Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

We Run Prague: Zaměřili jsme se na přípravu běžců, říká organizátor

We Run Prague: Zaměřili jsme se na přípravu běžců, říká organizátor
foto: Milan Arnošt

behej.com | 12.07.2012 | přečteno: 7949×

Po loňské premiéře se chystá druhý ročník závodu Nike, tentokrát pod názvem We Run Prague. Desítka historickou Prahou na konci léta bude opět velkou běžeckou událostí, již nyní je registrováno 6 000 běžců! Přinášíme vám aktuální informace v rozhovoru se členem organizačního týmu Michalem Brabcem. Závod se koná 1. září, přihlásit se můžete do 27. července.

Jaké největší změny a novinky letošní ročník přinese?

Nike letos připravila pro závodníky řadu novinek a vylepšení, jednou z nich je, že trať závodu je certifikována dle kritérií AIMS/IAAF. Důležitou součástí nového ročníku je příprava běžců před závodem. Pro všechny zájemce je připravena speciální běžecká aplikace na Facebooku – Nike+ Run Club Lokality, která běžcům umožní naplánovat si svou přípravu na desetikilometrový závod a zúčastnit se běžeckých tréninků pod vedením profesionálních trenérů. Díky této aplikaci budou moci uživatelé sledovat své pokroky a získávat novou motivaci. Pro zájemce jsme také připravili pravidelné běžecké tréninky pod vedením profesionálních trenérů, které se konají každý týden – vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu v různých lokalitách v Praze a ve středu v Brně. Ve spolupráci s obchody Sportisimo jsme také zorganizovali běžecké poradny s uznávaným trenérem Vladimírem Korbelem, kde měli běžci možnost kromě dotazů na odborníky využít diagnostiky a zjistit, jaký mají došlap, nebo vybrat typ obuvi, který je pro ně nejvhodnější.

Novinkou pro letošní rok je také spolupráce s novými partnery. Záštitu nad We Run Prague přejímá primátor hlavního města Prahy Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc., a radní hlavního města Prahy JUDr. Helena Chudomelová. O pitný režim se postará přírodní voda Rajec. V cíli bude na závodníky čekat občerstvení v podobě vody, ovoce a energetické tyčinky. Výsledkový servis zajišťuje společnost ChampionChip. Výsledný čas bude zaslán každému účastníkovi prostřednictvím SMS zprávy na mobilní telefon. K dispozici bude také na webových stránkách závodu. Každý běžec bude mít možnost nechat se během závodu vyfotit a do pěti dnů na požádání získat bezplatně své fotografie z běhu. Oficiálním partnerem běhu je mimo jiné Pražská záchranná služba, která se postará o bezpečnost běžců po celé trati, na startu a v cíli.

Časový plán

  • 9:00 Otevření areálu Žlutých lázní
  • 12:00 Sraz v areálu Žlutých lázní
  • 13:00 Důležité informace pro běžce a rozcvičení
  • 14:00 Start
  • 16:00 Vyhlášení výsledků a zahájení We Run Prague Party

Detaily pro závodníky

• Doprava – v den závodu bude omezen provoz v okolí Žlutých lázní, v areálu a jeho okolí nebude možnost zaparkovat. • Tramvajové linky č. 3 a 17 budou před začátkem závodu posíleny. • Vstup do areálu se nachází v blízkosti tramvajové zastávky Dvorce. • Běžci by měli být v areálu alespoň dvě hodiny před startem. • Startovní set – obsahuje čip a triko. Triko slouží zároveň jako startovní číslo. Bez něho běžec nebude vpuštěn na start a nebude se moci zúčastnit závodu. • Šatna a úschovna – v areálu je k dispozici šatna a úschovna. Otevírací doba je od 9:00 do 20:00. • Záchranná služba – zabezpečení zajišťuje Pražská záchranná služba, na startu, v cíli i podél trasy budou zdravotníci. • Bezpečnost – důležité je vyhýbat se před závodem konzumaci alkoholu. • Zvláštní pozornost by měli běžci věnovat dodržování pitného režimu před, během i po závodě. • Zákaz bruslí, kol, zvířat na startu, v cíli a na trati. • Časomíra – ve startovním setu je čip, který měří závodníkův čas, výsledek bude zaslán na jeho mobilní telefon SMS zprávou. • Koridory – start bude rozdělen do osmi barevně označených koridorů. Každý běžec se zařadí do úrovně, na kterou trénoval, a podle času, který napsal do registrace. • Vodič – každý koridor bude mít svého vodiče, který bude udávat tempo běhu. Vodiči poběží na následující časy: 40, 45, 50, 55, 60 a 70 minut.

Co je mottem akce? Komu je primárně určena?

Desetikilometrový běh historickým centrem Prahy je určen pro běžecké nadšence, začátečníky i profesionály. Je vyvrcholením běžecké sezony, motivací pro běžce, kteří s námi pravidelně trénují. Důležité jsou pro nás osobní výzvy, cíle nebo předsevzetí všech účastníků, které si ponesou na závodním triku.

I letos se startuje v době, kdy se dá čekat největší teplo. Jaké jsou argumenty pro popolední start?

Čas závodu jsme nechali na odpolední hodinu, abychom vyšli vstříc závodníkům, kteří musí do metropole dorazit ze vzdálenějších částí ČR. Startovat se bude ve 14:00 a pro případ teplého počasí jsme posílili pitný režim a ochlazovaní závodníků před startem, během závodu i po samotném doběhu.

Kolik stojí startovné a co všechno účastníci v rámci něj obdrží?

Startovné je 390 Kč a držitelé karet ISIC budou mít zvýhodněnou cenu 300 Kč. Kromě účasti na We Run Prague je pro každého běžče připraveno běžecké triko s jeho vlastním designem a osobní výzvou. Při výběru startovního trika si každý závodník volí nejen velikost trika, ale i vlastní startovní číslo a osobní výzvu. Pro všechny zaregistrované je také připravena 20% sleva do Nike obchodů, do vybraných obchodů sítě Sportisimo, stejně tak do specializovaných bežeckých prodejen, platná od okamžiku registrace do konce září 2012. Běh samotný bude doplněn celodenním doprovodným programem.

Kde probíhají registrace?

Registrace do druhého ročníku We Run Prague odstartovaly v pátek 30. března 2012 a budou probíhat do 15. července. Běžci se mohou přihlásit jako jednotlivci nebo vyzvat své kamarády a postavit s nimi společný tým, jehož velikost není omezena. Během registrace si každý přihlášený stanoví svou osobní výzvu – svou motivaci. Toto osobní předsevzetí se objeví na jeho startovním triku při závodě.

Jaký bude doprovodný program?

Doprovodný program bude složen z několika částí:

  1. Hudební – vystoupení skupin Navigators, slovenské zpěvačky Tiny ve spojení s tanečními skupinami The Pastels a Ladylicious. Beaty budou dodávat Dj Wich a Dj Robot. Na závěr večera připravujeme hudební překvapení, které si necháme až na naši srpnovou komunikaci.
  2. Sportovní – kromě běžců budete moci potkat na WRP také významné sportovce a osobnosti kulturního života, se kterými Nike spolupracuje.
  3. Women’s zóna – pro všechny účastnice připravujeme speciální zázemí, ve kterém se budou moci připravit na závod a odpočinout si po doběhu.
  4. Celou akci bude moderovat Tomáš Hanák.

Bude zajištěno občerstvení v průběhu závodu a jak to bude s občerstvením po zbytek dne?

Občerstvovací stanice budou umístěny na Václavském náměstí, další pak na náplavce pod Jiráskovým mostem a poslední v prostoru cíle. Běžcům bude k dispozici přírodní voda Rajec. V cíli pak kromě vody i ovoce a energetické tyčinky. Závodníci budou mít k dispozici také vodu před startem, při vstupu do areálu. Vice informací naleznou v brožuře, kterou pro ně připravujeme a budeme ji distribuovat v tištěné i elektronické podobě.

Pokud by si někdo z běžců začátečníků vybíral mezi We Run Prague a Tesco GP (PIM), čím se budete lišit?

Náš běh nevytváří konkurenci ostatním běhům, alespoň Nike to tak nevnímá. We Run Prague nemá žádné dlouhodobé finanční partnery a Nike hradí veškeré náklady spojené s během a jeho komunikací, stejně tak i náklady spojené s celoročními aktivitami Nike+ Run Clubu, kde celoročně připravujeme nové běžce na We Run Prague, ale i ostatní běhy. Naší misí je inspirovat a motivovat lidi k pohybu a pomoci jim začít s běháním. Nejde nám pouze o samotný event, ale o celoroční spolupráci a komunikaci s bežeckou komunitou. Nike+ Run Club letos oslavil čtyřleté výročí a během té doby prošlo našimi tréninky přes 5000 lidí.

Co by vám na akci udělalo největší radost?

Největší radost by nám udělala spokojenost všech běžců, jak těch z elitní skupiny, tak všech ostatních, kteří si přijdou užít celý den ve společnosti běhu a Nike.

Bude v obchodech u příležitosti konání závodu k dispozici nějaká speciální kolekce pro běžce?

Pro všechny běžce, kteří mají potvrzenou registraci, je připravena 20% sleva na běžeckou kolekci v prodejnách Nike, ve vybraných prodejnách sítě Sportisimo a stejně tak ve specializovaných bežeckých prodejnách. Sleva platí do konce září 2012.

Kolik máte dosud přihlášených a kolik očekáváte? Jaká je kapacita závodu do dalších let?

K dnešnímu dni máme zaregistrováno přes 6 000 běžců. Registrace končí 15. července.

Berete váš běh jako dlouhodobý projekt? Jinými slovy, bude i v roce 2013 a dalších letech? Pokud ano, jak by se měl profilovat?

Desetikilometrový běh We Run Prague je vyvrcholením našich běžeckých aktivit. Již více než 4 roky organizujeme pro zájemce pravidelné tréninky pod vedením profesionálních trenérů, speciální poradny a menší běžecké eventy s tematickým zaměřením. Naším cílem je rozběhat novou generaci běžců a představit jim všechny benefity, které běh přináší. We Run Prague je také součástí celosvětové série běhů, které Nike organizuje nebo podporuje.

Plánujete rozšířit závodní běhy Nike v rámci ČR na jiné vzdálenosti nebo města?

V současné době se soustředíme především na organizaci We Run Prague, který se bude konat pravidelně každý rok vždy první sobotu v měsíci září. Z našeho pohledu se nejedná pouze o jednodenní závod, ale důležitá je pro nás také cesta k samotnému eventu, kdy se snažíme co nejlépe připravit jednotlivé běžce na závod. Mimo Prahu organizujeme běžecké tréninky ve spolupráci s obchody v různých částech republiky a podporujeme malé běžecké závody v regionech. Součástí našich běžeckých aktivit je také podpora charitativních běhů, jakým je například Běh pro Světlušku nebo Běh pro gorily. Na Slovensku je Nike partnerem Bratislavského maratonu a Night Runu.

Více informací a novinek o běhu, včetně pravidel závodu najdou běžci na webových stránkách závodu www.werunprague.cz.

Komentáře (Celkem 28)

Nalezené položky: 29 První Předchozí | 1 | Další Poslední

barborkas žena 03.07.2012 14:34:33

Prvním ročníkem pod názvem Nike Run Prague se podařilo gigantovi na trhu se sportovním oblečením doslova rozběhat Prahu. Bohužel závod nebyl bez problémů a reakce a vzpomínky běžecké veřejnosti tak zůstaly značně rozporuplné. Jaké novinky a změny přináší letošní ročník? Pokud vás přesvědčí k účasti, pospěšte, registrace na závod končí už 15. 7. Samotný závod se pak koná 1. září.
Odkaz na článek

avatar

Celkem 10123 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:55 (2015)
půlmaraton: 1:19:22 (2015)

Jacobus muž 09.07.2012 13:19:11

Otázka pro pořadatele: Na jaké konkrétní časy poběží vodiči?

Otázka všem: Jak moc (ne)vhodná je trať pro zaběhnutí osobáku, tj. převýšení, poměr kostek na trase, nakolik vadí „špunt“ pomalejších běžců (při snaze běžet pod 40:00), zatáčky apod.?

avatar

Praha

Celkem 7881,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:33 (2014)
půlmaraton: 1:28:26 (2014)
maraton: 3:21:53 (2014)

ped7g muž 09.07.2012 14:51:12

>> Jacobus, 09. 07. 2012 13:19:11

Myslim ze trat je relativne vhodna na zabehnuti osobaku, tipuji ze bude podobne rychla jako jine desitky v Praze (vecerni PIM ma taky dlazbu a par drobnych zhoupnuti nahoru/dolu, VS liga je asi nejrovinatejsi a bez kostek, ale zase pomezi bruslare a cyklisty – rozdily mezi temito moznostmi bych videl maximalne v desitkach vterin).

Jestli lide dodrzi rozdeleni do koridoru, tak bych se „spuntu“ nebal, trat byla minuly rok propustna velmi dobre, nejvetsi starost mi delal pred startem tunel na vysehrade a ten byl nakonec ok, spis jsem mel problem na naplavce a u obcerstvovacky (startoval jsem posledni, takze jsem predbehl vic nez tisic lidi), ale to bylo tim ze na startu zadne rozdeleni bezcu nebylo a jeste vetsina nezkusenych vypalila takovym tempem ze nekteri presli do chuze jiz po prvnim km.

Ja bych osobne vic vsadil na vecerni PIM kvuli teplote, ten bude na osobak asi o chlup lepsi, ale neni problem zkusit oba. :) Muze vyjit extra chladny den na Nike a pak by to melo byt rychle.

Motto: Pain is temporary, quitting lasts forever.
avatar

Celkem 10123 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:55 (2015)
půlmaraton: 1:19:22 (2015)

Jacobus muž 09.07.2012 18:42:10

>> ped7g, 09. 07. 2012 14:51:12

Díky za odpověď! VŠ Ligu mám už ozkoušenou několikrát právě, tak vím, kde si co můžu dovolit. Ani cyklisti a bruslaři mi tam nijak výrazněji nevadí, většinou se vyhnou. I když možná jsi zaznamenal minulý měsíc (koukám, že jsi běžel), jak nás málem v zatáčce sestřelil biker někde okolo prvního km. Oproti WRP by tam mělo být cca o 40m menší převýšení. Ale nejvíc se bojím těch kostek, vím jak mi daly zabrat v ČB na půlce.

Kouknul jsem na výsledky z loňska a tam by 40 min stačilo na 61. místo z cca 5300 běžců. Tak snad by to mělo být propustné, jak říkáš. Na druhou stranu nevím, jestli budu takhle rychle schopný běžet. V plánu mám za 11 dní Zlatou desítku Emila Zátopka, která by měla být na dráze, takže úplně po rovině. Nejraději bych se přihlásil až poté, bohužel konec registrací do WRP je dříve.

Při pohledu do termínovky mám dilema kam všude na konci léta/začátku podzimu vyrazit. Je to tam doslova nabité závody v pro mě přijatelné vzdálenosti!

PS: Na WRP mám v plánu v případě účasti použít začátek tvého motta, tak možná s ním poběžíme dva :-)

avatar

Celkem 890 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:01 (2014)
půlmaraton: 1:32:16 (2014)
maraton: 3:11:47 (2014)

barborkas žena 10.07.2012 10:34:57

Tlumočím odpověď od pořadatelů: vodiči poběží na následující časy v minutách: 40, 45, 50, 55, 60 a 70 minut.

Ad kostky v Praze: moje osobní zkušenost je, že Budějovické kostky mi přišly podstatně horší než ty pražské, které jsou mnohem hladší a kompaktnější. Držím palce, ať osobák vyjde!

Motto: I'm crazy hot pink runner :) http://ontherun.barborkas.cz
avatar

Praha 4

Celkem 28987 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:32 (2017)
půlmaraton: 1:31:11 (2016)
maraton: 3:22:15 (2015)

sklena27 muž 10.07.2012 11:46:13

>> Jacobus, 09. 07. 2012 18:42:10

Pro případnej osobák bude asi větší problém než kostky především to, že trať je o několik set metrů (cca 300) delší než avizovaných 10km, zatímco třeba zmiňovaná VŠ liga má oficiální certifikaci.

Motto: Nesmí se chtít hned do druhého patra, když ještě nejsou schody. Emil Zátopek
avatar

Lysá nad Labem

Celkem 2843 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:26 (2011)
půlmaraton: 1:35:39 (2012)
maraton: 3:35:39 (2012)

Mikis4318 muž 10.07.2012 20:26:00

Rozhovor je takový svěží, nenucený, plný radosti z pohybu, zajímavostí, které v propozicích nenajdu. Obohacuje běžce o zajímavá slovní spojení (cesta k samotnému eventu; překvapení, které si necháme až na naši srpnovou komunikaci).

Motto: Hra na vlčí dech, gazelí nohy a Švejkova játra.
avatar

Praha

Celkem 7881,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:33 (2014)
půlmaraton: 1:28:26 (2014)
maraton: 3:21:53 (2014)

ped7g muž 11.07.2012 11:21:04

>> Jacobus, 09. 07. 2012 13:19:11

Jo, na to prodlouzeni jsem uplne zapomnel, minuly rok to bylo citit, nevim jestli tento rok dokazou nekde ubrat, mam pocit ze to moc neslo (leda 20–30m kolem prasne brany, ale to je malo, zbytek je dany budovami), leda posunout startovaci branu a to zas nechteji z organizacnich duvodu, aby byla jeste pred arealem zlutych lazni.

Ja myslim ze v Praze na 10km osobak asi staci chodit pravidelne na VS ligu. Ale tam nezazijes atmosferu masoveho behu (se vsemi klady i zapory takove akce, nerikam ze je to lepsi nez komorni akce, ale trochu jine to je). Ja chodim zhruba na 2–3 zavody mesicne uz jen kvuli zpestreni treninku, casy obvykle moc neresim, jenom kdyz vim predem ze bude vhodne pocasi a trat, tak i mirne upravim pripravu, ale jinak se ucastnim jen tak pro radost ze samotne ucasti. :)

Jinak mne osobne se hodne libi co dela Nike pro rozbehani lidi (tedy pro zacatecniky). Mozna nekdo namitne ze je to vsechno promo a snaha prodat vice vyrobku, ale myslim ze ten „obchod“ je pro zacatecnika velmi ferovy. Muze zdarma zacit pod dohledem trenera, muze si zkusit ruzne boty od Nike, sleva 20% na kazdem treninku Nike (i tak bych nektere kousky vystroje nekoupil, ale ja jsem skrt) a jeste ma motivaci ve forme zavodu. To vse za stipku promo kecu, tj. jen se musi snazit si udrzet nadhled. To je podle mne velmi dobra a zasluzna cinnost od Nike.

Motto: Pain is temporary, quitting lasts forever.
avatar

Celkem 3686 km
Minulý měsíc 3 km
10 km: 0:48:17 (2013)
půlmaraton: 1:44:59 (2009)
maraton: 3:50:05 (2005)

vsara žena 24.07.2012 12:57:45

Krrááá. Tak tam mě nikdo nedostane!!! V černým triku by se mi brka připekla k sobě.

Krrááá. Sára

avatar

Praha

Celkem 1058 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:41 (2012)

JuroR muž 24.07.2012 18:44:54

>> vsara, 24. 07. 2012 12:57:45

Asi bylo loni přehřátých málo, tak to letos vylepšili. Ale zrovna vrány by si stěžovat neměly. :-)

avatar

Praha

Celkem 25670 km
Minulý měsíc 28 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 25.07.2012 10:35:27

>> JuroR, 24. 07. 2012 18:44:54

Sáře bylo vedro i včera na Zátopkově pětce. To víte, zhýčkaná elitní závodní vrána !!! :-)

avatar

Mariánské Lázně

Celkem 9874 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:34 (2015)
půlmaraton: 1:17:55 (2014)
maraton: 2:58:26 (2014)

Preiby muž 31.07.2012 18:25:16

>> sklena27, 10. 07. 2012 11:46:13

Po otevření registrací v dubnu jsem se ptal na vzdálenost a tvrdí, že to opravdu bude 10 km a nikoliv o 200–300 metrů více a že to mají certifikované (v podstatě nepřímo přiznali, že tomu vloni tak nebylo, podle zpráv a GPS některých „lovičů osobáků“ se jednalo o trať přibližně 10,2 km).

Jinak co se týče černých triček, tak to jim fakt gratuluju. Hlavně že na webu mají každý třetí odstavec zdůrazněno, kolik budou mít občerstvovaček a záchranek (evidentně jim hodně záleží na tom, aby si vylepšili loňský nepříliš pěkný mediální obraz) a teď udělají takovouhle botu.. někteří lidé opravdu nepřemýšlí.

Začínám vážně uvažovat nad tím (také z důvodu zranění a vynechání tréninku celý červenec), že si Nike Run zaběhnu jen tak for fun a na osobák půjdu na PIMácké desítce (holt Běchovice s profilem a 31m navíc také nejsou ideální).

Motto: Když vás začne porážet mladší sestra, je na čase dopít pivo, zvednout se z gauče a začít se sebou něco dělat
avatar

Praha

Celkem 7881,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:33 (2014)
půlmaraton: 1:28:26 (2014)
maraton: 3:21:53 (2014)

ped7g muž 30.08.2012 15:20:20

„Zataženo, denní teploty očekáváme 17 až 19 °C. Ze severu bude foukat dosti čerstvý vítr.“

Startovaci brana byla posunuta mimo areal zlutych lazni, takze delka bude opravdu 10km.

Pokud lide rozumne odhadnou sve moznosti a zaradi se do odpovidajiciho koridoru, tak to naopak zacina vypadat na nejvhodnejsi desitku na osobak tohoto podzimu.

Motto: Pain is temporary, quitting lasts forever.
avatar

Mariánské Lázně

Celkem 9874 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:34 (2015)
půlmaraton: 1:17:55 (2014)
maraton: 2:58:26 (2014)

Preiby muž 01.09.2012 10:21:59

Nevím, proč je jedna diskuze k více článkům (nebo jestli ten původní přepisujou), ale to není až tak podstatné.

Jinak v článku je celkem nepřesnost. Květa Pecková sice asi bude největší favoritka a taky jí to osobně přeji, ale není pravda, že běhá desítku běžně kolem 35 minut (letos na MČR za 35:40 a nejsem si jist, jestli to už pod 35 dala). Letos to pod 35 zaběhla akorát ségra a Ivana Sekyrová ve Kbelích. Také je aktuálně mistryně „pouze“ na pětce, na 10km dráha je mistryně Ivana Sekyrová, trojka se na dráze snad ani neběžela a v hale vyhrála Monča, na 1500 m zase Tereza Čapková. Tohle si autorka mohla zjistit, ale já chápu, že We Run Prague není ani tak o běžeckých výkonech (od toho je tu evidentně PIMácká desítka), ale o podpoře značky. Čím více PR článků Nike posílá do médií (zvlášť iDnes, respektive xman/onadnes se můžou předhánět), tím víc jsem přesvědčen to běžet letos naposled a dát přednost noční Praze. Pak se pořadatelé diví, že jim při závodě padají lidi jako švestky, když tam vytáhnou i lidi, kteří běželi maximálně tak na tramvaj…

Motto: Když vás začne porážet mladší sestra, je na čase dopít pivo, zvednout se z gauče a začít se sebou něco dělat
avatar

Mariánské Lázně

Celkem 9874 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:34 (2015)
půlmaraton: 1:17:55 (2014)
maraton: 2:58:26 (2014)

Preiby muž 01.09.2012 10:29:25

…zase abych jenom nekritizoval, mě se vloni závod líbil a užiju si ho asi i dneska, ty trika a podobný věci okolo mě baví. Jenom mi nemusí všichni kolem celej rok připomínat, že se jedná o událost srovnatelnou s narozením syna nebo dokončením studií…

Motto: Když vás začne porážet mladší sestra, je na čase dopít pivo, zvednout se z gauče a začít se sebou něco dělat
avatar

Celkem 2235 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:07 (2012)
půlmaraton: 1:44:50 (2012)
maraton: 3:53:45 (2012)

Pavel R. muž 01.09.2012 19:56:54

>> EvženGe, 25. 07. 2012 10:35:27

Sáro díky za povzbuzování na posledním kilometru..dalo mi to vítr do plachet..:-)

avatar

Celkem 533 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:11 (2014)
půlmaraton: 1:45:21 (2013)
maraton: 3:59:45 (2012)

Pinky muž 02.09.2012 00:53:23

>> Pavel R., 01. 09. 2012 19:56:54 Také jsem se před Sárou snažil vytáhnout a trochu jsem ještě přidal do kroku ;-)

avatar

Praha 8 Dolní Chabry

Celkem 8683 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:20 (2010)
půlmaraton: 1:43:56 (2010)

dolezalj muž 02.09.2012 12:44:32

>> Pinky, 02. 09. 2012 00:53:23

I já jsem Sáru viděl, mile mne překvapila, že na mne zakrákala … Jinak to letos hodnotím jako úspěch, loni jsem se nezúčastnil a slyšel jsem plno hororových zkazek, ale nezaznamenal jsem žádný závažný problém.

Motto: Nikdy není pozdě na změnu
avatar

Roztoky

Celkem 29666,14 km
Minulý měsíc 314,32 km
10 km: 0:49:36 (2014)
půlmaraton: 1:52:23 (2014)
maraton: 4:02:04 (2014)

Helča žena 03.09.2012 12:21:21

Já Sáru viděla na Palackého náměstí i na 9 kilometru. Bylo to hezké vidět známou tvář! :-) Díky za povzbuzení!

avatar

Roztoky

Celkem 29666,14 km
Minulý měsíc 314,32 km
10 km: 0:49:36 (2014)
půlmaraton: 1:52:23 (2014)
maraton: 4:02:04 (2014)

Helča žena 03.09.2012 12:21:26

Já Sáru viděla na Palackého náměstí i na 9 kilometru. Bylo to hezké vidět známou tvář! :-) Díky za povzbuzení!

avatar

Ústí nad Labem

Celkem 30811 km
Minulý měsíc 217 km
10 km: 0:39:10 (2015)
půlmaraton: 1:28:27 (2011)
maraton: 3:13:01 (2015)

1bubo.bubo muž 04.09.2012 13:13:43

Letošní běh po Praze s Nike se mi velice líbil. Gratuluji vítězům k dosaženým časům. Poprvé v životě jsem zažil pocit být úplně poslední (i za sanitkou :-))))) Doprovázel jsem syna a byla to pro mě parádní společenská akce. Díky Lucce a Ivě za kvalitní taneční kreace, kterými povzbuzovaly nejen běžce na konci startovního pole, ale hlavně diváky k fandění. Organizátorům letos nelze vytknout nic. Poučili se z loňska a to nejen s občerstvením (vše bylo připraveno i na teploty kolem 30°C), ale i s kvalitou triček (což dokazuje i to, že hned v neděli jsem viděl běžce v tomto triku na závodě v Blansku).

Motto: There is no failure, only feedback. (Mark Allen)
avatar

10 km: 0:44:17 (2912)
půlmaraton: 1:42:56 (2013)

Milanpe muž 05.09.2012 09:22:18

Souhlasím také, že letos bylo vše připraveno lépe než v loňském roce. Jen se zeptám, jak Vám vyšla délka tratě? Mě do 4 km délka odpovídala skuečnosti, ale pátý km byl dle mého sportesteru o cca. 150–200 m delší, pak už to zase odpovídalo. Takže mě vyšel závod o těch cca. 200 m zase delší.

avatar

Praha

Celkem 7881,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:33 (2014)
půlmaraton: 1:28:26 (2014)
maraton: 3:21:53 (2014)

ped7g muž 05.09.2012 11:13:18

>> Milanpe, 05. 09. 2012 09:22:18

Ja to premeroval rucnim klikanim na mape a vyslo mi 10010m (neni to 100% presne naklikane, ale myslim ze pro orientaci to staci).

Nevim jak presne byly polozene kilometrovniky, ale trat mela certifikovanych 10km (myslim ze se pridava +0.1% kvuli mozne chybe mereni) a urcite nebyla celkove o 200m delsi, osobne si myslim ze max +50m.

http://www.runningahead.com/…416ef58e4d05?…

Motto: Pain is temporary, quitting lasts forever.
avatar

Trutnov/Praha

10 km: 0:31:01 (2009)
půlmaraton: 1:06:33 (2012)
maraton: 2:18:27 (2011)

peca_p muž 06.09.2012 12:08:03

>> Milanpe, 05. 09. 2012 09:22:18

Mě Garmin naměřil 9,97km. Takže to podle mě určitě delší nebylo i vzhledem k dosaženým časům :-)

avatar

Praha 8 Dolní Chabry

Celkem 8683 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:20 (2010)
půlmaraton: 1:43:56 (2010)

dolezalj muž 06.09.2012 14:12:15

>> peca_p, 06. 09. 2012 12:08:03 Mně Garmin také naměřil 9,97. Delší to ani podle mne nebylo.

Motto: Nikdy není pozdě na změnu
avatar

Zruč-Senec

půlmaraton: 1:27:15 (2011)

Bystrouš muž 06.09.2012 14:28:45

Já mam 9,98.

avatar

Zdenek Krchak muž 06.09.2012 16:05:49

Moji ženě naměřil Garmin 10,07km

avatar

Pavel Frček muž 07.09.2012 18:32:46

Nevím, kam pořadatel umístil značku 5. km, ale při certifikačním měření dle kritérií IAAF, které jsem dělal 29. dubna, jsem do protokolu uvedl, že 5. km je (cituji) „Celetná ul., roh s Ovocným trhem, 1 m za sloupem veřejného osvětlení č. 180 074.“ Pokud označení bylo umístěno jinde než bezprostředně kolem rohu uvedených ulic, není to má chyba. Jinak s jistým potěšením konstatuji, že přestože je nutné považovat jakákoliv měření s Garminem či jinými přístroji jen za orientační, tedy v žádném případě „směroplatná“, tentokráte jsou rozdíly opravdu malé. Jinak budu samozřejmě tvrdit, že nejlépe „měřil“ ped7g …:)-☺☺

avatar

Praha

Celkem 25670 km
Minulý měsíc 28 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 07.09.2012 20:26:48

>> Pavel R., 01. 09. 2012 19:56:54

Musím odpovídat za Sáru. 90 minut skoro nepřetržitě krákala a ještě ji kdekdo plácal přes zobák. Teď pije čaj s rumem (šálek čaje + flaška rumu) a zobák maže slivovicí. Zevnitř.

Nalezené položky: 29 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.