Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Homoláč a Vrzalová zakončili sezonu dalším titulem

Homoláč a Vrzalová zakončili sezonu dalším titulem
foto: Milan Arnošt (archiv Běhej.com)

Český atletický svaz | 19.11.2016 | přečteno: 3847×

Po Běchovicích si brněnský Jirka Homoláč, aktuálně nejlepší český vytrvalec, připsal další mistrovskou čárku: při MČR v krosu v pražském Motole v dresu AK Kroměříž porazil o 23 sekund vítkovického Kubu Zemaníka a o 47 sekund vítěze nedávné Velké kunratické Jana Janů (Hvězda Pardubice). Původně přihlášený Jakub Holuša nakonec nestartoval. V ženách zvítězila Simona Vrzalová před Evou Vrabcovou Nývltovou a Evou Krchovou. VÝSLEDKY MČR

Mužský vytrvalecký závod měřil deset kilometrů. Běžci museli absolvovat pět dvoukilometrových okruhů. V náběhu do druhého kola se již vykrystalizovala čtyřčlenná vedoucí skupinka, ve které nechyběl ani brněnský Jiří Homoláč. Nastavené tempo mu však nevyhovovalo a svým soupeřům záhy nastoupil a svůj náskok do cíle už jen mírně zvyšoval. Nakonec triumfoval v čase 32:15.

„V závodě jsem se cítil moc dobře. Těší mě, že jsem zúročil měsíční soustředění v Tatrách. Trať mi také vyhovovala. Již v průběhu druhého kola jsem cítil, že by to mohlo dopadnout dobře,“ řekl.

Druhý doběhl s odstupem třiadvaceti vteřin Jakub Zemaník z Vítkovic (32:38). „Závod byl hodně těžký. Pršelo, takže trať byla místy hodně mokrá, což nebylo nic pro mě. Na Jirku jsem dnes opravdu neměl,“ uznal.

Po vyzrálém taktickém výkonu se radoval z bronzu pardubický Jan Janů (33:02). „Běželo se mi nádherně. Ten těžký terén se mi moc líbil. Byla zde silná konkurence, takže jsem velice rád, že vyšlo umístění na bedně. Rozhodně mi vyhovovalo, že trať bude kopcovitá. Snažil jsem se udržet konstantní tempo, což se mi podařilo, takže jsem moc spokojen,“ radoval se po doběhu.

V závodě žen na šest kilometrů vystřelila hned jeho úvodu do čela Simona Vrzalová. Žádná ze spolufavoritek nedokázala zareagovat a vítkovická atletka si velmi brzy vybudovala zhruba stometrový náskok před druhou Evou Vrabcovou. Ten udržovala i v druhém okruhu. V závěrečném kole jí už síly trošku docházely, přesto si s jistotou doběhla pro mistrovský titul v čase 21:18.

„Když jsem viděla tu trať, tak jsem se trošku bála, ale nakonec to tak hrozné nebylo. Běželo se mi hezky. Tempo v úvodu závodu se mi zdálo pomalé, tak jsem za něj vzala a jsem ráda, že mi to vydrželo až do cíle,“ zhodnotila.

Na stříbrný stupínek vystoupala Eva Vrabcová (21:44). „Na mě byl ten závod rychlý od samého začátku a když jsem se začala rozbíhat, tak jsem byla v cíli. Pro mě je šest kilometrů už spíš takový sprint. Přeci jen mi trošku chybí rychlost,“ uvedla. Bronz pak vybojovala zástupkyně USK Praha Eva Krchová (21:56), která se na této pozici pohybovala po většinu závodu.

Mílaři měli na programu čtyřkilometrový závod, se kterým si nejlépe poradil slávistický Michal Šmahel. Ten o svém triumfu rozhodl v druhém okruhu, kde si vybudoval rozhodující náskok a jako jediný se dostal časem 12:57 pod třináct minut. „Závod hodnotím kladně. Celkově jsem počítal, že spíš poběžím sám. Snažil jsem si vybudovat nějaký solidní náskok, který jsem naštěstí udržel až do cíle,“ řekl. Stříbro putuje do České Lípy zásluhou Ondřeje Choura (13:03) a bronz uhájil o jedinou vteřinu pardubický Pavel Hladík (13:07).

Juniorské měření sil, to byl napínavý souboj mezi Viktorem Šináglem z Olympu Praha a třineckým Markem Chrascinou. Šťastnější byl nakonec prvně jmenovaný, který zvládl šest kilometrů za 19:56. Chrascina byl o tři vteřiny pomalejší (19:59). Bronzovou radost si udělal Dominik Sigmund z Vítkovic (20:21). Juniorkám kralovala Adéla Civínová z Bíliny (15:24) před vítkovickou Kateřinou Divišovou (15:44) a Annou Šimkovou ze Slavie (16:03).

Šampionem kategorie dorostenců se stal René Sasyn z Třince (13:26). Pro stříbro si doběhl Daniel Kotyza z Univerzity Brno (13:36) a bronz bral Karel Kulíšek z Nového Města na Moravě (13:43). Závod dorostenek ovládla Tereza Janošíková ze Šternberka (10:49) před Bárou Stýblovou z Kladna (10:58) a Sylvií Štiglerovou z Vítkovic (11:07).

Tituly ve starším žactvu získali Martin Kovačech z Vítkovic a Julia-Anna Lilly Bell ze Spartaku Praha 4. Mezi mladšími žáky se radovali z prvenství Tadeáš Plaček z Brna a Pavla Štoudková z Blanska.

Komentáře (Celkem 4)

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední

behej.com 19.11.2016 17:34:30

Po Běchovicích si brněnský Jirka Homoláč, aktuálně nejlepší český vytrvalec, připsal další mistrovskou čárku: při MČR v krosu v pražském Motole v dresu AK Kroměříž porazil o 23 sekund vítkovického Kubu Zemaníka a o 47 sekund vítěze nedávné Velké kunratické Jana Janů (Hvězda Pardubice). Původně přihlášený Jakub Holuša nakonec nestartoval. V ženách zvítězila Simona Vrzalová před Evou Vrabcovou Nývltovou a Evou Krchovou. VÝSLEDKY MČR />Odkaz na článek

avatar

bjerndi muž 19.11.2016 18:09:30

U Jirky jsem to trochu cekal, jen byla otazka v jake forme prijede z Tater. U Simony to je bomba prekvapko a dobra motivace i pro Evu.

avatar

Celkem 7497,8 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:45:48 (2019)
maraton: 3:51:09 (2018)

Alena77 žena 19.11.2016 18:19:02

Nejdou mi otevřít výsledky. Na webu je taky ještě nemohu najít, vy ano?

Motto: „Co sám nechceš, nečiň druhým.“
avatar

rupert muž 19.11.2016 18:41:44

Je vidět že Jirka Homoláč je v současné době naše jasná jednička. Jeho stabilní forma ve všech důležitých závodech je úžasná.

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.