Tituly na trojce získali na halové republice Kourek a Mäki, favorit nestartoval

Petr Kostovič | 16.02.2013 | přečteno: 6897×

Zlato v nejdelší běžecké disciplíně halového mistrovství republiky, běhu na 3000 metrů, bral v pražské Stromovce v závodě mužů Lukáš Kourek z TJ Nové Město na Moravě za výkon 8:10,18. O prven­ství svedl těsný souboj s Jakubem Holušou, jehož porazil o necelou půlsekundu. V závodě žen zvítězila časem 9:34,23 jednad­vacetiletá běžkyně Hvězdy SKP Pardubice, Kristiina Mäki. Za ní téměř o dvě sekundy zaostala vítězka loňských Běchovic, Monika Preibischová (9:36,15).

Kroměřížský Milan Kocourek, který před časem ohlásil pokus o splnění limitu pro halové ME v atletice (8:00,00), v závodě nestartoval.