Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » výron v kotníku

výron v kotníku

Nalezené položky: 64 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

milan z vysočan muž 24.11.2008 18:38:39

Ahoj! Běhám a trochu i závodím dva roky. Holt jsem začal až jako veterán. Nyní se chystám na jarní půlmaratonskou sezónu. 3. listopadu jsem na 25. km tréninkového behu uklouzl a zvrtnul si na levé noze kotník. Spíš oba a k tomu si ještě trochu pokroutil šlachy, vazy ap. Dokulhal jsem se domů, koupil si obinadlo a octanovou mast. Už to mažu a vážu 3 týdny a pečlivě. Dost se to zlepšilo. Ale viditelný otok tam je pořád, některé modřiny okolo kotníku a nad ním také. Kulhám. Čas běží, ale já běhat nemohu. Už mi to leze na nervy. Nemůže mi někdo poradit? Stačí pozitivní slovo. Díky.

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 24.11.2008 20:08:52

Pokud to byl pořádný výron s nějakým poškozením vazů v kotníku (a tak to vypadá), pak jsi udělal to nejblbější, cos mohl. Kdybys šel k doktorovi, dal by ti to možná i do sádry, ale za týden (rozuměj ty tři týdny, co uplynuly a teď ten další týden) bys asi již byl OK a mohl začít rehabilitovat. Takhle se ti to může vléct celou zimu a můžeš si vypěstovat chronický problém. Mám s tím osobní zkušenosti. Také jsem z blbosti několik takových úrazů v mládí „přechodil“.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

remo muž 25.11.2008 09:03:06

Za tři týdny od úrazu se toho již nedá moc udělat. Pokud došlo k poranění vazů, vazy se již kontrahují a těžko se dají rekonstruovat. Rada pro tebe a pro ostatní: " těžký výron kotníku" – otok kloubu hned po úrazu – může avízovat přetržení vazů. Pokud se úraz bez odkladu nedošetří a řádně neléčí, může to mít za následek viklavost kotníku a následné trvalé problémy. Proto neradím samoléčitelství, raději hned zajít k ortopédovi a traumatologovi. Oteklý kloub nyní po úrazu znamená zánět a podráždění kloubu, kloub je proto nevhodné zatěžovat. Tj. došetřit nyní stav který je, kloub uklidnit, nasadit protizánětlivou léčbu nesteroidním antiflogistikem, které naordinuje lékař (př. preparáty Ibuprofen, Coxtral, atd…), doplnit je vhodné léčbu podpůrnou léčbou protizánětlivou enzymoterapií (Phlogenzym), kloub stabilizovat nejlépe vhodnou ortézou. Teprve až po zklidnění lze kloub zatížit sportem. www.revmacentrum.cz

avatar

milan z vysočan muž 26.11.2008 15:54:28

Díky za odpovědi. Zítra jdu k doktorovi a pokusím se zachránit, co se dá.

avatar

milan z vysočan muž 28.11.2008 11:25:09

Tak k překvapení všech, včetně doktorů, byla pod výronem schovaná zlomená holení kost. Do ledna mám nechodící sádru, pak se uvidí. Ještě, že je zima.

avatar

Daire muž 28.11.2008 20:19:10

Ahoj,prosím vás mám od narození zkrácenou šlachu v kotníku a nyní jsem začal stepovat,je to hodne náročné na kotník a chci se zeptat jestli neznáte nejakou možnost jak vytamínove posilovat šlachu at nedojde k jejímu natažení či co?? Díky moc

avatar

milan z vysočan muž 29.11.2008 09:14:59

Ahoj Daire, zkus navštívit nějakého sportovního lékaře, či rovnou kliniku. Jsou soukromé, něco to stojí. Ale není to zas taková hrůza a dostaneš odbornou pomoc i radu. Řekl bych, že je to vhodná počáteční investice do každé pohybové aktivity. Zdraví na prvním místě. To ostatní se potom dostaví.

avatar

Daire muž 29.11.2008 10:12:16

Díky Milane za radu,učinim tak.

avatar

Nibbiru muž 13.01.2009 12:44:13

Na Silvestra jsem měl tu smůlu, že jsem si udělal ošklivý výron kotníku.Alespon doufám , že výron.Noha byla nafouknutá jako balón, nyní však po třinácti dnech vypadá o dost lépe.Jen mě trápí oblast kloubu , protože ta je pořád ještě jako pomeranč. Nechápu ale proč se mi udělali modřiny na třech místech.Nejprve jsem měl modřinu podél chodila,ta zmizela.Na to se mi objevily nové dvě a to u malíčku a prsteníčku.Další větší modřina se mi udělala nad chodilem na zadní části lýtka. Chodit mužu v celku normálně jen to po delší době zase začíná trochu bolet ale dá se to vydržet. Jsou tohle normální příznaky výronu?

avatar

milan z vysočan muž 13.01.2009 13:06:29

Ahoj Nibbiru. V podstatě to samé jsem měl já – drobné rozdíly v lokalizaci modřin. K doktorovi jsem nešel, protože jsem vyřizoval v rodině pohřeb a související nutné věci. Kotník jsem mazal a pevně vázal přes patu – a věci se 2 týdny zlepšovaly. Pak se zlepšovat přestaly a začaly se trochu zhoršovat. Šel jsem tedy k závodnímu a zároveň sportovnímu lékaři, ten mě poslal na RTG a tam se objevila zlomenina lýtkové kosti vzadu pod achilovkou. Vše bylo umě schované pod tím výronem. S tím jsem „normálně“ chodil 3 týdny. Pak jsem dostal nechodící sádru, 6 týdnů s ní marodil, před týdnem mi ji sundali, musím dál chodit o francouzkých holích, povolená zátěž nohy jen 30kg, velmi otéká a jen pomalu se rozhýbává. Vypadá to ještě na měsíc, než začnu chodit, s běháním nejdříve na jaře a kdoví, jestli stihnu letošní závodní sezónu – alespoň závěr. Třeba to nemáš zlomené, ale píšu, abys na nic nečekal, navštívil chirurgii nebo traumatologii. V každém případě tím výrazně zkrátíš dobu léčení. Mimochodem – tloustnu, chybí mi pohyb. To bude další komplikace.

avatar

Nibbiru muž 14.01.2009 18:00:35

Ahoj, zlomené to neni, ale mám natrhlé kotníkové vazy.Nohu mi dal doktor do sádry, budu ji nosit 6 týdnů.Nejvíc mě štve, že kondice,kterou jsem si tak pracně vytrénoval, pujde do háje. S tim tloustnutím máš sakra pravdu:)Já si už na začátku roku něco zjištovat o ,,dietě,, a neni to tak hrozný, jak si někdo myslí.Důležité je, aby jsi se vyhýbal jídlum s velkým obsahem tuku.To je ale na jinou kapitolu. Přeju Všem pořádné uzdravení a ať se nám to už nikdy nestane…

avatar

Celkem 20446,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:30 (1992)
půlmaraton: 1:19:39 (2016)
maraton: 3:20:02 (1990)

Furi muž 14.01.2009 19:16:35

Nazdar Maródi,

tiež som jeden z vás, hoci dúfam, že môj členok bol len podvrtnutý. 18.12. som sa zrebril zo schodov a trošku som si premasíroval členok. Opuchlo mi to, ale nie v takom rozsahu ako vám a je to bez modrín. Celé sviatky som presedel doma, nadával si a priberal. Včera som bol po štvrtom tréningu ( len ľahký beh, postupné zaťažovanie ), ale stále to nie je ono. Bude tam malý zápal, členok je stále o niečo väčší ako na druhej nohe.
Milan, aj som bol zvedavý ako pokračuješ v liečbe. Tvoj link som si čítal na „maródke“ a poviem Ti, vyzeralo to strašidelne. Akosi intuitívne som si siahol na svoju nohu:)
Chlapi, držím vám palce, aby ste sa z toho čo najskôr vylízali a vrátili sa na cestu. Pretože nás najviac bolí nečinnosť.

avatar

milan z vysočan muž 15.01.2009 10:34:15

Chlapi, díky za podporu. Docela se to lepší. Dieta pro mne není. Běhám, abych nemusel držet dietu. Teda běhal bych. Naštěstí nejsem typem, který rychle nabírá svaly a pak z toho má rychle sádlo. U mě se spíše nyní jedná o svalovou ochablost, až na ramena. Tam se mi nyní díky holím objevily svaly, které jsem tam nikdy předtím neviděl. Uvažuju, že začnu posilovat trup a ruce. Mám doma žebřiny. Dnes jsem se objednal na placenou sportovní rehabilitaci – zde mi dost pomůže firma, v které pracuju. Nibbiru, jsem rád, že to nemáš zlomený, ale jinak na tom budeš dost podobně, jako já. Kondici dáme dohromady, letos asi osobáky asi nepadnou, za rok už jo.

avatar

fabra muž 17.10.2009 19:41:08

Zdravím, nemá někdo zkušenost se způsobem léčby viklavého kotníku a zde se někdy vrátí do původního stavu ? Děkuji.

avatar

negociator muž 18.10.2009 20:57:53

Ahoj Fabra, to se dá léčit už jen operativně. Původní stav nebude nikdy, ale i tak mohou být výsledky dobré. Po těžším výronu kotníku když dojde k poranění vazů se to zhojí časem, tím se zase trochu vazy „utáhnou“, ale v místě jizvy už nejsou tak pevné, jako byly nenatržené. Vždy to chce důkladně vyléčit a dopřát tomu čas. Těžký výron by měla být automaticky sádra na měsíc. Zkrátka cca měsíc na tu nohu ani nešlápnout, aby měl člověk jistotu, že se úraz řádně zhojí. Bohužel něco podobného má za sebou většina lidí, že něco nedoléčí a přechodí. To se stává každému, a v horším případě pak z toho může být chronický problém. Ani nemusí nedoléčit, stačí když trénují přes bolest, a ona se pak ta mikrotraumata nasčítají a projeví se jako velký problém později.

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 30.11.2009 10:59:15

No, to jste mě pěkně vystrašili! Mikulášskej tanec byl moc fajn, ale bohužel se neobešel bez následků.Nezdá se mi to nijak děsný, ale otok, modřina, bolest to všechno tam je…zatim to mám v elasťáku a večer jemně vmasíruju Diklofenac…jsem otrávená a naštvaná.Vydržím týden a uvidím..dřív se k doktorovi stejně nedostanu…

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 14.12.2009 11:19:24

Tak základní otázka -po 14dnech od výronu kotníku včerejší běh bolel každej krok.Dá se to vydržet… ale… běhat nebo neběhat ?Běhal jste někdo přes bolest a proběhal se do vyléčení ?

avatar

remo muž 14.12.2009 12:55:11

Zdravím, přes bolest v každém případě neběhat. Bolest je jako červená kontrolka v autě. Něco se děje s motorem – zde s mým organizmem – zastavit. Připomínám na doléčení podvrtnutí kotníků, výronů, stavů po částečném přetržení vazů aj. – je k dispozici jedna z nejmodernějších léčebných metod – léčba krevními destičkami bohatou plazmou s růstovými faktory. Metoda ACP – Autologous Conditioned Plasma. Růstové faktory v upravené vlastní krevní plazmě obsažené, které se injekčně vpravují do poškozené tkáně, významně urychlují hojení kloubního pouzdra a vazů – již k dispozici ! www.revmacentrum.cz www.razovavlna.eu

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 15.12.2009 11:36:21

No.. abych nečekala až do jara…v půli ledna je Jizerská a moje kondice jde rapidně dolů a váha nahoru !Je to otrava, chodit můžu úplně normálně..

avatar

Amina žena 16.12.2009 15:06:57

megatraged: soucítím s tebou, jsem na tom podobně, tak bych běhala, ale nejde to… od července pobolívá pata, od léta jsem nedala běh dva dny po sobě, víc odpočinku než běhání, masírování, protahování, zábaly, nic nepomáhá, zítra jdu k doktorce, nechci to přivolávat, ale podle mě to vypadá na ostruhu… pak bych zřejmě použila odkaz remo a šla na tu nárazovou vlnu… máte s tím někdo zkušenosti?

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 17.12.2009 08:01:58

Já se teda přiznám…běhám, tak kolem 5km , včera se to protáhlo na 7,5 a posledních 300m už teda nic moc…ale bylo nádherně, mrazivo, poletoval sníh, vánočně vyzdobený zahrady a domy…nádhera na duši…prostě to potřebuju, abych byla spokojená. Večer jsem kotník pomasírovala a namazala kostivalem…Uvi­dim…reprezentant ze mě už určitě nebude..tak to risknu…

avatar

gudleifer muž 17.12.2009 09:18:39

2megatraged: Běhat 14 dní po výronu kotníku je strašný hazard. (I kdyby to nebolelo, natož s bolestí) Bohužel někteří lidé jsou nepoučitelní. Zaděláváš si na chronické problémy s kotníkem v budoucnu. P.S: se zraněním se samozřejmě doběhat do vyléčení nelze.

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 17.12.2009 10:17:36

Tak já vás poslechnu…a kdy běhat, až jsem úplně bez bolestí? Při běžným režimu nemám problémy..jen při zátěži…

avatar

Celkem 2448 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:36 (2014)
půlmaraton: 2:10:48 (2012)
maraton: 4:34:54 (2013)

marci žena 04.01.2010 07:56:53

Tak jak jsi nakonec dopadla? už běháš nebo ještě ne? Já jsem si udělala výron teď v sobotu na volejbale a zatím jsem jen ledovala a stahuju obinadlem. Poradíte co mazat ?

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 04.01.2010 08:20:09

Je to dost na prduch…28.11 výron …v týdnu od 21.12 jsem začala běhat, ale na konci týdne už jsem zase cítila, že to nepůjde, 28,12, jsem domů došla, při běhu to dost bolelo.Zjistila jsem, že na běžkách to nebolí, jen je po zátěži trochu kotník oteklý…stahuju elasťákem a mažu kostivalem..chodím bez bolestí , ale běhat nejde.

avatar

Celkem 2448 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:36 (2014)
půlmaraton: 2:10:48 (2012)
maraton: 4:34:54 (2013)

marci žena 04.01.2010 09:31:10

Tk to jsi mě moc nepotěšila :-) Představovala jsem si, že tomu dám týden a začnu. Takže svoje představy asi poopravím… Jinak ti přeju, ať to co nejdřív přejde

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 04.01.2010 10:06:29

Jenoznačně vydrž v klidu / co nejpřísnějším / alespoň 3 týdny a uvidíš..

avatar

adam10 muž 12.04.2012 23:48:02

Dobrý den, před 2 týdny jsem si podvrtl kotník, ve fotbalovém zápase, když jsem vyskočil do hlavičky a špatně dopadl. Mohl jsem kulhat, ale za pár dní se to zlepšilo a asi 5 dní od toho jsem mohl chodit normálně, ovšem už asi týden je to ve fázi, kdy můžu běhat, ale nemůžu hrát na plno fotbal. Můžete mi někdo poradit prosím? Celkem mě to už štve Děkuji

Motto: Přes překážky, ke hvězdám
avatar

Celkem 3392 km
Minulý měsíc 0 km

jmaselnik muž 13.04.2012 09:04:28

Léčba výronu se nijak zásadně urychlit nedá. Loni po Vánocích jsem si jeden pěkný spáchal. Nechal jsem tomu měsíc, vyběhl a při 1. klusu po asi 0,5 km jsem si ho obnovil. Vynechal jsem tedy běžecky celý rok, jezdil jenom na kole, ale o kotníku pořád vím, vazy jsou pořád uvolněné. Doporučuju nespěchat a na fotbal kotník fest stáhnout obinadlem, případně tejpem. Hlavně se nezraň znovu.

avatar

Brno

Celkem 2720,9 km
Minulý měsíc 0 km

alka žena 15.04.2012 13:39:45

>> jmaselnik, 13. 04. 2012 09:04:28

No to mne teda docela děsí :(, před týden jsem si přivodila výron na dogtrekkingu, pravou nohu jsem si na trati zvrtla asi 3krát, kloub natekl, žádné modřiny, po 3 dnech to bylo OK a teď teda zatím týden neběhám, myslela jsem, že tomu dám ještě jeden týden a zkusím zlehka začít pobíhat ( s bandáží). Kdybych si nepřečetla tohle vlákno, tak jsem to začala zatěžovat dřív, zatím jsem nějaký extra úraz neměla, tak mám asi sklon to podceňovat.. Je tu někdo, kdo se po výronu dostal do formy dřív? ( ať je aspoň naděje :)

Nalezené položky: 64 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.