Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » boty pro 130kg 'běžce'

boty pro 130kg 'běžce'

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Ostrava

Celkem 39 km
Minulý měsíc 0 km

dump muž 25.08.2010 08:54:54

Zdravím,

mám 190cm, cca 130kg, 24 let a potřeboval bych sehnat nějaké boty (pokud možno ne příliš drahé) na ‚běhání‘ ( ~ 6–7 km/h ) na pevném terénu (park, město a běžici pás?)

Následující info bych sem normálně necpal, ale třeba to při výběru nějak pomůže:

Začal jsem s běháním v lednu (běhal jsem venku) po X letech nesportování. Nejdřív sem uběhl asi 1km, obden další 1km a pak ještě jednou, ale to už se ozvala bolest kolena, se kterým jsem měl problémy na střední (měl jsem kvůli tomu i zákaz tělocviku), takže jsem s tím přestal.

Na začátku Července jsem to zkusil znovu.. tentokrát na běžícím pásu v posilovně. Nasadil jsem hodně pomalé tempo 4km/h a „běžel“ jsem asi 10min. Po pár dnech jsem zkusil 30min a šlo to. Zkusil jsem běhat tak, abych došlapoval na přední část chodidla, protože mi přišlo, že při takovém stylu šetřím kolena. Celkem mi to vyhovuje, takže jsem u toho zůstal, akorát teď místo kolena bolívá ta přední část nohy (pro kterou neznám správný název.. snad „nárt“?). No abych to alespoň trochu zkrátil: dnes po cca 2 měsících běhám na běžícím pásu 40–50 min rychlostí 6.5–7 km/h většinou 3× až 4× týdně.

Na pásu momentálně běhám bez bot (v ponožkach), ale chtěl bych zkusit začít běhat venku, kde je složitější terén (i nějaké ty kopečky), takže ty boty by se asi hodily :)

Běhání mě překvapivě (pro mě) celkem chytlo a chtěl bych v něm pokračovat, jen mě štvou obavy z toho jestli nohy (kolena) vydrží a doufám, že nějaké slušné boty tomu pomůžou.

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 25.08.2010 09:05:13

>> dump, 25. 08. 2010 08:54:54

Ahoj, mrkni do shoe selectoru a zadej své parametry: http://www.behej.com/bezecke-boty

Trochu to bude oříšek, protože většina bot pro těžké běžce konstrukčně vychází z předpokladu, že správné je našlapovat na patu. Pokud ti vyhovuje dopad na přední část chodidla (a já ti to rozhodně nebudu vymlouvat), pak spíše hledej boty na tempový trénink (nenech se tímto označením mýlit). Najdeš tam totiž modely, které ti běh „přes špičku“ umožní nejlépe.

A ještě možná jedna poznámka: běhací pás je jedním z nejtvrdších běhacích „povrchů“ vůbec, horší už je snad udupaný sníh a led. Proč nejdeš ven na trávu, případně na lesní/parkové pěšiny?

avatar

Ostrava

Celkem 39 km
Minulý měsíc 0 km

dump muž 25.08.2010 09:33:29

>> Radek Narovec, 25. 08. 2010 09:05:13

díky, na selector jsem se díval už včera, ale za velkou váhu je tam považováno už 90kg a to je ještě myslím celkem daleko od mé, takže jsem nechtěl spoléhat jen na něj. Navíc těch výsledků je opravdu hodně (i když chápu to bodování, takže nemusím procházet všechny). Navíc si nejsem uplně jistý svou „anatomií“ .. vím jen, že mám vždy po čase boty sešlapané patama dovnitř („šmatlání“).

Co se došlapu špička/pata týče, tak jsem se řídil čistě podle toho, jak jsem se cítil (resp. jak se cítilo koleno).

Na ten běhací pás sem šel asi z kombinace několika různých důvodů :)

  • šel jsem do posilovny na rotoped a byl tam i nový běžící pás, tak jsem to zkusil
  • v okolí domu mám relativně členitý terén (subjektivní) a při běhání z kopečků jsem cítil větší nárazy na kolena, čemuž jsem se chtěl vyhnout
  • nemám žádné boty na sport
  • schovaný v posilovně jsem se přecejen cítil líp, než venku, kde se mi nedaří zbavit pocitu, že na mě každý hledí :)

Ideální místo by byl asi místní park (až se nějak někdy naučím běhat mezi lidma), jen musím k běhacímu času pripočíst ještě cestu do parku a zpět. U toho mi vadí hlavně ta cesta zpět, kdy se zpocený budu trmácet cca 15min do kopce. To bude problém hlavně v zimě, ale v zimě asi stejně nejspíš budu muset zpět do posilovny ne?.

avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 25.08.2010 11:00:18

>> Radek Narovec, 25. 08. 2010 09:05:13

Vyzkoušel jsem běhací pás jednou v životě v hotelovém fitku a to v botách i naboso a povrch se mi zdál naopak velice pružný, asi jako vyvýšené tanečním pódium z dřevěných prken.

>> dump, 25. 08. 2010 09:33:29

Určitě běhej dál přirozeně přes špičky, i kdyby ti někdo tvrdil opak. Nejsi nejlehčí a tak dostávají nohy pořádně zabrat, je obdivuhodné, že vůbec běháš, lidem jako ty se většinou doporučuje nejprve shodit kila rychlou chůzí a změnou jídelníčku. Pozor, i sebelehčí boty tlumí, znecitliví chodidlo a způsobí, že v nich automaticky poběžíš agresivněji. Na pásu klidně dál běhej bez bot a můžeš to vyzkoušet i venku, pokud je tam vhodný povrch. Běhání naboso teď zažívá po letech velkou renesanci, na Internetu i na tomto fóru je o něm spousta informací. Jde mj. o to, že běh naboso tě automaticky přinutí běžet přirozeně lehce a přes přední část chodidla, což způsobuje menší otřesy na kolena a kyčle než běh přes paty v sebelepší a maximálně tlumené botě. Z evolučního hlediska to zní logicky, bohužel to ještě není experimentálně podloženo.

Když už si budeš vybírat boty na zimu, tak pozor, abys zbytečně nekoupil botu, co je pro pronátory nebo supinátory. Jednak jsou dražší a pak se objevují hlasy, že kontrola dopadu u bot může být zbytečná až škodlivá, protože pronace a supinace jsou přirozenou vlastností chodidla, kterou není třeba botou eliminovat. Ale většinový názor je pořád opačný, takže prodavač v obchodě ti pravděpodobně bude tvrdit opak.

Běhej samozřejmě i cestou do parku a zpět, až bude chladněji, dobře se obleč. Hlavně se nestyď, běhat je normální, nenormální jsou ti, co neběhají a chodí do parku venčit psi.

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

Ostrava

Celkem 39 km
Minulý měsíc 0 km

dump muž 25.08.2010 11:25:37

>> mulisak, 25. 08. 2010 11:00:18

díky, na to doporučení o chůzi a snížení váhy jsem už narazil, ale připadá mi to celkem nereálné. Když si vemu, že bych potřeboval shodit např. 20kg, tak bych musel veškerý volný čas (kterého kvůli kombinaci práce/škola/di­plomka moc nemám) věnovat chození. Stejně bych na takový výsledek čekal jak dlouho? Rok? :X

Změnu jídelníčku jsem zavedl současně se začátkem běhání, akorát to mám jen podle vlastního selského rozumu a ne nějak „vědecky“ podložené :) Bylo by samozřejmě lepší, kdybych nemusel neustále myslet na to, jestli mi koleno vydrží nebo ne, ale připadá mi, že bych běhání musel odložit na hodně dlouhou dobu.

Myslím, že nohy zatím celkem drží hlavně díky tomu běhání na špičkách.

Mezi letníma/zimníma botama na běhání je nějaký podstatný rozdíl? S těma cenama, které mi shoe selector nabízí, budu rád, když si teď koupím jedny boty (už to bude luxus) :) Čekal jsem (naivně) nějaké nabídky pod 2k, ale spíš se to všechno točí kolem 3k.

avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 25.08.2010 12:11:41

>> dump, 25. 08. 2010 11:25:37

Dá se běhat prakticky celý rok v jedněch botách, pokud si nekoupíš specializovaný boty na jeden povrch. Maximálně na nezledovatělý sníh jsou dobré kopačky a na zledovatělý se dají dokoupit návleky. Někteří (včetně mě) běhají dokonce v botách za pár stovek, nedávno tady byl článek, přečti si také diskusi pod ním.

http://www.behej.com/…vnych-botach

Taky se říká, že je dobrý boty střídat.

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

Ostrava

Celkem 39 km
Minulý měsíc 0 km

dump muž 25.08.2010 13:12:39

>> mulisak, 25. 08. 2010 12:11:41

Ok. Na článek jsem se díval. Zajdu se dnes asi podívat jestli tady v ostravské prodejně A3 Sportu narazím na ty Adidasy Duramo ve své velikosti. Přes net to zatím vypadá špatně (nejsou).

avatar

Celkem 2855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:37 (2011)
půlmaraton: 1:54:29 (2011)

rach muž 25.08.2010 13:36:29

Nevím jakou máš velikost, tady http://mizuno.merrell-mizuno.cz/k_33-VYPRODEJ je pár výhodných kaufů. Bral jsem tam všechny svoje boty, můžu doporučit, fakt solidní jednání.

avatar

Ostrava

Celkem 39 km
Minulý měsíc 0 km

dump muž 25.08.2010 13:46:32

>> rach, 25. 08. 2010 13:36:29

díky za tip, ale moje velikost (11) tam bohužel není

avatar

10 km: 1:13:13 (2010)
půlmaraton: 2:45:00 (2011)
maraton: 6:42:00 (2011)

Winchester muž 13.09.2010 20:23:08

Já jsem na jaře začal běhat s Nike Air Pegasus. Měl jsem 120 kilo a mám 197cm. Aktuálně mi naběhaly 250km a zatím spokojenost. Mívají je v akci v Hervis sportu.

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.