani popel, ale behat v takovem objemu i jen narazove a pravidelne se testovat v maximalnim usili? Nebylo by lepsi se zatim drzet u volnych kratsich behu a jit cestou vychazek, rotopedu, kola, eliptickeho trenazeru… proste vseho, kde tak netrpi klouby, dokud vaha nebude jeste nize?

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 13.10.2014 14:46:32

>> skritek Hugo, 13. 10. 2014 13:35:07

Nemohla jsi vybrat nějakou fotku, kde jsme oba a přitom vypadám normálněji? :-) Či ještě lépe nějakou, kde je samostatně? http://iscarex59.rajce.idnes.cz/…ka_na_draze/#…

Myslím, že tomu tak není, hmotnost klesla za 12 měsíců ze 105 kg na 85 kg(aktuální BMI 31), s nadnormou nejen tuku, ale i svalové hmoty, takže aktuální podíl tuku už není příliš nad normou, má být 18–28 procent a má 32,9% (resp. už méně, to InBody bylo, když měla o 2 kg více). Zátěž na srdce vidím minimální, při té desítce měla průměr 166, při pětce 169, když jsme naměřili v sobotu TFmax 192 (určitě má ale vyšší, jen jsme nešli do maxima), volné běhy běhá nejčastěji na 130–135, při tom půlmaratonu měla 138. Zátěž na nohy je též minimální, při rychlosti 7 km/h, s kterou nejčastěji běháme, či 5–6 km/h, s kterou chodíme, a frekvenčním kroku, ke které ji vedu, je délka kroku malá a otřesy jsou též malé. Jsem si téměř jistý, že cesta, kterou jdeme, jí neškodí – velmi hlídáme, jak se cítí při běhu i po něm, jak se cítí den poté, děláme i kompenzační aktivity apod.

Už jen skutečnost, že po rekordní pětce je schopna vyklusat odpoledne 3 hodiny, a že ji ani další dva dny nic nebolí, svědčí o tom, že rozhodně neběhá na maximum, a že by ji to mělo zničit.

Dále, důležité je, že hubne způsobem, který ji baví a vyhovuje. Zkoušela různé cesty, ale cesta vyšší pohybové aktivity ji baví, protože vhodně kompenzuje její sedavou pracovní aktivitu, a navíc se nemusí tolik omezovat v jídle. Naopak, jí více než před hubnutím, ale došlo k zvýšení bazálního metabolismu a celkově je na tom lépe než před tím. Pro běh se rozhodla sama, když své chodecké vycházky rychlostí 6 km/h začala prokládat stejně rychlým/pomalým během, až z toho byl běh rychlostí 6–7 km/h. Ty testy+závod v těchto dnech ji úžasně pomohly, ale samozřejmě zůstáváme u osvědčené cesty pomalého běhání (já i ona).

Děkuji ale za upozornění.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 13.10.2014 15:00:22

>> skritek Hugo, 13. 10. 2014 13:35:07 Kdyby to bylo chuzi,

Možná by to chtělo nějaký výpočet. Délka kroku při chůzi rychlostí 6 km/h a kadenci 130 je větší než délka kroku při běhu rychlostí 7 i 7,5 km/h při kadenci k 180, o kterou se celkem úspěšně snažíme. I podle tepu vidíme, že zátěž při běhu rychlostí 7 km/h není významně vyšší než zátěž při chůzi rychlostí 6 km/h. Konečně, zjistili jsme, že zatímco při chůzi rychlostí 6 km/h ji občas pobolívala kolena, tak při běhu rychlostí 7 km/h se nic takového neděje, protože ji učím při pomalém běhu dopadat pod sebe, takže zátěž je opravdu menší, hlavně s kopce.

Je důležité, že zvládne běhat na tepovce kolem 130 a právě o toto bude nadále dominantní aktivitou s tím, že se samozřejmě bude rychlost zvyšovat, spolu s rostoucí kondicí.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 13.10.2014 15:35:05

Tak nízký nárůst tepu v čase při běhu téměř konstantním tempem (průměr 5:39/km) nemívám ani já:

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Desert muž 13.10.2014 19:54:54

>> rudo, 12. 10. 2014 19:40:29

špenát obsahuje ekvivalent ecdysteronu, kromě toho transportní AA inklinující k chelátovým vazbám,

fakt je, že by jsi ho musel dávat kilo denně,

avatar

Steven 07 muž 13.10.2014 21:23:13

>> max39, 13. 10. 2014 10:01:04

Ahoj Maxi, pěkný večer, stále zůstávám Tvým fanouškem a příznivcem, akorát jsem se tak trochu toulal pracovně po Evropě a Africe taky trošku:-). Přijmi mé blahopřání, měsíc a něco a a 9 kg a 9 cm v pase, to je prostě bomba, upřímně gratuluju.

Téma se pro mne stává nepřehledným, neboť každý Ti radí dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale jaksi ze své pozice. Takže nebudu psát čtyřstránkový článek, ale dovolím si pár postřehů.

Za prvé stran toho posilování, můj velký běžecký vzor Otto Zemek. Ano, co píše, je pravda, dřep a mrtvý tah, to jsou skutečně královské discipliny, jejich smyslem je skutečně hormonálně se nabudit přes posilováním hlavní svalové skupiny, kterou máš v plánu, to znamená, skutečně, když jsem dřívávějc posiloval prsní svaly v benchi /tlak na lavičce – před dvaceti roky podotýkám/, tak bylo dobré dát si předtím pět šest sérií po osmi až dvanácti opakováních třeba s šedesátkou činkou. /Otto promiň tu stovku v sérii na dřepy, já měl posilovnu v mládi jako doplněk k plavání – jsi výjimečně disponovaný člověk, moc lidí to tehdá se stovkou nedělalo:-)/. Tento přístup má dva drobné nedostatky. Za prvé, jak dřep tak mrtvý tah jsou dost technicky náročné cviky, pokud budeš experimentovat třeba i s padesátkou, k artrotickému palci a ramenu můžou taky přibýt problémy s páteří nebo s vazy v kolenou, to chce čas, určitou průpravu a hlavně instruktora, který Ti opraví chyby, ty cviky se musí dělat naprosto přesně. Ten druhý problém je v tom, že toto jsou cviky pro pokročilé. Takže posilovna ano, nejlépe na přístrojích, kruhový trénink, malé váhy, vysoký počet opakování v sérii, a hlavně přesné a důsledné provedení.

Druhá věc, podle mne ještě zásadnější. Hodně tlačíš na pilu, příteli. Pokud jsi ještě ve stadiu euforie, v pohodě, ale nechod do žádných rekordů, nesnaž se při svých vycházkách nějak výrazně zrychlovat, spíš prodlužuj, a je tady pravidlo max 10% plus, je to běh na dlouhou trať a nesmíš se zacyklit.

Třetí a poslední věc, čehož nejsem schopen, kdyby se tady našel někdo, kdo by zrekapituloval základní zásady, z vlastní i profesní praxe vím, že pokud třeba něco chci po svých lidech, instrukce musí být jasné, lidi si je musí pamatovat rozumět jim, a řídit se podle nich. Podle mne už máš takovejch rad, že z toho musíš být zelenomodrej:-). Kdybych to měl říct jednou větou, zůstaň věrný své nové milence – zelenině:-), každej den něco dělej, chod dřív spát a hlavně nepřepínej se.

Jinak ještě jednou, klobouk dolů, dokázals za krátký časový okamžik opravdu hodně:-). Neusni na vavřínech.¨

Steven

avatar

max39 muž 13.10.2014 22:26:49

Ahojte.Tak a je to tu zas.Zas tato.........­.....UZASNA PODPORA.DAKUJEEEM KRAAASNE!!!!!! STE FAKT SUPER. :-D :-D :-D Tak presne aj pre toto to zvladam ako to zvladam.A tvrdi­te,ze dobre.Tak uz sa nebudem hadat a budem nadalej tvrdo na sebe pracovat.To sa mi „sportuje“ a chudne ked mam za sebou takuto skvelu sportovu partiu.Fakt Vam uprimne dakujem.Ta Vasa podpora nespociva len v tom,ze ma pochvalite(i ked to je to co ma taha dopredu,co ma motivuje s vedomim,ze som v tom neni sam) ale ja sa tu dozviem(a verim,ze nie som sam) velmi vela veci,rad,skuse­nosti,poznatkov, ktore pomôzu mne a co je dôlezitejsi mozno aj niekomu druhemu k skvalitneniu zivota.

K tomu pasu.Len sa mi zdalo,ze tento tyzdem tych O,5cm bolo malo.Snad sa to zlepsi.

Blanka,tak ty ma mas uz dobre precitaneho.Ano môj ciastkovy ciel na dalsi pondelok je pod 120kg.Idem pritvrdit,ale len tento tyzden.Nemôzem sa dockat.Skusim kazdy den chôdzu a ako tajny tromf som si prelozil rylovanie zahradky na tento tyzden.Hned po treninku(mam to pri mojej trati) pôjdem na 1–1,5hod rylovat.Vychadza to tak na cely tyzden.Ak sa to podari,chcelo by to vymysliet nejaky novy ciastkovy ciel(az je motivacia) ;-)

ivan99. Podla mna v ketoze asi nie som.Jem prilis vela(podla RUDOVICH rad) rôznorodej zeleniny a to napriklad aj mrkvi,ktora ma sacharidov az az.

radkavi. Dakujem za radu.Uz ma tu presne na to upozornili(na bolest chrbta).A prave sa to deje.Ten chrbat ma boli ozaj hrozne.Dnes som bol aj rylovat ale neviem ako to zvladnem dalsie dni.Manzelka mi ho kazdy den premasiruje no boli aj tak. Tymto by som sa Vas rad opytal ci mam k tomu rylovaniu zaradit aj tu vyzvu na chrbat(cviky)­.Dakujem.

skritek Hugo. S tym mojim behom to nie je take ozajstne.Tiez cakam az na vyraznejsi ubytok vahy(mozno aj pod 100kg ak sa mi to podari)To su len take parmetrove jemne pokusy :-) .Nemam zatial ani obuv na beh vyriesenu,kedze ma v kazdych teniskach ovela viac boli palec.Ako som spominal,zatial chodim v gumenych viazacich cizmach s ortopedickou vlozkou.V inom sa neda.

Budem velmi rad ak sa vyjadris problemu rylovanie+bolest chrbta+vyzva na chrbat.Vopred pekne dakujem.

Dalsia vec co ma uz dlhsiu dobu zaujima,len som sa ju nechcel pytat, ked neviem ako to cele dopadne(no ale ked si to uz spomenula) je ta ovisnuta koza.Hrozi to aj mne pri mojom stupni obezity.Poprosim aj ostatnych,kto s tym ma skusenost ak by sa mohol k tomu vyjadrit.Dakujem pekne MAX

avatar

Praha - Vršovice

Celkem 4740 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:04 (2014)
půlmaraton: 1:39:02 (2014)
maraton: 3:43:22 (2014)

Chrosel muž 13.10.2014 22:31:27

>> Steven 07, 13. 10. 2014 21:23:13

Ahoj Stevene, tyjo sedim v busu, je tma, ale trochu se cervenam…kazdopadne srdecne zdravim a presto si dovolim v jednom malinko nesouhlasit:

Oba zminene cviky JSOU, jak tu nekdo pise IMHO, vhodne i pro zacatecniky. Do posilky chodim poslednich nejmene 15 let v podstate pravidelne, a sleduju co instruktori ordinuji novackum.

Relativne nove a spravne je soustredeni se na core, tedy nejen sixpack ale i to pod nim, ale stale slysim to same: zacinas ? Tak kasli na nejake jednorucky na bic a snurky na tric, ale jed mrtvolu, drep a benc.

Jak pises, jsou to technicky narocne veci, ty 2, cokoli je kolem bederni patere je treba jet zvlast opatrne s durazem na techniku provedeni.

Rudo ma pravdu Max ma uz 50 nalozenych v zatezove veste, no zase ty nohy tu vahu jsou zvykle tahat takze jsou nejspis dost silne.

Ahoj vsichni z busu na budejky !

Motto: V pomalém hrnci se prána chová jako žába. Při pozvolném růstu teploty si to neuvědomí a z hrnce neuteče. ( Pam65 )
avatar

max39 muž 13.10.2014 22:41:53

*>> Steven 07, 13. 10. 2014 21:23:13

Ahoj,som rad,ze si spat.Ved uz ma poznas.Viac hlav viac kapusty.(myslene v zmysle: cim viac priatelskej a uprimnej podpory a rad,tym viac motivacie a lepsich vysledkov :-) )

Prosim Ta,co znamena zacyklit?S poz­dravom MAX

avatar

Steven 07 muž 13.10.2014 22:42:33

>> Chrosel ( Chromý osel ), 13. 10. 2014 22:31:27

Ahoj Otto, svým způsobem máš pravdu. Za přítomnosti instruktora a dobrého instruktora je to jedno z řešení. Pokud ovšem Max má alespoň v trochu přijatelném stavu pohybový aparát a úpony. Pokud nepřenese přes zahradu pytel cementu, tak nevím:-). Ale stoprocentně máš pravdu v tom, že jednotlivé cviky v posilovně mají tím větší význam, čím větší množství svalových skupin je najednou zapojeno. Když tam někdy vidím chlapečka, jak sedí na lavičce, ruku podepřenou pod kolenem, v ruce jednoručku, tak dvanáct kilo a usilovně posiluje biceps, kdybych nebyl slušně vychovaný, tak bych mu dal dvacku a poslal ho do cukrárny na zmrzlinu:-).

Všechno dobré, šťastnou cestu do Budějek, třeba až se dáš zdravotně dohromady a ze mne se konečně stane běžec, tak se sejdeme v Bráníku:-).

Steven

avatar

Steven 07 muž 13.10.2014 22:52:18

>> max39, 13. 10. 2014 22:41:53

Ahoj Maxi, zacyklit. Myslel jsem to takto, ted jedeš na svoje řekl bych absolutní maximum, a máš ty výsledky, které máš. Další vývoj je velmi těžko předvídatelný. Tvé hubnutí se vlivem hormonální přestavby může urychlit, ale také zpomalit či zcela zastavit.

Příklad. Nejprve jsem běhal jen tak pro radost, pak jsem zjistil, že na rozdíl od jiných aktivit, které po půlroce vyšuměly, toto bude dlouhodobější záležitost. A ted jsi ve stadiu, kdy zas až tak moc neděláš a lepšíš se. to je pohoda. To své rozhodnutí blahořečíš. A pak se to tak nějak zastaví a další zlepšení nepřichází. Já na to reaguju naprosto blbě, že zvýším dávky, stupňovaný běh, atd. A to je přesně to špatně, jo… Nezaběhnu půlmaraton pod hodinu čtyřicet, když jsem měl přesně před rokem deset kilo nadváhy. A toto si uprav na sebe. Pokud by se váha zastavila, nezvyšovat dávky, nejít na krev, nepodléhat depresi. Pěkně si jed svoje, a bud trpělivej. Já vím o čem mluvím, jsem zvyklej bejt ve všem úspěšnej a jsem velmi netrpělivej. Jsi trochu podobnej, nezlob se. chce to trpělivost, a to i tehdy, když vše nepůjde tak excelentně, jak dotedka. Opět zjednodušeně běh na dlouhou trat a vyloučit extremy, tot vše:-). Steven

avatar

max39 muž 13.10.2014 23:37:33

>> Steven 07, 13. 10. 2014 22:52:18

No,odhadol si ma presne.Mam teda s treninkom ubrat.Moc sa mi ta myslienka nepozdava,ked uz som sa rozbehol.Ale ak by to malo byt ucinnejsie…? Stravu ale menit nebudem,ta sa mi zda v pohode a na moje obrovske prekvapenie,zatial ju celkom tolerujem. MAX

EDIT: Uz chapem,ty si to myslel do buducna,ked sa to spomali.Jasne na to by som si mal dat pozor. Dakujem

avatar

Sloviensko

rudo muž 13.10.2014 23:56:20

>> max39, 13. 10. 2014 23:37:33

myslel to tak ze nerobit nic nasilu

ani nasilu nepridavat a z toho vyplyva ze ani na silu neuberat

musis mat stale pocit ze je ti fajn a ze si pan svojej energie

nie nejaka vyzmykana handra co bezmocne plapola vo vetre usilovnosti

vies toto je akoze bezecke forum

ale v skutocnosti je to forum tych co si myslia ze zmysel zivota je behat maratony a ked ich behaju a zistia ze svet nie je krasji tak si myslia ze treba behat ultra

zabudaju ze v atletika je maraton je len jedna z mnzostva disciplin a v skutocnosti na okraji zaujmu

a tak sa trenuje do zadratia noh alebo aspon do zodratia topanok a ked to nejde tak sa este pritvrdi

by si neveril ale bola tu pred rokmi jedna holka co behala 20km denne so zlomenou nohou a nedala si poradit

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 14.10.2014 00:13:38

>> rudo, 13. 10. 2014 23:56:20

Pekne si to vysvetlil.

Mne sa tiez nejedna len o beh(aj ked ten berem ako zaklad).Ale aj o posilovanie,ko­lektivne sporty,plavanie… Proste o sport.

avatar

Olomouc

10 km: 0:43:26 (2014)
půlmaraton: 1:34:00 (2014)
maraton: 3:21:05 (2013)

BlankaM. žena 14.10.2014 06:20:30

>> rudo, 13. 10. 2014 23:56:20

Rudo neviděla bych to tak, že jsou tu samí běžečtí fanatici. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že když má někdo děti, hlavně malé, tak prostě ví, že běh není to nejdůležitější na světě. Pro mě je třeba v životě na prvním místě rodina, pak práce, a pak teprve koníčky, kterých mám několik na stejné úrovni důležitosti – běh, bojové sporty, hra na klavír a astronomie. A ultra mě láká i když nejsem běžecký fanatik. Možná tu je pár jedinců, kteří vidí v běhání smysl života, ale myslím, že jich je menšina.

Motto: If your dreams don't scare you they are not big enough
avatar

Sloviensko

rudo muž 14.10.2014 06:45:01

>> BlankaM., 14. 10. 2014 06:20:30

jo jo

ja som myslel tak ze ked sa daju na behanie, ciel je maraton

ani ty nechodis zavodit na 100m alebo 200m alebo 400 prek

a tie behy okolo 10km sa behaju len preto ze je to priprava a test na maraton

schvalne, kolko % bezcov to na behej je takych co nebehaju maraton a ani ho nikdy nechcu a neplanuju bezat ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Olomouc

10 km: 0:43:26 (2014)
půlmaraton: 1:34:00 (2014)
maraton: 3:21:05 (2013)

BlankaM. žena 14.10.2014 08:03:57

>> rudo, 14. 10. 2014 06:45:01

Jo tak to promiň, já jsem to pochopila špatně, jako že jsou tu samí fanatici, kteří kvůli běhání ztrácejí kontakt s realitou života.

Je pravda, že pro mladé běžce (kterých je tu na fóru hodně) by bylo lepší vyzkoušet si kratší disciplíny a třeba i ty překážky a také neběžecké disciplíny, ale popravdě řečeno neumím si představit, že by běžci staršího věku někde běhali sprinterské závody. Ono to tak nějak přijde samo, že s věkem se trať prodlužuje. Když jsem jako žačka začínala a atletikou na TJ Dynamo Pardubice, učili jsme se všechny disciplíny včetně překážek, koule, skok do dálky i do výšky, na závodech jsem běhala většinou 400 a 800 m a sem tam nějaký přespolák, ale kdybych se dnes ve svých 40 letech měla postavit na start osmistovky a soupeřkami o 20 let mladšími, tak tedy děkuju pěkně ale raději si zaběhnu ten maraton. Všechno má svůj čas.

Motto: If your dreams don't scare you they are not big enough
avatar

Sloviensko

rudo muž 14.10.2014 08:57:31

>> BlankaM., 14. 10. 2014 08:03:57

ked som sa tu prihlasil do veteranskej atletiky tak vacsina robila sprinty, ale odbehli aj stredne trate maratoncov velmi malo takmer nik nechcel skakat ale zato gulami hazdali vsetci nadsene a aj ostepom a tiez sa robia rozne viacboje

najvacsia sranda je ked sa bezi stipl, ti starsi len 2km a aj prekazky su nizsie akurat na tej vodenj to nejde znizit a uz sme na statnych veteranskych majstrakoch aj take srandy robili ze sme stali pri vodenj priekope a podaval mydlo a uterak ze ked uz si nohy umyvaju tak poriadne

a velmi radi veterani robia chodzu na 1500 a 3000 a tie dlhsie uz zaujem upada

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Olomouc

10 km: 0:43:26 (2014)
půlmaraton: 1:34:00 (2014)
maraton: 3:21:05 (2013)

BlankaM. žena 14.10.2014 10:12:56

>> rudo, 14. 10. 2014 08:57:31

To bych chtěla vidět s tím mýdlem a ručníkem :-DDDDD

Teď jsi mi nasadil brouka do hlavy. Nevím, zda se u nás někde v okolí konají takové veteránské závody, kde bych mohla zavzpomínat na staré dobré časy a zkusit si čtvrtku nebo půlku se soupeřkami mého věku. Nikdy jsem se o to nezajímala, nenapadlo mě to. Do veteránských závodů bych možná šla. Ale s mladýma bych si v rychlosti závodit netroufla, to bych asi potřebovala defibrilátor a kyslíkovou masku :-)

Motto: If your dreams don't scare you they are not big enough
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 14.10.2014 10:55:47

Když se tu píše o ultramaratonech, tak zkušenosti mé i kamarádky jsou, že pomalé běhy ve vysoké kilometráži jsou pro nás velmi dobré pro úbytek tuku, což vidíme opticky, i z měření (kaliperace či bioimpedance). V mém případě to sice už znamená kolem 700 km měsíčně, vesměs velmi pomalého klusání, ale hmotnost už je pod jarní úrovní a s tukem jsem na tom ještě výrazně lépe než na jaře. Klušu ale hodně proto, že mě to baví, ne proto, že bych za každou cenu musel být „ultramaratonec“. :-) To stejné kamarádka – ta mnohem více hubne, když má vyšší kilometráž (chůze+pomalý běh), zatímco v měsících, kdy se nehýbala a přitom jedla celkem málo, hmotnost rostla.

Na letošním veteránském MR byl největší zájem o 100m a 200m.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Olomouc

10 km: 0:43:26 (2014)
půlmaraton: 1:34:00 (2014)
maraton: 3:21:05 (2013)

BlankaM. žena 14.10.2014 11:18:53

>> Petr Kaňovský, 14. 10. 2014 10:55:47

Mám stejnou zkušenost s úbytkem tuku (i když u mě to byl spíš problém, musela jsem se hodně dojídat, abych se zase dostala váhu 50 kg, s nižší váhou jsem slabá a tréninkově nepoužitelná). Podle mě jsou pomalé dlouhé běhy na hubnutí úplně to nejlepší co může být. Proto jsem taky Maxovi výše psala, že běh – v jeho případě zatím chůze – je na hubnutí lepší než posilka. A lepší než COKOLIV.

Motto: If your dreams don't scare you they are not big enough
avatar

Sloviensko

rudo muž 14.10.2014 11:35:32

>> BlankaM., 14. 10. 2014 10:12:56

robia sa veteranske republikove majstraky kde sa prihlasis bez toho aby sa vyzadovala nejaka kvalifikacia vykonom je aj zopar zavodov v roku len tak nemajstrovskych

tiez moizem na hostaovanie bezat na slovenskych alebo madarskych rakuskych atd masjtrakocgh veteranskych

celkom lahko sa daju najst veteranske terminovky

a myslim ze aj v ha;le pocas zimi su veteranske halove zavody aj majstraky a kazdy rok su aj halove aj letne majstraky tusim europske a kazdy druhy rok svetove

inak ako vetaranku by ta urcite aj nechali bezat za oddiel dospelych v nejakej tretej oddielovej lige, vzdy je malo atletov

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Olomouc

10 km: 0:43:26 (2014)
půlmaraton: 1:34:00 (2014)
maraton: 3:21:05 (2013)

BlankaM. žena 14.10.2014 12:00:51

>> rudo, 14. 10. 2014 11:35:32

Díky moc za info. Na republikové závody bych si určitě netroufla, na to nemám výkonnost. Spíš nějaký místní závodeček u nás v Olomouci a okolí pro takové „běžce pro radost“ jako jsem já. Než doléčím koleno, tak vypátrám na netu jaké jsou možnosti . . . úplně mi stoupá adrenalin . . . to abych vyhrabala své staré dobré tretry, kdepak asi jsou ? . . . už v nich asi ani nebudu umět běhat . . . No vida, sešli jsme se tu kvůli Maxovi a díky tomu teď i mě čeká něco nového :-)

Motto: If your dreams don't scare you they are not big enough
Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.