Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » PIM poprvé - joggerky začátečnice

PIM poprvé - joggerky začátečnice

Nalezené položky: 303 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
avatar

cizik žena 25.12.2009 23:13:02

Ahoj holky běhulky:) Už nějakou dobu si pohrávám s myšlenkou „dát“ příští rok půlmaraton, možná i maraton, tahle diskuze asi bude znamení, takže jdu do toho:D Teď jsem nějakou dobu neběhala, ale přes léto a i pár roků předtím trochu jo, nikdy jsem nebyla nějaký extra běžec, ale myslím, že když budu poctivě trénovat, zvládnu to. Zítra ráno nazouvám botky a vyrážím:) Díky za inspiraci!

avatar

OLOMOUC

Celkem 1424 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:02:50 (2012)
půlmaraton: 2:25:18 (2012)

skřivánek žena 26.12.2009 05:44:53

super :-) , další odvážlivec do sbírky! Jen tak dále a sejdeme se na startu. Jak by měl vypadat správný intervalový trénink? Hoďte někdo typ. Já zatím zkouším jen 10–15 minut rozběhání, pak přidám na obvyklou zvýšenou konstantní rychlost a na konci výklus a to nejméně 50 min. Jinak zkouším teď ty intervaly, ale nevím jak přesně. Jo a ještě poprosím jestli někdo máte typ na stránky, kde je popsán správný styl jak píše Majka. díky.

Motto: Když už si myslíš, že nemůžeš, tak vždycky ještě jeden krok uděláš!
avatar

Praha

Celkem 26253 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 26.12.2009 08:58:20

Krá,krrááá. Konečně jsem zahnala Evžena od počítače a můžu si tady s vámi krákat. Vím, že některé máte strach, že budete pomalé, budete na konci a „co tomu lidi řeknou“. Při letošním půlmaratonu v Praze jsem dělala doprovod Leoně. A kvůli zdravotním potížím jsme doletěly fakt hooodně vzadu. Taky jí to bylo líto, ale časem jsem ji ukrákala a už je spokojená. Vždyť když se kouknete na tabulky, tak letos jen 733 ženských v téhle republice dokázalo uběhnout půlmaraton. A jen necelá půlka (345) jich běžela pod 2 hodiny. Tak hlavně se postavit na start a dorazit do cíle. I ta poslední pak může hrdě říct „Uletěla jsem půlmaraton!“ (Co to krákám. Pochopitelně uběhla.) Moc všem držím křídla a v Praze se ke mě hlaste, já na vás zakrákám. Krráááá,krá. vrána Sára

avatar

OLOMOUC

Celkem 1424 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:02:50 (2012)
půlmaraton: 2:25:18 (2012)

skřivánek žena 26.12.2009 09:41:52

Strašně se mi líbí jak to napsala peggy. Dodalas mi hodně odvahy a mám z toho moc pěkný pocit. :-)

Motto: Když už si myslíš, že nemůžeš, tak vždycky ještě jeden krok uděláš!
avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 26.12.2009 14:51:42

Tak mám za sebou Syrovice a poznatek, že abych byla, myslím nevím přesně, 5. od konce musím se děsně potrápit. Opravdu jsem se snažila se rozběhnout rychleji a do kopečka jsem dvě veteránky i dala, ale jedna mě v závěru stejně předběhla. Kdybych běžela na pohodu, byla bych holt poslední nebo druhá od konce. Tak nevím, co je lepší, jestli se bičovat a být jen o kapánek rychlejší, nebo se na to vy… snad na mě aspoň Peggy počká, sím, sím! Ale závody jsou supr, lidičky skvělý! Ty své intervaly jsem probrala s odborníkem a ten naznal, že prostě musím zatnout zuby a běžet svižněji ( kurňanakopnito! – tak nějak to říkal). Tak abych na úseku ( třeba zatím jen 400m ) udržela tempo jen o něco rychlejší než v závodě. Úseky postupně budu prodlužovat až si na nastavené tempo zvyknu. Mezi úseky bych měla aspoň pomalinku běžet. Meziklus by neměl být delší než 1,5 minuty. Móóóc pěkná teorie. Poctivě běhám rovinky, skvěle popsané v tréninkách podle Zdeňka Smutného. Ty mě ohromě baví, protože v nich běhám jak malý děcko – prostě pořádně natáhnout krok, přes špičky a používám i ruce a břicho a zadní stehení, což by mě v závodě úplně vyšťavilo. Dokonce mě z rovinek jednou bolely i tricepsy a to sem si myslela, že je nemám.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

OLOMOUC

Celkem 1424 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:02:50 (2012)
půlmaraton: 2:25:18 (2012)

skřivánek žena 26.12.2009 17:46:02

Majko jsi jednička! Jestli tomu dobře rozumím, dala sis dnes závod. Můžu vědět kolik a za kolik?

Motto: Když už si myslíš, že nemůžeš, tak vždycky ještě jeden krok uděláš!
avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 26.12.2009 22:03:49

To je nepublikovatelný :( jsem v kategorii 6. od konce nebylo to ani 5 km, prostě bída. Ta moje kategorie je od 18 – 39 let, tak se můžu utěšovat, že jsem bla bla…, ale to bych nesměla číst v ročníkách ve výsledkovce nademnou. Jsem totální antitalent. No nic, zítra nasadím úplně novou běhací MP3 od Ježíška a půjdu tu depku vyběhat.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

OLOMOUC

Celkem 1424 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:02:50 (2012)
půlmaraton: 2:25:18 (2012)

skřivánek žena 27.12.2009 08:58:27

Vybodni se na depku! Já ji mám taky skoro pořád. Manžel běhá úplně jiných časech než já, podstatně lepších, k těm já se nikdy nepřiblížím, a to začal s pravidelným běháním cca před 2 rokama a ještě to dělá s přestávkama. Já jsem běhávala už na gymplu, pak sice taky delší přestávky, ale stejně mě to štve. Je to hrozně ubíjející se snažit a snažit a nevidět posun ku předu. Ale stejně jsi dobrá, že ses pro závod rozhodla. Já jsem zatím jen ve stavu psychických příprav :-) . Dívala jsem se, že tu máme jeden v půlce ledna a tak jsem si to chtěla taky zkusit, ale když jsem viděla závodní časy minulého ročníku přešla mě chuť. Mají tam 8 km v čase, ve kterém jsem já v půlce. Takže máš můj velký obdiv!

Motto: Když už si myslíš, že nemůžeš, tak vždycky ještě jeden krok uděláš!
avatar

Lichnov u NJ

Celkem 3101 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2011)
půlmaraton: 1:54:30 (2014)

Dejzinka žena 27.12.2009 10:34:42

[quote=Majka1]To je nepublikovatelný :( jsem v kategorii 6. od konce nebylo to ani 5 km, prostě bída. Ta moje kategorie je od 18 – 39 let, tak se můžu utěšovat, že jsem bla bla…, ale to bych nesměla číst v ročníkách ve výsledkovce nademnou. Jsem totální antitalent. No nic, zítra nasadím úplně novou běhací MP3 od Ježíška a půjdu tu depku vyběhat.[/quote] Majko, neblázni! Jaká depka? Jsi přece skvělá, úžasná, báječná, jedinečná, krásná, prudce inteligentní a navíc běháš. Jsi prototyp ideální ženy! Já jsem včera zase doběhla s Matějem poslední tady u rodičů na místních závodech. No a co, vzalo mi to chuť běhat? Nevzalo! Tomu chlapovi, co doběhl před náma, jsem oznámila, že to bylo naposledy, co nás dostal a že se má na příští rok na co těšit. No vypadal, že se nás fakt bojí:-) Beru to tak, že jsem prostě naprostý vytrvalostní antitalent a že jdu proti přírodě. Protože mám ale odhodlání a pevnou vůli, nakonec tu matku stvořitelku dostanu na kolena! (I když na kilák za 4 min to asi nikdy nebude…:-)) Takže hlavu vzhůru a bojuj!

Motto: Já to nevzdám!
avatar

Praha

Celkem 26253 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 27.12.2009 11:02:35

Majko, a nechtěla by ses srovnávat ještě třeba s Kamínkovou? Koukni se kolem sebe kolik mladších (chtěl jsem napsat výrazně mladších, ale to by si mohla dovolit krákout jen hubatá Sára :-)) má problém uběhnout sto metrů případně se vůbec rozběhnout. Já už byl na závodech párkrát první (od konce a to dokonce i celkově), no a co. Ještě jsem se koukl do výsledkovky a za Tebou jsou dorostenci, dorostenky,muži … já vím, že každej chce víc, ale co bys ještě chtěla? :-)). Jo pan V.Š. by měl nárok na depku. Stejně starej a nadělíš mu 9 vteřin.

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 27.12.2009 11:14:51

[quote=Majka1]To je nepublikovatelný :( jsem v kategorii 6. od konce nebylo to ani 5 km, prostě bída. Ta moje kategorie je od 18 – 39 let, tak se můžu utěšovat, že jsem bla bla…, ale to bych nesměla číst v ročníkách ve výsledkovce nademnou. Jsem totální antitalent. No nic, zítra nasadím úplně novou běhací MP3 od Ježíška a půjdu tu depku vyběhat.[/quote] Majko, já jsem v Kladně letos vyhrál při 48 hodinovce kategorii nad 50 let skutečně ostudným výkonem 209 km. Když jsem si měl jít pro pohár nejradši bych se propadl pod zem. Monohem radši bych byl s tím výkonem šestý. Netrap se zbytečně porovnáváním s ostatními. Jak napsal Evžen, Kamínkovou asi těžko porazíš. Ale pokud si zaběhla alespoň blízko hranice svých současných možností tak můžeš být spokojena.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 27.12.2009 16:20:39

Dííííííííííííky a všem!!! Že já se VÁŽNĚ blbec koukám v té výsledkovce jen NAD svoje jméno – pěkná hovadina! To bych si nikdy nepřiznala, že jsem takovej narcis. Fakt se za ten projev čirého sobectví stydím a omlouvám! Šefane: Já ještě nikdy neuběhla 200 km ani za měsíc natož za 48 hodin, tak upřímě netuším o čem to vlastně píšeš, ale věřím ti každé slovo.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Chrudim

kámen úrazu žena 27.12.2009 17:25:39

Majko, Ty jseš taky cvok. :-) V dobrým slova smyslu. Máš bezvadnou kondici, dokážeš bez potíží dlouho běžet. V dnešní době je takových málo, i když se nám, rekreačním sportovcům, může zdát, že je to přece normální věc. Není. Schválně, jak si na tom byla před rokem, pěti, deseti lety? Mnohem hůř, co? Udělala si ohromný výkonnostní skok. A víš co je bezva? Že za dalších pár let běhání na tom budeš líp i než jseš teď. Budeš si moci ve čtyřiceti, pětačtyřiceti a i později říkat, že máš lepší kondičku než si měla v pětadvaceti. A talent netalent, budeš běhat rychleji než dnes, i ve výsledovce budeš výš.

Motto: Když šlapu, tak žiju! :-)
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

Klára žena 27.12.2009 17:47:59

Když tak přemýšlím, jestli zaplatit PIM 1/2 – mám už jen dva dny :-))) tak tady doma proběhla diskuze, proč pim v Praze a ne nějakou malou, komorní půlku tady poblíž. Prosím o malou anketu, „proč u vás“ abysme ty argumenty tady doma probrali :-)))) díky

avatar

bugik žena 27.12.2009 18:52:08

Jejda, jejda, jak tak vsude ctu, na 1/2PIM se chystaji same odhodlane bezkyne, v treninku davaji 18km bez problemu (ze ano, Peggy:), nebo alespon 10km. Zacinam se bat, abych to ubehla. Jedu sice podle planu, ale 10km jsem od podzimu nezdolala… zacinate mi nahanet hruzu :)

avatar

OLOMOUC

Celkem 1424 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:02:50 (2012)
půlmaraton: 2:25:18 (2012)

skřivánek žena 27.12.2009 19:40:23

Tak u nás to „proč“ bylo jasné. Tedy alespoň u manžela. Dostal registraci jako dárek k vánocům a bylo vymalováno :-) . Ale mám z něj ohromnou radost. Myslela jsem, že mě s tím vyhodí, ale naopak se toho zhostil úžasně. Dnes si to vyzkoušel tak nějak nanečisto a s časem 2 hod a 12 minut. Myslím, že se nemá za co stydět. Joooo, kéž bych tak já uběhla tenhle čas. Zatím jen něco málo přes dvě a půl hodiny, ale do jara to snad posunu pod těch 150 minut.

Motto: Když už si myslíš, že nemůžeš, tak vždycky ještě jeden krok uděláš!
avatar

Lichnov u NJ

Celkem 3101 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2011)
půlmaraton: 1:54:30 (2014)

Dejzinka žena 27.12.2009 19:48:45

[quote=rebeka]Když tak přemýšlím, jestli zaplatit PIM 1/2 – mám už jen dva dny :-))) tak tady doma proběhla diskuze, proč pim v Praze a ne nějakou malou, komorní půlku tady poblíž. Prosím o malou anketu, „proč u vás“ abysme ty argumenty tady doma probrali :-)))) díky[/quote] Vím, že na PIM půlku se chystá hodně holek, já tam budu taky, ale jenom v rámci firemní štafety. Nějakou půlku bych si na jaře strašně ráda zkusila, takže pokud kterákoliv z vás navrhne další místo a datum, přidám se.

Motto: Já to nevzdám!
avatar

Praha

Celkem 26253 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 27.12.2009 20:00:30

[quote=rebeka]Když tak přemýšlím, jestli zaplatit PIM 1/2 – mám už jen dva dny :-))) tak tady doma proběhla diskuze, proč pim v Praze a ne nějakou malou, komorní půlku tady poblíž. Prosím o malou anketu, „proč u vás“ abysme ty argumenty tady doma probrali :-)))) díky[/quote] Praha není ideální (nic moc atmosféra – za to nemůžou organizátoři, ale Pražáci). Ale organizace je na velmi slušné úrovni a povede Tě dav. To znamená, že vždy uvidíš, kam máš jít a co dělat, protože to bude dělat dalších několik stovek lidí kolem Tebe. A pak PIMu se účastní spousta lidí s nižší výkonností (zvláště cizinců) a pokud to zrovna nevyjde, nebudeš se vzadu courat sama (moje osobní ohromná zkušenost z letoška). Na malém závodě se může stát, že nejpomalejší před Tebou bude mít čas 1:40 a poběžíš celou trať zoufale sama. „Nahrála“ jsi mi tím česko-polským půlmaratonem. Letos tam bylo 5 účastníků a účastnic přes dvě hodiny, poslední za 2:04. Ještě jsou vhodné (možná i lepší než Praha) Pardubice.

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 27.12.2009 20:11:40

Proč v Praze? No vlastně nevím, asi že jsem se chtěla schovat v davu a mít za sebou ve výsledkovce víc než pět bab mýho věku. Taky jsem zvědavá na tu atmosféru a konečně i na vás všechny. Plánuju přijet už navečer o den dřív, projít trať a přespat někde u známejch. Co se sejít na véči a probrat strategii, nebo co? Sára má Prahu pěkně prolítanou, tak by nám mohla poradit, kde se dobře nadlábnout a jak to chodí. Jen jak tak koukám na souběžný vlákénko, jestli nám to nezrušej?!? to budik: Já zatím nejvíc uběhla v kuse 16,7 km a to už je dávno. Ve skutečnosti si myslím, že bych to uběhla už teď, ale držím se svého plánu od profíka a ten ukazuje postupný pozvolný nárůst kilometrů vlastně v každém druhu tréninku. Přijde mi to bezbolestnější a logičtější. to kámen úrazu: Cvok? Že ty ses ptala mýho, co říká na svou starou?

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

Klára žena 27.12.2009 20:15:51

Evžen : :-)) no právě, to je domácí argument mé strany, proč, možná , třeba i do Prahy. Páč v Rychnově jsem běžela stylem start – cíl .-) ( bohužel ne první :-)))) a když jsem tam tak běžela mezi těmi kopci a lesy, říkala jsem si, proč nejsem doma ve svým lese ? :-)))) Nikdo mě za celý závod nepředběhl :-)))) to byla výhoda, nevýhoda, že já také nikoho ne :-))) No a tak když tady protistrana navrhuje ten Hronov, který je za rohem, je levný a v hezkém prostředí a pro něj bez toho davu, tak já si říkám, že bych tady třeba takovým malým úskokem získala souputníky do zadních řad a necítila se blbě až poběžím a daleko před otočkou budu sledovat úprk do cíle :-)

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 27.12.2009 20:21:38

25.5. to už bude teplo a světlo a Hronov není dál než Praha, no to vůbec není špatný nápad. Ale to je ještě hodně vzdálený termín.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

Klára žena 27.12.2009 20:44:09

Tak Hronov padl jako jasný, tak si ho prosím zapište do diářů :-))), prohrála jsem, budu dělat chvost :-) a pak – Evžene díky !!! asi Pardubice – jsou na půl cesty do Prahy, méně lidí, poloviční startovné – ale budu vás pilně sledovat a dám si to s vámi, až poběžíte Prahu – tady v našich kopcích – slibuju – dodržím i hodinu startu :-))

avatar

OLOMOUC

Celkem 1424 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:02:50 (2012)
půlmaraton: 2:25:18 (2012)

skřivánek žena 28.12.2009 19:06:17

Tak mám dnes 11 km za 80 minut. .. a prosím nesmát se :-) , jsem na to pyšná :-) :-) :-)

Motto: Když už si myslíš, že nemůžeš, tak vždycky ještě jeden krok uděláš!
avatar

líba žena 28.12.2009 21:01:46

Ahoj holky,tak i já jsem dostala k Ježíšku registraci na půl maraton v Praze.Byl to můj sen, který si doufám splním.Jsem moc ráda že v tom nejsem sama!!!Díky našim holkám (dcerám) jsem se dostala k orientačnímu běhu,úžasná záležitost a všem alespoń jednou doporučuji.

avatar

OLOMOUC

Celkem 1424 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:02:50 (2012)
půlmaraton: 2:25:18 (2012)

skřivánek žena 29.12.2009 06:23:09

A to ten orienťák děláš na závodní úrovni nebo jen pro radost? Jinak vítej do našeho spolku :-)

Motto: Když už si myslíš, že nemůžeš, tak vždycky ještě jeden krok uděláš!
avatar

OLOMOUC

Celkem 1424 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:02:50 (2012)
půlmaraton: 2:25:18 (2012)

skřivánek žena 29.12.2009 17:54:22

Tak to jsem ráda, že budeme zlepšovat do jara fyzičku spolu :-) . Já mám dnes za sebou další trénink, 10 km za 77 min. Sice jen na páse ve fitku, ale dala jsem si drsných 10 minut na zvýšené rovině, tedy do kopce, a tak mě těch mých 77 velmi těší. Dofám, že se mi podaří vyběhnout ještě i na silvestra a na nový rok, ať se mi ten příští rok běhání nevyhýbá.

Motto: Když už si myslíš, že nemůžeš, tak vždycky ještě jeden krok uděláš!
avatar

Praha

Celkem 437 km
Minulý měsíc 0 km

kaca žena 29.12.2009 19:15:45

Ahoj holky, tak jsem dneska vyběhla po téměř půlroční pauze a desítka za 72 minut. Na PIM jsem taky přihlášená, tak snad to dopadne:-) Běháte podle nějakých plánů (hodně dobré mi přijdou v knížce „běhání – od joggingu po maraton“) nebo jen pocitově?

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 29.12.2009 19:45:06

Čau Kačko, vítej do klubu! já podle té knížky taky začala a myslím, že je skvělá. Hodně mě do začátku namotivovala. Doprovodné DVD jsem dnes kvůli pořádnému protažení znovu děsně aktivně shlédla i se synky. Dost jsme se nasmáli našim „rozsahům pohybu“. Zjistila jsem, že co běhám – dřevěním. Mé gymnastické začátky jsou ve psí. Tobě gratuluji k první desítce po pauze! :) Tak ať ti to běhá!

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

líba žena 29.12.2009 22:28:56

Ahoj, orienták se teprve učím, to znamená že ho dělám pro radost.Je to sport pro celou rodinu,bezva atmosféra, závodu se zůčastňuje asi kolem 500 závodníku nejrůznějších kategorii. Já jsem pro začátek vyzkoušela kategorií rodiče s dětma, a pak příchozí.Startovné a pujčení čipu je asi okolo 80kč. V lese když nevíš kde jsi, tak se prostě zeptáš, nikomu to nepříjde divné:-)

avatar

Plzeň/Zürich

Celkem 218 km
Minulý měsíc 0 km

JajaK žena 30.12.2009 10:39:52

ahoj, i ja se chystam na jare na prvni pulmaraton a zajimalo by me, kdy jsou ty pardubice. na jejich oficialnim webu jsou informace jeste k lonskymu (teda vlastne v tuhle chvili letosnimu) rocniku… predpokladam ze to bude zhruba podobnej termin jako 2009 ale znat presnej datum by bylo prece jen lepsi…

Nalezené položky: 303 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.