Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Běh a psi

Běh a psi

Nalezené položky: 689 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
avatar

Celkem 65890 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 10.02.2006 19:34:10

jasně mimo jiné taky tam, a běhám strašně rychle :lol:

Motto: Never give up!!!
avatar

Čelákovice

Camilio 10.02.2006 23:32:17

[quote=ironman]jas­ně mimo jiné taky tam, a běhám strašně rychle :lol No nic jinýho jsem ani nečekal :). Tak ať ti to běhá.

avatar

Hodonín

hyneek muž 13.02.2006 18:06:35

Podle mojé zkušenosti dá nasraný pes pokoj když zpomalíš. Ale většinou si ho sympatickž páníček/panička odchytne.

Jinak já běhám s vlastním psem, někdy je sranda honit zajíce :-)

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

administrator 02.03.2006 13:37:03

Já mám se psi také jenom negativní zážitky. Snažím se to majitelům vracet aspoň tím způsobem, že když kolem mě běhá někaký pes na volno, snažím se ho přivolat k noze a adběhnout s ním co nejdál. Nejradši o pár kilometrů. Snad pánovi pro příště dojde, že je i v jeho zájmu mít psa na vodítku

Motto: můj podpis
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 02.03.2006 13:52:31

[quote=Miroslav Otava]Já mám se psi také jenom negativní zážitky. Snažím se to majitelům vracet aspoň tím způsobem, že když kolem mě běhá někaký pes na volno, snažím se ho přivolat k noze a adběhnout s ním co nejdál. Nejradši o pár kilometrů. Snad pánovi pro příště dojde, že je i v jeho zájmu mít psa na vodítku[/quote] Mirku, neboj, dneska beru do Stromovky jako vždy sprej, tak se ubráníme. Myslím si, že už se k nám žádný pes nepřiblíží. Taky jsem ho dost vypotřeboval, brzy dojde. Nerad bych aby ale došel v kritické chvíli při napadení nějakým „Baskervilským“ psem.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 14.04.2006 10:44:20

[quote=Lubos M]Jak se ti osvědčuje ten sprej? Nedávno po mě zas vyjel(přitom sem jen vyklusával),ten­tokrát už hodně velkej pes, vypadal na nějaký bojovější plemeno(tekly mu sliny, když cenil zuby), majitel měl dva, samozřejmě bez vodítka a bez košíku, naštěstí nekous, ale letos už to byl třetí útok, předtím nikdy nic, žádný problémy a teď je to pořád..Ač mám psi rád, asi si sprej pořídím, kdyby bylo nejhůř. Můžeš doporučit ńákou značku a prodejnu, kde to koupit? Ale chci něco, co psa fakt na 100% odradí a ne aby ho to jen ještě víc podráždilo. Tenhle poslední vypadal, že ho jen tak obyčejný sprej nezastaví.[/quote] Koupí se to v prodejně se zbraněmi. Já mám pepřový obraný sprej EQUALIZER, který se má požívat na vzdálenost větší než 1m, velikost 50ml. Když jsem to zatím použil (předešlé balení 30ml – vydrželo asi 2 měsíce), tak se pes rozštěkal. Asi mi nadával. Ale příště už se ke mně nepřiblížil. Ale máš pravdu, že když ke mně jednou přiběhnul velký pes, tak jsem se to neodvážil použít, protože mě probleskla hlavou ta tvoje otázka. Ač to zní krutě, tak jedinou jistotu by si měl použít sprej na psa, jež se nachází za plotem nebo je uvázaný na pevném vodítku.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha - Jižní Město

Ofelie 17.04.2006 18:27:56

Ahoj, tak jsem se bohužel dnes dostala do podobné situace – jela jsem na kole v Kunratickém lese a potkala jsem vozíčkáře, se kterým běželi dva psi, bez vodítka, bez náhubku. Běželi proti mě, sice jsem zastavila a z kola slezla, ale stejně jsem se nevyhnula kousnutí. Pán tvrdí, že ho chtěli chránit. Bezva. Mám kousanec v noze a vztek.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 17.04.2006 19:14:49

[quote=Ofelie]Ahoj, tak jsem se bohužel dnes dostala do podobné situace – jela jsem na kole v Kunratickém lese a potkala jsem vozíčkáře, se kterým běželi dva psi, bez vodítka, bez náhubku. Běželi proti mě, sice jsem zastavila a z kola slezla, ale stejně jsem se nevyhnula kousnutí. Pán tvrdí, že ho chtěli chránit. Bezva. Mám kousanec v noze a vztek.[/quote] Neboj, až tam příště s Mountem zase vyběhneme, tak na psech bez vodítka a náhubku vyzkouším ten nový sprej, co jsem si pořídil. Tvému vzteku se nedivím, to ponížení je horší než fyzická bolest. Ale hlavně si nechoď nikam ztěžovat. Stejně se od každého dozvíš jen to, co máš dělat při kousnutí (lékařské vyšetření ap.).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha 4 - Krč

Celkem 3265 km
Minulý měsíc 0 km

Melounek žena 17.04.2006 19:24:24

[quote=Ofelie]Ahoj, tak jsem se bohužel dnes dostala do podobné situace – jela jsem na kole v Kunratickém lese a potkala jsem vozíčkáře, se kterým běželi dva psi, bez vodítka, bez náhubku. Běželi proti mě, sice jsem zastavila a z kola slezla, ale stejně jsem se nevyhnula kousnutí. Pán tvrdí, že ho chtěli chránit. Bezva. Mám kousanec v noze a vztek.[/quote] Ofelie, ten vozickar je timhle nechvale prosluly.. ja mam spatne zkusenosti jenom s jeho psi (loni v zime jsem s nimi taky mela mensi potycku, nastesti bez kousnuti), nikdy je nema na voditku, o nahubku nemluve, sam je sprosty… Uz nekolikrat me na nej upozornovali ostatni pejskari (!), at si na nej dam bacha, ze jeho psi „jdou“ po lidech, takze jenom behanim nebo kolem to asi nebude. Od te doby ho z dalky obiham, jeho psi nejde ani poklidne obejit, natoz obehnout.. :/ Doufam, ze ses v poradku a ze kousnuti neni vazne!

avatar

Praha 13 Lužiny

vrana muž 17.04.2006 21:18:42

Pokud člověk běhá, obvykle s sebou nenosí mobil, ale na kole to snad kvůli případným nehodám patří do „povinné výbavy“. To tam u vás nemáte Městskou policii? Když už si je platím, tak je taky využiju. Jsem-li napaden, zavolám místního policajta. Je potřeba, aby agresivního jedince neznali jen místní pejskaři, ale taky policajti. A když bude párkrát cálovat litr za přestupek, třeba si to příště rozmyslí.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 17.04.2006 21:35:51

[quote=vrana]Pokud člověk běhá, obvykle s sebou nenosí mobil, ale na kole to snad kvůli případným nehodám patří do „povinné výbavy“. To tam u vás nemáte Městskou policii? Když už si je platím, tak je taky využiju. Jsem-li napaden, zavolám místního policajta. Je potřeba, aby agresivního jedince neznali jen místní pejskaři, ale taky policajti. A když bude párkrát cálovat litr za přestupek, třeba si to příště rozmyslí.[/quote] To neznáš zdejší Městskou policii. Když jsem u nás za nimi zašel a ukazoval jim kousanec, tak neřešili to, že jsem jim říkal, ať jdou za majitelem psa to s ním vyřídit, ale vyptávali se mě, jestli jsem byl s tím kousnutím u doktora. Určitě by Ofélii dávali najevo, jak je otravuje. To už je lepší si zažádat o zbrojní pas, jak psal kolega ze Slovenska na behej.com!

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha - Jižní Město

Ofelie 17.04.2006 22:34:23

Popravdě řečeno, byla jsem z té situace hlavně vyplašená, rána se mi nezdála tak hrozná, tak jsem si jen vzala jeho telefonní číslo a jela domů. Tam jsem zjistila, že je to celkem hluboko a vyrazila na pohotovost, kde mi kromě ošetření řekli i administrativní postup při kousnutí psem. Nahlášení Policii je jen v případě, že majitel nechce dodat potvrzení o očkování. Spíš by mě zajímalo, jestli se to s tím samým člověkem opravdu stává častěji, protože bych podobného zážitku ráda ušetřila ostatní.

avatar

Praha

Celkem 6393 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:06 (2007)
půlmaraton: 1:30:00 (2007)
maraton: 3:08:39 (2007)

Mount muž 17.04.2006 22:34:49

[quote=Ofelie]… jela jsem na kole v Kunratickém lese a potkala jsem vozíčkáře, se kterým běželi dva psi, bez vodítka, bez náhubku …[/quote] Ty znám, ty řadím k psům, u kterých hledám předem klacek na obranu. Dokud psy bez vodítka nezačnou otravovat nebo neprojeví známky agrese, jen se mi zrychlý tep, ale nijak to neventiluju. Poslední dobou jsem se v zárodku ataku (v Kunratickém lese) neudržel a několik majitelů seřval, snažím se nebýt vulgární, zato jsem hodně hlasitý. Majitelé si klepou na čelo, své chování asi nezméní, ale psy se zatím vždy stáhli.

Motto: I cesta může být cíl.
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 17.04.2006 22:48:33

[quote=Ofelie]Spíš by mě zajímalo, jestli se to s tím samým člověkem opravdu stává častěji, protože bych podobného zážitku ráda ušetřila ostatní.[/quote] Potom musíš jít na přestupkové oddělení místního zastupitelského úřadu, kde to nahlásíš. Ten člověk musí asi dostat pár pokut, aby se poučil. Jinak to fakt nejde. Hold s tím budeš mít nějaké to běhání. Ale možná že zachráníš další lidi před kousnutím.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha - Jižní Město

Ofelie 18.04.2006 13:37:41

Dnes jsem byla u veterináře, který potvrdil že ten pán a jeho psi jsou skutečně oni zmiňovaní problémoví. Ještě se divil, že už docela dlouho nikoho nepokousali.. Takže vztek mám dvojnásobný.

avatar

Praha 9

JWD muž 31.05.2006 13:45:53

Doporučuji nejen pepřový spej, ale i nějaký zavírací nůž (nejlépe se zuby). Pokud by se do tebe zakousnul bojový pes a nepustil, sprej by na něj asi nestačil, ale nožem snad budeš schopen jej odříznout. A psí doprovod se také více bojí nože než speje. Často pomůže jen se sprejem nebo nožem před průhěhem kolem nich viditelně manipulovat. Dle mých zkušeností, psí doprovod je pak bez vyzvání ochotný se o psa postarat. Na policii nespoléhej, jednat by jsi se jejího příchodu nemusel vcelku dožít, jednak se jich většinou bojí. Viděl jsem jak do pitbula vystříleli dva zásobníky, než jse k němu přiblížili.

avatar

Praha 9

JWD muž 31.05.2006 14:16:13

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=Lubos M]Jak se ti osvědčuje ten sprej? Nedávno po mě zas vyjel(přitom sem jen vyklusával),ten­tokrát už hodně velkej pes, vypadal na nějaký bojovější plemeno(tekly mu sliny, když cenil zuby), majitel měl dva, samozřejmě bez vodítka a bez košíku, naštěstí nekous, ale letos už to byl třetí útok, předtím nikdy nic, žádný problémy a teď je to pořád..Ač mám psi rád, asi si sprej pořídím, kdyby bylo nejhůř. Můžeš doporučit ńákou značku a prodejnu, kde to koupit? Ale chci něco, co psa fakt na 100% odradí a ne aby ho to jen ještě víc podráždilo. Tenhle poslední vypadal, že ho jen tak obyčejný sprej nezastaví.[/quote] Koupí se to v prodejně se zbraněmi. Já mám pepřový obraný sprej EQUALIZER, který se má požívat na vzdálenost větší než 1m, velikost 50ml. Když jsem to zatím použil (předešlé balení 30ml – vydrželo asi 2 měsíce), tak se pes rozštěkal. Asi mi nadával. Ale příště už se ke mně nepřiblížil. Ale máš pravdu, že když ke mně jednou přiběhnul velký pes, tak jsem se to neodvážil použít, protože mě probleskla hlavou ta tvoje otázka. Ač to zní krutě, tak jedinou jistotu by si měl použít sprej na psa, jež se nachází za plotem nebo je uvázaný na pevném vodítku.[/quote] To by byla nechutná sprostota – pokud by nešlo o psa který vás v minulosti napadl. Pepřový spej funguje na všechna plemena, ale u bojových bych si nebyl jistý dostatečným účinkem. Mají vypěstovaný zvýšený práh bolesti, popřípadě dostanou křeče a ani se nemohou pustit. Jinak pepřový spej může psovi způsobit těžké dýchací potíže (možná i smrt při alergii). Pes si konfrontaci s vámi a spejem pamatuje a příšte se k vám nepřiblíží.

avatar

Praha 9

JWD muž 31.05.2006 14:26:03

Jako psa průvodce doporučuji sibiřského husky – krátkosrstého (kvůli podnebí). Rád běhá, vydrží i desítky kilometrů. Při konfrontaci s jiným psem se o sebe postará (vlčí reflexy). Navíc nenapadá lidi. Jediný problém s tímto plemenem je, že se dá málokdy vycvičit tak aby vás doprovázel bez vodítka (bude ochotný to dělat jen do té chvíle, kdy uvidí něco lovného – od myši po krávu (můj vynechává ježky, koně, psi a lidi)). Navíc se v tandemu s ním můžete účastnit speciálních závodů (v běhu, na běžkách, na kole – pokud by jste jich měli víc tak se sáněmi nebo vozíkem).

avatar

Praha 9

JWD muž 31.05.2006 14:31:34

[quote=Melounek][qu­ote=Ofelie]Ahoj, tak jsem se bohužel dnes dostala do podobné situace – jela jsem na kole v Kunratickém lese a potkala jsem vozíčkáře, se kterým běželi dva psi, bez vodítka, bez náhubku. Běželi proti mě, sice jsem zastavila a z kola slezla, ale stejně jsem se nevyhnula kousnutí. Pán tvrdí, že ho chtěli chránit. Bezva. Mám kousanec v noze a vztek.[/quote] Ofelie, ten vozickar je timhle nechvale prosluly.. ja mam spatne zkusenosti jenom s jeho psi (loni v zime jsem s nimi taky mela mensi potycku, nastesti bez kousnuti), nikdy je nema na voditku, o nahubku nemluve, sam je sprosty… Uz nekolikrat me na nej upozornovali ostatni pejskari (!), at si na nej dam bacha, ze jeho psi „jdou“ po lidech, takze jenom behanim nebo kolem to asi nebude. Od te doby ho z dalky obiham, jeho psi nejde ani poklidne obejit, natoz obehnout.. :/ Doufam, ze ses v poradku a ze kousnuti neni vazne![/quote] Protože je to vozíčkář, tak bych toho psa sám nezabil (ani invalidu), ale vzal bych na něj vlastního psa. Jestli budeš mít ještě podobný problém ozvi se mi.

avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 12.06.2006 13:53:05

Minulou neděli jsem, měl taky zážitek se psem. Vyběhl jsem na lehčí výklus a sousedův pes hned ke mně. Říkám mu Dasty běž domů, neotravuj sousedy. Ale on ne. Já běžím po kraji cesty, on po prostředku, auta musely přibrzďovat a troubily na mně, bylo vidět,že šoféři zuřili a dělali na mne různá gesta. tak jsem se rozhodl ,že se psovi pomstím. Žáden výklus ,ale 11km s převýšením 200m. Přidal jsem na tempu. Po pěti kilometrech přestal ochcávat stromy, štěkat na psy za plotem a civět přátelsky na mne. Na sedmém kilometru se stáhl 20–30m za mne a domů doběhl s potupnou ztrátou 15minut. Omlouvá ho, že je už starý a je to kříženec s jezevčíkem, takže kratší nohy. Jsem hrozně zvědavý, jestli se mnou zase někdy půjde.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 12.06.2006 14:09:30

[quote=minusak]Mi­nulou neděli jsem, měl taky zážitek se psem. Vyběhl jsem na lehčí výklus a sousedův pes hned ke mně. Říkám mu Dasty běž domů, neotravuj sousedy. Ale on ne. Já běžím po kraji cesty, on po prostředku, auta musely přibrzďovat a troubily na mně, bylo vidět,že šoféři zuřili a dělali na mne různá gesta. tak jsem se rozhodl ,že se psovi pomstím. Žáden výklus ,ale 11km s převýšením 200m. Přidal jsem na tempu. Po pěti kilometrech přestal ochcávat stromy, štěkat na psy za plotem a civět přátelsky na mne. Na sedmém kilometru se stáhl 20–30m za mne a domů doběhl s potupnou ztrátou 15minut. Omlouvá ho, že je už starý a je to kříženec s jezevčíkem, takže kratší nohy. Jsem hrozně zvědavý, jestli se mnou zase někdy půjde.[/quote] Tipnul bych si, že si to asi pro přístě rozmyslí :-D

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Praha 4 Háje

Celkem 15691 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:50 (2008)
půlmaraton: 1:31:30 (2008)
maraton: 3:46:53 (2008)

Pavel K. muž 12.06.2006 15:30:19

[quote=minusak]Mi­nulou neděli jsem, měl taky zážitek se psem. Vyběhl jsem na lehčí výklus a sousedův pes hned ke mně. Říkám mu Dasty běž domů, neotravuj sousedy. Ale on ne. Já běžím po kraji cesty, on po prostředku, auta musely přibrzďovat a troubily na mně, bylo vidět,že šoféři zuřili a dělali na mne různá gesta. tak jsem se rozhodl ,že se psovi pomstím. Žáden výklus ,ale 11km s převýšením 200m. Přidal jsem na tempu. Po pěti kilometrech přestal ochcávat stromy, štěkat na psy za plotem a civět přátelsky na mne. Na sedmém kilometru se stáhl 20–30m za mne a domů doběhl s potupnou ztrátou 15minut. Omlouvá ho, že je už starý a je to kříženec s jezevčíkem, takže kratší nohy. Jsem hrozně zvědavý, jestli se mnou zase někdy půjde.[/quote] No ještě pár tréninků, a můžeš si ho půjčit na závody „Pán a pes“ :-))

Pavel K.

Motto: „Jsme jako pavouci. Utkáváme si svůj život a pak se po něm pohybujeme. Jsme jako snílci, kteří sní a pak v tomto snu žijí.“
avatar

Liberec, AH

trava 13.06.2006 11:35:04

nejlepší obrana na okolní psy je protiútok : pořiďte si psa většího než mají ti ostatní :D.

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 13.06.2006 12:32:15

S tim souhlasim, mam 50ti kiloveho „konika“ a kdyz jdeme behat, tak si me rozhodne nikdo nedovoli kousat:) Bohuzel pred 14 dny na kole jsme spolu nebyli a to me rafnula krasna labradorka do lytka. Jinak uz jsme absolvovali maraton – pes + pan, a je to docela suprovni zazitek, hlavne kdyz se pes tak na 35 km rozhodne, ze uz nebude bezet dopredu, ale chce se vratit, to pak ja byla ten kdo se pohyboval vpredu a v oblaku nadavek se snazil psa vyburcovat k behu vpred a ne vzad:)

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Praha 9

JWD muž 13.06.2006 13:31:31

[quote=Devce]S tim souhlasim, mam 50ti kiloveho „konika“ a kdyz jdeme behat, tak si me rozhodne nikdo nedovoli kousat:) Bohuzel pred 14 dny na kole jsme spolu nebyli a to me rafnula krasna labradorka do lytka. Jinak uz jsme absolvovali maraton – pes + pan, a je to docela suprovni zazitek, hlavne kdyz se pes tak na 35 km rozhodne, ze uz nebude bezet dopredu, ale chce se vratit, to pak ja byla ten kdo se pohyboval vpredu a v oblaku nadavek se snazil psa vyburcovat k behu vpred a ne vzad:)[/quote] Co to bylo za závod, kdy a kde? Taky jsem běhával se psem (husky), ale víc než půl-maratón jsem nezkoušel. A hlavně potřebuje teplotu pod nulou (je dlouhosrsrtý). A taky inspiraci. Nejradši někoho dobíhá (kolo, auto).

avatar

Liberec, AH

trava 13.06.2006 13:35:24

[quote=Devce]me rafnula krasna labradorka do lytka.[/quote] TO BYLO ASI PŘÁTELSKÝ RAFNUTÍ VE STYLU POJĎ SI HRÁT, MY MÁME DOMA TAKY ČERNOU LABRADORKU A MUSÍM ŘÍCT, ŽE NA TOHLE PLEMENO A ZLATÝHO RETRÍVRA NEDÁM DOPUSTIT

neměla jsi nějakou dobrotu v kapse?

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 13.06.2006 14:12:40

[quote=JWD]Co to bylo za závod, kdy a kde? Taky jsem běhával se psem (husky), ale víc než půl-maratón jsem nezkoušel. A hlavně potřebuje teplotu pod nulou (je dlouhosrsrtý). A taky inspiraci. Nejradši někoho dobíhá (kolo, auto).[/quote] Byl to maraton se psem na Pustevnach v Beskydech 29.4.06 zaroven s normalnim maratonem. Tehdy byla opravdu kosa, asi 3C a snih na kazdym kroku. A „konik“ je kratkosrsty, takze mu byla spis zima. Jinak jezdime i na kole, ale se zastavkou u kazde vody na koupani a v lete vicemene jen rano nebo hodne zvolna navecer. A nejlepsi jsou bezky v zime, to se oba vyblbnem.

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 13.06.2006 14:29:50

[quote=trava]TO BYLO ASI PŘÁTELSKÝ RAFNUTÍ VE STYLU POJĎ SI HRÁT, MY MÁME DOMA TAKY ČERNOU LABRADORKU A MUSÍM ŘÍCT, ŽE NA TOHLE PLEMENO A ZLATÝHO RETRÍVRA NEDÁM DOPUSTIT

neměla jsi nějakou dobrotu v kapse?[/quote] Nevim presne, jak vypada pratelske rafnuti, ale musela jsem s tim k doktorovi, proste krasny krvavy rafanec s otiskem psiho chrupu:) Horsi bylo pak toho psa vubec najit kvuli vztekline.

A to, ze retrivri a labradori jsou mili a pratelsti psi jsem si myslela donedavna taky, ale kdyz nedavno souseduv labrador napadl myho psa a rafl ho do krku (muj mel kosik, tak mu to ani nemohl vratit:) a pak tady tahle labradorka kousla me, tak uz si tim tak jista nejsem. Kazdopadne na mem kladnem vztahu ke psum to vubec nic nemeni:)

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 13.06.2006 15:18:53

[quote=trava]v tom případě musí být něco zkaženého s tvým sousedem :D, protože ne nadarmo se říká jaký pán takový pes.

A na 90% platí, že bojová plemena si pořizují zakomplexovanci a idioti.

A pak je pravda, že málokterý pán si pořídí psa a poskytne mu alespoň základní výcvik, chodil jsem se psem rok na cvičák a vidět takovýho dobrmana nebo vlčáka typu komisaře Rexe, jak leze a přechází žebřík v 3metrový výšce je neuvěřitelný zážitek.

takže hafhaf[/quote] Vidim, ze se opet dostavame k „bojovym“ plemenum, jeden takovy exemplar je muj „konik“, a proto se mi nijak zvlast nelibi vyroky typu, ze 90% majitelu techto psu jsou zakomplexovani a idioti – mozna by bylo dobry se zumyslet a zvazit slova, nez neco takovyho napises:)

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 13.06.2006 15:35:21

[quote=Devce][qu­ote=trava]A na 90% platí, že bojová plemena si pořizují zakomplexovanci a idioti.[/quote] Vidim, ze se opet dostavame k „bojovym“ plemenum, jeden takovy exemplar je muj „konik“, a proto se mi nijak zvlast nelibi vyroky typu, ze 90% majitelu techto psu jsou zakomplexovani a idioti – mozna by bylo dobry se zumyslet a zvazit slova, nez neco takovyho napises:)[/quote] travo, se spoustou věcí s tebou souhlasím, ale tady jsi opravdu ulítl. Zaprvé termín „bojové plemeno“ je vymyšlen hloupými novináři a často používán a zneužíván ještě hloupějšími politiky. Znám osobně skutečně velké množství majitelů psů, kteří jsou obecně zařazováni do této „kategorie“. Já jsem jeden z nich (viz. http://e-levne.com/…ne/index.php ). V každé skupine, a to psí i lidské se najdou jedinci, kteří jsou špatní, ale paušalizace a házení celých skupin do jednoho pytle zavání vždy tak trochu rasismem (a to jsem přesvědčen, že ty rozhodně nejsi). Nepopírám, že mezi majiteli „bojových psů“ jsou zakomplexovaní idioti, ale věřím, že mezi ně nepaatřím ani já, ani mnoho mých přátel a známých. Nevychovaného psa s latentní útočností na cokoli je možné najít v jakémkoli plemeni a věř mi, že procento těch ve výše zmiňované skupině je mnohem nižší než u jiných plemen a kříženců.

Motto: http://skyrunning.cz
Nalezené položky: 689 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.