Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » Časy na půlmaratonu PIM.

Časy na půlmaratonu PIM.

Nalezené položky: 107 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Plzeň

Celkem 715 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:21 (2009)
půlmaraton: 1:41:08 (2011)

greentomas muž 29.03.2010 08:38:39

Mně tedy čas 100% souhlasí. Měl jsem číslo 705 a stál jsem ve svym koridoru. (700–1299)

avatar

Pelhřimov

Celkem 5507 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:43 (2009)
půlmaraton: 1:34:19 (2010)
maraton: 3:31:47 (2010)

michálek muž 29.03.2010 09:19:37

Připojím své zkušenosti s časomírou, protože mě ten zmatek docela mrzí. Moje časy neodpovídají – jako oficiální mám reálný čas (odpovídá mým stopkám i času na medaili), real time je úplně špatně. A to se týká i mých několika známých, z nichž někteří ve výsledcích dosud nefigurují. Asi ještě pořád běží :-))

avatar

Celkem 3059 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:10 (2011)
půlmaraton: 1:55:58 (2011)

Hokki muž 29.03.2010 09:23:22

[quote=SlavoK]to sam: plne souhlasim s tim pridelovanim cisel to maji v PIM spatne a pak stejne moc nekontrolujou kdo se kam zaradi. A zrovna tve skupince jsem zamotal nohy asi nejvic. Uz jsem byl po kilometru klickovani mirne nervozni. Proto jsem se taky omluvil. to EvzenGe: Kdyz mas nad hlavou balonek s napisem 2:00 a jdes dopredu, tak je docela pochopitelny, ze se na tebe povesi hodne holidi co maji ambice na tento cas a chteji stat co nejblize tobe pri startu. Nikdo kdo ma natrenovano na 2:00 te nemuze dohnat, kdyz mas v koridoru naskok co i jen 20m, aniz by neprepalil tempo a pak horce nelitoval. Co s tyce tve jedovate poznamky, beru jako vtip. ;)[/quote] Naprostý souhlas s oběma odstavci. Se svým číslem kolem 3400 jsem se poctivě postavil v koridoru tam, kam jsem patřil. Myslím že kolem mne bylo dost lidí, kteří, tak jako já, mysleli na dvě hodiny a se svými „zkušenostmi“ by uvítali vodiče. A teď se dočítám, že můj marně vyhlížený tempař startoval po minutě od výstřelu, kdežto já po skoro osmi minutách. On byl někde u Mánesa, když já jsem protínal start. Nebo jsem se měl se svým tempem kolem 6 min/km jít motat skoro dvakrát tak rychlejším pod nohy?

avatar

Praha

pug muž 29.03.2010 09:40:28

[quote=Hokki][qu­ote=SlavoK]to sam: plne souhlasim s tim pridelovanim cisel to maji v PIM spatne a pak stejne moc nekontrolujou kdo se kam zaradi. A zrovna tve skupince jsem zamotal nohy asi nejvic. Uz jsem byl po kilometru klickovani mirne nervozni. Proto jsem se taky omluvil. to EvzenGe: Kdyz mas nad hlavou balonek s napisem 2:00 a jdes dopredu, tak je docela pochopitelny, ze se na tebe povesi hodne holidi co maji ambice na tento cas a chteji stat co nejblize tobe pri startu. Nikdo kdo ma natrenovano na 2:00 te nemuze dohnat, kdyz mas v koridoru naskok co i jen 20m, aniz by neprepalil tempo a pak horce nelitoval. Co s tyce tve jedovate poznamky, beru jako vtip. ;)[/quote] Naprostý souhlas s oběma odstavci. Se svým číslem kolem 3400 jsem se poctivě postavil v koridoru tam, kam jsem patřil. Myslím že kolem mne bylo dost lidí, kteří, tak jako já, mysleli na dvě hodiny a se svými „zkušenostmi“ by uvítali vodiče. A teď se dočítám, že můj marně vyhlížený tempař startoval po minutě od výstřelu, kdežto já po skoro osmi minutách. On byl někde u Mánesa, když já jsem protínal start. Nebo jsem se měl se svým tempem kolem 6 min/km jít motat skoro dvakrát tak rychlejším pod nohy?[/quote] Tenhle problém bude potřebovat eště nějak usadit. Zásadní zdroj třenic bych spatřoval v tom, že na balonu je ofiko čas, nikoli tempo běhu. Pak ale chápu vodiče jako jakéhosi oficiálního garanta, že dohánět osm minut po trati s lidma, kteří mají jazyk na vestě při tempu 6/km je jen těžko prakticky řešitelná věc. Zkuste o tom uvažovat jinak: balonek jako časová bóje závodu. Těžko tomu upírat svůj smysl. A funkci časové bójky chlapíci zvládly na výbornou a třeba pro dámy z mého okolí byli Evžen a Miloš an chvíli pevnými body ve vesmíru. Bez trasérů by do toho asi nešly, protože by se bály víc, než bylo potřeba.

avatar

Celkem 8501 km
Minulý měsíc 0 km

r4d3k muž 29.03.2010 09:42:48

[quote=Hokki][qu­ote=SlavoK]to sam: plne souhlasim s tim pridelovanim cisel to maji v PIM spatne a pak stejne moc nekontrolujou kdo se kam zaradi. A zrovna tve skupince jsem zamotal nohy asi nejvic. Uz jsem byl po kilometru klickovani mirne nervozni. Proto jsem se taky omluvil. to EvzenGe: Kdyz mas nad hlavou balonek s napisem 2:00 a jdes dopredu, tak je docela pochopitelny, ze se na tebe povesi hodne holidi co maji ambice na tento cas a chteji stat co nejblize tobe pri startu. Nikdo kdo ma natrenovano na 2:00 te nemuze dohnat, kdyz mas v koridoru naskok co i jen 20m, aniz by neprepalil tempo a pak horce nelitoval. Co s tyce tve jedovate poznamky, beru jako vtip. ;)[/quote] Naprostý souhlas s oběma odstavci. Se svým číslem kolem 3400 jsem se poctivě postavil v koridoru tam, kam jsem patřil. Myslím že kolem mne bylo dost lidí, kteří, tak jako já, mysleli na dvě hodiny a se svými „zkušenostmi“ by uvítali vodiče. A teď se dočítám, že můj marně vyhlížený tempař startoval po minutě od výstřelu, kdežto já po skoro osmi minutách. On byl někde u Mánesa, když já jsem protínal start. Nebo jsem se měl se svým tempem kolem 6 min/km jít motat skoro dvakrát tak rychlejším pod nohy?[/quote] Tady bude problém v tom, že vodiči to běží na OT. Proto by tempo na doběhnutí ztráty ze zadnějších koridorů mulelo být úplně někde jinde a lidi, co ví, že jsou schopni běžet něco pod 6.00/km by prostě neuviseli. Možná by stálo pouvažovat o tom, že by časy vodičů byly dány na RT. Stejně si většina lidí PMN počítá čas od protnutí startu a cíle.

Motto: Nikdy se neděje vůbec nic. Nejsou vlastně žádné obyčejné chvíle. Dan Millman
avatar

Benešov u Prahy

Celkem 4768 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:16 (2012)
půlmaraton: 1:27:57 (2010)
maraton: 3:19:06 (2010)

chuchvi muž 29.03.2010 09:59:53

[quote=Hokki][qu­ote=SlavoK]to sam: plne souhlasim s tim pridelovanim cisel to maji v PIM spatne a pak stejne moc nekontrolujou kdo se kam zaradi. A zrovna tve skupince jsem zamotal nohy asi nejvic. Uz jsem byl po kilometru klickovani mirne nervozni. Proto jsem se taky omluvil. to EvzenGe: Kdyz mas nad hlavou balonek s napisem 2:00 a jdes dopredu, tak je docela pochopitelny, ze se na tebe povesi hodne holidi co maji ambice na tento cas a chteji stat co nejblize tobe pri startu. Nikdo kdo ma natrenovano na 2:00 te nemuze dohnat, kdyz mas v koridoru naskok co i jen 20m, aniz by neprepalil tempo a pak horce nelitoval. Co s tyce tve jedovate poznamky, beru jako vtip. ;)[/quote] Naprostý souhlas s oběma odstavci. Se svým číslem kolem 3400 jsem se poctivě postavil v koridoru tam, kam jsem patřil. Myslím že kolem mne bylo dost lidí, kteří, tak jako já, mysleli na dvě hodiny a se svými „zkušenostmi“ by uvítali vodiče. A teď se dočítám, že můj marně vyhlížený tempař startoval po minutě od výstřelu, kdežto já po skoro osmi minutách. On byl někde u Mánesa, když já jsem protínal start. Nebo jsem se měl se svým tempem kolem 6 min/km jít motat skoro dvakrát tak rychlejším pod nohy?[/quote] Podle mě by to chtělo daleko víc vodiču.Třeba na každý čas 3 vodiči roztáhnutý po celém koridoru a běželi by na reálný čas,ne na oficiální.

avatar

Praha

Celkem 26249 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 29.03.2010 10:31:27

Dostali jsme se tu k jinému tématu, ale budiž. Já bych byl taky pro to, aby vodič běžel na RT už jen proto, že celou dobu přičítat a odečítat vteřiny je šílený (50 zpoždění oproti hodinkám, běžel jsem radši podle hodinek a ne stopek, které bych si mohl omylem vymáčknout a pak minuta na RT). A navíc dohánět i jen jednu minutu docela rozhodí tempo. Vím, že jsme 2× s tempem „cukli“ právě kvůli dohnání času a jednou si toho i lidi všimli. A „chuchvi“ mě bohužel potvrzuje, že vzadu jsem být nemohl, to bych musel mít RT 1:52 a to už bych měl možná i problémy (půlku běhám tak 1:45–48). Zvýšit počet vodičů asi není možné, ono není dost lidí, kteří to jsou schopni a ochotni dělat. Ale zkusím nahodit debatu s Milošem a hlavně aby to pak akceptoval PIM.

avatar

Ustí nad Orlicí

Celkem 4957 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:52 (2012)
půlmaraton: 1:36:25 (2012)

majkp muž 29.03.2010 11:27:11

Me treba zajima proc nevyhral Jiri Wallenfels, kdyz ma nejlepsi ceskej realnej cas… A podle casomiry potvrzuje, ze umi uplne perfektne predbihat, SlavoK by se od nej mohl hodne ucit … ;-)

Jinak Evzenuv balik jsem s kolegou predbihal nekde na pulce pred Rudolfinem a vubec neslo o nepredbehnutelny balik. Naopak jsem se bez problemu dostal k Sare a mel jem tu posvatnou cest podrbat ji na hlave…

Motto: Runners have balls, all others just play with them...
avatar

Praha

Celkem 26249 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 29.03.2010 12:04:31

[quote=majkp]Me treba zajima proc nevyhral Jiri Wallenfels, kdyz ma nejlepsi ceskej realnej cas… A podle casomiry potvrzuje, ze umi uplne perfektne predbihat, SlavoK by se od nej mohl hodne ucit … ;-)

Jinak Evzenuv balik jsem s kolegou predbihal nekde na pulce pred Rudolfinem a vubec neslo o nepredbehnutelny balik. Naopak jsem se bez problemu dostal k Sare a mel jem tu posvatnou cest podrbat ji na hlave…[/quote] Jirka je ten případ, kdy plně souhlasím s Pavlem Frčkem a to, že závodníci na bedně (bodovaných místech, kde se vyplácejí premie ap.) by měli být podle skutečného pořadí při doběhu. Navíc s tím časem… uvidíme. Tak to kvůli tobě pak Sára furt krákala, že chce drbat!!! A málem mě za tebou uletěla.

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 29.03.2010 12:34:29

[quote=chuchvi][­quote=Hokki][qu­ote=SlavoK]to sam: plne souhlasim s tim pridelovanim cisel to maji v PIM spatne a pak stejne moc nekontrolujou kdo se kam zaradi. A zrovna tve skupince jsem zamotal nohy asi nejvic. Uz jsem byl po kilometru klickovani mirne nervozni. Proto jsem se taky omluvil. to EvzenGe: Kdyz mas nad hlavou balonek s napisem 2:00 a jdes dopredu, tak je docela pochopitelny, ze se na tebe povesi hodne holidi co maji ambice na tento cas a chteji stat co nejblize tobe pri startu. Nikdo kdo ma natrenovano na 2:00 te nemuze dohnat, kdyz mas v koridoru naskok co i jen 20m, aniz by neprepalil tempo a pak horce nelitoval. Co s tyce tve jedovate poznamky, beru jako vtip. ;)[/quote] Naprostý souhlas s oběma odstavci. Se svým číslem kolem 3400 jsem se poctivě postavil v koridoru tam, kam jsem patřil. Myslím že kolem mne bylo dost lidí, kteří, tak jako já, mysleli na dvě hodiny a se svými „zkušenostmi“ by uvítali vodiče. A teď se dočítám, že můj marně vyhlížený tempař startoval po minutě od výstřelu, kdežto já po skoro osmi minutách. On byl někde u Mánesa, když já jsem protínal start. Nebo jsem se měl se svým tempem kolem 6 min/km jít motat skoro dvakrát tak rychlejším pod nohy?[/quote] Podle mě by to chtělo daleko víc vodiču.Třeba na každý čas 3 vodiči roztáhnutý po celém koridoru a běželi by na reálný čas,ne na oficiální.[/quote] Rozhodující je vždy oficiální čas, takže na real time asi vodiči bežet nebudou. Ale uznávám, že je to dost problematické u takových závodů jako je PIM. Loni jsem dělal vodiče na maratonu na čas 4:30. Doběhli jsme v úplně přesném oficiálním čase, ale real time byl těsně pod 4:24. 6 min je už docela podstatný rozdíl, hlavně pro ty, co běželi maratón poprvé. Ten rozdíl byl skutečně přes 6 min., shodovalo se to s mojimi stopkami. Co se týče počtu vodičů, myslím si, že by se našlo vodičů dost, problém je, jak psal Evžen, aby to akceptoval PIM.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

Klára žena 29.03.2010 12:52:57

Něco málo z diskuze jinde cituji:

jiri | 29. 03. 2010, 12:34

Uvedený reálný čas je samozřejmě nesmysl. Stál jsem jen kousek za elitou, reálný čas mám jen maximálně o několik sekund horší než čas od výstřelu. Čas od výstřelu jsem si naměřil cca 1:13:41, je zvláštní, že ve výsledcích mám 1:13:39. Obvykle se liším maximálně o 1 s, ale spíše si naměřím čas lepší. U mě o nic nejde, ale pokud jsem se nespletl, znamenalo by to, že i vítězi ubrali (nadlepšili) 2–3 s, což by byla hrubá chyba. Ještě k tomu mému nesmyslnému real time – rozdíl proti gun time je přesně 9 minut, stejný mají i další běžci v týmu, za který jsem běžel. Jde tedy o systémovou chybu.

Zdravím všechny

Jiří Wallenfels

avatar

Praha

Celkem 26249 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 29.03.2010 13:53:36

[quote=rebeka]Něco málo z diskuze jinde cituji:

jiri | 29. 03. 2010, 12:34

Uvedený reálný čas je samozřejmě nesmysl. Stál jsem jen kousek za elitou, reálný čas mám jen maximálně o několik sekund horší než čas od výstřelu. Čas od výstřelu jsem si naměřil cca 1:13:41, je zvláštní, že ve výsledcích mám 1:13:39. Obvykle se liším maximálně o 1 s, ale spíše si naměřím čas lepší. U mě o nic nejde, ale pokud jsem se nespletl, znamenalo by to, že i vítězi ubrali (nadlepšili) 2–3 s, což by byla hrubá chyba. Ještě k tomu mému nesmyslnému real time – rozdíl proti gun time je přesně 9 minut, stejný mají i další běžci v týmu, za který jsem běžel. Jde tedy o systémovou chybu.

Zdravím všechny

Jiří Wallenfels[/quote] Ahoj Jirko, teď jsem to rozebíral ještě s Pavlem Frčkem a protože to bude zajímat asi víc lidí, tak to napíšu sem. Tentokrát pouze rozdíl mezi tvým odmáčknutým časem a OT. Celý systém bohužel zřejmě funguje tak, že tě sejme x metrů daleko. V expu měli koberec nainstalovaný a bral mě, i když jsem prošel cca 5 metrů kolem s čipy v tašce. Zřejmě proto máš rozdíl těch 2 vteřin (a já 3–4, holt jsi přece jen rychlejší).V Bu­dějovicích mě zřejmě podobný systém zaregistroval asi na 10 metrů. Čas vítěze bych nezpochybňoval, protože tam je čas kontrolován i ručním měřením. Nicméně bylo by zajímavé se dozvědět, zda u prvních byl rozdíl ručního měření a čipu a jaký (rozhodčím bych věřil, že to ručně umí odmáčknout na 0,1–0,2 vteřiny). Ale to nám asi nikdo neřekne, ví to jen měřicí firma a dělali by si do vlastního hnízda.

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 29.03.2010 14:51:18

[quote=majkp]Me treba zajima proc nevyhral Jiri Wallenfels, kdyz ma nejlepsi ceskej realnej cas… A podle casomiry potvrzuje, ze umi uplne perfektne predbihat, SlavoK by se od nej mohl hodne ucit … ;-)

Jinak Evzenuv balik jsem s kolegou predbihal nekde na pulce pred Rudolfinem a vubec neslo o nepredbehnutelny balik. Naopak jsem se bez problemu dostal k Sare a mel jem tu posvatnou cest podrbat ji na hlave…[/quote] To ja bych se od Jirky Wallenfelse rad naucil o behani jiny veci, nez jak oblbnou casomiru na PIM. :) Zato Evzenuv balik jsem obihal po cca 400metrech u Karlova mostu. Vsiml jsem si i Sary a v duchu jim vsem poral hodne stesti. Na nic vic nebylo casu, silnice se v podchodu rozdelovala a klickovani postoupilo do vyssiho levelu. Jak to ale delaji vodici v takovem Berline nebo Londyne? Pri 40tis davu musi byt rozdil RT a OT i vic nez 15minut. To by pak vodic na 2h musel bezet RT 1:45 co je uplne jina kategorie…

avatar

Praha

Celkem 26249 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 29.03.2010 15:40:31

[quote=SlavoK][qu­ote=majkp]Me treba zajima proc nevyhral Jiri Wallenfels, kdyz ma nejlepsi ceskej realnej cas… A podle casomiry potvrzuje, ze umi uplne perfektne predbihat, SlavoK by se od nej mohl hodne ucit … ;-)

Jinak Evzenuv balik jsem s kolegou predbihal nekde na pulce pred Rudolfinem a vubec neslo o nepredbehnutelny balik. Naopak jsem se bez problemu dostal k Sare a mel jem tu posvatnou cest podrbat ji na hlave…[/quote] To ja bych se od Jirky Wallenfelse rad naucil o behani jiny veci, nez jak oblbnou casomiru na PIM. :) Zato Evzenuv balik jsem obihal po cca 400metrech u Karlova mostu. Vsiml jsem si i Sary a v duchu jim vsem poral hodne stesti. Na nic vic nebylo casu, silnice se v podchodu rozdelovala a klickovani postoupilo do vyssiho levelu. Jak to ale delaji vodici v takovem Berline nebo Londyne? Pri 40tis davu musi byt rozdil RT a OT i vic nez 15minut. To by pak vodic na 2h musel bezet RT 1:45 co je uplne jina kategorie…[/quote] Už nás nechte s tím předbíháním, my jsme si to už vyříkali. Ale to jsi měl spíš smůlu, že jsi nás chytil zrovna u Karlova mostu. Vím, že to sem zase nepatří, ale musím PIM pochválit za vyřešení startu.Po změně trasy byl těch 400 m po startu úzký profil a řada běžců měla oprávněné obavy, že se to tam zasekne (kdysi při maratonu se to stalo). A úzkou startovní bránou jsme sice startovali těch 9 minut, ale k zácpě pokud vím nedošlo. Na zahraničních maratonech pokud jsem si všiml jsou v zásadě dvě řešení vodičů. První jako u nás (dokonce jsem viděl vodiče pohromadě hned za elitou), s tím, že si je musíte dohnat a druhé, že jsou v časových koridorech (ale tam to pak většinou rovnaj ve výsledcích na RT). A na řadě maratonů vodiči prostě nejsou. Ale já s vodiči neběhám a tak se snad ozve někdo s většími zkušenostmi.

avatar

Celkem 2619 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:22 (2007)
půlmaraton: 1:31:53 (2007)
maraton: 3:39:42 (2008)

doit42 muž 29.03.2010 15:47:30

[quote=SlavoK]Jak to ale delaji vodici v takovem Berline nebo Londyne? Pri 40tis davu musi byt rozdil RT a OT i vic nez 15minut. To by pak vodic na 2h musel bezet RT 1:45 co je uplne jina kategorie…[/quote] Taky mne to napadlo a zkusmo jsem si vygoogloval Londýn. Zdá se, že tam už prostě upřednostňují „chip time“ nad „gun time“. A vodičské skupiny – pokud jsem to dobře pochopil – jsou spíše neoficiálního rázu a zaměřené spíš na tempo než na cílový čas (na PIMu by vás taky asi nikdo nevyhodil, kdybyste si na sebe přidělali balónek – běžím to 4.20min/km – mimochodem zajímavá inspirace pro příští rok):

„The pace makers do now target their time based on chip times. This is perfectly right as chip times are the official finish times. Gun times are no longer published. Even the official finish fotos show chip times.“

Zdroj: http://www.uli-sauer.de/…on/faq_e.htm#…

Motto: Život je otázkou priorit.
avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 29.03.2010 16:48:27

k vodičům-letos při maratonu v Římě jsem kus běžela s vodičem na 3:45, byli celkem asi 3 a roztažení v davu…ale neudržela jsem se jich, tak nevím, v jakých časech dobíhali do cíle, jestli běželi na RT nebo OT (nebo jen ten „nejrychlejší“ to stíhal v OT a ty po něm ne).

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

zibco muž 29.03.2010 18:11:39

No a já se taky přidám, i když mě to zase až tak nebere (při umístění 2064 je to celkem fuk), ale jde o princip. Ukázněně jsem se zařadil do svého sektoru se start. č. 1571 a po výstřelu popocházel ke startvoní čáře. Při jejím protnutí byl na bráně čas 00:01:35 (nahoru se podívá skoro každý). K tomu připočtu reálný čas 1:47:04 a měl bych dostat oficiální čas 1:48:39. Jenže ten mi změřili 1:49:25, tedy přišili mi navíc 46s. Vlastní měření ukazuje ještě větší rozdíl. No, o medaili jsem nepřišel, o zážitek taky ne a iluze si nedělám. Ale někde je chyba…

avatar

Benešov u Prahy

Celkem 4768 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:16 (2012)
půlmaraton: 1:27:57 (2010)
maraton: 3:19:06 (2010)

chuchvi muž 29.03.2010 19:52:06

[quote=doit42][qu­ote=SlavoK]Jak to ale delaji vodici v takovem Berline nebo Londyne? Pri 40tis davu musi byt rozdil RT a OT i vic nez 15minut. To by pak vodic na 2h musel bezet RT 1:45 co je uplne jina kategorie…[/quote] Taky mne to napadlo a zkusmo jsem si vygoogloval Londýn. Zdá se, že tam už prostě upřednostňují „chip time“ nad „gun time“. A vodičské skupiny – pokud jsem to dobře pochopil – jsou spíše neoficiálního rázu a zaměřené spíš na tempo než na cílový čas (na PIMu by vás taky asi nikdo nevyhodil, kdybyste si na sebe přidělali balónek – běžím to 4.20min/km – mimochodem zajímavá inspirace pro příští rok):

„The pace makers do now target their time based on chip times. This is perfectly right as chip times are the official finish times. Gun times are no longer published. Even the official finish fotos show chip times.“

Zdroj: http://www.uli-sauer.de/…on/faq_e.htm#…[/quote] Taky mě to napadlo.Ve finále se nemusí nic řešit s PIMkou a pokud by se našli odvážlivci tak si vezmou balonek a stoupnou si kam budou chtít.Nechápu,když je to už X-tý ročník,že to už nějakým způsobem nezavedli,jelikož pochybuju,že se to tento rok řeší poprvé.Z finančního hlediska to závod nijak nezatěžuje.Poběžím v tomto roce také maraton,tak jsem zvědav jestli přijdou s nějakou změnou.

avatar

Liberec

Celkem 11210 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:28 (2016)
půlmaraton: 1:16:15 (2011)
maraton: 2:47:01 (2010)

bedrich muž 29.03.2010 20:14:38

[quote=chuchvi][­quote=doit42][qu­ote=SlavoK]Jak to ale delaji vodici v takovem Berline nebo Londyne? Pri 40tis davu musi byt rozdil RT a OT i vic nez 15minut. To by pak vodic na 2h musel bezet RT 1:45 co je uplne jina kategorie…[/quote] Taky mne to napadlo a zkusmo jsem si vygoogloval Londýn. Zdá se, že tam už prostě upřednostňují „chip time“ nad „gun time“. A vodičské skupiny – pokud jsem to dobře pochopil – jsou spíše neoficiálního rázu a zaměřené spíš na tempo než na cílový čas (na PIMu by vás taky asi nikdo nevyhodil, kdybyste si na sebe přidělali balónek – běžím to 4.20min/km – mimochodem zajímavá inspirace pro příští rok):

„The pace makers do now target their time based on chip times. This is perfectly right as chip times are the official finish times. Gun times are no longer published. Even the official finish fotos show chip times.“

Zdroj: http://www.uli-sauer.de/…on/faq_e.htm#…[/quote] Taky mě to napadlo.Ve finále se nemusí nic řešit s PIMkou a pokud by se našli odvážlivci tak si vezmou balonek a stoupnou si kam budou chtít.Nechápu,když je to už X-tý ročník,že to už nějakým způsobem nezavedli,jelikož pochybuju,že se to tento rok řeší poprvé.Z finančního hlediska to závod nijak nezatěžuje.Poběžím v tomto roce také maraton,tak jsem zvědav jestli přijdou s nějakou změnou.[/quote] Tezko:)

avatar

Praha-Kunratice

Celkem 11110,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:07 (2012)
půlmaraton: 1:48:22 (2012)
maraton: 3:53:36 (2012)

HaGa žena 29.03.2010 23:54:18

[quote=EvženGe]Tak dopočítávání podle startovního čísla mě ani ve snu nenapadlo. Takže děsná škoda, že Štefko neměl číslo nad pět tisíc. Měl by svěťák (prosím, to je vtip, aby tady zase nediskutovali rozhodčí). Dopočítal jsem si svůj odstup podle svého startovního čísla (1515) a odpovídá to. Vyšel mi odstup 2:23 (a mám uveden 2:21). Příště se zřejmě budeme muset řadit do zástupu podle čísel.[/quote] I my s Davidem vybíhali s Tebou Evžene. Do cíle došli já a on společně ruku v ruce časem 1:56:02, náš reálný čas měl být tedy podle startovní fotky těsně pod 1:55:00. Můj byl ale 1:52:20 a Davidův o 30(!!!) vteřin horší… To ukazuje opravdu na onen propočet dle startovních čísel… Vyběhnou-li dva běžci zároveň a stejně i doběhnou, jejich výsledné časy mohou mít rozdíl nejvýš vteřinu. Těch třicet nás opravdu pobavilo.

P.S. Jinak moc dík za počáteční vodičství a omluva Tobě i Sáře za zradu během probíhajícího běhu ;-).

Motto: ...let the river flow...
avatar

Vonoklasy & Hořovice

Celkem 57033 km
Minulý měsíc 320 km
10 km: 0:39:30 (2013)
půlmaraton: 1:29:37 (2012)
maraton: 3:09:11 (2013)

Aktuář muž 30.03.2010 00:18:50

Pod některým z článků se kdosi podivoval, že na pátém kilometru byl vzadu, na desátém o nevímkolikset pořadí lépe a na konci potom zase vzadu. Tak to je nejspíš dáno tím, že někteří lidé (například já a má dcera) nejsme na 10. km klasifikováni. Kdybychom byli, ti, co běželi pomaleji než my, by na tom byli o něco hůř.

Zajímavé je, že hned na začátku jsme oba měli klasifikován i 5. km, teď, když se dívám do výsledků, tak já 5km mezičas mám a dcera ne. Takže možná se výsledková listina ještě vylepší. A k tomu reálnému času – v sobotu večer někteří lidé měli reálný čas stejný jako oficiální, a v neděli ráno byl reálný čas najednou o tři minuty lepší.

A ten dopočet podle čísla – tak to nevím. Měl jsem startovní číslo 854, stoupl jsem si řádně dozadu s dcerou F885, a oba máme reálný čas stejný, přesně podle mých stopek.

avatar

Aura: 2920

Exploser muž 30.03.2010 00:20:58

K těm elitním závodníkům, co by „jako“ startovali zezadu se ztrátou 9 min. – i teoreticky zhola nemožné, k tomu by dokoupili ihned další ztrátu následujícím plazením se asi 40% rychlostí v pomalém davu.

Jinak by šlo ale asi zařídit (není-li zakázáno balónkovaní během závodu :) ), aby si jakákoliv skupinka přivedla svého soukromého vodiče (přihlášeného v závodě), který by běžel přesně podle instrukcí s ní domluvených…

Motto: In God is our trust.
avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 30.03.2010 09:13:45

[quote=HaGa][qu­ote=EvženGe]Tak dopočítávání podle startovního čísla mě ani ve snu nenapadlo. Takže děsná škoda, že Štefko neměl číslo nad pět tisíc. Měl by svěťák (prosím, to je vtip, aby tady zase nediskutovali rozhodčí). Dopočítal jsem si svůj odstup podle svého startovního čísla (1515) a odpovídá to. Vyšel mi odstup 2:23 (a mám uveden 2:21). Příště se zřejmě budeme muset řadit do zástupu podle čísel.[/quote] I my s Davidem vybíhali s Tebou Evžene. Do cíle došli já a on společně ruku v ruce časem 1:56:02, náš reálný čas měl být tedy podle startovní fotky těsně pod 1:55:00. Můj byl ale 1:52:20 a Davidův o 30(!!!) vteřin horší… To ukazuje opravdu na onen propočet dle startovních čísel… Vyběhnou-li dva běžci zároveň a stejně i doběhnou, jejich výsledné časy mohou mít rozdíl nejvýš vteřinu. Těch třicet nás opravdu pobavilo.

P.S. Jinak moc dík za počáteční vodičství a omluva Tobě i Sáře za zradu během probíhajícího běhu ;-).[/quote] …jak do cíle došli společně ruku v ruce?! Snad doběhli! :-)

Motto: ...kam až?
avatar

Celkem 4998 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:59 (2016)
půlmaraton: 1:25:38 (2016)
maraton: 3:08:23 (2016)

xrider muž 30.03.2010 10:13:08

Ahoj, podle meho realneho casu jsem taky pochodoval na start 91s, ikdyz jsem si sam nameril 21s. Ja bych se vsak zatim neukvapoval a jeste chvilku pockal. Uz nekolikrat jsem mel po 1/2 PIM spatne realne casy a po nekolika dnech byly upraveny na hodnoty, ktere ± 1s souhlasily s tim, co jsem si sam nameril.

avatar

Praha

Celkem 21393 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:06 (2015)
půlmaraton: 1:18:50 (2016)
maraton: 2:50:47 (2013)

jsyrovat muž 31.03.2010 00:00:32

[quote=tPaK]No, co jsem se díval, tak stejných 9 minut připočítali všem lidem se startovním číslem 5000+ (dokonce jeden s umístěním 30 má rozdíl také 9 minut), takže paušální dopočet podle startovního čísla je zcela zjevný. Kdybych chtěl být jízlivý, tak bych poznamenal něco o proslulých italských organizačních schopnostech (TDS). A když už jsem u těch stereotypů, tak bych příště doporučil časomíru od nějakých Švýcarů či Němců :)[/quote] Ja startoval hned kousek za lajnou, zpozdeni za vystrelem cca 6 sec. – real time mam ale vylepseny o 91 sec. Kolega startujici hned vedle mel spravne odecteno 5 sec. Z toho co tu koluje po diskuzich a u clanku se nejspis stalo to, ze vsechny cipy nebyly na startu sejmuty. Ty co nemeli sejmute, tak jim behem zavodu honem „pridelili“ startovni cas podle cisla. Tim ovsem jsou real casy u nekterych naprosto zkreslene, a nejvic u tech, co se s vyssimi cisly postavili co nejvic dopredu. Nejvetsi extrem se v tomhle (nechtene) povedl 3 lidem z tymu TNS AISA, kterym odecetli 9 minut, ac byli kousek za lajnou a bezeli vsichni dost rychle casy. Jirka Wallenfels uz to take napsal do diskuze pod clankem o Vysvedceni. Mimochodem s takovym real casem by se zamichal mezi africkou elitu na 9. miste a Roberta Stefku by porazil o vic jak 2min.! Jsem docela zvedavy jak se k tomu postavi PIM, hlavne proto, ze budou muset nejak spocitat vysledky tymu – a tady ty real / nereal casy pekne zamichaji poradim vpredu.

avatar

Praha - Letňany

Celkem 1369 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:32:38 (2010)
maraton: 3:34:38 (2009)

StepanBohm muž 31.03.2010 10:55:21

Koukam že pěknej bordel maj i ve výsledcích štafet, třeba Jan Buchel zvládnul těch svějch 5 km za 6 minut! Ale furt nemá na Vaculína, ten to dal za 1 vteřinu! Doufám, že jim oběma forma vydrží na olympiádu.

avatar

Praha

Celkem 26249 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 31.03.2010 11:25:24

[quote=Stepan­Bohm]Koukam že pěknej bordel maj i ve výsledcích štafet, třeba Jan Buchel zvládnul těch svějch 5 km za 6 minut! Ale furt nemá na Vaculína, ten to dal za 1 vteřinu! Doufám, že jim oběma forma vydrží na olympiádu.[/quote] Což o to, Vaculín teď lítá kolem Země, protože to už ho dostalo na oběžnou dráhu. Naopak paní Elhazaz z Francie si důkladně prohlížela Prahu (5 km za 2:03). Ale nikdo nemá na štafetu na 19.místě. První členka zřejmě šla ke kadeřníkovi či na nákup (1:47:12) což ostatní naštvalo (já se jim nedivím), zabrali a výsledný čas celé štafety je 1:38:22. Sláva, cestování v čase je objeveno!!! :-))) A už vím, kdo za to může :-))). Naše armáda. Je sice zcela bez fyzičky (kluci promiňte), ale ta technika!!! Na 5. místě záchranných a bezpečnostních složek je VÚ Jindřichův Hradec. Běhat neumějí vůbec (2:28, 1:43, 1:43 a 0:55), ale přesto dosáhli celkového času 1:33.

avatar

Plzeň-Křimice

Celkem 116 km
Minulý měsíc 0 km

Joe_Pike muž 31.03.2010 15:26:48

Já jsem žádnej výraznej rozdíl mezi mnou změřeným časem a čistým časem, kterej mi „visí“ na netu nezaznamenal… OT: 1:43:47 RT: 1:41:46, startovní číslo 2044… Akorát jsem zaznamenal na mezičasech značný změny v pořadí mezi 5. a 10. km jsem se propadnul o 350 míst ale nejsem si vědom, že by mě tolik lidí předbíhalo… Na 15. km už je to zase v pořádku propad oproti 5.km asi o 17 míst a nakonec v cíli ještě o 100 míst zlepšení – což by tak odpovídalo tomu jak jsem zrychloval…

A to, že se vodiči staví hodně dopředu mě rozčiluje :-( Ale pokud běžej na OT tak to asi jinak nejde no…

avatar

Celkem 36457 km
Minulý měsíc 58 km
10 km: 0:46:41 (2017)
půlmaraton: 1:41:29 (2018)
maraton: 3:43:56 (2018)

maceron muž 31.03.2010 16:16:35

Jsou tu opravdu zajímavý výsledky. Neporadí mi někdo jak se dostat do výsledkový listiny PIM? Já tam pro změnu vůbec nejsem uvedenej a sms s mailem s časem mi vůbec nepřišly. Po hodině mě podle čísla známí viděli na google mapách na 5 km, pak se objevil v listině čas asi 3h 20, přičemž jsem měl 1:55:43 real time. Co mě nejvíc vadí je, že se organizátoři PIM tváří jako mistři světa a nezmůžou se ani na to, aby na svoje webovky dali pro všechny informaci, že něco není v pořádku a trocha omluvy za ten bordel s časama by taky neškodila. A navíc, když jim pošlu e-mail, že bych docela rád znal svoje časy, ani se mi nikdo nedokáže ozvat zpátky.

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 31.03.2010 18:51:28

Jestli mě ta hlava nebolí z nějaký nadzvukový meziplanetární mise!…skončila jsem po půlPIM na infuzích :P…je to teda trochu trapas…tohle už asi nemůžou dát dohromady

Nalezené položky: 107 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.