Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Nadváha, jak začít a co klouby?

Nadváha, jak začít a co klouby?

Nalezené položky: 93 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 16.07.2008 15:34:57

Jo jo souhlasím s Téčkem,taky v tom cítím pořád nějaký ale…Tak se tak nepřepínej, choď jen tolik, aby ti to činilo radost a ne abys byl tejden mrtvej muž..nepoměřuj se s výkony lidí, co sportujou bez výpadku leta a jsou v nejlepší kondici..Choď a kochej se v přírodě.. a ono se to bude lepšit samo..chce to hlavně ze začátku vůli jít ven,jsou lidi co ty nohy nemaj vůbec! tak zatni zuby a donuť se .A proč spíš do oběda?Já čím víc spím ,tím se cejtim mizernějc,všeho s mírou..i se spánkem.Když tu čtu za kolik tu lidi běhaj 10km nebo 5km..tak jsem taky chvíli otrávená, ale pak si řeknu, že je mi takhle pomalu do pohody nádherně a že ještě nepřišel čas být rychlejší, nejdůležitější je ten príma pocit co mám při běhání, při kterým se stíhám kochat.Tak čusík a šup ven! Je ideální počasí

avatar

Ostrava

Petr_67 muž 16.07.2008 20:35:17

Děkuji vám za dobře míněné rady, je pro mně těžké se motivovat a navíc při mé váze je pohyb dost obtížný a v poslední době jsem mu úplně odvykl. Proto vymýšlím důvody, proč to dnes nejde a zítra uvidím.. Nemám absolutně elán a chuť něco dělat. Určitě to souvisí i s mou nemocí (stále se léčím s depresemi) takže jen lenost bych za tím neviděl. Co mě úplně znechucuje, je to, že vím, jak snadné je nabrat 30 kilo, když se člověk přestane hýbat, když předtím to pracně shodil :( Shodit 10 kg je neskutečná dřina, zato nabrat 30 je záležitost pár měsíců, alespoň u mně. Zažil jsem tuto houpačku už několikrát, kolikrát už jsem se zatnul, že budu sportovat, jezdil na kole pravidelně okolo 50 km obden, pracně shodil, pak jsem se na to vykašlal a za 2 měsíce nabral o 10 kg více, než byl původní stav. Jsem z takového života znechucen a donutit se zase něco dělat bude pořádný oříšek. A co mně po tom 5 km „tréninku“ bolelo? Úplně celé tělo, nejvíc svaly na trupu, krk, ramenní svaly a samozřejmě nohy. Připadám si v lese směšně, když se tam belhám s tou nadváhou, zatímco kolem lítají normální lidi. Jak jim závidím a zároveň se bojím, že se mi vysmějí :(

avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 16.07.2008 20:48:24

to Petr67 – „Připadám si v lese směšně, když se tam belhám s tou nadváhou, zatímco kolem lítají normální lidi. Jak jim závidím a zároveň se bojím, že se mi vysmějí“ Je přece důležité, co si myslíš Ty, ne to co si myslejí ostatní, ať se smějou, nech je smát a dělej to, co chceš Ty. Asi si chce zvyknout na běhání (sport, pohyb obecně) jako na čištění zubů, prostě každý den a pravidelně :-) Proti depresím je to ideální způsob „boje“. Držím palce, vydrž.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 17.07.2008 00:34:41

Mapo to napsala naprosto přesně, ale to Ty víš. Všichni tady taky víme, že pokud si dáme nějaký cíl, tak ho můžeme splnit, pokud nalezneme svou cestu. A je jedno jestli se ta cesta jmenuje „10 km za 30 minut“, nebo „Nějak se začnu hýbat“… proto je na behej.com mnoho a mnoho šťastných tragédů. Podle mě je u Tebe problém v těch depresivech. To nemá cenu tady ventilovat (pokud nechceš). Jestli chceš, napiš mi na mail, můžeme to probrat. Mám pocit, že Ti mohu (a chci) pomoci.

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

Třebíč

Celkem 90 km
Minulý měsíc 0 km

Raisen žena 17.07.2008 09:20:21

Petr67:To že se ti někdo bude smát, tak to je vypovídá o tom, jaký je to člověk. Takže si jich nevšímej, já taky asi musím vypadat směšně, ale vůbec mě to neštve. A věř, že na deprese je to opravdu dobré. Mně když není zrovna nejlíp, tak se jdu projít a hned mám aspoň o trochu lepší náladu ;) Jistě bude to těžké shodit, ale musíš si říct, že se to dá :)

Motto: Neříkej, že to nejde. Řekni rovnou, že se ti nechce.
avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 17.07.2008 10:50:51

Petře, Radku, držím Vám oběma palce. Váhu neřešte, řešte fyzičku. U mě funguje následující přístup – každej den udělat něco pro svý tělo a to zásadně takovým způsobem, aby mě to bavilo a nezničilo na další den. Pokud si budete dělat pakárnu typu „musím to urvat, abych zhubnul“, tak v lepším případě dosáhnete svýho cíle a pak se vrátíte do starejch kolejí, nebo v horším případě ani toho svýho cíle nedosáhnete. Jak si ty tréningy poskládat, aby Vás bavily Vám neporadím, na to musíte přijít sami. A z toho, že se Vám někdo pošklebuje bych si určitě nic nedělal. Pozdrav a přátelskej úsměv je s velkou pravděpodobností do budoucna umlčí.

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 17.07.2008 11:05:17

Jo jo.. s tím se nedá než souhlasit..přesně a trefně řečeno Vano..ale zezačátku to malinko chce i vůli..

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 18.07.2008 13:17:25

Petr67: začít je těžké. Ale vydržet je mnohonásobně těžší. Chce to bezprostřední motivaci. Shodit 10kg je strategie, ale chce to taktiku. Sežeň si někoho, kdo s Tebou bude chodit – klidně souseda důchodce. Nebo si pořiď menšího psa. On Tě na procházky donutí :).

S ostatníma si hlavu nedělej. Směj se jim za to, že se smějí Tobě. Já úplně normálně večer běhám nakupovat do nonstop hypermarketů a pohledy různých lidí, jak nakupuju ve spoceném běžeckém oblečení, někdy i do bahna v 22h večer, všechno nacpu do batohu a zase běžím zpátky, mě jenom rozesmějou a rozveselí. Za co se mám cítit špatně? Že dělám něco pro své zdraví a místo autem si na nákup doběhnu? Nebo že nejsem oblečený v obleku? Tohle není nic, nad čím by se člověk měl vůbec zastavovat. Takže se nemusíš cítit ani špatně Ty, že chodíš po lese a je jedno jak rychle a jak u toho vypadáš.

Tak doufám, že se kousneš a dostaneš se do toho. Nesmíš to přehánět. Není důležité nárazovitě se zničit, ale dělat něco (i jen trošičku) pravidelně a ono se to poddá. Přeju hodně štěstí a odhodlání ;)

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 18.07.2008 17:39:05

Taky posilam povzbuzeni. Bolest tela je v zacatcich normalni-proste uber a klidne i zpomal-myslim, ze 1,5 hodiny napoprve je moc, zacni radsi s prochazkami do hodiny. Kdybych se mela ridit tim, jak jsem vypadala po mem prvni vybehu (tyden jsem sotva chodila a to mam 46 kilo a bezela jsem 3 km), tak nikdy nebeham (a to by byla strasna skoda, beh urcite vic dava nez bere-a dava Ti silu bojovat, nevzdavat se). Vis co se rika-chtel bych neznamena nic, chci dela divy (ale to uz tu bylo receno). Drzim palce.

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Ostrava

Petr_67 muž 19.07.2008 11:04:33

Díky všem za povzbuzování, je vidět, že jste fajn lidičky :) S tou motivací mám problém, v mém věku už nejde o to, jak budu vypadat, stejně to nikdo neocení :( Tak mě burcuje jen to, že jsem těžký, neohrabaný jako prase, sotva dýchám a s potížemi vylezu z postele. Navíc jsem náchylnější k srdečním chorobám a cukrovce (Když už musím žít, tak alespoň tyto komplikace bych oželel). Nicméně musím se pochlubit, včera jsem zase dal 5 km, opět v čase 1:28, ale jsem mnohem méně zničený, než minule. Jestli to počasí dovolí, rád bych se zítra projel na kole :)

avatar

Pardubice

Celkem 2586 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:18 (2008)
půlmaraton: 1:57:52 (2008)
maraton: 4:34:01 (2008)

Tomas_Pce muž 20.07.2008 20:44:58

Ahoj Petře tak jak to v Tvém případu pokračuje, ještě chodíš nebo běháš?

avatar

Ostrava

Petr_67 muž 20.07.2008 21:01:00

Ahoj, díky za optání, snažím se. Dnes jsem byl na kole po dlouhé době a bylo to fakt utrpení. 25 km průměrem 14 km/h, strašná dřina do každého kopečka, teď jen sedím u PC a nemůžu se ani pohnout, jak mně všechno bolí :( No nevím, jak dlouho to ještě vydržím, je to větší dřina, než jsem si dokázal představit. A ještě oprava trasy u toho běhu: je to 6,8 km i s cestou do lesa a zpět. Dělám to za 1:28 hod. Zatím se tu mějte :)

avatar

Třebíč

Celkem 90 km
Minulý měsíc 0 km

Raisen žena 29.07.2008 21:42:02

Petr67: Ahoj, tak jak je? Pokračuješ? :)

Motto: Neříkej, že to nejde. Řekni rovnou, že se ti nechce.
avatar

ostrava

mihapiha žena 30.07.2008 10:09:28

Ahoj Petře, začít je velmi těžké, vím to sama, kolikrát jsem začínala a pak za dva týdny skončila, chce to vydržet. Myslím, že je dobře, že o pohybu přemýšlíš, to je nejkratší cesta ho začít provozovat. klidně jen chůze. kila půjdou dolů, sice ne supr rychle,ale je to pořád lepší než sedět u pc a tv. a hlavně, ten pocit, že něco pro sebe děláš. já mám taky nadváhu, měla bych mít o 25 kg méně, asi je to mín než ty,ale je to nadváha. mám doma půlroční dítě, manžel chodí z práce pozdě, tak mi nezbývá nic jiného než jít ven až k večeru, kdy jsem totálně mrtvá z celého dne, ale jdu a to je to hlavní. chodím běhat do llesa, je tam okruh, dám 3 kolečka, mám to za půl hodiny, střídám to s chůzi a jsem na začátku, dnes jdu terpve po 3, ale jdu. dojedu tam na kole, zamknu a vyražím, čumily neřeším, mi je fajn a zbytek je mi u zadku. ještě kojím, tak bych to asi taky neměla moc přehánět. těším se až uběhnu hodinu a začnu více spalovat, to se pak poběží jedna báseň. přeju at vydržíš, to je to nejdůležitější. důležité je, že aspon trošku chceš. :-))

avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 30.07.2008 10:33:48

Lidičky, pokud je ještě dlouho vidno, využívejte k redukci váhy to kolo. Není problém jet 2–3 hodiny v kuse na tepu 120, stačí jízda do mírného kopce s vysokou kadencí a u Vás s vyšším BMI možná i rovina s vysokou kadencí šlapání. Nikdy nevydržíte běžet na téhle tepovce tak dlouho, (jestli vůbec dokážete při běhu být dostatečně pod ANP). Nechci Vás odrazovat od běhu, ale sám jsem si to teď vyzkoušel. Bodly mne dvě včely do kotníku, takže jsem měl na čtyři dny s během utrum. Využil jsem tedy kolo(seděl jsem na něm letos poprvé!!!!!!) a třikrát jsem dojel do práce plus nějaký ten kopec samozřejmě oklikou navíc a dvě kila konečně!!!! dole. (Dnes jsem se vrátil k běhu, ale jak se v tom horku dostanu z práce těch 12km zpět domů nevím. Asi od hospody k hospodě.)

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

ostrava

mihapiha žena 30.07.2008 10:44:39

dneska si změřím tep. frekvenci. je fakt, že neběžím nějak rychle, řekla, bych že mírně poklusávám, něco mězi rychlou chůzi a během. tak uvidíme.

2–3 hod na kole? tak to je docela dlouhá doba, to bych dojela domů asi v 22h a nespala bych tak do půlnoci, a pak by mě čekalo co dvě hodiny vstávání k synovi.

kdysi jsem běhala asi je to 12 let zpátky, sluchátka na uších, běžela jsem 45 min, 10 kg dole, ale během rychlé doby,nevím ted přesně. ted bych chtěla taky tak 10kg dole aspon. mám 78kg/ 162 cm. ale postupně, žádné velké honění…

avatar

Radek muž 30.07.2008 11:33:07

Našel jsem to v jednom článku. Není to zajímavé pro lidi s nadváhou?

Běh, anebo chůze? Není proto zdaleka vhodný pro každého. Ten, kdo má problémy s páteří nebo klouby, případně trpí nadváhou nebo srdečně-cévním onemocněním, měl by se běhání raději vzdát. Jeho hlavní nebezpečí tkví v nárazech. Chůze znamená pro organismus menší zátěž.

Spalování tuků Při běhu spálíte dvakrát více kalorií než při chůzi. Platí to však jen v případě, že běžíte správnou technikou. Například netrénovaní lidé spálí při cílené chůzi více tuku než při běhání nebo cvičení v posilovně. Zejména začátečníci s horší kondicí dýchají při běhu nebo větší zátěži rychle a mělce. Do těla se tak dostává málo kyslíku a tuk se hůř spaluje.

avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 30.07.2008 14:00:32

ANo,ano. Už se to tady mnohokrát po sobě opakovalo: Kdo má problém udržet při běhu rozumnou tepovou frekvenci, je lepší vkládat dlouhé úseky rychlejší chůze a natahovat ne kilometry, ale čas aerobní aktivity. Jinak pro kolegyni z Ostravska: Vanda tady někde jednou popisovala, jak si přidávala sportovní aktivitu chůzí či dokonce lehkým poklusem s kočárkem Ale to se mi to fotrovi dobře radí, když už mám dospělé děti, já vím.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

ostrava

mihapiha žena 30.07.2008 14:44:08

hehe, běhání za kočárkem,to už raději in line brusle. taky provozuji, zrovna zítra se chystám. a opravdu je to odrazujicí to běhání versus chození, člověk se pro něco nadchne a už aby to měnil, a když poběžím hooodně a velmi pomalu by se nemusely dostavit výsledky? důležitá je tep. fr. tu si změřím dnes. a další je riziko klouby. běhám na pilinách a písku, boty běžecké mám,nejsou to sice adidy ani mizuno,ale jsou určené na běh. další boty, lepší už bych si pořídila dle toho zda vytvrám.jen chodit na mě totiž nezabírá, chce to přidat.

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 30.07.2008 15:18:18

To je fakt,..spousty rad, ale úplně nejpodtatnější je , že to musí člověka BAVIT! jinak nevydrží.A pokud je nadváha velká, jdou kila dolů každopádně při jakékoli pravidelné zátěži.Když už má člověk BMI v normě a chce shodit ty poslední 4–5 kilo, to jde pak blbě a už přichází na řadu počítání a přemýšlení .. Hlavně tě to musí Petře bavit,měl bys mít pocit štěstí buď při nebo po zátěži,jak ho nemáš, přepínáš se a je to trápení.Měl bys mít čas se kochat,pak je to to pravý ořechový.Alespoň u mě to tak funguje, jak jsem se hnala za kupou kilometrů,tak se mi začala vytrácet ta euforie, pak jsem si říkala, tak co? nebudu taková hvězda, ale ten pocit štěstí je mi milejší než dobrej výkon. Ono to tu na fóru strhává k tomu hnát se za tím výkonem,ale přeci nakonec o to tu nejde,jde o to být šťastnější, spokojenější a zdravější..Začínala jsem procházkama/ale každej den/ od půl hoďky,fakt jsem nejdřív prostě jen chodila a koukala se po veverkách a na ježky..a na domy..a teď uběhnu 10km celkem v klidu a kochám se taky. Tak se drž!!

avatar

Radek muž 30.07.2008 15:53:50

[quote=megatra­ged]To je fakt,..spousty rad, ale úplně nejpodtatnější je , že to musí člověka BAVIT! jinak nevydrží.A pokud je nadváha velká, jdou kila dolů každopádně při jakékoli pravidelné zátěži.Když už má člověk BMI v normě a chce shodit ty poslední 4–5 kilo, to jde pak blbě a už přichází na řadu počítání a přemýšlení .. Hlavně tě to musí Petře bavit,měl bys mít pocit štěstí buď při nebo po zátěži,jak ho nemáš, přepínáš se a je to trápení.Měl bys mít čas se kochat,pak je to to pravý ořechový.Alespoň u mě to tak funguje, jak jsem se hnala za kupou kilometrů,tak se mi začala vytrácet ta euforie, pak jsem si říkala, tak co? nebudu taková hvězda, ale ten pocit štěstí je mi milejší než dobrej výkon. Ono to tu na fóru strhává k tomu hnát se za tím výkonem,ale přeci nakonec o to tu nejde,jde o to být šťastnější, spokojenější a zdravější..Začínala jsem procházkama/ale každej den/ od půl hoďky,fakt jsem nejdřív prostě jen chodila a koukala se po veverkách a na ježky..a na domy..a teď uběhnu 10km celkem v klidu a kochám se taky. Tak se drž!![/quote] To je moooc pěkně napsaný a taky povzbuzující, dí­ky!!

avatar

Ostrava

Petr_67 muž 30.07.2008 20:16:53

To Mihapiha: Běháš v Bělském lese, na tom písčitém okruhu? :) Já mám teď dvoudenní pauzu, protože jsem předevčírem v tom vedru jel na kole 35 km a byl jsem úplně vyřízený, vůbec jsem nemohl chodit, všechno bolelo, no jestli to tak půjde dál ty začátečnické problémy, tak nevím, jak dlouho to vydržím :( Příjde mi jednodušší chodit než jezdit na kole, protože každý kopeček je strašným utrpením a když dojdou převody, nelze zastavit, musím to vyjet nebo se převrátit i s kolem na cestu :(. Je neskutečné, jak těžké je táhnout těch 50 kilo nadváhy do kopce. Připadám si jako totální chcípák, a ne jako ten, co má najeto 50000 km a dokázal kdysi (před 2 lety) ujet 100 km na jeden zátah. Je mi z toho smutno :(.

avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 31.07.2008 00:13:10

[quote=Petr67]To Mihapiha: Běháš v Bělském lese, na tom písčitém okruhu? :) Já mám teď dvoudenní pauzu, protože jsem předevčírem v tom vedru jel na kole 35 km a byl jsem úplně vyřízený, vůbec jsem nemohl chodit, všechno bolelo, no jestli to tak půjde dál ty začátečnické problémy, tak nevím, jak dlouho to vydržím :( Příjde mi jednodušší chodit než jezdit na kole, protože každý kopeček je strašným utrpením a když dojdou převody, nelze zastavit, musím to vyjet nebo se převrátit i s kolem na cestu :(. Je neskutečné, jak těžké je táhnout těch 50 kilo nadváhy do kopce. Připadám si jako totální chcípák, a ne jako ten, co má najeto 50000 km a dokázal kdysi (před 2 lety) ujet 100 km na jeden zátah. Je mi z toho smutno :(.[/quote] Kurňa chlape… tři mračící se smajlíky proti jednomu smějícímu se. Není v tomhle problém? Nemělo by to být obráceně? Na co se zabývat 50000 najetých kilometrů v minulosti. Včera jsem se vracel z dovči letadlem. Byli tam kluci na vozejku… a smáli se. Kdo je na tom hůř? Ty chodíš, jezdíš na kole… a mračíš se. Já vždycka říkám… no nic… jsou horší věci… „sedlák přijde o krávu“, zasměju se svému vlastnímu vtipu a jedu dál… „močálem černým, kolem bílých skal (Werich)“. Tak spíš než do minulosti koukej dopředu a směj se… fakt to funguje :-)

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

ostrava

mihapiha žena 31.07.2008 08:10:20

[quote=Petr67]To Mihapiha: Běháš v Bělském lese, na tom písčitém okruhu? :) Já mám teď dvoudenní pauzu, protože jsem předevčírem v tom vedru jel na kole 35 km a byl jsem úplně vyřízený, vůbec jsem nemohl chodit, všechno bolelo, no jestli to tak půjde dál ty začátečnické problémy, tak nevím, jak dlouho to vydržím :( Příjde mi jednodušší chodit než jezdit na kole, protože každý kopeček je strašným utrpením a když dojdou převody, nelze zastavit, musím to vyjet nebo se převrátit i s kolem na cestu :(. Je neskutečné, jak těžké je táhnout těch 50 kilo nadváhy do kopce. Připadám si jako totální chcípák, a ne jako ten, co má najeto 50000 km a dokázal kdysi (před 2 lety) ujet 100 km na jeden zátah. Je mi z toho smutno :(.[/quote] přesně tam taky běhám, ale včera jsem se tam již nedostala, bylo dost pozdě, tak jsem běžela kolem rodinných domků, bylo to bezva, 30 min, TF jsem si hlídala mezi 120–135 víc ne, musela jsem bežet opravdu velmi velmi pomalu, dech stačil i jsem vydržela déle. a nejsi náhodou ten týpek co má na uších mp3 a chodí, jeden tam takový je a teda klobouk dolů, jestli jsi to ty, tak jen tak dále a jestli to je někdo jiný,tak mu držím pěsti at vydrží, stejně jako tobě :-)

je možné, že se z počátku běhání trošku nabere? já mám o 1,5kg více než předminulý týden. bude to asi voda? tuk tak rychle nabrat přece nemohu :-)))

avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 31.07.2008 08:50:35

Pro mihapiha: Tf skvělá, v kombinací s tím písčitým okruhem bych to běhání nezavrhoval. Na tvrdé podklady ale opravdu pozor. A na boty taky. Až člověk začne používat boty určené pro tréning silničního běhu, žasne : V čem jsem to předtím běhal, co jsem to těm kloubům vyváděl!!!!! Petr67: Držím palce a nepolevuj, nevzdávej. Stojí to za to!!!! Máš výhodu, že těch rovinek pro kolo je kolem Ostravy dost a tras vhodných pro chůzi ještě víc.
Vzhledem k situaci bych se vůbec nestyděl spolupracovat s dietologem. A nezapomeň se podělit na foru o sebemenší úspěch s ostatními.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

ostrava

mihapiha žena 31.07.2008 09:27:51

minusak,já vím s těma botkama je to na štíru. v pátek se snad opět dostanu do lesa, běží se tam znatelné lépe.na podzim bych si nové botky koupila, ale s výběrem to bude maturita,snad mi v obchodě poradí.

avatar

Ostrava

Petr_67 muž 31.07.2008 13:44:40

mihapiha: To jsem možná fakt byl já, mám černé krátké elasťáky, bavlněné tričko (někdy šedý cyklistický dres) a na uších sluchátka :) Mám 174 cm a jsem tlustý jako koule :) Běžím vždycky tu polovinu okruhu, co je z kopce, zbytek jdu. Ale strašně pomalu.. Chystám se k lékaři, zda by mi nenapsal nějaké prášky na zhubnutí. Přece jen 120 kg je strašně moc a obávám se, že jen tím popocházením to neshodím. Zvlášť, když je to taková dřina. A proč jsem smutný, když se podívám do minulosti? Nabrat 45 kg považuji za zmrzačení se, za zničení života s ohledem nejen na sportování, můžu akorát tak ležet na gauči a truchlit :(

avatar

ostrava

mihapiha žena 31.07.2008 14:32:56

Petře, no, takže vůbec nevypadáš, na to,že máš 120Kg, typla bych tak 90 a jde ti to moc dobře. jsem si říkala, jak jsem tě viděla, že teda klobouk dolů, že máš vůli. tak jen do toho… a říkala jsem si, že když se můžeš hýbat ty,tak i já. fakt jsi myslím, že jsi pro hodně lidí motivací, ukázat,že to jde… já taky běžím pomalu, skoro jdu… třeba se potkáme :-)) a doma netruchli, je to škoda.

avatar

Ostrava

Petr_67 muž 31.07.2008 14:40:05

Tak to jsi asi neviděla mně, já vypadám fakt jako koule :) Dneska jedu na kole do Jistebníka, je tam vyhlášená zahradní restaurace, dělají tam střapáče, tak jsem schválně dnes neobědval, abych měl motivaci tam jet :) I když v tom vedru to není nic příjemného, ale je to jen 20 km :)

avatar

ostrava

mihapiha žena 03.08.2008 13:23:13

tak co Peto, jak pokračuješ? zatím jsem neměla štěstí tě potkat na písečáku,chodím odpo k večeru,ale dnes jsem byla ráno. paráda… bylo tam běžců dosti, já sice se sunu šnečím tempem, ale mi to neva. dnešní váha ukázala o 1kg méně, hádám, že to je ta voda, co jsem ji nabrala, když jsem začala běhávat. mohlo by to jít pomaličku dolů. doufám, žes to nevzdal… držím pěsti.

Nalezené položky: 93 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.