Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Tréning na cross od 15 km a viac.

Tréning na cross od 15 km a viac.

Nalezené položky: 923 První Předchozí | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | Další Poslední
avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 26.10.2015 08:36:21

Brutto,

gratulacia k 2. miestu na PUT. 103km za 10:46. Si borec – 3,5K UP. Dva krat si isiel okolo mna. 800m pri anfiku a 500m bol ciel. Medzi tymimto bodmi to bolo ale 40km.

Vidis, ja som o tom nevedel. Dufam, že sem hodis aspon mensi report.

avatar

Bratislava

Brutto muž 26.10.2015 12:13:26

>> ivan99, 26. 10. 2015 08:36:21

Ahoju. Velmi pekne dakujem za gratulaciu. Ako tu kedysi Mato spominal, bol to ten den milion :) Ano, trochu som tomu dopomohol, ze som to dal pokusne bez predchadzajuceho ladovania sa cukrami a vyslo to. Pocasie, teren, ludia, znacenie, vsetko bolo uplne super, takze sme si to pekne uzili. Miki je fakt ina liga, po dobehu sa vyjadril, ze by to slo aj pod desat hodin. Ked nad tym tak rozmyslam, asi by to naozaj aj slo s tym, ze by uz ale bolo nutne vediet uuuuplne presne naspamat trasu (nikde nezmatkovat), kontrolne stanovistia si pamatat a zapisovat az na obcerstvovackach a aj tak by to bolo dost na knap a v cieli samozrejme padnut na hubu. Kedze na 100km trati boli od polovice uz len dve obcerstvovacky (a aj to bez Coly, co je u mna strategicke), tak som si v strese pobral do ruksaku tony vselijakych tyciniek a ineho jedla, ktore som samozrejme takmer do jednej doniesol az do ciela. Skoda, bez toho by som to mal o nejake to kilecko lahsie, pri takto dlhych tratiach sa to uz pocita. Kriza samozrejme bola, chytila ma ako vzdy niekde v polovici. Ale nikdy to nie je kriza energeticka, ale „prepinacia“. To je moj pojem. Totiz niekde okolo 55 – 60-teho km potrebujem prepinat z noh na hlavu a to mi este celkom dobre nejde. Vtedy sa casto prichytim, ze uplne bezdovodne prejdem do chodze, po cca 10 sekundach sa spamatam a idem naspat do behu. O par minut zasa. Az ked mi tento stav prejde a hlava zacne pracovat v rezime ultra, tak sa poriadne rozbehnem. Zbeh z Bieleho kriza do Race som uz bez problemov peckoval v tempe 4:20, az som sa sam cudoval. Ale teren bol velice klbo-friendly :))) Nuz, v tejto akcii som bol vedeny ako nahradnik, prihlasoval som sa strasne neskoro, nakolko som bol dlhodobo prihlaseny na Malokarpatsku vertikalu, ktora bola minuly vikend. Avsak vzhladom na to, ze len pred dvomi tyzdnami som dobral antibiotika, tak som na vertikalu nesiel (zabehol som si desinku vo Vajnoroch). Ako byva zvykom – neplanovane akcie byvaju najlepsie, bolo to naozaj peckove zakoncenie ultra sezony, ti ludia su proste uzasni. Je jedno kto na kolkom mieste dobehol, nalada v cieli bola suprova.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 26.10.2015 13:48:45

Ano zbeh z BK je taký.

JA som mal ruksak na sebe iba raz pri treningu. Bola tam iba 1,5 flasa. Bolo to iba 10km 0,5km UP. To nie je pre mna. Je to radikalny rozdiel. Mimochodom to som isiel opacne. Do kopca na BK + dalsich 7km.

Od 2. a 3. a 4. si mal o 1H menej.

avatar

Bratislava

Brutto muž 26.10.2015 14:18:32

>> ivan99, 26. 10. 2015 13:48:45

Na ruksak si treba zvykat to je pravda, na to mam moje dlhe vybehy na Vtacniku. Inak pravdupovediac radsej beham s ruksakom ako s ladvinkou, ale je pravda, ze ta nova od Inov8 je dobra a netoci sa. Je celkom sranda, ze (i ked celkom casto cvicim aj na hornu polovicu tela) po tychto dlhych behoch mavam svalovicu na bicepsoch (po tom ako stale drzim ruky ohnute v lakti), na ramenach (od ruksaku) a na hrudniku (od dychania).

avatar

Bratislava

Brutto muž 28.10.2015 10:44:59

>> ivan99, 26. 10. 2015 13:48:45

Inak co sa toho ruksaku este tyka, niekedy doslova zasnem, do akych malych ruksakov dokazu pretekari zbalit celu povinnu vystroj (skladaci alebo plastovy poharik, 1 liter (niekedy aj 1,5L) vody, izotermicku foliu, reflexnu pasku, celovku, nahradne baterky, bundu…). Alebo zeby… no nechcem tu polemizovat, ale ja som v kazdom pripade taka poctivka, ze tu izofoliu a bundu beriem aj pri krasnej predpovedi a na 99 % viem, ze ju nepouzijem, vodu tiez beriem aj napriek tomu, ze obcerstvovacky su tak super, ze by sa to dalo zvladnut s jednou 0,5 L flasou v ruke (a v pohode s prazdnou na starte), poharik mam tiez vzdy a aj celovku a nahradne baterky i ked je predpoklad, ze vybehnem aj dobehnem este za svetla…

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 28.10.2015 11:39:12

Tak v nedelu bol Draci kros 15K.

Mal som zase obavy, či to dokoncim. Radšej som sa aj skoro nerozcvicoval.

Dopodlo to OK. Tempo bolo rovnake s min. rokom. Okolo 6. km bo prudký vyse 200m klesak. Tam som isiel opatrne,par bezcov ma aj predbehlo. Asi som tam stratil necelu minutu. Al obetoval som to, lebsie tak ako neskoncit v ciely. Vydrz akoby ok, len rychlost akoby mensia. Taky isty dojem som mal aj na 2 mile. Ale to si myslim, že je to subjektivne, čiže iba prianie. Akoby som nemusel davat do toho az taku snahu (nezomieral som pri zavode ).

Strata na vítaza okolo 42%, takže spokojnost. Zaujimave, že forma akoby drzala aj ked objemy z 8/2015 ±400km klesly v 9+10/2015 na ±80km.

  • 2. – 4. km som sa snazil drzat jedneho pretekara – potom som neuspel (strata v ciely na neho bola 2minúty). Bolo to uz asi mierne cez hranicu APN (odhad APN 178 – 180)
  • AHR bolo 175 – takže ako ±vždy. Preto v strede islo dole – to co som navysil na zaciatku, o to som musel ubrat v strede.

Moja žena sa „z gauca“ zucastnila kratsieho krosu 5,2km. Jakub nema sancu v tomto exelovat.

Za 10 rokov mozno absolvovala 5 behov – . Pred rokom zapal pluc. Teraz bezala 3 týždne po extremne pre nu silných ATB. Takze hned 1. zavod kros, priemerne prevýsenie do 6%. Neskoncila medzi poslednými, ale okolo 70% poctu startovneho pola .

avatar

Bratislava

Brutto muž 28.10.2015 11:42:58

No pekne, gratulacia obom. Skoda ze som nevedel, ja som tam bol tiez komplet s celou family, moje dieta tam zapolilo v predskolskom behu :)

avatar

Prievidza, Slovensko

Celkem 11594,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:46 (2020)
půlmaraton: 1:27:42 (2016)
maraton: 2:57:58 (2017)

ttomino1980 muž 28.10.2015 15:50:46

>> ivan99, 28. 10. 2015 11:39:12 pekny beh a gratulujem najma k tomu ze to bolo zdravotne fajn!!!

Motto: "Keď prechádzate peklom, nezastavujte sa." - W. Churchill
avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 28.10.2015 19:22:40

Vdaka chlapci.

Sice upne bez problemov to nebolo, ale dalo sa. Mal som v plane tento rok sa v krose 15 – 20 km dostat na rýchlost 11km/h ( 5:27 ), ale nevadi. Ak by sa to u mna este trochu zlepsilo, mozno by som tento rok este vyskusal Lamac – Stupava. Je tam male prevyšenie.

O to viac ma tesi, že trochu beha aj rodina. Lenze manzelka nie je vobec ambiciozna, takze musim na nu ist opatrne.

avatar

Bratislava

Brutto muž 28.10.2015 21:12:23

Na Lamac pod, je to velka klasika. Mne ta trat z neznameho dovodu nejak moc nevyhovuje, ale vzdy rad pridem pre tu atmosferu.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 03.11.2015 00:13:55

Minulý týžden som po synovi ( zelené) spravil aj Concorniho test aj manželke (žlte) Aspon bol dovod, preco by mala ist so mnou bezat.

Ta ista draha 250m. Prvý krat som meral aj real cas. Podstate sa cas zhodoval s GPS, vzdy ST pipol tu istu dobu. Bola tam ale odchylka v priemernej rýchlosti v jednom kole.

Je to priliš ploché, asi pre to že nie je nic nabehane. Mozno Peter ma nieci k tomu. Ale pochybujem. Jeho merania boli uz na " bezcoch"

1. kolecko nedavam do grafu, je na prisposobenie TF. V tomto pripade som eliminoval prvé dva, opociatocna rýchlost bolo dost vysoká.

AK tam nejaky zlom je (o com ale pochybujem), tak je to na urovni syna. Tento krat sa mi podarilo rýchlost navysovat idealne. Rozdial okolo 2s.

Zaujimava je jedna vec. Kedze maju malo nabehane, beh nad ANP im robí velký problem. Ja som napr. este „dal“ o 1km/h viac – dokazal som este behat 750m. Oni ale nic. POsledne kolecko. ked som vedel že koncia, som sa snazil akoby este trochu zvolnit, nakolko som predpokladal, že sú uz nad ANP, stacilo lem aby som ho potvrdil. Je to vidno u syna. dve zelene posledne bodky.

Takže vyhodiskove udaje su k dispozicii – uvidime co dalej. Testy so na dlhsiu dobu u nich skoncil, nie je dovod na ine. Ale u manzelky sa mi to zda ako aj dobra pociatocna treningova metoda. Pozor aj ona je nejaka „divná“ Po 5km krose juneboleli ani nohy. Ma to jednu vyhodu. Cesta na drahu je asi 1km a tu uz nepocita ako beh (zatial) takze je to dobrý rozklus a vyklus. Predtam chcela behat „len“ 3 km a dost. Akym tempom to nezohladnovala.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 03.11.2015 01:10:34

V nedelu som bol zase na Kuchajde – 2 mile. Prvý krat som robil niekomu vodica. A to hned synatorovi. Pridal sa aj manzelka. Vysvetlil som jej ako to bude, že pobeží sa synom ako posledna a aby sa neodpajala a ked tak cim neskor.

Tak sa ma spýtala akou rýchlostou pobezime. Ked so jej povedal 13,1km/hod. zacal problem. Že oni tak nepobezia, nech si idem sam oni dvaja pojdu spolu …Uz aj synator mi to z toho dovodu odmietol.

Nakoniec som si ale na starte nastavil „vlacik“. Do ST nastavil cas 14:45 a pipanie ak pobezim rýchlejsie ako 13,1km/h (4:35).

casy jedn. km:

  • 4:38
  • 4:46
  • 4:29

a posledných 200m 4:11, ale to u mna, syn o 6s rýchlejší v cieli.

Tak že cas cielu splnený,dokonca prekrocený o 8s. V druhom km som trochu zataktizoval. Najprv vznikla medzi nami trochu medzera tak som na cas zvolnil. Potom v polovicke sme pomaly dobehly chlapca, ktorý mal zabehnut totožný cas. Chvilu som sa za nim drzal ( ak by to moj chlapec nedobehol, tak by to manzelka nezabudla pripomenut ). Ale kedze nevladal, my sme pokracovali rovnomerne dalej. Takže 2. km sem zaostavali 20m od stanoveného tempa.

Asi 600m pred cielom sme dobehli dalsieho chlapca. Ten zacal zrychlovat nad 14km/h – tiez mal sprievod. Kedze syn ma len 130cm, snazil som sa len o rovomerne zrýchlovanie – vedel som ze vo sprinte by nemal nadej. Ale syna som dokazal krotit len 3×, potom zautocil. Lenze to bolo 200 – 250 m od ciala o to bolo vela. BUd sme mali pokracovat mojou taktikou, alebo mal prekvapit testne pred cielom. Takt ho sice trochu prekvapil, ale v zapeti ho super dokazal dohnat a predbehnut.

Ale pravdupovdiac som si predtym ani nemyslel, že dojde k tomuto suboju.

Podstate ciel nebol ani splnený, nakolko to malo byt rovnomerne tempo – bez sprintu na konci (na to uz ani namali byt sily).

Ak by som mal povedat, že tento beh bol pre mna malina, tak by som klamal. Jasné že som nesiel na doraz, dokonca som si aj ja na konci zasprintoval s druhou veterankou, ktoru sme pri konci predbehli. Ale to bol z mojej strany taký kontrolavaný sprint o „umiestnenie“. Mal som asi o 50s horsi ako rekord, ale týžden po krose to dalo dost zabrat.

Takže syn zabeho cas, asi o 40s lebsi ako predtým (5s mozno spravolo to , že nestartoval medzi poslednými) sa dostal z VDOT „40,6“ na „41,6“ . JA mam „44“ . takže je to už porovnatelne. Vykonost ako taka sa mu nezlepsila. Ale predpokladam, že stacilo „par“ behou a rýchlo sa mu zvysila laktatova odolnost – co samozrejme nebolo cielom treningu. NO ale co uz, ked aj v tomto smere mu telo dobre reaguje. NA futbale, sa mu zrychlila za kratku dobu aj dynamika behania.

Skoncil v celkovom poradi ako 38.

Manzelka dobehla 2 minuty po nom. Aj ked maju rovnaku „vykonost“ tým že nema nic nabehane,

vykonost na 10K ma na 55 minut

syn na 10K 48:30 a maju vidite v profile. Ale to by museli mat obydvaja za sebou aj nejaku kilometraz. Syn sice ma. Ale cez zimu budem s nim pokracovat na OV – popri futbalových treningoch – tie su skor ako rege, pokial ich niej emalo a na zaver nehraju zapas medzi sebou.

Este na zaver jedna vec. Min. sa na druhy den skoro nevedel ani hýbat.Teraz omnoho lebsie. 6e vraj citil trochu lýtka. To so predpokladal. Vsak si pozrite v com behal.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 14.11.2015 18:58:51

Brutto,

gratulacia k umiestnenie, ale hlavne k zrychleniu skoro o 5 minut k predch. roku.

Viem že Lamac Stupava je pre teba kratka o to viac je to prekvapujuce. Nehodis nejaky mini report, aby som vedel o co som prisiel ? Podienky predpokladam, ze boli asi rovnake.

avatar

Bratislava

Brutto muž 15.11.2015 07:31:37

Dakujem pekne. Bol to super krasny beh. Preto som sa nanho vlastne hlasil :))), paradoxne ta trat mi profilom nikdy moc nesedela. Okrem toho, tradicne tam chodi cela „sprinterska“ spicka, takze totalne bez ambicii. Podmienky boli ako posledne roky super, sucho, teplo, trochu protivietor, ale v tom lese sa to da. Nejaky progres som cakal, pravdupovediac, myslel som si ze by to za nejakych 1:23 mohlo ist, ale s 4:40 min/km priemerkou som veru neratal. Najma kvoli tomu, ze je tam par strmsich vybehov, ktore su moja velka slabost (aj ma tam vsetci predbiehali). Dobiehal som to na miernejsich kopcoch no a potom hlavne v zbehoch, na ktore som si dal tentonrok zalezat a fakt som si ich zlepsil. Tohtorocna zima sa zasa bude niest v znameni treningu na rychlost (a teda aj strme kopce) a pojde to este lepsie. Skoda jedneho zavahania pred Panovou lukou, kokos bezim to tretikrat zasebou a aj tak sa dam pomylit a zle odbocim za predomnou beziacim clovekom a tam ma styria pretekari dali. Dvoch som este stihol na zbehoch dobehnut, ale to bolo uz vsetko. Ale to je jedno ci by som bol deviaty alebo siedmy. V kazdom pripade musim este trochu popracovat na tej rychlosti. Co sa tyka stravy, to teraz neriesim, lebo som prave na zaciatku (zatial len tri dni) mojho experimentu – po viac ako dva a pol roku nepretrzitej NSS (niekedy az ketogenickej stravy) sa aspon do Noveho roku vraciam na sacharidy s obmedzenim tukov. Nemam k tomu nejake dovody, ale je to moj tohtorocny experiment. Kazdy rok mam tieto dva mesiace vyhradene na experiment, nakolko je to jedina mozna doba, kedy relativne bez nasledkov mozem nieco skusat. Este stale je potom dost casu (januar, februar) na pripadnu napravu zlych nasledkov. Minuly rok to bol pokus s treningom a nedopadol moc dobre, teraz chcem vyskusat ako moje telo bude reagovat na sacharidovu nizkotucnu stravu. Popravde, este necitim nejake zmeny (teda okrem tych neprijemnych na zachode; jo clovek si rychle zvykne na komfort NSS na zachode):))), akurat vcera po pretekoch si klasicky telo pytalo doplnit energiu a kedze som mu ju nedodaval v tukoch 1g=9kcal ale v sacharidoch a bielkovinach 1g=4kcal, tak som si viackrat spomenul na jedalnicek Petra K. :))) Jedol som kazde dve hodiny a stale som bol hladny :))). No budu to financne nakladne dva mesiace a bude to narocne na cas, ale chcem to proste vyskusat. Bez toho experimentu nebudem moct v buducnosti tvrtid nieco o spravnosti/nes­pravnosti tej ktorej vyzivy (samozrejme aj tak len vzhladom na moje telo a treningy). Takze asi tak. Boli to posledne preteky, boli ako vzdy super a ako bonus bolo, ze sme objavili v Stupave VYMAKANU cukraren s domacou vyrobou, aka sa v BA nenajde :)))

avatar

Prievidza, Slovensko

Celkem 11594,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:46 (2020)
půlmaraton: 1:27:42 (2016)
maraton: 2:57:58 (2017)

ttomino1980 muž 15.11.2015 08:43:49

>> Brutto, 15. 11. 2015 07:31:37 Cuk… Čooooo ? :-) gratulujem k umiestneniu a peknemu behu! PS. strudle …najlepsie makovej…nedokazem odolat…asi kvôli vapniku..hehe:)

Motto: "Keď prechádzate peklom, nezastavujte sa." - W. Churchill
avatar

Bratislava

Brutto muž 15.11.2015 12:25:37

>> ttomino1980, 15. 11. 2015 08:43:49

Dakujem pekne. Hehe, ja som na tom podobne :). V piatok som si spravil na ranajky paradnu vec, ze pohanku namocenu celu noc som scedil, primiesal som nastruhane jablko, potom nakrajane jablko nankocky, potom veeeeela maku a med. Totalna pecka. Ale to uz patri do ineho vlakna :)))

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 15.11.2015 19:31:10

>> Brutto, 15. 11. 2015 07:31:37

Tempo super – ja mam podobne na 10K na rovine. Tu skoro dvojnasobok a v kopcoch.

Ako budes pracovat na rýchlosti ?

V prudkých kopcoch si preco horsi ? To som nepredpokladal. Stupak na Pansku si isiel a tý co ta predbehli ho vybehli ?

O prechodných dvoch mesiacoch by si mohol davat nejake info na vklakno o NSS.

avatar

Bratislava

Brutto muž 16.11.2015 08:12:29

>> ivan99, 15. 11. 2015 19:31:10

Ano, tiahle lahke stupania mi idu dobre, ale strme stupaky mam najhorsie zo vsetkych. V stupaku na Pansku som musel na chvilu prejst do chodze a tam ma aj odbehli ti, co boli kusok predomnou. Chybaju rychle vlakna, strme stupania su vlastne ekvivalent sprintu na rovine a ja som uuuuplne opacny typ. Preto mam aj relativne zly vysledok pri behu na Vtacnik, co si chcem v buducom roku zlepsit, preto sa chcem zamerat na kvalitu – rychlost. Bude postacovat klasicky rychlostny trening, nejake intervaly, nejake tempa, vybehy kratkych kopcov a hned to pojde lepsie. Co sa tyka stravovania, no budem davat zbezne nejake reporty do NSS, nie je problem. Uvidim co sa vsetko zmeni.

avatar

svbezec muž 16.11.2015 15:05:59

>> Brutto, 15. 11. 2015 12:25:37 Ja len par poznamok kedze experiment este len zacina, pomer BTS nie zas z tych uplne najpodstatnejsich parametrov na posudenie nejakeho sposobu stravovania. Ked dojdes k nejakemu zaveru, tak s podielom sacharidov to nebude mat ziadny suvis, lebo neuvazujes o celkovom posobeni potravin. BTS je tu len fixovany vedlajsi parameter pri nahodne sa meniacich podstatnych parametroch.

Napr. v tomto pripade ucinok surovej pohanky navyse zmiesanej so surovym jablkom este posilneny medom a makom ma uplne opacny ucinok ako napr. varena pohankova kasa s varenym ovocim a kompenzovana napr. trochou skorice. Alebo este lepsie obilna kasa so zeleninou a trochou vajca lebo maleho mnozstva masa.

Vlastne ani si neviem predstavit ako jest nejake „sacharidy“. Jem psenicu, ryzu, jablko surove varene… ale kazde z toho ma uplne iny ucinok.

avatar

Bratislava

Brutto muž 16.11.2015 19:43:52

>> svbezec, 16. 11. 2015 15:05:59

Jasne, no pre obhajobu mojho „pokusu“ mozem povedat, ze sposob kombinacie a upravy jednotlivych ingrediencii nemenim. Ked som si predtym sypal trochu surovej pohanky do jogurtu, tak teraz to bude to iste akurat dvojnasobok. Takisto ked som si z nej robil krupicovu kasu, pouzil som napriklad 20 gramov, teraz pouzijem 60 gamov ale takisto uvarenych. A rovnako to riesim s ryzou, batatmi, „pecivom“ a tak dalej. Akurat co bude ine, ze cestoviny shirataki vymnim za normalne bezlepkove cestoviny (ale jem ich aj tak maximalne raz za mesiac). Takisto kombinacie zostanu v podstate rovnake, akurat pouzijem ovela menej tuku (ano aj toho „dobreho“). Pridam bielkoviny. Uvidime.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 19.11.2015 00:11:32

>> Brutto, 16. 11. 2015 08:12:29

Dobre robis, že behas ZV uz okolo 5:00, to predtym bolo na teba pomale.

Ja som konecne po mesiaci dal nieco dlhsie. Moj oblubený dvojkopec. To by bolo urcite nieco pre teba, na navysenie rýchlosti. Min. rok som ho zacal behat, nakolko v zavode som ho nikdy nevybehol. Narozdiel od teba, mne nan nestaci kondiska a rozdiel je to vybehnut po 10 – 15 km.

Doteraz som ho daval max. 3× s „vysokym“ tempom, tak okolo 5:30, raz som to prepiskol vybehol som ho len 1×, ale na 4:55. Dlzka okolo 840m, nastupanie pod 75m.

Teraz som to pomenil, nechcem behavat anaeróbne, tak som si to naplanoval na pomalsie ako 6:30 x6. Predpokladal som, že eqvivalent na rovine by nebol viac ako 1,5K, takže v 6 seriach by to bolo trochu rýchlejsie ako na porovnanie na 10K PB spolu.

Takže aj s medziklusom 10K. TRochu som si to prepocital. Eqvivalent na rovinu by sa mohol pohybovat okolo 1,25K. Stanovenú intenzitu sa mi nedarilo drzat. Aj vyrovnanost intenzity v takom terene je problematicka. Napr. len v 4.5.a 6. sa mi podarilo podla HR, že vstrede, kde je to mierne mi intenzita neklesla. Lenže casy boli rýchlejsie. Ked som dal 2. za 6:19, tak som si daval pozor na tretom, ale tam som zas dal 7:00.

Takže:

  • 6:40
  • 6:19
  • 7:00
  • 6:11
  • 6:17
  • 6:17

Zaujimave, že najlepsie sa mi behalo 5., vedel som že 4. som presvihol, tak som sa snazil o mensiu intenzitu, ale nebolo t omoc pomalsie. 1. a 3. som behal so synom. Dalsia zaujimavost. Vysledne celkove tempo bolo rovnake, ako ked som kopec behal len kopec 3.x, nakolko som vtedy medziklus na zotavenie ( dole kopcom) „potreboval“ behat pomalsie.

Rad by som si to dal tento rok este 2×. So 7 vybehmi a nasl.8. Ale s lebsim dodrziavanim ( teda spomalenim) tempa. Potom spolu vybehy by zodpovedali na rovine 10K a ja by som si bol aj istý, že idem aerobne. Cas cez 6 minut je uz dostatocna doba, takže je to dobre pre mna aj na sebaspozbavania intenzity – co je vela a co malo.

avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 19.11.2015 07:03:57

>> Brutto, 15. 11. 2015 07:31:37

Brutto, těším se na tvůj experiment, myslím, že by to zajímalo víc lidí, nechceš založit nové vlákno, tady jsem to objevila úplně náhodou ? :-)). Jinak ale chápu, že to děláš pro sebe a ne na podiv :-)). Držím palce, ať se toho o svém těle, co nejvíc dozvíš !! Jo a tu snídani s mákem vyzkouším, dík za typ :-)).

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 19.11.2015 08:35:11

>> Pohoda, 19. 11. 2015 07:03:57

…Co sa tyka stravovania, no budem davat zbezne nejake reporty do NSS, nie je problem. Uvidim co sa vsetko zmeni.

avatar

svbezec muž 19.11.2015 13:07:23

>> Brutto, 16. 11. 2015 19:43:52

Obilniny by sa mali jest varene(spolu s varenou zeleninou) a len s malym mnozstvom „bielkovin“ (maso, vajcia). Ked obcas nasladko, tak nie so surovym ovocim. Ked viac „bielkovin“ tak radsej oddelene, lebo asi s tym mozes mat problem to naraz stravit (+ este nejaky nevhodny tuk ako vela „beznych“ jedal)

Takze jedna vec su kombinacie. A druha- nevyvazenost-vacsinou prevaha „chladne " posobiacich a "zvlhcujucich“ potravin. Napr. v beznej europskej strave poslednych par desatroci typicky priklad psenicne pecivo so syrom, pripadne este paradajkovym pretlakom atd. Alebo v pseodojogin­skoracionalnej strave ze na ranajky surove obilniny so surovym ovocim a medom pripadne este zapite pomarancovou stavou, na veceru surova zelenina so syrom a este hojne pitie surovych stiav ovocnych a zeleninovych je akoze super zdrava vyziva lebo obsahuje vela vitaminov enzymov… Ale z hladiska celkoveho posobenia su vsetky jednostranne posobiace zchladzujuco a zvlhcujuco(podobne ako chleba so syrom alebo vyprazany syr z hranolkami) co sa prejavi oslabenim funkcie sleziny takze potrava sa nezuzitkuje ale usadzuje sa ako tuk a hlieny. Ale nie preto ze sacharidy =nezdrave=usad­zovanie tuku ako to niektori interpretuju ale preto ze v dosledku nevyvazenej stravy(alebo aj s inych dovodov) nefunguje travenie.

„Sacharidy“ su v tom nevinne ale treba hlavne pozerat na celkove posobenie potravin, pomer BTS a obsahy zivin mozu mat svoj vyznam ale az v druhom rade. Dolezitejsie je celkove posobenie potravin a udrziavanie rovnovahy(ucinok vsetkeho je vzdy zaroven +aj- podla miery) aj v zavislosti na aktivite a „diagnoze“ konkretneho cloveka.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 19.11.2015 13:36:22

>> svbezec, 19. 11. 2015 13:07:23

OK. MOzes sa prestahovat do vlakna o NSS ?

avatar

Bratislava

Brutto muž 19.11.2015 15:02:34

Prepac ivan, iba poodpovedam :)

>> ivan99, 19. 11. 2015 00:11:32

No snazim sa dostat sa na nejaku tu vseobecnu vytrvalost, v utorok bolo volno, tak som si zobral tri hodky volna a hop ho na ukrutnu rovinu pri Dunaji, vydalo to na 32 km po 5:07 min/km, co sa mi javilo ako velmi dobre tempo prave na taketo dlhe behy mimo kopcov (fakt je, ze som uz poriadne dlho nebehal dlhy beh po rovine). Den na to som si siel len tak vecer „zabehat“, ale dostavila sa superkompenzacia zo sobotneho preteku, tak som nejako nevedel spomalit, no nechcel som si davat moc do tela, takze z toho bolo par celkom sviznych roviniek a dokopy 14 km. Dnes som bol vyskusat vacsiu cast trasy „preteku“ Kamzik 1000, v podstate v pohodicke tempo, oci nalepene na GPS (bez toho by som bol strateny), celkom pekne je to, ale na mna prilis vela usekov nebehatelnych (bohuzial aj tych dolu kopcom). Ale ako spestrenie treningu to je celkom fajn. Zasa 19 km v nohach a uz citim aj nejake tie nastupane metre, tak zajtra dam asi oddych :) Co sa tyka vybehov na kopceky, naozaj velmi zalezi, v aky den si naplanujes tento trening. Ja som dnes uz citil znacnu unavu z predchadzajucich dvoch behov a nebolo to vo vybehoch celkom ono. Keby som siel napriklad vcera, tak paradoxne den po 32 km OV by to slo podstatne rychlejsie. Zajtra viem, ze by som sa uz iba trapil, to je presne moj den, kedy by som si mal dat od behania pokoj.

>> Pohoda, 19. 11. 2015 07:03:57

Dakujem pekne. Na nove vlakno to asi nebude, skor si myslim, ze tak ako som napisal, budem postupne trochu prispievat do NSS vlakna (aj tak to tam malo zije, co Rudo zmizol), nejake zmeny citim uz teraz, ale je este priskoro hodnotit. Dnes idem na veceru experimentovat s lievancami, ked to vyjde, tak napisem do temy „co varite“ :)

>> svbezec, 19. 11. 2015 13:07:23

Sakris, ono to je pravda, ze tato tema mi unikla pomedzi prsty, akosi riesim len makro, mikro, nejake tie omega3/6 pomery a podobne, ale toto som nikdy neriesil. Je pravda, ze VELA som jedol systemom nakrajana zelenina vsetkeho mozneho druhu (nevarena) a do toho syr (ovci, kozi, feta,…) a uvarene vajce. To bola moja vecera snad kazdy druhy den. Teraz tu zeleninu trochu viac varim, to je pravda, ale nikdy som sa nezamyslal nad tym, ze co varene a co surove. Maximalne sa snazim nemenit „temu“ v ramci dna. Takze ak uz den zacnem (vacsinou az obedom) nejakym masom, tak ked mam naplanovane v ten den este nieco pribuzne a potom nieco uplne mimo (cize syr alebo strukoviny a podobne), tak sa to pribuzne jedlo snazim zjest ako druhe po obede a to uplne ine ako posledne jedlo dna. Nerad skacem z masa na mliecne vyrobky a potom zas na maso a podobne. Ale naozaj, pokial chceme pokracovat v tejto debate, tak nezasierajme ivanovi vlakno a mozeme ist do NSS alebo k maxovi do hospody :)

avatar

svbezec muž 20.11.2015 11:32:37

>> ivan99, 19. 11. 2015 13:36:22

OK, koncim. Na vysvetlenie – ak sa dobre pamatam niekde tu si davnejsie rozoberal zdravotne problemy, nemal som cas vtedy reagovat, ten prispevok bol trochu aj reakcia na to. Ze zdravotne posobenie nie je zdaleka o tukoch a sacharidoch. A teraz si teda „du po svych“ (metalecsu blescu) :-)

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 20.11.2015 11:46:40

>> Brutto, 19. 11. 2015 15:02:34

>> svbezec, 20. 11. 2015 11:32:37

Nejde o zasieranie, ale o to co napisala Pohoda. Tu to nebude nik hladat.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 03.12.2015 11:31:47

Pred týžnom 6× interval do dvojkopca.

Chcel som skusit 7×, ale bola uz tma + odrazu sa zozimilo, bolo mínus nechcel som aby rodina bola chorá. Behal som len vratkom tricku a v kratasoch, aj na mna to bolo dost + treba na no dost casu.

S 15min. rozklusom ( do kopca na zaciatok dvojkopca)a vyklusom to zabera skoro 2H a treba na to svetlo.

Volny den je dobre mat predtym a volnejsi po tom.

Zda sa mi, že aj niektore svaly dostavaju zabrat, tak aj z toho dovodu by bolo lepsie spomalit a pridavat objem. Posledny kratky (stramý) zbeh by som mal ist pesi, tak ako som to robil predtým – teraz sa tep nedostane ani na 120. Aj ked je to pomalý vyklus ( dole o nieco pomalsie ako hore) tak na tom poslednom sa „neda ist zadarmo“

Ciel je vybehnut to pomalsie ako za 6:40, ale nedari sa. Podla HR intenzita v strede uz tak neklesa, ale treba zacat pomalsie, v strede pridat a v 2. (dlhom) kopci udrzat intenzitu.

casy : 6:07 – 6:44 – 6:32 – 6:37 – 6:25 – 6:26

2. a 4. behal so mnou synator ( to je dobre na formovanie jeho bež. tela ), takže jediné sa priblížili k cielu. AHR aj s behmi cez 150. Kadencia za pomoci mobilu 180. Ale na rovinke samozrejme cez.

Ak nenapadne sneh, tento rok chcem to skusit este raz.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 04.12.2015 10:11:21

Inspirovaný http://www.behej.com/…-beh-2015/74#… , ale hlavne som chcel synovi spravit radost a zena straca v zakladenej rýchlosti , tak 1. v zivote som si isiel zabehnut strednotratiarske rovinky (mozno je to na to pridlhé). Tak intenzivne som nebehal cez 30 rokov.

Draha 250m ( vskutocnosti 255 – este premeram). Nie, ze by na tom zalezalo, ale aj tak by som to mal bezat kratsie a o 5m skor vypustit uz nieco dá na zátaž.

vykonost 10K u mna zodpoveda Cooprovi ( aj 2 mílam). Nabehane mam dost, tak predpokladám že aj u HM (uz pred rokom) je to taktiež OK.

Pokial by som tempo 1,5K odvodzoval od vykonosti uvedenej vysie, opakované behy by sa mali pohybovat tempom ± 4:06.

filipoinzagi to daval tempom 3:30. Metodou „odborneho“ odhadu som si stanovil, že 400m u mna za 1:15 by nemuselo byt az tak vzdialene k mojmu PB, tak som to vyskusal aj ja. Samozrejme 2× 11 je nieco upne ine ako u mna 6×.

„Nejakým“ zazrakom sa mi podarilo aj odhadnut tempo. Casy : 54s – 52s – 52s – 54 – 53 – 52.

Synator s manzelkou okolo 65m za 14s. Manzelke to robilo problemy – vsak sa to behalohlavne koly nej. ( Bolo to potvrdene aj v ramci rozvicky, ked skoky na velkých schodoch „tribnune“ na tej istej nohe nedokazala dat tak, ako 130cm syn ). Pre syna to bola brnkacka. Potom som mu to predlzil asi o 15m. Ak by sa to este niekedy behalo, tak mu navysovat uz nebudem, len pocet.

Prsalo, tak oni museli cakat dlhsie, tak prestavky boli moc kratke. Vacsinou okolo 2,5 minúty. Tak to samozrejme nemalo byt, bol to napoli interval. Predpokladam, že by bolo dobre aspon 4 minuty. Zaujimave, že tep sa po 2 minutach vzdy ustalil. Viac casu nebolo treba, ale neklesol pod 120. Telu to ale nestacilo.

Je jasne, že pokial by mi islo „len“ o trening zakladnej rýchlosti dlžka by mala byt podla všetkého 150m. Nakolko som sprinter (uz teraz bez rýchlosti) bolo mi jasne hned od zaciatku, že velký rozdiel vo výkonosti bude 400m (este lepsie 60m) vs. 1.500m – 3.000,–.

Takže, ako sa vyjadril Runty treba dat 1,5K za 5:10 priblýzit sa na 3K okolo 11:00 ( pre mna nepredstavitelne, nakolko odhaom mam teraz max. za 13:00). Na jar zacat intervaly 1km tempo 4:00 (pre mna pekne cislo). Po ich zvladnutí 10×, ma človek v kapse 10K pod 40 minút. :-D :-D :-D . Pekna sranda, ked teraz nemam 10K ani za 46.

Tak (az) teraz som narazil na limit mojho „bezeckeho tela“. Ako uz davno viem, prava noha velice zaostava za lavou pdrazovou. Ta si akoby este nieco pametala z pred 30 rokov. Uz pri 5,6 behu som ju citil, technika sa zhorsila – nedokazal som ju zdvyhat tak ako by bolo vhodne.

Doteraz som kaslal na jeho rozvoj doplnkove cvicenia som nerobil . Sice som skusal pred par mesiacmi skoky dvomi nohamy hore schodmi, ale otrasy mi nerobia dobre. NIekedy vyskusam len na pravej nohe a len po jednom schode. Pred par dnami som si vyskusal kolobezku (taku malu pre dospelých). Lava noha perfektna v odzazoch aj do kopca prava limitovaná. Skusim si pozicat niekedy od kamosa velku kolobesku a dat Biely Kríž (4,5K 350m UP) iba odrazmi pravou nohou. Ist do co najsilnejsich odrazou malou kadenciou a zanechavat vystretu nohu za sebou. Teraz aby som sa vyhol odrazom aj trochu rotopedujem – nieco da, ale ziadny zazrak.

  • zapracovat na strecingu. To flakam. Sice v sede na petach dokazem si opret temeno o zem (kolena mu musia pridlziavat ) a staci par dni ak to dlhsie nerobim aby som sa do toho dostal, ale aj s protitlakom mam problem dostat hlavu ku kolenu pravej nohy.

EDIT: dnes si dame test na 400m, tak som zvedavý ako dopadneme. Hlavne porovnanie syna na mna. Ked pri 3K ma len o „2“ VO2max (VDOT) menej – tu dopadne o dost horsie. Otazka o kolko.

Nalezené položky: 923 První Předchozí | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.