Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Běh a psi

Běh a psi

Nalezené položky: 689 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 15.06.2006 12:35:47

[quote=sam][qu­ote=Alena]No a jak to je, když se takový pes zakousne do člověka? Pustí se normálně anebo „amputuje“ tu část těla, kam se zakousnul? )[/quote] Těch případů je oproti jiným statisticky tak zanedbatelné množství, že se to těžko objektivně prokazuje, ale pokud není „takový“ pes opravdu nějakým grázlem zkažen a zneužit tak, že ho přímo vycvičí pro útok na lidi, pak příčina případného kousnutí bývá obvykle na straně člověka. Vydráždění psa, ublížení mu bolestivým způsobem, způsobení mu leknutí (málokdo si dovede představit, co například pro psa znamená fouknutí do ucha). V takovém případě např. po leknutí může kousnout (ostatně jako každý jiný pes) ale pustí, protože necítí potřebu bojovat.[/quote] Na moji tehdy šestiletou dceru zaútočil jezevčík při jízdě na kolečkových bruslích. Protože jsem byl taky na bruslích, měl jsem co dělat, abych to zvládl. Podařilo se mi to o fous. To „vydráždění“ bylo způsobeno „hlukem“ koleček, které zrovna tento pes nesnášel. Ale mně je fakt jedno, čím a jak jsme se psa dotkli. Jeho pán ho má mít na vodítku nebo má mít košík. Tím to začíná a končí – u pána, je to jeho zodpovědnost. Důvod vydráždění psa nehodlám zkoumat. Kdyby to byl velký pes, asi bych to tak snadno nezvládl, proto mi také velcí psi (resp. jejich nezodpovědní majitelé, nechávající své velké miláčky bez náhubku) vadí. Tak jako nelze stoprocentně vychovat člověka, nelze postihnout ani všechny aspekty u psa. Riziko tu je vždy – viz útoky psů na jejich vlastní majitele, ať už zapříčiněné čímkoli.

Tím jsem chtěl říci, že nesouhlasím, že příčina kousnutí je na straně člověka, který psovi projel na bruslích na cyklistické stezce kolem uší a tím mu způsobil leknutí. Zodpovědnost je na straně člověka, který tam psa přivedl a nepostaral se, aby nikomu neublížil.

avatar

pavla 17.07.2006 11:17:45

Jo, nikdy jsem se těch psích potvor nebála, vždycky zabral trik „jakože beru šutr“ a sebevědomý přístup „sežeru tě dřív“,…až mně jeden tichej nevyzpytatelnej sebral zezadu za lýtko, ani nevaroval:-( teď mám strategii na stálé trasy, kde se potulují místní oříšci buřta v kapse a zkamarádit se, a na cizí trasy klacek v ruce. Spreje bych se bála že to bude ještě horší. Nedávno zjara mně děsně vyděsil krvelačný štěkot v lese, ale prý to byl srnec:-))))

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 18.09.2006 19:59:49

No dobře, pepřák. Ale jak poznáte, že ho máte použít? Ke mně kolikrát přiběh ňákej čokl, jen sem čekal, jeslti kousne a on vedle mě začal běhat – to by mě mrzelo, potrestat ho, když si chce jen hrát… Ale už mě taky jeden kousnul. A to nebylo ani při běhu – dobu si mě prohlížel a jen vrčel a pak najednou po mně skočil… Při běhu zatím ne (musím zaklepat), ale jednou mi pomohlo snad jen mé hysterické řvaní…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 19.09.2006 08:38:38

[quote=Jura]Já běhám s vychovaným psem velmi přátelské a společenské rasy, který je na vodítku a má dokonce blikačku. Pokud má někdo se psem problém je to jen a jen problém jeho pána![/quote] Jenže ty pány to většinou na rozdíl od okolí neštve.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 19.09.2006 16:39:37

[quote=Oslík]No dobře, pepřák. Ale jak poznáte, že ho máte použít? Ke mně kolikrát přiběh ňákej čokl, jen sem čekal, jeslti kousne a on vedle mě začal běhat – to by mě mrzelo, potrestat ho, když si chce jen hrát… Ale už mě taky jeden kousnul. A to nebylo ani při běhu – dobu si mě prohlížel a jen vrčel a pak najednou po mně skočil… Při běhu zatím ne (musím zaklepat), ale jednou mi pomohlo snad jen mé hysterické řvaní…[/quote] Je to fakt těžký, kdy to použít, to by jsi musel na ně stříkat (aspoň u nás) neustále. Nedávno na mě skočil vlčák, který si chtěl hrát tak, že mě málem porazil. Potom vedle mě běžel asi 3km. Taky jsem ho v tu chvíli nepoužil. Takže doporučení: když vrčí – použít, má-li případný majitel námitky, tak to stříknout i na něj, aby se uklidnil :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

pavla 21.09.2006 16:16:01

Dnes ráno: na blbých dvou nebo třech km v lese 4 psi bez vodítka …vzhledem k tomu, že běžet si kolem vrčícího hafana s pánem v nedohlednu netroufnu, tak jsem skoro celou trasu strávila nechtěně jako procházku a konverzaci s těm mrchama ( hodnej, hodnej, běž domů:-) No jo, čemu se divíme: jednoho si nakonec na mou žádost pokusila zavolat majitelka, naprosto ji neposlouchal a ani se nedivím, já kdybych byla nebezpečně vypadajícím křížencem vlčáka a majitelka mě vychovávala pokynem „césare, ty ty ty“ tak se picnu. Aspon už vím jak se jmenuje, příště mu vezmu kus buřta a pokusím se seznámit po dobrém.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 22.09.2006 11:45:57

Tak hlásím úspěšné zahnání útočícího psa, jež se na nám včera při společném běhu ve Stromovce snažil sápat po nohách. Zahnal ho 50ml pepřový obranný spej EQUALIZER, který pracuje na principu „stříkací pistole“ – to znamená vodního paprsku, jež se ve vzdálenosti asi 2m rozprskne. Včera jsem se konečně trefil. Pes přestal nejenom vrčet a štěkat, ale okamžitě se zastavil a začal se válet v trávě. Takže doporučuji všem zájemcům o sebeobranu si to natrénovat, protože já jsem se trefil tímto sprejem teprve napotřetí.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 22.09.2006 12:29:11

Kde se dá ten úžasný eqalizer koupit? (ať nejsem za blbce třeba v květinářství nebo rybí jídelně) Už mám taky jednu modřinu od psa, který předstíral vzornou chůzi vedle páníčka.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

pavla 22.09.2006 12:33:46

Mirek Kostlivý: ty aspon můžeš stříkat po cizích anonymních hafanech, ale my co běháme na vesnici furt dokola stejné trasy, tak jednou postříkám psa a příště mně rovnou sežere, nemluvě o tom že se pak majitel porve v hospodě s mým mužem a přestane se mnou mluvit ta půlka vesnice, která kamarádí víc s majitelem než s náma. Já zůstanu u toho seznamování – buřt, jméno, korupce.

avatar

Beroun

Alena žena 22.09.2006 12:34:23

Vy mne děsíte… ťukám na svoji hlavu dubovou, že dosud jsem potkávala jen ty pobíhající psy, kteří maximálně poskakovali kolem, přičemž páníček jen mlátil pantem někde z dálky. Stát se mi něco takovýho, tak fakt nevím, nevím, co bych dělala… Jinak jsem podobné věcičky viděla např. v Kotvě, v přízemí, taková prodejna nožů. Tam maj kdeco =)

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 22.09.2006 12:52:02

[quote=minusak]Kde se dá ten úžasný eqalizer koupit? (ať nejsem za blbce třeba v květinářství nebo rybí jídelně) Už mám taky jednu modřinu od psa, který předstíral vzornou chůzi vedle páníčka.[/quote] Tam kde prodávají zbraně (střelné), případně rybářské a jiné potřeby.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 22.09.2006 12:55:36

[quote=pavla]Mirek Kostlivý: ty aspon můžeš stříkat po cizích anonymních hafanech, ale my co běháme na vesnici furt dokola stejné trasy, tak jednou postříkám psa a příště mně rovnou sežere, nemluvě o tom že se pak majitel porve v hospodě s mým mužem a přestane se mnou mluvit ta půlka vesnice, která kamarádí víc s majitelem než s náma. Já zůstanu u toho seznamování – buřt, jméno, korupce.[/quote] Ale to si musíš natrénovat tak, aby tě nikdo neviděl. Jdi s mužem do lesa, kde vás nikdo neuvidí, a sledujte se vzájemně, jak je použití toho spreje z dálky viditelné. On se totiž vejde do ruky, má pojistku, takže jeho použití je rychlé a nenápadné.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

pavla 22.09.2006 13:10:59

Mirek Kostlivý: jo to mi nedošlo…předsta­vovala jsem si to že je to zdálky poznatelné a velké…tak to asi taky pořídím, dík:-)

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 22.09.2006 13:28:59

[quote=pavla]Mirek Kostlivý: jo to mi nedošlo…předsta­vovala jsem si to že je to zdálky poznatelné a velké…tak to asi taky pořídím, dík:-)[/quote] Jo, nádobka s plynem v batohu a hadice v ruce. :-)

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Beroun

Alena žena 22.09.2006 13:37:47

[quote=pavla]Mirek Kostlivý: ty aspon můžeš stříkat po cizích anonymních hafanech, ale my co běháme na vesnici furt dokola stejné trasy, tak jednou postříkám psa a příště mně rovnou sežere, nemluvě o tom že se pak majitel porve v hospodě s mým mužem a přestane se mnou mluvit ta půlka vesnice, která kamarádí víc s majitelem než s náma. Já zůstanu u toho seznamování – buřt, jméno, korupce.[/quote] Pavli, ono máš fuk, kde vlastně běháš. Ani ve městě není těch tras zae tolik – většinou chodí lidé do parků a tam také potkávají ty samé lidi (psy).

avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 22.09.2006 15:20:04

Ještě pro zajímavost. Byl jsem minulý týden služebně na Ukrajině. Ve městě Ivano+Frankivsk jsem chodil běhat do velkého parku a kolem jezera u tohoto parku. S pánem jsem tam potkal sotva tak 3–4 psy. Ve srovnatelném městě v ČR by to bylo 100–200 psů bez náhubku s páníčkem. Za to je tam velké množství potulných psů, kteří žijí volně, za své. Tito psi se k člověku neodváží přiblížit protože:

  1. Nikdy jim nikdo nic nedá
  2. Můžou očekávat po přiblížení důrazný kopanec.

U nás pes ví, že je pánem a že si může absolutně dělat co chce, a Ti co jsou cvičení, jsou vedení k agresivitě vůči lidem, které neznají. A o tom to je.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 22.09.2006 15:29:09

[quote=minusak]Ješ­tě pro zajímavost. Byl jsem minulý týden služebně na Ukrajině. Ve městě Ivano+Frankivsk jsem chodil běhat do velkého parku a kolem jezera u tohoto parku. S pánem jsem tam potkal sotva tak 3–4 psy. Ve srovnatelném městě v ČR by to bylo 100–200 psů bez náhubku s páníčkem. Za to je tam velké množství potulných psů, kteří žijí volně, za své. Tito psi se k člověku neodváží přiblížit protože:

  1. Nikdy jim nikdo nic nedá
  2. Můžou očekávat po přiblížení důrazný kopanec.

U nás pes ví, že je pánem a že si může absolutně dělat co chce, a Ti co jsou cvičení, jsou vedení k agresivitě vůči lidem, které neznají. A o tom to je.[/quote] To je zkušenost! A pak že je na východě všechno horší. To u nás na polních cestách u Cholupic navíc ještě jezdí na koni, a když je někdy předbíhám (ne že bych byl rychlejší než kůň, ale oni většinou chodí), tak si vduchu říkám, co by se stalo, kdyby se náhodou splašili. A to nemluvím o tom, co ta kopyta udělají v zimě v tom terénu, kde běhám. Ale stejně si říkám: Zlatý kůň, ten mě snad nepokouše! I když kdo ví? :)

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 23.09.2006 10:22:56

[quote=Mirek Kostlivý]Ale stejně si říkám: Zlatý kůň, ten mě snad nepokouše! I když kdo ví? :)[/quote] Nemysli si kone taky kousou. :P Ale beztak se kolem nich prohanis neuveritelnou rychlosti takze na to nemaji cas. A jelikoz na nich nekdo sedi tak je to (snad) skoro jako kdyz je pes na voditku.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Brno

Jezek 23.09.2006 12:26:20

Kone kousou,to muzu potvrdit.Jednou jsem jedne stare herce nabidl jabko,ale ta hajtra ho pustila na zem,coz byl jen zastiraci manevr,a sla mne po kolene.Uz jsem citil jeji tesaky,kdyz jsem ucuknul.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 23.09.2006 12:42:07

[quote=minusak]Ješ­tě pro zajímavost. Byl jsem minulý týden služebně na Ukrajině. Ve městě Ivano+Frankivsk jsem chodil běhat do velkého parku a kolem jezera u tohoto parku. S pánem jsem tam potkal sotva tak 3–4 psy. Ve srovnatelném městě v ČR by to bylo 100–200 psů bez náhubku s páníčkem. Za to je tam velké množství potulných psů, kteří žijí volně, za své. Tito psi se k člověku neodváží přiblížit protože:

  1. Nikdy jim nikdo nic nedá
  2. Můžou očekávat po přiblížení důrazný kopanec.

U nás pes ví, že je pánem a že si může absolutně dělat co chce, a Ti co jsou cvičení, jsou vedení k agresivitě vůči lidem, které neznají. A o tom to je.[/quote] ano stejnou zkušenost mám z Rumunska! A měl bych jeden malý dodatek: funguje tu elimice agresivních jedinců – ti zlí psi prostě dlouho nevydrží, protože vlítnou pod auto, někdo jim „pomůže“, atd. takže zbývají jen neagresivní jedinci (toť má zkušenost). Ale když v noci vystoupíte z auta a okolo sebe uvidíte smečku, tak všechny teorie jdou k šípku a pro jistotu vytáhnete peřový sprej ;-)

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 25.09.2006 09:39:33

[quote=minusak]U nás pes ví, že je pánem a že si může absolutně dělat co chce, a Ti co jsou cvičení, jsou vedení k agresivitě vůči lidem, které neznají. A o tom to je.[/quote] Toz tohle je malinko pritazeny za vlasy… Nevidela jsem nikoho, kdo by svyho psa cvicil k agresivite vuci cizim lidem a na cvicaku se tohle rozhodne psi neuci.

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 25.09.2006 12:05:56

[quote=Devce][qu­ote=minusak]U nás pes ví, že je pánem a že si může absolutně dělat co chce, a Ti co jsou cvičení, jsou vedení k agresivitě vůči lidem, které neznají. A o tom to je.[/quote] Toz tohle je malinko pritazeny za vlasy… Nevidela jsem nikoho, kdo by svyho psa cvicil k agresivite vuci cizim lidem a na cvicaku se tohle rozhodne psi neuci.[/quote] Devce, mas pravdu. Pokud by nekdo cvicil psa k agresivite proti lidem, je to kriminální činnost a rozhodně žádné pravidlo. V případě, že by někdo o takovém chování měl pozitivní a ověřené informace, měl by je lépe než na internetu prezentovat na nejbližší služebně policie. V opačném případě je to jen vyvolávání zbytečných fóbií ze psů, které média vyvolávají poměrně bezpečně i bez toho.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.10.2006 14:59:02

[quote=Jura]Snad se se zavedením povinného čipování psů také dostanou do prodeje dálkové čtečky těchto čipů a budeme moci majitele identifilovat ! Ten „pepřák“ je přece jenom hodně krutý i když je to pro majitele velmi poučné. Chce to však mít fyzickou převahu nad „pánem“ a ustát pěstní souboj. Je to asi něco, co nechceme. Neznám právní dopady těchto setkání většinou beze svědků s protichůdným tvrzením. Možná nám pomůže kolega – běžec právník.[/quote] Ehm, pravnik sa hlasi. Pouzit sprej mozete vzdy, ked sa citite ohrozeni- pri zvieratach staci akykolvek pocit ohrozenia. Ked tak neucinite s umyslom ublizit zvieratu bezdovodne, ale sa iba branite, tak to nema ziadnu pravnu dohru, resp. moze mat, ale proti majitelovi psa. Plynove zbrane su vyvinute tak, aby nezabili, iba obranili pred utokom. Ina vec je pouzitie pepper spray proti cloveku… ak ho pouzijete v sebeobrane proti trvajucemu utoku, alebo bezprostredne sa bliziacemu utoku (chlap pristupuje k Vam a vyhraza sa), tak ste v prave- na to ten sprej bol vyvinuty, inak by tu boli iba strelne zbrane. Ak ho vsak pouzijete v zlosti proti iba nadavajucemu majitelovi psa, tak sa dopustite priestupku. Ak mu sposobite tymto sprejom zranenia s PN nad 7 dni, tak uz moze ist o trestny cin. Na druhu stranu, kde nie su svedkovia, tazko sa bude nieco dokazovat. S mojou povahou by som pouzil sprej aj na majitela, keby bol ku mne drzy. Asi by to bol vsak hlupak- nadavat niekomu, kto prave eliminoval agresivneho psa nie je dobry napad :)

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 04.10.2006 15:27:22

[quote=Mato]Asi by to bol vsak hlupak- nadavat niekomu, kto prave eliminoval agresivneho psa nie je dobry napad :)[/quote] A v tom je právě ten problém. Zda opravdu každý dokáže objektivně posoudit, co je agresivita u psa a co ne. Nejsem zastáncem nevychovaných psů ani jejich nevychovaných a možná někdy hloupých majitelů, kteří si nedokáží psa přivolat, aby neobtěžoval kolemjdoucí nebo běžce, ale naopak bezhlavé stříkání spreji na vše, co má čtyři nohy nepovažuji za nic obecně akceptovatelného.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 04.10.2006 16:09:10

[quote=sam][qu­ote=Mato]Asi by to bol vsak hlupak- nadavat niekomu, kto prave eliminoval agresivneho psa nie je dobry napad :)[/quote] A v tom je právě ten problém. Zda opravdu každý dokáže objektivně posoudit, co je agresivita u psa a co ne. Nejsem zastáncem nevychovaných psů ani jejich nevychovaných a možná někdy hloupých majitelů, kteří si nedokáží psa přivolat, aby neobtěžoval kolemjdoucí nebo běžce, ale naopak bezhlavé stříkání spreji na vše, co má čtyři nohy nepovažuji za nic obecně akceptovatelné­ho.[/quote] Asi žádný běžec nevybíhá se sprejem proto, aby cestou rozplakal každého neukázněného pejska. Pokud ale majitel nedokáže svého čtyřnohého přítele přivolat zpět, a přesto jej nechá volně pobíhat bez vodítka v parku či v lese, já běžec se cítím ohrožen. Při běhání nechci hledat majitele veselých a hravých pejsků, nebo anylyzovat zvířecí úmysly. Pokud mě pes donutí zastavit, je to právě ten moment, kdy pepřový sprej může vyrovnat možnosti a zastavit i jeho. Cizímu člověku nedovolím, aby na mě sahal, i kdyby to myslel dobře, psovi bez vodítka taky ne.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 04.10.2006 16:13:03

[quote=sam][qu­ote=Mato]Asi by to bol vsak hlupak- nadavat niekomu, kto prave eliminoval agresivneho psa nie je dobry napad :)[/quote] A v tom je právě ten problém. Zda opravdu každý dokáže objektivně posoudit, co je agresivita u psa a co ne. Nejsem zastáncem nevychovaných psů ani jejich nevychovaných a možná někdy hloupých majitelů, kteří si nedokáží psa přivolat, aby neobtěžoval kolemjdoucí nebo běžce, ale naopak bezhlavé stříkání spreji na vše, co má čtyři nohy nepovažuji za nic obecně akceptovatelné­ho.[/quote] Já za agresivního psa považuji takového, který štěká, a jde mi nohou. Když mě míjí v protisměru (bez košíku a pána), tak ho jenom sleduji. Bezhlavě stříkat po každém psu u nás by se mi finančně prodražilo, neboť žádný sprej není bezedný :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Aura: 2920

Exploser muž 04.10.2006 16:35:50

Já mám psy rád. Jenom jednou, když jsem byl na vojně v Praze-Kbelích v roce 1983 (to bylo zrovna horké léto jako letos), jsem běžel směrem na Kyje a tam mně nějaký menší pes prokousl tepláky.

Motto: In God is our trust.
avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 04.10.2006 17:15:59

Na dokreslení nedávná zkušenost z Berouna – při běhu kolem Berounky tam venčila cca 20 letá slečna černého velkého psa. Loveckého. Možná ne ještě úplně dospělého, plemeno ani věk psa ale opravdu nepoznám. Při cestě tam jsem běžel souběžnou cestičkou, pes si mne nevšímal. Při cestě zpět jsem je míjel na stejné cestě. Pejsánek se rozeběhl ke mně. Vypadal jako dobrák, přece ho nebudu provokovat, zastavil jsem (proč já mám ale kvůli psovi zastavovat???). Pes mne minul, po pár metrech se otočil a běžel zpět k majitelce. Když mne míjel, s nějakým divným výrazem se mi snažil chňapnout po ruce. Možná ne přímo kousnout, nevím, jak to popsat. Ucukl jsem, postavil jsem se proti psovi a seřval ho. Ten mnohakilový pytel se naštěstí stáhl a poníženě po mně koukal. Reakce majitelky? Něžným hlasem mu řekla – Vidíš to – a máš to. To teda dostal fakt za vyučenou. Nejsem fakt znalec chování psů, ale evidentně ho majitelka vůbec nezvládala. Docela by mne zajímalo, co by se stalo, kdyby se pes nestáhl. Majitelka neměla tendenci ho nijak krotit.

Možná chování takovýchto lidí je tím, co míní Minusák jako navádění k agresivitě. Majitelé prostě nedávají svým miláčkům najevo, že útok na člověka je naprosto nepřípustný. Bála by se tam ta slečna jít sama? Cítí pes, že ji „chrání“? Nevím…

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 04.10.2006 20:32:44

Zatim z mojich zkusenosti muzu rict, ze drtiva vetsina psu je neskodna. Maximalne stekaji, ale nic vam neudelaji. Vetsinou si chteji spis hrat nebo neco takoveho a tak i po lidech obcas skacou, ale nekousou. Obcas se ale najdou i jedinci kteri kousou. Nejhorsi jsou asi takovi ti krizeny ratlove. Stekaji jako smyslu zbaveni a jak se otocite zady tak vas rafnou. Jinak jsou ale bez sebe strachy. Problem s temi hodnymi hravymi psi je v jejich majitelich. Hodnekrat se mi stalo, ze kdyz jsem ostrazite v chuzi mijel psa bez kosiku a voditka, tak se majitel smal a myslel si proc ja se toho jeho hodneho pejsanka bojim. To mam sto chuti se zastavit a toho dotycneho majitele trochu profackovat. Dokonce se mi stalo, ze cela rodinka venci sveho milacka bez kosiku a voditka (vlcak – me se nezdal moc milackoidni). Klasicky jsem presel do chuze a s vyhruznym vyrazem sledoval psa. A je to asi velmi pobavilo a docela zretelne jsem slysel, jak se bavi na muj ucet. Meli stesti ze s nema byli male deti, jinak to co bych jim rekl, by si za ramecek tezko dali. Secteno podtrzeno – chtelo by to zakon, ktery by majitelum psu ukladal povinnost mit psa na voditku a s kosikem (ono je dost mozne, ze uz neco takove existuje, ale vsichni zname jak to u nas s takovymito vecmi chodi) a kdyz to mily majitel neudela tak dostane pokutu. Pokud to udela podruhe ,tak mu tu pokutu maji dat mnohem vetsi a toho psa klidne vzit.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 04.10.2006 20:52:14

Problém číslo 1: jak se pozná, že si pes chce hrát, od situace, že chce kousnout? Také většinou preventivně zmírňuji tempo do chůze.

Problém číslo 2: zákon stanoví, že pes musí být buď na vodítku, nebo musí mít košík. Ale také mj. uvádí, že majitelé psů mají po svých psech na veřejných prostranstvích uklidit výkaly. Toto nařízení podle mého pozorování v mém okolí respektuje slabých 10% majitelů. Nikdo to nepostihuje. Tak co chceme s postihy jiných nebezpečných chování majitelů?

Nalezené položky: 689 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.