Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » Triexpert Cup - Letní běžecký pohár 2010

Triexpert Cup - Letní běžecký pohár 2010

Nalezené položky: 104 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Boza muž 05.11.2010 14:05:29

Ahoj,

ano, oficiální vyhlášení výsledků TRIEXPERT CUPU 2010 bude ve středu 10.11.2010 v 18­.00hod, Základní škola, Svážná 9.

K výše uvedeným poznámkám (dvojnásobné bodování atd.). Budeme se všem poznámkám aktivně věnovat při přípravě dalšího ročníku TRIEXPERT CUP 2010.

Těšíme se na Vás.

Triexpert team.

avatar

Boza muž 23.11.2010 09:51:40

S ohledem na brzkou uzavírku termínové listiny a ročenky závodů pro příští kalendářní rok 2011 plánujeme již nyní další ročník TRIEXPERT CUPu 2011. Tímto bych Vás požádal o součinnost. Jakékoli návrhy a připomínky k příštímu ročníku poháru jsou vítány.

Níže napovídám možné témata k debatě

  1. celkový počet závodů poháru
  2. celkový počet závodů započítávaných do poháru
  3. dvojnásobné bodování posledního závodu poháru
  4. způsob bodování jednotlivých závodů poháru
  5. závody na dráze 5km, 10km, hodinovka
  6. nové běžecké tratě
  7. vypuštění některé ze stávajícíh tratí
  8. začlenění běžeckého závodu Vokolo príglu do poháru

atd.

Děkujeme.

Váš TRIEXPERT team

avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 23.11.2010 12:50:08

Skvělá zpráva, už jsem se vyjadřoval dřív, trochu se budu opakovat. Všechno je v podstatě dobrý, jen:

  • přidat nějaký delší závod, takže začlenění Vokolo príglu rozhodně ano
  • okořenit kratším závodem – 3000m, 3000m steepla nebo běh do vrchu (vím, tam je složitý měření času, takže nahoru a dolů) či skutečným krosem, protože prakticky pořád se běhá po asfaltu a v okolí Brna je tolik lesů.
Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 23.11.2010 13:41:41

Ještě mě napadá možnost zařadit (občas) k hlavnímu závodu kratší „lidový“ a dětský běh, jak to často bývá na ostatních závodech. Přitáhne to mnohem víc lidí (minulý týden bylo v Jehnicích přes 700 lidí prakticky bez propagace), hlavně potenciálních začátečníků, protože pro ty je 10 kilometrů sakra hodně, to si my exoti, co pravidelně běháme a spíš přemýšlíme, jak (lépe) zaběhnout maratón, už pořádně neuvědomujeme. Vítěz ať dostane boty a příště musí startovat v hlavní kategorii :-) A na závody dětí je vždy radost koukat.

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 23.11.2010 16:06:03

>> Boza, 23. 11. 2010 09:51:40

celkový počet závodů poháru – čím více, tím lépe, letošní počet byl přiměřený

celkový počet závodů započítávaných do poháru – 10 až 12

dvojnásobné bodování posledního závodu poháru – jsem proti, důvody jsem už uváděl dříve

způsob bodování jednotlivých závodů poháru – je na zvážení, zda nepočítat průměrný čas třeba prvních 10 závodníků, jsou ale i jiné způsoby, např. bodovat dle pořadí běžců apod.

závody na dráze 5km, 10km, hodinovka – čím více, tím lépe

nové běžecké tratě – rád poznám i nová místa, pokud možno ale dostupná MHD v Brně; podstatné ovšem je zajistit dostatečnou propustnost trati (Antropos toto už téměř nesplňoval, zejména v zúžení asi 700 metrů po startu v místě pod mostem)

vypuštění některé ze stávajícíh tratí – žádná trať mi nevadí, byť některé mám raději než jiné

začlenění běžeckého závodu Vokolo príglu do poháru – proč ne, dobrý nápad!

>> mulisak, 23. 11. 2010 13:41:41 Běh do vrchu souhlasím, ale ne nahoru a dolů. Žádný problém s měřením nevidím, brána na snímání čipů musí být v místě cíle. Horší je to ale s úschovou věcí a dalšími záležitostmi, takže si umím představit jen krátký závod typu běh z Pisárecké na Myslivnu apod.

Lidové běhy – proč ne, ale je nezbytné zajistit dostatek pořadatelů na prezenci, aby se pak nemuselo chodit hodinu předem, pokud chce mít člověk jistotu, že bude zaprezentován. Už nyní byly některé závody zpožděny, zejména u Antroposu a někdy i v Obřanech.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 23.11.2010 17:04:07

*>> Boza

celkový počet závodů poháru – pro mě co nejvíce, můžu si vybírat.

celkový počet závodů započítávaných do poháru – Má vyhrát nejlepší, nebo nejpilnější? 10 by stačilo.

dvojnásobné bodování posledního závodu poháru – raději ne.

způsob bodování jednotlivých závodů poháru – líbí se mi bodování podle počtu poražených soupeřů, velmi jednoduché, zůstává prostor i pro taktiku při výběru závodu.

závody na dráze 5km, 10km, hodinovka – co nejvíce.

nové běžecké tratě – Chybí mně opravdový kros a závod do vrchu. I když by účast byla asi méně početná.

vypuštění některé ze stávajícíh tratí – nevím.

začlenění běžeckého závodu Vokolo príglu do poháru – ano. Přidal bych i půlmaraton a 25km.

avatar

Brno

Celkem 19190 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:32:28 (2008)
maraton: 3:23:45 (2008)

Pavel S. muž 23.11.2010 22:53:23

>> Boza, 23. 11. 2010 09:51:40

  1. Celkový počet závodů – ponechal bych nynějších 22. Je vůbec prostor pro více závodů? Letošní ročník se běhal od 8.5. pět měsíců každou středu (kromě 15.9.). Prodloužení do října by možná znamenalo nutnost dřívějšího startu, což u mnohých může kolidovat s pracovními povinnostmi.
  2. celkový počet závodů započítávaných do poháru 12 – 13.
  3. dvojnásobné bodování posledního závodu poháru – určitě ne.
  4. způsob bodování jednotlivých závodů poháru bych ponechal stávající. Poměřování se s časy vítězů (které vesměs nepodléhají velkým výkyvům) mi přijde při hodnocení běžcova výkonu spravedlivější, než při hodnocení podle pořadí, kdy stejný výkon může přinést úplně jiné body v závislosti na počtu běžců.

5.6.7. ze stávajících tratí bych žádnou nerušil, pokud se najde vhodná lokalita pro novou trať, muselo by to být na úkor četnosti běhů na ostatních tratích (nyní 3 – 4 x včetně dráhy).

8. začlenění běžeckého závodu Vokolo príglu do poháru – ano. Otázkou je, zda by tento závod měl nějaký vliv na celkové pořadí. Domnívám se, že při zachování současného bodování by se škrtaly body většině pravidelných účastníků poháru s ohledem na extra rychlý čas vítěze.

Další připomínky – „stabilizovat“ tratě u Anthroposu a v Popůvkách, aby se nemusely měnit s ohledem na množství parkujících aut v prostoru startu (Anthropos) nebo na bahno v lesním úseku (Popůvky), pokusit se zrychlit prezenci, zachovat melouny – skvělý nápad :-D

Přeji vše nej při pořádání Triexpert Cupu 2011 !!!

avatar

Celkem 19547 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:22 (2010)
půlmaraton: 1:24:05 (2010)
maraton: 2:56:20 (2010)

jeshterka žena 24.11.2010 11:03:54

>> Boza, 23. 11. 2010 09:51:40

Taky jsem ráda, že letní pohár bude i příští rok a cením si ochoty diskutovat o něm.

Celkový počet závodů poháru, by se měl, podle mně, omezit na závody pořádané ve středu v 18 h.

Počet závodů započítávaných do celkového pořadí by se mi zdál vhodný polovina všech + 1.

Dvojnásobné bodování posledního závodu poháru se mi rozhodně nezdá rozumné.

Bodování na jednotlivých závodech poháru, je za stávajících podmínek dané tím, jestli běží Dan. Takové hodnocení podle extrému mi připadne nevyrovnané. Stabilnější se mi zdá výkonnost středního běžce, nebo průměr 2 prostředních běžců podle pořadí (pokud je účast na všech závodech přibližně stejná). Takovému výkonu bych přiřadila konstantní body, třeba 60 bodů, a od něj stejnou trojčlenkou jako dosud, vypočítala body ostatních a vítězi plus 10 bodů. Vycházelo by to na body přibližně jako teď. Omezení tohoto způsobu bodování vidím, pokud bude na nějakém závodu výrazně více běžců, kteří chtějí závod jen dokončit, jako třeba na Vokolo Priglu. Proto bych tento závod nezařazovala.

K závodům na dráze mám připomínku k nejrychlejšímu rozběhu. Do počtu třeba 50 vybraných běžců, kteří budou v seznamu, bych nepočítala ty s dosavadní nízkou docházkou, třeba (na 12. závodu) méně než 5 závodů. Ještě si myslím, že aktuální informace by se měli dávat k dispozici i jinak než po internetu, aby to mohl vědět i např. p. Cahel. Třeba závod předem na nástěnku u prezentace.

Nové běžecké tratě jsou vítány. Spíše bych se ale také přimlouvala za promyšlení stávajících, aby se nemusely pokud možno měnit.

K vypuštění některé ze stávajících tratí zatím nevidím důvod.

Ještě by mě zajímalo, jestli by nešlo nějak pronajmout, příp. koupit čipy na celý pohár, nebo nějak jinak provést jejich vyzvedávaní. Pro mě ztrácí význam předplatné nutností vyzvedávat je.

Jinak si myslím, že by se mohlo běhat o něco jiného než o plechové poháry. Připadnou mi nepraktické a zbytečně drahé. Možná je to trochu kacířská myšlenka, ale co třeba nechat udělat pro první 3 v kategorii a několik běžců absolutně, stejná trička, třeba s obrázkem poháru?

Děkuji TRIEXPERT teamu za váš čas a energii věnované běhání ostatních.

avatar

Boza muž 25.11.2010 10:46:12

AHoj všem,

děkuji za zaslané příspěvky.

Vkládám ještě jeden od Ing. Fiedlera, který mi došel na email.

  1. celkový počet závodů poháru – rozhodně dále nezvyšovat počet -už nyní je to od začátku května do října -a jsou i jiné závody
  2. celkový počet závodů započítávaných do poháru-mělo by být 60% (v souladu s ostatními poháry v ČR)-větší % nutí závodníky vynechávat jiné aktivity a v případě výpadku (zranění, nemoc) se ztrácí motivace na dobré celkové umístění
  3. dvojnásobné bodování posledního závodu poháru-loni bylo pozdě zveřejněno, jinak nevadí i když je to nesystémové řešení, které znevažuje ostatní výsledky
  4. způsob bodování jednotlivých závodů poháru-naprosto v pořádku (eliminuje totiž počty závodníků na závodě -viz. BBP, kde velmi záleží na to kolik lidí přijde-např. počasí, prázdniny atd.)
  5. závody na dráze 5km, 10km, hodinovka -určitě ponechat (původní atletické středy, ze kterých pohár vznikl byly jen na dráze!!)-velký počet závodů (22) spojený s bodováním 60% ze všech umožní každému vybrat oblíbené závody (orientační běžci, hobby..)-plno lidí si chce exaktně porovnat svoje výkony=lze pouze na dráze.
  6. nové běžecké tratě -jsem skeptický k nalezení další pěkné tratě, která vyhovuje z důvodů organizace, parkování, ochránců přírody atd. (pozor na aktivity pana Kaňovského, jeho trať je v chráněné oblasti Holedná)
  7. vypuštění některé ze stávajících tratí – jsme zvyklí a každý si může vybrat
  8. začlenění běžeckého závodu Vokolo príglu do poháru – je na zvážení. Pokud ano, tak bych se přimlouval k obrácení směru závodu, aby nevznikla úzká místa na trati hned po startu.
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 25.11.2010 11:09:17

>> Boza, 25. 11. 2010 10:46:12

Do Holedné bych TriExpert nevedl – 250 až 300 lidí by bylo přece jen trochu moc, nicméně aktivity rozsahu, který jsme tam měli, prostředí obory dle mého názoru nenarušilo. Pohybujeme se jen po značených turistických cestách, nehlučíme tam, nikdo nikde neodhazuje odpadky (kelímky apod.) … Využití zpevněných cest pro kondiční sportovní využití je uvedeno i na: http://www.lesymb.cz/…holedna.html?…

Ano, slyšel jsem o jakýchsi byrokratických omezeních, které zabránily oborou vést brněnskou pětadvacítku, ale víc o tom nevím. S jistotou ovšem vím, že se dvou akcí zúčastnil i exhejtman a současný senátor, pan S.J., aniž by mě upozornil, že děláme něco protiprávního.

Dobře tedy, při příští akci napíšu na Lesy města Brna a uvidím, jaká bude jejich reakce …

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Brno

Celkem 34782 km
Minulý měsíc 178 km
10 km: 0:39:02 (2015)
půlmaraton: 1:23:18 (2011)
maraton: 2:58:43 (2012)

Pavlis muž 25.11.2010 14:39:48

  1. počet nezvyšovat, letní pohár časově omezit pouze na léto, nikoliv na jaro a podzim jak je tomu teď. Také se přikláním k zařazení závodů probíhající pouze ve středy.
  2. souhlas s 60% všech závodů, přece jen je období dovolených
  3. dvojnásobné bodování je nesmysl
  4. současné bodování je suprové, i když průměr nekolika prvních běžců by byl více vypovídající
  5. zanechat
  6. nepřidávat, spíše standardizovat současné tratě
  7. není důvod
  8. rozhodně ne. Závod Vokolo príglu má své kouzlo samostatně.

Do budoucna bude potřeba promyslet hlídání věcí:(

avatar

10 km: 0:39:24 (2015)
půlmaraton: 1:29:34 (2014)
maraton: 3:11:05 (2015)

Petr H muž 30.11.2010 12:03:15

Ahoj, letos jsem běžel 16 závodů Triexpertcupu a mám tyto názory: 1 – celkový počet závodů byl super. člověk přece nemusí běžet všechno, ale když chce, tak je báječné, že měl šanci každou středu. 2 – počet započítávaných závodů byl také fajn. Myslím, že je dobré, když se započítává hodně závodů. Tento seriál je přece amatérský a tak má být pro běžce, kteří jinak až tak neběhají. Pokud někdo běhá mnohem více akcí (a proto nestíhá vše), pak mu přece nemusí záležet, aby vyhrál i tento seriál. Každopádně malý počet započítávaných závodů by podle mne ublížil „rodinné atmosféře“ tohoto seriálu a to by byla chyba. 3 – dvojnásobné bodování jakéhokoli závodu je podivné. Může to mít dva důvody. – Na akcích, kde je větší konkurence snižující bodobé ohodnocení ostatních, případně na posledním závodě, který je pak mnohem víc prestižní než ostatní závody. Osobně si ale myslím, že Triexpertcup má být samostaný seriál a neměl by se prolínat s jinými seriály či samotnými závody. Mizuno Sedmička byla OK, Vokolo Príglu bylo super, ale tohle byly úplně jiné závody (kvůli obsazení) a duch Triexpertcupu se zde samozřejmě ztrácí. Takže i k bodu 8 – říkám ne, LBP je super ve své dnešní podobě závodních setkání běžeckých nadšenců z Brna a blízkého okolí a jakékoli spojování s akcemi většího významu mu spíš ublíží. 4 – způsob bodování jednotlivých závodů – když jsem ho viděl poprvé, tak mne velmi překvapil. Ale má svou logiku a já hodnes beru jako věc jasně spjatou s LBP. Své výkony si pamatuji podle tohoto bodování. Osobně jsem nedokázal přijít na lepší způsob (co se týče spravedlnosti, jednoduchosti, přehlednosti). 5 – závody na dráze jsou dobré. Přivítal bych větší „informační tlak“ na závodníky aby se rozdělili do běhů dle výkonnosti – to by atmosféře závodu pomohlo. Neustálé předbíhání o kolo atmosféru závodění snižuje. Osobně jsem ale všechny tři běhy bral velmi vážně – jako pro mne jedinečnou příležitost si na dráze zaběhnout na čas. 6 a 7 – běžecké tratě – nevím. Osobně mě bavilo víckrát běžet na stejné trati – člověk lépe vidí svůj vývoj. Všechny tratě se mi celkově líbí. Já osobně se někdy cítil blbě, když jsem viděl, jak omezujeme ostatní lidi. Já sám se snažil běhat vpravo, ale většina z nás je v tom hodně neohleduplná. Mám skoro strach, že nás jednou někdo pěkně nakope … V tomto ohledu jsou náročné hlavně Obřany. Tohle bude hlavně akční, pokud počty účastníků budou nadále narůstat. Jinak jsem měl „problém“ se startem Antroposu. Opravdu nechápu proč jsme museli obíhat to parkoviště. Ano trať bude kratší, ale myslím že to nevadí. V Antroposu je pak problém ten úsek před otočkou, kde docela chaoticky zasahujeme do běžného provozu. Jinak na Holedné v tomto počtu opravdu běhat nemůžeme. Jako jiná vhodná místa (se snadným přístupem a malým „provozem) by se snad dalo uvažovat o "lesních“ cestách na severu Brna. Sám to tam dobře neznám, ale snad by se tam dal nějaký okruh vyrobit. Případné neokruhové závody, myslím, nejsou z organizačního hlediska vhodné. Toť asi vše. Zdar a sílu

avatar

10 km: 0:39:24 (2015)
půlmaraton: 1:29:34 (2014)
maraton: 3:11:05 (2015)

Petr H muž 30.11.2010 12:12:05

>> mulisak, 23. 11. 2010 13:41:41

K těm menším běhům v rámci Triexpertcupu. – Myslím, že na to není prostor. Je to ve středu večer a myslím, že by se to špatně stíhalo. Osobně se mi například líbí běhat s holkama, takže jsem pro hromadný start všech kategorií. Prostě současnou podobu. Běhy pro dorost – ok, to je pěkné, ale já myslím, že pro naše běžecké středy by to nebylo vhodné. – Kvůli organizaci. Osobně bych poprosil o lepší vyřešení úvodní prezentace. Nevím přesně jak probíhala prezentace těch co zaplatili na začátku roku. Každopádně byl ale současný systém při posledních počtech účastníků již nevyhovující.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 04.02.2011 17:59:28

Na základě výsledků všech běžců jsem spočítal koeficienty meziročního zhoršení v závislosti na věku a na základě toho odhadl přepočítací koeficienty pro zohlednění věku v žebříčku. Podle tohoto výpočtu nejkvalitnější výkon podal v roce 2010 pětasedmde­sátiletý Václav Culka, více na http://www.kanovsky.cz/lbp/indexvh.htm

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
Nalezené položky: 104 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.