Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | Další Poslední
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 01.01.2019 07:40:42

>> max39, 24. 12. 2018 07:41:44

Maxi, přeji Ti úspěšný nový rok 2019. Petr

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

max39 muž 01.01.2019 19:41:19

Vsetkym pekne dakujem a prajem v Novom roku velmi vela zdravia ,stastia,lasky,po­hody,porozume­nia a aby Vas vsetcia ludia radi mali.

MAX

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 01.01.2019 20:13:22

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

mrtvolka žena 04.05.2019 20:49:21

>> max39, 03. 09. 2014 02:40:01

Měla jsem stejný problém jako ty, v prvé řadě mi nejvíce pomohla odvodnit celý organismus a na to mi moc pomohli odvodneni-organismu.cz, pak jsem se začla daleko více hýbat, chodit různé terény a celkové sbírat fyzičku.

avatar

max39 muž 04.05.2019 23:46:58

Dovolim si to Tinka prestahovat sem. Tam sa moc moj prispevok nehodi.

****max39 muž Dnes 22:20:23

>> tinaB, 04. 05. 2019 20:12:19

Ahoj. Som moc rad ,ze si ma tu este niekto pamata:)…srandujem. Vymazal sa mi cely prispevok tak v skratke.

Minuly rok som posr.l asi vsetko co sa ohladom zivotospravy a sportu da.(zbytocné fajcenie po 25tich rokoch,vela alkoholu,jedla atd…nejdem radsej dalej rozpisovat.)

Zas na druhej strane som si splnil svoj najvacsi sen. Postavil som si vlastnymi rukami vysnivany nizkoenergeticky domcek. No za cenu aku som popisal vyssie. A je toho viac..napr. zvyseny cukor,mal som podozrenie na infarkt-nepotvrdilo sa. To ma zas chceli hospitalizovat no podpisal som revers.Neviem kto by dostaval a kam by som siel byvat:),vysoky tlak,rôzne zapaly,bolesti,nes­pavost atd..

Je toho strasne moc. Aj som sa niekedy chystal ten pribeh sem napisat no este som nenasiel odvahu. Az ked si budem isty ,ze som definitivne spat.

Zatial len tolko,ze od Noveho roku som vsetko zmenil. Nepijem ani kvapku alkoholu,prestal som fajcit,jem najzdravsie ako viem(inak vacsinou podla RUDA). Vela „sportujem“…no skôr chodim,plavam,po­silnujem,snazim sa o spankovu hygienu,relaxu­jem,strecujem…cel­kom som sa zlepsil(v niek­torych pripadoch ako plavanie som na tom lepsie ako kedysi ked som tu prispieval a vy ste ma tak uzastne podporovali) ale nie natolko aby som sa sem ukazoval. Hamba ma fackuje. A tak mi treba.

Trochu zacinam stagnovat a som opat netrpezlivy a trosku aj unaveny.

Tak som chce opat poprosit o pomoc.Ja viem uz nemam asi narok. Len som vyskusal ,ci by mi Brutto neodpisal do vlakna Prosim o pomoc. Mozno odpise.

Som velmi rad,ze si sa ozvala a ze som mohol nieco v skratke napisat.Je to pre mna velmi povzbudive…tak ako kedysi.

Pekne ti dakujem a vsetkych tu pozdravujem.

MAX

BTW…bicykel este nemam:).

avatar

Bratislava

Brutto muž 05.05.2019 09:22:37

>> max39, 04. 05. 2019 23:46:58

Maaaaax, parada. Ja vzdy odpisem akonahle to zbadam. :) V prvom rade gratulujem k super navratu, nakolko podla tabulky vo vyzve si dal dolu takmer 40 kg. Vau, to je pecka. Len vydrzat. Niekolkokrat sa Ti potvrdilo, ze tato cesta je spravna, tak musis vydrzat. Je mi jasne, ze ked sa do zivota zapletu problemy a komplikacie, tak sa to dodrziava ovela horsie, vid minuly rok. Ale dufam, ze uz si dostaval a teraz budes mat cas iac na seba. Tebe uz netreba radit nic ohladom stravy ani pohybu, Ty uz vsetky informacie potrebne vies. Samozrejme ze ak bude nejaky otazny problem, nevahaj to sem zavesit, urcite sa s tym radi popasujeme. Max, stale si nas, nemas sa za co hanbit :)

avatar

Bratislava

Brutto muž 05.05.2019 09:40:57

>> max39, 04. 05. 2019 23:46:58

No a az teraz som si vsimol este ten Tvoj prispevok ohladom tej ketozy :) Max, nie som si isty, ze priamo az ketoza je spravna cesta pre Teba. Obmedzit rychle cukry a rafinovany cukor, to ano, ale ketoza, to je uz dost zlozity a riadeny proces. Ale da sa to samozrejme. No, je to uz davnejsie, mal by som mat aj niekde v praci zaznamy celych dni, co som kedy jedol, ale to teraz len tak nenajdem. Vzhladom na to, ze som sportoval (behal) v prevaznej miere dvojfazovo (teda rano aj vecer/poobede), tak aj prijem bol samozrejme dost vysoky. Bolo to dost jednoduche, nakolko celkkove kalorie velmi rychlo narastali vdaka tomu, ze som jedol prevazne tuky (tie maju trikrat viac kalorii ako sacharidy a bielkoviny). Takze moj jedalnicek pozostaval z toho, ze ranajkoval som prevazne okolo desiatej – moje niekolkorocne ranajky cez pracovne dni su zincica (3 – 4 dcl) + struhany kokos (tak, aby to bolo ako kasa, ked sa kokos napije), obsas smrncnute nejakym kakaom (nie grankom) a jemne posypane jablcnou vlakninou (kedze vlaknina je v tejto strave velmi dolezita). Obedoval som nasledne okolo jednej, vzdy to boli nejake bielkoviny so zeleninou (vynechaval som prilohu, ziadna ryza, ziadne zemiaky a ak aj trochu boli, tak som si dal pozor na to, aby po tepelnej uprave presli este aj procesom chladenia na 5 stupnov – v chladnicke). Inak korenova zelenina, hlavne listova zelenina, kapusta, kel, paprika, rajcin pomenej, tie su trochu zradne. Ovocia som sa pocas celeho roka takmer ani nedotkol, maximalne co som si obcas prisypal do vecerneho jogurtu bolo par cucoriedok, brusnic, alebo jahod. To uz sme pri veceri, ktora bola vzdy najvydatnejsia – okolo siestej/siedmej vecer. Bud to bol zas nejaky zeleninovy salat s vajciami na „hnilicku“ a napriklad kozym syrom alebo bryndzou, alebo to bol tzv. „moj jogurt“, kedy som dokazal do jednej misky nakombinovat 200 g tvarohu, 250 ml bieleho tucneho jogurtu, 200 ml kyslej smotany, este trocha zriedit kefirom (domacim), do toho potom islo par vlociek (max 50 g – napriklad ovsenych, jacmennych, zitnych, amarantovych, psenovych), to ovocie co som spominal, kakao (100%), orechy, ake som mal po ruke, ale vacsinou mandle, alebo vlasske, ci lieskovce, pomlete lanove semienka, trocha medu (pol cajovej lyzicky) alebo domaceho slivkoveho lekvaru. A tot vsjo. Uz je to vsetko pase, nakolko uz jem vela priloh a aj ovocie, kedze som potreboval trocha zabrat v treningu, ale co sa hmotnosti a zdravia tyka, jednoznacne na obdobie „ketozy“ nedam dopustit. Skoda, ze telo z toho jedla nevie vyrobit aj „rychlu energiu“ :) Neviem co by som k tomu este dodal, samozrejme ze ak mas nejake otazky, kludne to sem pis, budem to tu podla moznosti priebezne sledovat :)

avatar

Desert muž 05.05.2019 15:14:51

>> max39, 04. 05. 2019 23:46:58

ahoj, na ketozu zatím zapomeň, hladké svalstvo k činnosti potřebuje glukozu, tzn.srdce, pokud máš tyto problemy s hypertenzí, pravděpodobně hlavně kvůli tomu máš zvýšený cukr, :-(

podívej se třeba na " zásadité potraviny" :-)

avatar

max39 muž 13.05.2019 08:16:50

>> Brutto, 05. 05. 2019 09:40:57

>> Desert, 05. 05. 2019 15:14:51

Chalani velmi pekne dakujem. Moc si vazim,ze ste mi odpisali.

Ide mi o to,ze na moje pomery sa neskutocne snazim ohladom „sportovania“ no na druhej strane mam v ten den neskutocny hlad ,ktory bohuzial neviem uplne ovladnut a vaha sa aj cez obrovske usilie nepohne.Len ze som si na to moje tzv, sportovanie prilis zvykol a po zhodeni par kil sa mi daju prejist uz aj pre mna pekne vzdialenosti a len tazko sa presvedcim aby som nesiel pripadne zmensil intenzitu. Hrozne ma bavi ako sa zlepsujem/zlepsoval som sa.

Prinam,ze som uz ketozu skusal. Od 18.3 – 18.4.2019 (vid. Petrova tabulka). Na vahe mi to spravilo peknych –10,5kg. No ale znova som sa dostal do situacie ,ze som pridaval na „sporte“ a znova vlci hlad.Pritom podla toho co som si vsetko nastudoval a bolo toho ozaj dost ,by som mal prave prestavat pocitovat hlad. Tak mi to ale nefungovalo. Tak som zacal pridavat na tukoch a mase a problem bol na svete. Vaha sa zastavila a zaludok z toho uz tiez nebol nadseny. Mal som zapchu,strava sa mi akoby dlho drzala vo mne a to som pritom pravidelne uzival psyllium.No necitil som sa dobre.Tak som myslel,ze uz primam vela kcal.Neviem. Ale denne som nesiel nad 2500kcal. Predtym len 2000kcal. No to bolo neudrzatelne(sta­ly hlad).

Tak som si potom riadene spravil cez velkonocne sviatky take 2–3 „reset day“ :). Vaha zareagovala brutalnym zvysenim. no potom som sa vratil k "RUDOvej strave/mozno NNS s ktorou som aj zacinal. Proste vela zeleniny ,domace vajicka ,nejake maso,syr.

A zas sa to pohlo pekne dolu. No zas len docasu.Teraz sa stale mocem okolo tych 105kg. A to som som tento vikend chodil kopce dvojfazovo (18km 1000 prevysenie) a dhy den to iste. Tak len cez vikend 36km a 2000m prevysenia. A vaha nic!!! :(.

No som z toho sklamany.Niekde musim robit chybu. Uz sa mi vlastne ku tej ketoze ani vracat nechce Aj ked tam to celkom slo. No nerobilo mi to dobre.

Nevedel som kolko vlastne pri ketoze mozem prijat kcal?

No to presne neviem ani teraz. Niekedy mi staci menej niekedy potrebujem ovela viac. Stale ale jem len zeleninu,chudsie maso a vajicka,trochu sy­ru.

Tak neviem.Hrozne by som potreboval dat este aspon 10–15kg dole. Tak to by bolo SUPER. Kvoly praci,sportu,su­kromnemu zivotu a pre vela inych veci.Mozno zacatie behavat,bicyklovat a konecne lyzovat. No ta vaha este nepusti. A aj na klboch to este citim.

Brutto s tymi vychladnutymi zemiakmi a rajcinami si ti ako myslel?

Dost sa obavam,ze ani tie mliecne vyrobky mi mepasuju co sa tyka ubytku vahy.Aspon sa mi to tak zda.Ked mi hrozne chutia a tak trosicku je to pre mna ako zakusok.

Teba Desert by som tiez poprosil ako si to s tym vysokym tlakom myslel. To ako ,ze hyperntezia zvysuje cukor? To som asi zle pochopil,ze.

Osobne si myslim ,ze teraz uz mam cukor aj tlak lepsi. Jednak mam viac pohybu a jednak som na RS/NSS a hlavne vaha isla dole.

Chcem si to dak znova cele pomerat. Ale uz ako samoplatca.Lebo doktorka povedala, ze na tlakoveho holtera uz nemam narok a ani na zatazovy test. Vraj ked sa angina p. a pripadny infarkt nepotvrdili…tak smola. Dokonca mi odobrali aj internistu...­....??? Krv mi ale isto otestuju.

Chdievam aj na InBody testy. Je to celkom zaujimave.Stale mam dost %tuku ale aj aj svaloviny mam nad priemer.Tie percenta tuku ma zaujimaju najviac.Svalstva som pocas chudnutia stratil velmi malo (mozem pofotit ak by bol zaujem).Tiez som neni spokojny s visceralnym tukom. Toho som zhodil tiez celkom dost ,no stale je ho velmi vela.

Tak v skratke tolko. Ak by ste mali nejake napady co zlepsit budem vsetkym radam velmi,velmi rad.

S pozdravom

MAX

edit: Pofotit som samozrejme myslel InBody testy

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 13.05.2019 09:22:06

>> max39, 13. 05. 2019 08:16:50

Však si dej po tom prudkém poklesu stabilizační fázi, měsíc až dva s hmotností kolem 110 kg (pozn. po návratu k běžné stravě samozřejmě tělo doplní glykogen/vodu) a pak třeba dej ještě další krok, takto Tě to zničí, tělo má určitou setrvačnost a nelíbí se mu příliš prudké změny a 35 kg za 4,5 měsíce je dost. Ostatně, nemáš problémy třeba s převisující kůží apod., pokud i obvody se mění o desítky centimetrů? Takže raději pomaleji a už trvale, drž se!

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 13.05.2019 09:22:41

„hladké svalstvo k činnosti potřebuje glukozu, tzn.srdce“

vs.

„Ketone bodies (acetoacetate [AcAc] and β-hydroxybutyrate [βOHB]) are produced primarily within the liver and are oxidized predominantly in the heart, skeletal muscle, and brain. Unlike fatty acids and glucose, which can be stored as esters of glycerol or as glycogen, respectively, the only fate of ketone bodies in cardiomyocytes and skeletal myocytes is oxidation or secretion.4,18 My­ocardial ketone body metabolism has been extensively studied and reviewed.1,2,19–21 “

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/…/PMC3231554/

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Desert muž 13.05.2019 11:35:08

>> max39, 13. 05. 2019 08:16:50

jojo efekt, tím že ztratíš cukr, ztratíš vodu, 1gr cukru váže 4gr vody, snížení váhy o 10kg bude třeba ztráta " 2,5kg cukru", bohužel u toho odcházejí i AA tedy bílkoviny, nedostatek bílkovin je ten důvod, proč máš pořád hlad,

kup si klížku 1kg ( glejovka???), udělěj si guláš do kterého dáš půl kila cibule a ostatní ingredience, cibule má v sobě AA taurin, ten dokáže snižovat hladinu cukru, tedy cibule je vhodná pro diabetiky, ostatními bílkovinami snížíš jejich deficit :-P

na holdra chodit je zbytečné, zvlášt když není nic potvrzeno, za ty peníze si třeba kup zápěstní tlakoměr ( cca 20E) a nauč se s ním pracovat, na angínu pektoris je dobré u sebe nosit tabletku acylpyrinu, :-D

avatar

Bratislava

Brutto muž 13.05.2019 13:07:28

>> max39, 13. 05. 2019 08:16:50

Caf, podla moho nazoru: Nie je celkom dobry pristup spajat pocitanie prijatych kalorii a prechod do/z ketozy. To su uplne ine temy. Kaloricka potreba sa prechodom do ketozy, alebo na NSS nemeni, zostava stale rovnaka, akurát sa meni primarny zdroj energie. Cize ak potrebujes na den napríklad 3000 kcal, tak takých istých 3000 potrebujes aj ked si v ketoze, akurát, ze ich prijimes v inej forme (objemovo bude ta strava mensia, nakolko jes viac tukov a menej sacharidov. Ja osobne som si kalorie nikdy nepocital, pretoze aj ked kaorickej rovnici verim, nie je podla mna mozne spocitat si vydaj (ani priblizne). Preto je to pre mna zbytocne. Strazil som si len pomer medzi bilkovinami a tukmi a strazil som si gramy sacharidov (a v ramci nich aj cukru). Ked som sa dopracoval k ustalenej verzii, tak je pravda, ze akykolvek pocit hladu zmizol, aj ked som nahodou musel vynechat nejake jedlo. Je pravda, ze s tymi zaciatkami mi velmi pomahala stranka foodlogic.eu, ktora uz bohuzial nefunguje. Nic som nemusel pocitat, ale som tam nahadzoval jedla a „ciferniky“ sa mi same naplnali podla toho, kolko akých zivin tie jedla mali. Pokial som v prechodnom obdobi pocitoval vecer hlad, vzdy to vyriesil kusok tucneho tvrdého syra (typu gouda), tak 40 g vzdy uplne postacovalo. Alebo za hrst orechov (mandle, vlasaky). Vychladnute zemiaky vyvolaju pomerne dost odlisnu reakciu inzulinu v tele ako ked ich zjes este teple. Neviem teraz presne ako, ale meni sa tam nieco v strukture a povahe toho skrobu tym smerom, ze cim viac vychladnu, tak tym menej vyrazny nastup inzulinu nastane. Tusim je to podobne aj s ryzou. Rajciny som myslel z toho dovodu, ze sa to sice u nas berie ako zelenina, ale je to povahou v podstate ovocie a aj cukru maju tak akoby boli ovocie, takze je to taka kamuflaz. Preto s nimi opatrnejsie a radsej uhorku :) Dalsia vec – nemysli si, ze po dvoch dnoch makacky v kopcoch neviem ako schudnes. Viem, ze makas aj popritom, ale nie je to tak, ze ked sa vymknem z normalu a zamakam dva tri dni, tak schudnem viac a rychlejsie. Ono to telo funguje dost zotrvacne a z toho vyplyvaju aj tie navaly vlcieho hladu. Ked si jeden den v deficite a ides vecer spat s dobrym pocitom, vydrzis to takto mozno aj druhy den, takmer urcite pride treti den, kedy si telo povie – „no dost, uz nebudem cerpat zo zasob, radsej si od majitela vypytam nieco do zaludka. A pre istotu si vypytam viac, aby som malo aj pre buducu krizovu situaciu“. A to je presne ono. Vykasli sa na kaloricky deficit, ja som doposial nestretol nikoho, kto takymto spôsobom schudol TRVALO. Cize 30 kg za 4 mesiace je prilis. Aj 15 by bolo prilis. Skus riadit svoje chudnutie cca 1 – 2 kg za mesiac a dbaj na to, aby si nikdy nebol hladny. Jedz vela vlakniny (cize zeleniny) a kvalitne veci. Kludne zarad aj ryzu aj zemiaky. Nie kilo na veceru, ale zaradit by si ich mal, je to kvalitny zdroj sacharidov.

avatar

max39 muž 14.05.2019 08:30:50

>> Petr Kaňovský, 13. 05. 2019 09:22:06

Peto velmi pekne dakujem. Vazim si to a viem ,ze to myslis dobre.No vracat sa na vahu 110kg a este na niekolko mesiacov je hrozna predstava.Som rad ,ze uz som tam neni.Kazde kileco aj ked sa to mozno nezda,ma posuva vpred.Vo vsetkych oblastiach.

V najblizsej dobe ma pravdepodobne caka zmena prace a je potrebujem byt lahsi,vykonnejsi a konkurenciaschop­nejsi. A to sa bavim len o praci.No pre dalsi aktivny zivot tiez nie je cesta spat pre mna moc vhodna.Ak by som mal viac casu tak by to bol dobry napad.Aspon by som si nachvilku „oddychol“.

Koza zacina previsat…ano. To sa ale cakalo v 45 rokoch.Radsej nech koza previsa ako byt 142kg nepouzitelny,cho­ry chlap.

>> EdCable, 13. 05. 2019 09:22:41

EdCable tebe tiez pekne dakujem.A mi to moj Google translate prelozil dobre tak snad som to pochopil.Ale nie som si isty:(.

>> Desert, 13. 05. 2019 11:35:08

Desert dakujem pekne. Som sice domotany z toho cukru v spojeni s hzpertenziou­.........ale sak nemusim vsetkemu rozumiet. Tlakomer doma mam.No oproti tomu profi u lekara ukazuje divne hodnoty.Sme to skusali.Dnes idem k Mudr tak uvidim po zmerani ci som sa niekde posunul.Pred 4 mesiacmi som odmietol lieky na tlak s tym ,ze nech mi da este cas,ze ja to vyriesim.(spor­t,ubytok vahy,spanok atd) . Tak som zvedavy ako dopadnem.Dam si zobrat aj krv na ten cukor.Mozem potom sem hodit vysledky.

Podla mna jem masa dost. Sice chudsieho ale dost.Napr vcera som zjedol co sa tyka bielkovin 4ks domacich vajec,2× kuracie prsia, 2× kuracie stehna.V ketoze som vychadzal aj z inbody testu kolko mam aktivnej hmoty tak prisposobim bielkoviny.Niekedy samozrejme to mam inak ako je chut a cas.Popravde som gulas moc nepovazoval za „chudnuce“ jedlo. Ale velmi rad vyskusam:).Cibulu som uplne vynechaval.To zmenim. Viac som bol zamerany na sklennikovu domacu zeleninu(redkvic­ka,salat,) a potom mrazena brokolica,kve­tak,struckova fazulka.

>> Brutto, 13. 05. 2019 13:07:28

Bruto moc dakujem.

Bol so chvilu v tom ,ze nie je kaloria ako kaloria. No nebude to uplne tak. Aj pri prisnej ketoze si musi clovek tu prijatu energiu ustrazit. A to som isiel so sacharidmi na 20g/den. Ciste cukre vychadzali este menej. Ale to uz je prec. Nerobil som to asi spravne.Necitil som sa moc dobre. A bol som dost hladny. Zas na druhej strane som to pri tak nizkych sacharidoch asi nemal tolko prehanat zo sportovymi aktivitami...­..neviem .

Hej hej 2–3 dni makacky nic neznamenaju.Ale boli casy ked sa to vedelo prejavit. No musi tam byt obrovska vola neprejest sa potom.

Asi by som mal aj tie mliecne vyrobky trosku obmedzit. Tak uvidim.Skusim sa s tym este nejako popasovat.

Velmi pekne Vam vsetkym dakujem.

MAX

avatar

Desert muž 15.05.2019 14:53:16

>> max39, 13. 05. 2019 08:16:50

vzpoměl jsem si na to, že v tomto článku píšeš, že jsi mel problémy s peristaltikou, poté co jsi začal jíst více masa a tuků, v daném případě ten guláš udělej také se zelím, tzn. szegeď, zelí peristaltiku podporuje, také jez hodně zeleniny, :-)

není maso jako maso, každé maso při trávení a později bílkoviny pro ukládání probíhá biologickou oxidací, kyseliny v podstatě musíš přepracovat na jejich soli a to odčerpává minerály z organismu, organismus se překyseluje, průvodním jevem může být i zpomalení peristaltiky, nejméně odčerpávají ryby, potom drůbež, vepřové, hovězí, hovězí nemusíš pořád, jen na doplnění aromatických aminokyselin :-P

PS:aby jsi maso neutralizoval, musíš jíst přílohy,,, nejím maso každý den, většinou hodně sýry, tvaroh někdy vejce,

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 17.05.2019 07:52:55

Ahoj Maxi, fandím v návratu mezi sportovce a hlavně, at' si najdeš cestu, která je dlouhodobě udržitelná, aby pak nebyly výkyvy. Z hlediska zdraví si moc dalších průšvihů nemůžeš dovolit. Jez hodně zeleniny a moc to v hlavě neřeš. Prostě tak žij. Ted'jsi na váze, kam jsi se vždy dlouhodobě pomalu dostávala a už to půjde pomaleji. Co ted' potřebuješ, je hodně trpělivosti. Pokud jsi slítnul takhle rychle, jak je tu zmíněno, dolů, musíš si ted'dávat pořádně pozor, aby ten jojo efekt nebyl hodně razantní.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 20.05.2019 12:32:42

>> Desert, 13. 05. 2019 11:35:08

Můžeš mi prosím prozradit, kde se v těle najde 2,5 kg cukru?

>> max39, 14. 05. 2019 08:30:50

Maxi, sleduju Tě na výzvě a držím palce, ať jsou to brzy jen 2 cifry!

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Desert muž 20.05.2019 14:31:05

>> oblivion, 20. 05. 2019 12:32:42

jj zapoměl jsem tam úvozovky, měřeno max u sportovců glykogen 1kg, ale ne ostatní cukry zbytkového metabolismu u lidí s nadváhou,

avatar

Celkem 7497,8 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:42:42 (2020)
maraton: 3:51:09 (2018)

Alena77 žena 02.12.2019 08:46:03

Dobré ráno, hledám přítelkyni nebo přítele se kterým si mohu dopisovat o otužování. :)))) Někoho, kdo se otužuje a poradí mi v začátcích. Děkuji :)

Motto: „Co sám nechceš, nečiň druhým.“
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 02.12.2019 09:35:02

>> Alena77, 02. 12. 2019 08:46:03

skupina na Facu

Ale hodně záleží na tom, jaké jsou důvody a cíle otužování, prostředky a způsob až podle tohoto.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Celkem 7497,8 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:42:42 (2020)
maraton: 3:51:09 (2018)

Alena77 žena 02.12.2019 20:01:04

>> Petr Kaňovský, 02. 12. 2019 09:35:02

Petře, ty se otužuješ?

Motto: „Co sám nechceš, nečiň druhým.“
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 02.12.2019 22:49:36

>> Alena77, 02. 12. 2019 20:01:04

Řekl bych, že ano, viz též profilové foto.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

max39 muž 24.12.2019 00:05:02

Nech vianočný zvonček šťastím Vám zvoní, nech vianočný čas v lásku sa zmení, a tak krásne ako sa hviezda ligoce, tak nádherné a tajomné Vám prajem Vianoce.

MAX

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 24.12.2019 05:16:49

>> max39, 24. 12. 2019 00:05:02

Maxi, děkuji a Tobě i všem ve foru přeji krásné svátky!

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Celkem 14642,6 km
Minulý měsíc 93,8 km
10 km: 0:47:20 (2018)
půlmaraton: 1:43:57 (2018)
maraton: 3:51:57 (2013)

tinaB žena 24.12.2019 22:30:25

>> max39, 24. 12. 2019 00:05:02

Maxi, přeji krásné Vánoce a šťastný a úspěšný nový rok

avatar

Celkem 3908 km
Minulý měsíc 3 km
10 km: 0:48:17 (2013)
půlmaraton: 1:44:59 (2009)
maraton: 3:50:05 (2005)

vsara žena 24.12.2019 23:05:55

>> max39, 24. 12. 2019 00:05:02

Kráá. Ať ti to lítá a hlavně zdravý křídla !! krá vrána Sára.

avatar

Celkem 11273,36 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:02 (2013)
půlmaraton: 1:37:23 (2013)
maraton: 3:43:40 (2012)

polopes muž 09.01.2020 23:21:31

>> Alena77, 02. 12. 2019 08:46:03

Ahoj, čtu až nyní.Jestli je téma ještě aktuální tak jsem k dispozici ;-)

avatar

Celkem 7497,8 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:42:42 (2020)
maraton: 3:51:09 (2018)

Alena77 žena 11.09.2021 19:37:28

Je vaše tělesná teplota po běhu vyšší? Jestli ano, tak o kolik? Schválně se po běhu změřte, Ju? :-D

Motto: „Co sám nechceš, nečiň druhým.“
avatar

Celkem 7497,8 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:42:42 (2020)
maraton: 3:51:09 (2018)

Alena77 žena 17.09.2021 18:32:33

Krevní obraz i crp v pořádku. I tak mám po běhu 38C teplotu. Po 10 min už 36.9C :(((((

Motto: „Co sám nechceš, nečiň druhým.“
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21008,7 km
Minulý měsíc 6,66 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 17.09.2021 22:46:23

>> Alena77, 17. 09. 2021 18:32:33

A proč si měříš teplotu? Je ti nějak blbě? Máš dojem, že je to příznak problému? Sama o sobě vyšší teplota snad ničemu nevadí… Osobně tedy pocitově hořím po každé intenzivní fyzické aktivitě, docela věřím, že pokud bych se změřila, bude to těch 38. Můžu to zkusit, jestli tě to uklidní… Nebo možná bude lepší najít nějaké výzkumy, měření… ohledně vlivu tréninku na teplotu těla. Docela bych i věřila, že je to normální proces, zvlášť když to za chvíli zase klesne.

Motto: Žít a nechat žít.
Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.