Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Nadváha, jak začít a co klouby?

Nadváha, jak začít a co klouby?

Nalezené položky: 93 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Ostrava

Petr_67 muž 03.08.2008 15:27:10

Ahoj, nevzdal jsem to, byl jsem včera odpoledne, ale mi váha bohužel vůbec neklesá, dnes mám o půl kila víc :(. Snažím se to kombinovat s kolem, obden, jednou kolo, jednou běh. Je to všechno strašná dřina, tahat do kopce takovou váhu. Od září bych k tomu chtěl přidat ještě plavání na porubském krytém bazénu. Taky Ti držím palce :)

avatar

ostrava

mihapiha žena 03.08.2008 20:16:18

No, Peto, mi váha stoupla o 1 kg jak jsem začala, řekla, bych že svaly zadržují vodu, nejsou zvyklé na zázěž, ted po 14 dnech mám o 1kg méně a to je to co jsem nabrala, až ted se uvidí, zda budu dále shazovat,ale nechci fofry, pěkně pomalu,at to jsou tuky a ne svaly a voda…

avatar

Ostrava

Petr_67 muž 03.08.2008 21:14:34

A kolik běháš koleček teď ze začátku? Já 3 plus cesta tam a zpátky, dohromady to dělá 7 km. Beru to jako přípravu na delší trasu, která má 10 km a vede ze Zábřehu přes Starou Bělou do Výškovic a přes Bělák, takový okruh, který jsem chodil vloni, ale dnes bych 10 km nedal, ještě párkrát musím potrénovat méně. Potřebuji nutně shodit alespoň 10 kg, abych se vešel do cyklistických hader, které jsem si koupil na podzim, ale mezitím z nich zase „vyrostl“ :) A Ty, kolik máš v plánu shodit? :)

avatar

ostrava

mihapiha žena 04.08.2008 09:20:03

No, já mám v plánu taky shodit 10kg,to by byl ideál… klidně bych se nezlobila kdyby to bylo více,ale těch 10 je mantinel. a běhám/jdu 3 kola, to mi vychází na půlhodinku + 10 min na kole tam a zpátky. postupně budu přidávat.ani nevím kolik m má ten písečák.

avatar

Ostrava

Petr_67 muž 04.08.2008 15:07:50

Ten okruh má 990m (změřeno na cyklokomputeru) :) Dneska jsem chtěl jet na kole, ale jsem tak unavený, že se nemůžu odhodlat :( Těch 10 kilo shodíš v pohodě, já abych měl ideál, musel bych shodit 45 :( Strašná představa..

avatar

ostrava

mihapiha žena 04.08.2008 19:14:15

no,já bych ideálně měla mít dole 17kg,ale to asi nedám, těch 10 mi bude stačit. a bolí mě docela kolena, obě, tak snad nebudu muset skončit s během na nějaký čas a o to více chodit… to bych neřekla, že má to kolo 990m.

avatar

Ostrava

Petr_67 muž 04.08.2008 21:47:05

Tak si to zkus projet na kole, jestli máš počítač :) Já jsem naměřil těch 990m, i když bych taky řekl míň. Mně bolí nejen kolena, ale i celé tělo, jak není zvyklé na námahu. No a dnes jsem se na to vybodl, snad půjdu na kolo zítra :)

avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 04.08.2008 23:05:11

[quote=Petr67]Tak si to zkus projet na kole, jestli máš počítač :) Já jsem naměřil těch 990m, i když bych taky řekl míň. Mně bolí nejen kolena, ale i celé tělo, jak není zvyklé na námahu. No a dnes jsem se na to vybodl, snad půjdu na kolo zítra :)[/quote] Nicméně platí, že Ti držíme všichni palce. Každý z nás tragédů si musí vybojovat ten svůj malý souboj. Bolest kolen, únava, nechuť… ale bojujeme. Možná si to ani neuvědomuješ, ale Tvojí snahou posiluješ nás tady všechny… A to je super :-) Tak makej. Držím Ti pěsti! :-)

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

ostrava

mihapiha žena 05.08.2008 08:58:04

jo, na kole počítač je, ale má to tam být někde napsané, tak se dneska mrknu jak půjdu běhat… kolena bolí… ne ve vnitř, spíše na boku vnitřní strany, no, kila půjdou dolů, pro kolena balzám… a fakt jsi pro nás motivace!!!

avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 05.08.2008 19:39:28

Petře, byla tady taková hurá akce z člověkem , který měl uběhnout marathon, i když to odporovalo zdravému rozumu(vzhledem k jeho zdravotnímu stavu a trénovanosti). Sám jsem byl proti takové propagaci riskování zdraví kvůli zviditelnění. Dotyčný to dokázal, ačkoliv jsem mu nevěřil a bylo to vyloženě silou vůle. Nevím proč, ale tvoje snaha mne oslovuje daleko více. Ačkoliv neslibuješ uběhnutí marathonu (což je jednorázová záležitost překonání obrovské bolesti), jen tady pro mne prezentuješ možnost návratu k báječnému, úplně běžnému průměrnému životu. Nepomůže Ti nějakých pár jednorázových výkonů, ale 3–5 let neuvěřitelného odříkání. Bylo by úžasné kdybys to taky dokázal. Když se podíváš kolem sebe, tak bohužel tvé BMI je pomalu ale jistě pro mladé muže normou a pozitivních příkladů není nikdy dost.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

ostrava

mihapiha žena 05.08.2008 20:36:44

tak dnešní běh byl o bolesti, kolena nebo spíše okolí kolen se ozývá a to značně, nepoznám výron ani další trable,ale je fakt, že to bolí. při klekání na určitě místo a i při chůzi, na kole mi to problem nedělá. znalci třeba poradí, a asi bude na snadě jen to kolo. ačkoli mě to strašně mrzí. chci běhat… mám 77kg/162 cm, takže 15 kg nadváhu, tož nejdříve shodit nějaké to kilčo a pak začít zase s během, že? anebo to je začátečnická bolest, která postihne všechny?

avatar

Třebíč

Celkem 90 km
Minulý měsíc 0 km

Raisen žena 05.08.2008 20:46:59

Já osobně bych nejdříve spíše chodila, ono je to opravdu šetrnější pro ty klouby. A do toho můžeš zařadit třeba plavání nebo to kolo :)

Motto: Neříkej, že to nejde. Řekni rovnou, že se ti nechce.
avatar

ostrava

mihapiha žena 05.08.2008 21:01:46

raisen, denně nachodím tak 3h chůze s kočárem.. asi to na mě moc nezabírá, plavání z časových důvodů nehrozí, no jedině vyjet večer na kole…

avatar

Ostrava

Petr_67 muž 13.08.2008 21:42:27

Ahoj, v Běláku mi taky vadí to množství lidí, minule si mně nějaký puberťák dokonce natáčel na mobil, jako nějakou atrakci, což mně dost znechutilo :( Radši mám ten svůj 10 km okruh, ze Zábřehu do Staré Bělé a do Výškovic, většina trasy vede mimo veřejnost. Naposledy jsem dal v lese 8 km, tak se pomalu připravuji přejít na tu novou trasu. Jinak začínám zjišťovat, že běh a chůze je jednodušší než jízda na kole, předevčírem jsem jel 30 km, byl jsem strašně unavený, ty kopečky, i když mírné, mně doslova ničí. S tou mojí váhou je cyklistika opravdu tvrdý oříšek. A co mně štve, zjišťuji, že nejsem schopen sportovat obden, jak bych chtěl, ale musím dát aspoň dva dny pauzy, jinak se strašně trápím, celé tělo doslova hoří bolestí :( Nevíte, jestli se to upraví, nebo v 41 je už regenerace takhle pomalá, nebo něco dělám špatně? Jo a neshodil jsem zatím ani deko, takže samé deprimující zprávy..

avatar

ostrava

mihapiha žena 14.08.2008 09:29:14

tak čumilové tam jsou, no… ale já se jen směju, nejvíce mě pobaví huliči, oni si pěkně hulí v zeleném prostředí a my makáme. večer kolem 19h tam taky není tolik lidí a je tam doost běžců. já ted týden nebyla, jen na kole, jelikož mě zlobilo to koleno. chystám se zase dnes nebo zítra.

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 14.08.2008 12:00:21

Tak vážení,včera přišel do ordinace chlapík/28 roků/,nesedělo mi jméno k postavě,nemohla jsem ho poznat!Bodejť by jó.Tenhle borec zhubnul 30kg za rok a je z něj jinej člověk.Ptám se ho jak to dokázal? A on jednou větou: Jedl jsem třetinový porce jídla než dřív a každej den 1–1,5hod na šlapal na rotopedu.Teď už i chodí běhat.Z toho jasně plyne : jen mírná zátěž delší než hoďku vede k úspěchu/spolu s omezením jídla/. Ale dodržet to, je dřina jako hrom!Klobouk dolů.:) a

avatar

ostrava

mihapiha žena 14.08.2008 12:52:49

centos, u stromu ho zamknu… zatím tam vždy počkalo :-)),ale nejsem jediná, kdo to tak dělá…

avatar

Deas muž 31.08.2008 17:35:57

Teď mě velice zaujal jeden článek: http://www.osvalech.cz/…-dokola.html

Pokud to, co tam píšou je pravda, tak 99 procent lidí co hubnou během, to dělají špatně. Schválně jsem byl zkusit obě metody –

Klasická, joggingem, 40 min. , doběhl jsem, byl jsem v pohodě, nezadýchaný, dal si strečink, den poté nohy bez problémů.

Dnes jsem byl zkusit tu intenzivní intervalovou metodu. Nevím přesně jestli jsem to dělal správně, ale vypadalo to asi takto: 30s sprint, 90s chůze a takto dokola. Běžel jsem takhle asi 16 min, po těch 16 minutách mě totálně bolel zadek, po žebry, celkově nohy a sotva jsem dopajdal domů, kde jsem lehnul a musel jsem se překonávat na strečink (ale dal jsem si ho) Ještě nevím jak na tom budu zítra.

Tak co si o tom myslíte? Může to být pravda? Vždiť snad ve všech knihách, článcích, atd. je psáno, že by se mělo běhat velmi pomalu a delší dobu. Zase na druhou stranu tam píšou, že to i testovali na větší skupině lidí a fungovalo to…

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 01.09.2008 15:52:27

nevím. příliš teoreticky zběhlý v metabolismu nejsem, ale tohle mi připadá jako hloupost. Navíc není v článku uvedeno, jak bylo hlídáno stravování… Kdyby byla studie udělaná aspoň tak, že stejná skupina lidí prvně vyzkouší aerobní hubnutí, pak nabere zpátky váhu a zkusí anaerobní, tak bych tomu přikládal větší relevanci. Když nedájí k článku odkaz na studii, tak je stejně debata skoro zbytečná. Podle mě je to hloupost…

Každopádně jestli se nemýlím, tak pořád platí zákon zachování energie :)

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 16.09.2008 13:58:19

Budu vošklivá, ale chce to hlavně NEŽRAT ! co si budem nalhávat.O ničem jiným to hubnutí není.Čím víc jsem nad tím špekulovala, tím víc mi to bylo k prdu.Míň jíst a víc se hejbat a to tak dlouho až se váha pohne, když váha stojí je jídla furt moc a pohybu málo…jednoduchý jako facka…jen si to přiznat a dodržet to , v tom je celá věda. :P

avatar

Ostrava

Petr_67 muž 08.03.2009 21:32:06

Tak se po delší odmlce hlásím s konstatováním neúspěchu. Když jsem psal naposled, měl jsem 120 kg, dnes mám 125 :( Sekl jsem s běháním někdy v polovině září 2008, protože váha se za celé léto snažení neposunula dolů ani o deko. To mě zlomilo. Přijde mi to všechno marné. A to jsem běhal už kolem 8 km skoro v kuse! Na vině bude asi má životospráva, spím denně 12–14 hod, jím 1–2× denně, piju pivo (4–5 denně). Do práce nechodím, mám dočasně inval. důchod. Přes zimu jsem maximálně zpohodlněl :-( Prakticky jen sedím u PC a TV. Velká nadváha mi spůsobuje problémy, bolí mě záda, pobolívají kolena, nemůžu se ohnout přes břicho. Prostě tragédie. Na začátku roku jsem se trošku vzpamatoval a začal jezdit na rotopedu, od začátku roku jsem absolvoval 13 jízd. Váha samozřejmě tvrdošíjně ukazuje 125 kg. Teď jsem ve stádiu, kdy jsem na sebe strašně naštvaný a chtěl bych začít s teplejším počasím zase běhat. Mám ale problém, do těchto relativně nízkých teplot nemám nic na sebe a ani nemůžu v mé velikosti nic sehnat, proto budu asi muset čekat na teplejší počasí. Děkuji všem, kteří mě doposud podporovali, bohužel nepovedlo se to :-( Tak snad na druhý pokus, uvidíme..

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 08.03.2009 23:05:32

Zkus dietologa… Jen poznámka – žádná samospásná řešení neexistují, to ale asi víš :), musíš chtít a pak ještě musíš vědět jak na to.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Hranice

Celkem 196 km
Minulý měsíc 0 km

Ral&Dryml muž 09.03.2009 07:32:57

…v začátcích jsem Tvé fórum sledoval a myslel jsem, že to je vše humor, nebo spíše provokace, má odpověď je ano a pokud ne tak potom už jen psycholog či psychiatr…, ale spíš si myslím, že si někdo dělá „prdel“, že?

avatar

Alice Drábková žena 09.03.2009 09:18:54

To co píše je docela pravděpodobné. Co jsem se tak zajímala o hubnutí, hodně lidí to má podobně. Nemám zkušenost, ale kdo se vykrmí do velké nadváhy, asi to má všechno jinak – například nehubne ani při celkem malých dávkách jídla, pohyb nepomáhá a podobně. Prostě jediné, co funguje, a co si všechny bývalé tlusté ženské chválí (pánové možná taky), je počítání kalorií (kilojoulů) a vyvážené jídlo s dostatkem živin, rozdělené na menší porce a k tomu pohyb. Jídlo dvakrát za den je přesně nejlepší metoda, jak přibrat, protože tělo začne fungovat nějak jinak. Jasně že když je někomu 20 a má někde špeka, tak mu stačí jít si párkrát zaběhat a má to dole. To se píše všude, že čím je člověk tlustší a starší, tím je to složitější.

avatar

Hranice

Celkem 196 km
Minulý měsíc 0 km

Ral&Dryml muž 09.03.2009 11:03:50

[quote=Petr67]Na vině bude asi má životospráva, spím denně 12–14 hod, jím 1–2× denně, piju pivo (4–5 denně). Do práce nechodím, mám dočasně inval. důchod. Přes zimu jsem maximálně zpohodlněl :-( Prakticky jen sedím u PC a TV. Velká nadváha mi spůsobuje problémy, bolí mě záda, pobolívají kolena, nemůžu se ohnout přes břicho. Prostě tragédie. Na začátku roku jsem se trošku vzpamatoval a začal jezdit na rotopedu, od začátku roku jsem absolvoval 13 jízd. Váha samozřejmě tvrdošíjně ukazuje 125 kg. Teď jsem ve stádiu, kdy jsem na sebe strašně naštvaný a chtěl bych začít s teplejším počasím zase běhat. Mám ale problém, do těchto relativně nízkých teplot nemám nic na sebe a ani nemůžu v mé velikosti nic sehnat, proto budu asi muset čekat na teplejší počasí.[/quote] …co je, viz citace, pravděpodobné? To přece není život, to je hniloba, či jak to nazvat…; pokud chci něco udělat se svou, natož takovou, váhou, tak nemohu 14hodin spát, když se probudím pít pivo a u toho sledovat TV, PC…; od začátku roku absolvoval „13“ jízd na rotopedu; pokud je doma, nechodí do práce, tak musí mít průměr třináct jízd na den a ne na dva měsíce…

avatar

Celkem 230 km
Minulý měsíc 0 km

Multimotyl muž 29.09.2009 23:39:06

Ral&Dryml: Hele mám pár známých, co si prošli léčebnou a antidepresivy a návrat do života je opravdu pekelný. Toto opravdu JE reálný popis toho, jak to může s člověkem na invalidním důchodu dopadnout.

Petr: Tak mě napadlo, zkusil jsi endokrinologii? Problém s motivací může být ve štítné žláze.

avatar

Agripina žena 17.12.2009 17:53:10

Zdravím všetkých a tak som sa sem zatúlala a zapáčilo sa mi tu. Príspevky sú k veci a je vidieť, že už viacerí máte čosi za sebou. /Šport/ .)) Ja mám tiež nadváhu a vraj z atraktívnej ženy sa stala usedlá, nervózna, vrtošívá baba. Prečo? Tiež som niejedy pred 8 rokmi behávala večer čo večer. Tvrdošíjne, lebo keď som nešla- však viete, ako to chodí.. Zmenila som bydlisko, manžela, nemám susedu k sebe, kltoá so mnou behávala, a tak pomaličky som prestávala. Začala som fajčiť-nechuť do jedla- a sadla si na zadok. A bolo vymalované. Spoliehala som sa na to, že fajčením prestanem mať chuť do jedla. Teraz mám nadváhu asi 25 kg a rozmýšľam o nejakom športe. Ono je to aj tým, že som začala pravidelne variť pre „nového“ muža a ja som slaboch čo sa jedla týka. Predsa ho v tom samého nenechám, že? Keď ma dcéra uvidela po 2 rokoch spľasla rukami…mužovi povedala, že čo ma núka jedlom, či nevidí aká som. Mne sa nahrnuli slzy do očí a on odišiel od stola, urazený. Až po čase som pochopila, ako dobre mi chcela. Myslela som si, že mám zle vychovanú a „hubatú“ dcéru. Nedávno mi priložila doktorka nož na krk. A povedala jasne, buď s tým niečo urobíte, alebo bude nasledovať toto a toto. Tak si vyberte. Teraz mám už dobrý aj cholesterol, cukrovka je v norme…trošku by som ešte potrebovala zhodiť kvoli chrbtici! Každý deň chodím na prechádzku a redukujem jedlo. Samozrejme i tuk obmedzujem i cukor. Petrovi by som poradila, aby začal vynechávať tuky a cukry, jedol celozrnné pečivo, zeleninu a na začiatok mierne prechádzky. Nie z hurta. Do ničoho sa moc v jeho prípade netreba nútiť. Zoslabne mu psychika a je koniec. Ale naozaj treba mať niekoho aj trbárs v rodine, kto pojde s tebou na chvíľu von. A potom strašne nečgatívne myslí a hneď je odradený.. Ale nikdo ti nebude prekladať nohy…Alebo bandáž žalúdka.. Ospravedlňujem sa za obsiahly príspevok, dobre sa mi radilo:))- druhému- ale chcem len dodať silu a odvahu..

avatar

Agripina žena 17.12.2009 17:55:27

Ospravedlňujem sa za chyby…

avatar

Jacobs žena 18.11.2013 16:48:56

Také trpím nadváhou, ale tou poporodní  Nyní jsem se rozhodla přebytečné tuky shodit, ale bolest kloubů mě celkem omezovala. Proto jsem začala užívat Colavital s obsahem kolagenu I a růže šípkové. Užíváme s manželem oba a běhání s kočárkem je pro nás díky Colavitalu zase bezbolestná zábava  Mohu doporučit i kojícím maminkám;) Ceny jsou také přijatelné.

avatar

Praha - Vršovice

Celkem 4740 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:04 (2014)
půlmaraton: 1:39:02 (2014)
maraton: 3:43:22 (2014)

Chrosel muž 18.11.2013 19:08:17

>> Jacobs, 18. 11. 2013 16:48:56

Proč to zní jako reklama?

Motto: V pomalém hrnci se prána chová jako žába. Při pozvolném růstu teploty si to neuvědomí a z hrnce neuteče. ( Pam65 )
Nalezené položky: 93 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.