Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Běh a psi

Běh a psi

Nalezené položky: 689 První Předchozí | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | Další Poslední
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 15.07.2008 18:24:17

Taky vždy nahlas poděkuji majiteli psa. pokud ho evidentně rukou přidrží, abych mohl nerušeně proběhnout kolem.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 15.07.2008 20:24:56

To já jsem potkal postaršího pána se psem – běželi oba. Jak jsem funěl za nima tak zastavili a nechali mě bezpečně předběhnout. Děkoval jsem nahlas a ještě 20 minut jsem měl dobrý pocit. S psíky a páníčky nemám špatné zkušenosti.

avatar

Praha, Ostrava

Celkem 669 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:38 (2010)
půlmaraton: 2:00:03 (2010)
maraton: 5:12:07 (2010)

choliv muž 10.10.2008 14:31:56

Poslední dobou potkávám ve Hvězdě volně pobíhající psy bez náhubků s páníčky kdo ví kde. Dokonce jsem musel jednoho nakopnout (což mi drásá srdce doteď, neboť psy miluju :)). Takže můj názor : když je to malé a štěká, dupnu nejdříve do země a když se i přesto chce seznámit, tak předvedu kopací techniku, za kterou by se nemusel stydět ani Beckham. Povětšinou si to pes při našem dalším střetnutí již rozmyslí. No a u větších psů zastavím a seřvu pánička na tři doby. Občas se najde i pes-běžec, naposledy to byl bígl, který se ujal role mého osobního pacemakera a dotáhl mě do cíle :D

Motto: When you cross that finish line, no matter how slow, no matter how fast, it will change your life forever!
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 10.10.2008 15:02:42

[quote=choliv]Pos­lední dobou potkávám ve Hvězdě volně pobíhající psy bez náhubků s páníčky kdo ví kde. Dokonce jsem musel jednoho nakopnout (což mi drásá srdce doteď, neboť psy miluju :)). Takže můj názor : když je to malé a štěká, dupnu nejdříve do země a když se i přesto chce seznámit, tak předvedu kopací techniku, za kterou by se nemusel stydět ani Beckham. Povětšinou si to pes při našem dalším střetnutí již rozmyslí. No a u větších psů zastavím a seřvu pánička na tři doby. Občas se najde i pes-běžec, naposledy to byl bígl, který se ujal role mého osobního pacemakera a dotáhl mě do cíle :D[/quote] A to běháš v kopačkách? :)

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha

Celkem 2223 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:08 (2009)
maraton: 3:52:08 (2009)

štěpán_1981 muž 10.10.2008 15:03:56

Když jsem začínal běhat, tak jsem pod dojmy zdejší diskuse koupil pro jistotu pepřák (inspirací mi byl zejména Mirek Kostlivý :)). Běhám z 99% ve Stromovce, kde je psů dost, ale musím říct (i zaklepat), že zatím sem žádný problém neměl. Je fakt, že se tomu snažím i trochu předcházet – když vypadá pes potecionálně problematicky, raději zpomalím. Zatím se po mě ještě žádný neohnal. Když někdo vidí, že se blížím a psa si zavolá a přidrží, vždycky poděkuju.

Zatím tedy blbou zkušenost z běhání nemám, pepřák už tak 2 měsíce leží doma na poličce. Snad tam už zůstane. V 16 mě na inlinech rafnul dobrman, a od té doby jsem k psům obezřetný. Udělal to tenkrát mrcha zákeřně zezadu, a když jsem si páníčkovi stěžoval, málem jsem dostal naloženo i od něho…

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 10.10.2008 16:34:40

To je právě ono, oni koušou jenom zezadu, a potom utíkají k páníčkovi, aby se za něj schovali! Jinak Stromovku pokládám za bezpečnou oázu, tam jsou psi na běžce zvyklí. Ale trénovali tam jednou chodci, a co vyprávěl Miloš, tak skupinky běžců si jeden pes nevšímal, ale jednoho chodce kousl. Samozřejmě že zezadu. Bohužel jsem tam zrovna na společný trénink chyběl, takže jsem ten pepřák na něj použít nemohl.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha 9

Celkem 30689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:21 (2012)
půlmaraton: 1:14:39 (2014)
maraton: 2:40:34 (2012)

Lubos M muž 18.11.2008 16:03:59

To se mi zas něco povedlo:) po opakovaných problémech s těma mazlíčkama jsem se rozhodl pořídit si sprej Antihund. Jelikož vypadal celkem nevinně, napadlo mě ho trochu vyzkoušet, jestli je to vůbec účiný…asi na půl sekundy jsem doma zmáčkl spoušť, směr koberec. Pak jsem i přes venkovní zimu musel otevřít všechna okna a 10 min. slzel a trpěl…takže až to někdy použijete, doporučuju utíkat, nebo odrovnáte nejen psa, ale zejména sebe…

Motto: Když někdo padá z velmi vysokého útesu,není šťasten, dokud nedopadne na zem.
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 18.11.2008 23:17:57

[quote=Lubos M]To se mi zas něco povedlo:) po opakovaných problémech s těma mazlíčkama jsem se rozhodl pořídit si sprej Antihund. Jelikož vypadal celkem nevinně, napadlo mě ho trochu vyzkoušet, jestli je to vůbec účiný…asi na půl sekundy jsem doma zmáčkl spoušť, směr koberec. Pak jsem i přes venkovní zimu musel otevřít všechna okna a 10 min. slzel a trpěl…takže až to někdy použijete, doporučuju utíkat, nebo odrovnáte nejen psa, ale zejména sebe…[/quote] To je Luboši tím, že špatně sleduješ toto vlákno :). Již jsem v minulosti několikrát varoval, že stříkat lze jedině po větru, po té spěchat domů, vše potřísněné (např. rukavice) hodit do pračky, a utéct na chvíli z domu, abych sám neslzel. Jinak ten sprej Antihund vypadá nadějně, pořídil jsi ho v loveckých potřebách?

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 30.11.2008 09:11:06

Já běhám již dva roky také s jakýmsi pepřovým sprejem. Protože ale mám více štěstí než Mirek K.(což je snad dáno ani ne tak menší koncentrací navolno pobíhajících psů na venkově oproti Praze, jako spíš daleko menším počtem kilometrů které oproti Mirkovi naběhám a z toho vyplývající nižší pravděpodobností útoku), nikdy jsem jej nebyl nucen použít, i když asi třikrát již bylo namále. Proto mně teď začíná vrtat hlavou, jestli se časem nesnižuje účinnost těchto sprejů, nebo jestli po 2 letech povalování se po kapsách běžeckých kalhot nebude tryska ucpaná a nedojde v rozhodující chvíli k selhání spreje. To by ale nahrávalo občasnému „profouknutí“ někde venku a pravidelné obměně spreje. Jak to řešíte?

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 30.11.2008 15:17:29

Míro, jinak než profouknutím (po větru!) to nezjistíš. Horší je, když běháš se sprejem, v kterém téměř nic není, tak jako já :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 01.12.2008 15:12:05

Dovolil bych si oponovat, účinnost spraye ze bezpečně určit zejména profouknutím i proti větru :-)

Motto: ...kam až?
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 15.12.2008 19:10:09

[quote=Štefan]Mne včera poctily svou pozorností dva volně poběhujíci němečtí ovčáci v lese mezi Pikovicemy a Kamenným Přívozem. Spočátku byly dost agresivní, ale nakonec to dobře dopadlo. Nechci to rozepisovat, napsal jsem do blogu. Ale v tu chvíli jsem si vzpoměl na vlákno Běh a psy (i tento příspěvek by spíš patřil tam)[/quote] Běžec ve volné přírodě, bez pepřáku v ruce, je sebevrah :). Štefane, dobře radím, pořiď si ho!

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Pečky

Celkem 3518 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:05 (2005)
půlmaraton: 1:17:42 (2004)
maraton: 2:52:50 (2004)

Ttiimm muž 15.12.2008 20:14:33

Do přírody vždy „beze zbraní,“ kamarád se psů taky bojí a tak když běžím s ním vím že pes si vybere jeho… zajímavé že to vždy poznají.

Motto: Když nemůžeš tak přidej.
avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 15.12.2008 21:09:44

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=Štefan]Mne včera poctily svou pozorností dva volně poběhujíci němečtí ovčáci v lese mezi Pikovicemy a Kamenným Přívozem. Spočátku byly dost agresivní, ale nakonec to dobře dopadlo. Nechci to rozepisovat, napsal jsem do blogu. Ale v tu chvíli jsem si vzpoměl na vlákno Běh a psy (i tento příspěvek by spíš patřil tam)[/quote] Běžec ve volné přírodě, bez pepřáku v ruce, je sebevrah :). Štefane, dobře radím, pořiď si ho![/quote] Psy jsem potkal, když jsem měl za sebou asi 40 km. Kdybych měl spray v batohu na zádech, tak by mi moc nepomohl. A skoro 5 hodín běžet ze sprayem v ruce by se mi nechtělo. Ale to hlavné je, že já nechci stříkat spray na žádneho psa. Nechci ubližovat nikomu, ani psům. Mám ale štěstí, na mně psy nějak vážně neútočí, obvykle nepřiběhnou až těsně ke mne. Možná nějak cítí, že se jich moc nebojím. V neděli jsem potkal jěště další dva psy. Jednoho německého ovčáka někde v lese nad Davlí, ten na mně „dorážel“ z dálky, a pak jezevčíka, který byl hodně zuřivý, ale to mne rozhodně nijak nevyděsilo. V obou případech se po chvíli objevili majitelé. kteří si psy zavolali.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Praha

Celkem 2755 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:45 (1987)
půlmaraton: 2:16:09 (2008)
maraton: 4:48:45 (2004)

anajpo žena 16.12.2008 12:24:47

No nedá mi abych se k tomuhle vláknu nepřidala. Nebojím se prasat (pokud nejsem mezi bachyní a mladýma) ani lesní zvěři(vzteklina u nás téměř není), ale mám hroznej strach z volně pobíhajících psů. A oni to instiktem poznají respektive ucítí a tudíž já nemám šanci svoji obavu před nimi skrýt. Pepřák nosím málokdy, to by ho skutečně musel mít stále připravený v ruce a ješte si kontrolovat jestli běžím či jdu po větru…a v baťohu je platný tak jako mrtvýmu zimník…Vím, že ti psi za to nemohou, že jen utekli svému neschopnému a arogantnímu majiteli, protože pes a pán si jsou vždycky hrozně podobní, ale kdo mě zaručí, že mě nekousnou? On maximálně zaplatí směšnou pokutu na svém obecním úřadě nebo se k nim vůbec nepřizná, ale kousnutí může zničit napadenému i trvale zdraví… :rolleyes:

Motto: Proti narození a ani smrti není léku, v mezidobí užívej radost :)
avatar

Praha 9

Celkem 30689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:21 (2012)
půlmaraton: 1:14:39 (2014)
maraton: 2:40:34 (2012)

Lubos M muž 16.12.2008 16:25:44

Stefan:ten antihund se da pripnout za opasek,nemusis ho drzet. je na kazdem, jestli se rozhodne ho pouzit, nebo se necha pokousat a pak bude 3 mesice trnout, jestli nema vzteklinu

Motto: Když někdo padá z velmi vysokého útesu,není šťasten, dokud nedopadne na zem.
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 16.12.2008 16:41:14

To Lubos M: Teď nereaguji na téma psů, to jsem si řekl, že zde již nebudu, ale z tvého příspěvku to vypadá, že by snad někdo mohl být pokousán a neměl pak potvrzeno, že dotyčný pes nebyl očkován proti vzteklině. Promiň, ale pak by ten člověk byl totální hovado, pokud tři měsíce trne strachy a neprojde sice nepříjemnou, ale v tom případě nutnou vakcinací proti vzteklině. Ta je totiž bez vyjímky bez té vakcinace smrtelná.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 16.12.2008 16:56:06

[quote=sam]To Lubos M: Teď nereaguji na téma psů, to jsem si řekl, že zde již nebudu, ale z tvého příspěvku to vypadá, že by snad někdo mohl být pokousán a neměl pak potvrzeno, že dotyčný pes nebyl očkován proti vzteklině. Promiň, ale pak by ten člověk byl totální hovado, pokud tři měsíce trne strachy a neprojde sice nepříjemnou, ale v tom případě nutnou vakcinací proti vzteklině. Ta je totiž bez vyjímky bez té vakcinace smrtelná.[/quote] Same, promiň, ale takhle přesně stejně se mnou mluvili modřanští strážníci, když se zajímali, zda jsem s tím pokousáním byl u doktora. Že by se namáhali zajít za majitelem psa, je ani nenapadlo. Majitel toho psa mi na zvonění, abych se přesvědčil, zda má pes očkování, neotvíral, a dělal, že není doma. Posléze mi slíbili, že se u něho staví. Na MÚ pro Prahu 12, kam platím jako živnostník daně, reagovala tamní referentka přes přestupky úplně stejně. Dále jsem to nezkoumal, vzteklinu snad nemám, když už to je skoro 3 roky (a ne 3 měsíce) zpátky :). Takže od té doby spoléhám na sebe a na pepřák. Jinak psů se nebojím, ale odmítám k vůli nim měnit tempo nebo směr běhu.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 16.12.2008 17:05:32

Mirku, opakuji, že nechci diskutovat na téma psů. Názory jsou natolik různé, že nelze dojít k průniku. Mluvím jen o tom, co psal Luboš a nyní zmiňuješ ty. Pokud jsi neměl prokázáno, že pes byl očkován a tedy nemůže mít vzteklinu, zahrál jsi si prostě takovou obdobu ruské rulety s větší šancí přežití než 1:6 u revolveru. Vyhrál jsi, měl jsi štěstí.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Praha(Prokopák, ale i jinde..)

10 km: 0:45:49 (2007)
půlmaraton: 1:39:40 (2007)
maraton: 3:47:13 (2007)

Frajer muž 17.12.2008 09:37:57

Vím, že je to už téměř off topic – ale vzteklina se na území ČR nevyskytla již od dubna roku 2002 ( tehdy vzteklá liška na Trutnovsku). A to ani v příhraničních oblastech ( například na hranicích s Polskem, kde se vzteklina nadále vyskytuje). Proto se na ČR může pohlížet jako na zemi vztekliny prostou( rabies free) Takže pravděpodobnost , přenosu vztekliny při pokousání psem je opravdu velmi malá. Myslím, že horší je samotný fakt pokousání, jiné infekty s tím související a nepochybně i psychické trauma.

avatar

hieroglyf muž 02.02.2009 09:53:39

Má kousnutí byla spíš zvláštní kontaktem s páníčky. Při jednom mi paní podávala klacek, abych toho psa pro poučení seřezal. Při jiném jsem byl kousnut do stehna a panička mi přinesla dezinfekci s náplastí. Jednou mě kousl vlčák do břicha, já jsem si zjistil číslo na obojku a požadoval jsem na páníčkovi doručení (do večera) potvrzení od veterináře, což splnil. Po těchto příhodách jsem začal pejsky praventivně nakopávat, avšak reakce páníčků již nebyly tak vstřícné.

avatar

Celkem 441 km
Minulý měsíc 0 km

kyro muž 14.02.2009 23:08:01

Predvcerom som sa aj ja osobne zoznamil s preberanou problematikou. Myslel som si doteraz, ze ma to nemoze prekvapit, ale stalo sa. Pocas behu som si vsimol, ako z jedneho dvora vybieha strasne nasrany jazvecik. To som si este v duchu hovoril, ze jednou kopackou ho vratim naspat za plot. O chvilu som pochopil, z coho pramenila ta jeho sebadovera. Kratko za nim vybiehal labrador dost velkeho vzrastu. Trochu ma upokojovalo, ze ved labrador je mierumilovne plemeno. Tento asi nebol. Obaja sa tak do mna pustili, ze som ostal prekvapeny. Snazil som sa ich odohnat kopanim, ale to ich dostavalo iba do vyssieho levelu zurivosti. Dost ma zaskocilo, ze utocili kazdy z jednej strany. Mal som co robit, aby som ich stihal vidiet a nie este kopat na dva smery. Nakoniec zabralo, ked som sa zohol, ze po nich zacnem aspon hadzat sneh. Vtedy sa otocili a vratili sa spat do dvora. Hned na druhy den som si kupil slzak a bez najmensieho zavahania ho pri niecom podobnom pouzijem. Predpokladam, ze sa zase ozvu milovnici psov. Ale mozem vsetkym psickarom a milovnikom psov povedat, ze mam srdecne „v pazi“ ci ten pes zdochne, alebo oslepne. Pretoze sa nenecham dokusat od nejakych bastardov, len preto aby som bol humanny.

avatar

Celkem 329 km
Minulý měsíc 0 km

LuKu žena 14.02.2009 23:22:12

No, ono není moc fér, že za (autocenzura) majitele to odnese chudák pes, který za nic nemůže. Ale je fakt, že život prostě není fér. Já taky preferuju svoje zdraví před zdravím cizího psa (ačkoliv se neváhám zařadit k milovníkům psů), a v okamžiku, kdy už dojde k napadení, jiné řešení než sebeobrana nezbývá :-(

avatar

Alice Drábková žena 15.02.2009 08:16:28

Je jasný, že je velkej rozdíl, při jaké příležitosti psa potkáte. Asi se nedá čekat nějaké drama, když potkáte psa v parku na nedělní procházce. Ten si něco čuchá a nejspíš ho nezajímáte, a když jo, tak jen jako nějaký druh hračky. Navíc tam má páníčka, kterého můžete sprdnout a tím si ulevit od problémů všedního dne. Ale osamocené stavení někde v polích, kde za plotem štěká nějaká velká hlídací obluda – nutno doufat, že v plotě nebude díra, a majitelé budou doma. Protože ten pes třeba opravdu hlídá a to je pak nebezpečné. Je sice pravda, že majitel si musí psa zajistit, ale když to půjde, nadávejte mu raději po telefonu a z jiného města, a barák obejděte.

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 15.02.2009 08:41:04

[quote=kyro]Pred­vcerom som sa aj ja osobne zoznamil s preberanou problematikou. Myslel som si doteraz, ze ma to nemoze prekvapit, ale stalo sa. Pocas behu som si vsimol, ako z jedneho dvora vybieha strasne nasrany jazvecik. To som si este v duchu hovoril, ze jednou kopackou ho vratim naspat za plot. O chvilu som pochopil, z coho pramenila ta jeho sebadovera. Kratko za nim vybiehal labrador dost velkeho vzrastu. Trochu ma upokojovalo, ze ved labrador je mierumilovne plemeno. Tento asi nebol. Obaja sa tak do mna pustili, ze som ostal prekvapeny. Snazil som sa ich odohnat kopanim, ale to ich dostavalo iba do vyssieho levelu zurivosti. Dost ma zaskocilo, ze utocili kazdy z jednej strany. Mal som co robit, aby som ich stihal vidiet a nie este kopat na dva smery. Nakoniec zabralo, ked som sa zohol, ze po nich zacnem aspon hadzat sneh. Vtedy sa otocili a vratili sa spat do dvora. Hned na druhy den som si kupil slzak a bez najmensieho zavahania ho pri niecom podobnom pouzijem. Predpokladam, ze sa zase ozvu milovnici psov. Ale mozem vsetkym psickarom a milovnikom psov povedat, ze mam srdecne „v pazi“ ci ten pes zdochne, alebo oslepne. Pretoze sa nenecham dokusat od nejakych bastardov, len preto aby som bol humanny.[/quote] Ohnout se pro neco je zřejmě to nejúčinnější. Pomohlo mi to loni proti dvěma německým ovčákům, jak už jsem psal na svém blogu. http://stefank.blog.cz/…obrodruzstvi

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 15.02.2009 15:05:56

[quote=kyro]Hned na druhy den som si kupil slzak a bez najmensieho zavahania ho pri niecom podobnom pouzijem. Predpokladam, ze sa zase ozvu milovnici psov. Ale mozem vsetkym psickarom a milovnikom psov povedat, ze mam srdecne „v pazi“ ci ten pes zdochne, alebo oslepne. Pretoze sa nenecham dokusat od nejakych bastardov, len preto aby som bol humanny.[/quote] Přesně tak, mírumilovný můžu být do té chvíle, než mě něco kousne. Potom musí jít ohledy stranou. Jinak Tě, Kyro, vítám do klubu běžců – sprejových obranářů :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Celkem 20446,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:30 (1992)
půlmaraton: 1:19:39 (2016)
maraton: 3:20:02 (1990)

Furi muž 15.02.2009 21:22:48

Na tému pes, priateľ bežca. Túto zimnú prípravu začínam byť zo psov, ale hlavne z ich majiteľov zúfalý. Kvôli včasnej tme sa nestíham dopraviť do odľahlejších kútov mesta a tak musím veľa razy odbehať tréning v meste. Bežím po sídlisku, nestíham sa uhýbať psom, venčiacim svojich majiteľov. Darmo človek obieha psa na tri metre. Pes po vás skočí, pretože je na 15 m vodítku. Samozrejme bez obojku, veď na čo, on len nemá rád, keď okolo neho niekto prebehne. Konečne dobehnem do odľahlejšej štvrte s rodinnými domami. Mám tam vymeraný kilometrový okruh. Veľa razy som naivný, keď si myslím, že si ho dám 10 x. Ak ma zbadá jeden môj kamarát, dve tri kolečká na mňa štekne spoza plotu, a keď ma to neprestane baviť, počká si ma jednoducho vonku ( má niekde dieru v plote ). Nie je to žiadna šelma a ani sa ho nebojím ( skôr on mňa, akonáhle sa mu postavím čelom prchá ), ale nie je to výhra, keď sa na mňa vyrúti z tmy ( samozrejme je čierny ). Pokojný tréning je v čudu. Teraz by som svoj príspevok mal skončiť asi tým, že napriek všetkému mám psov rád. Proti psovi ako zvieraťu nemám vôbec nič, ale kombinácia pes a mestský človek sa mi hnusí. Dnes je to veľká móda a pomaly každá druhá rodina v činžáku má psa. Kto nemá, je prinajmenšom čudák, ak nie čurá… Rodinné domy v meste, škoda reči. Dva tri kusy nie sú ničím výnimočným. Potom sa tadiaľ človek prebehne a cíti sa ako najväčší votrelec. A možno aj hej, čo má čo behať po verejných cestách a chodníkoch…

avatar

Celkem 145 km
Minulý měsíc 0 km

triathlete muž 15.02.2009 21:35:19

na tom nic neje ze ludia maju psov..len by sa mali o nich nalezite postarat a byt tolerantni k ostatnim ludom…hlavne bezcom…lenze im je to uplne jedno..lebo ten co nebeha…nikdy v zivote nepochopi o com beh je…a hlavne ake to je ked vas kazdych pat minut nahana nejaky stvornohy „milacik“…namiesto toho si len pomysli, ze co za blazna tu zase pobehuje…(v tom lepsom pripade)..ale to je nasa kultura…bezci, cyklisti,a pod.tu budu asi vzdy za exotov…

avatar

Celkem 329 km
Minulý měsíc 0 km

LuKu žena 15.02.2009 22:26:43

Psi ve městě nejsou problém sami o sobě, psi ve městě jsou problém v českém (a zdá se, že i slovenském) pojetí. Já jsem teď studijně ve Valencii a běhám v místním parku. Pravda, nenaběhám zdaleka tolik kilometrů jako většina diskutujících tady, ale zatím se mi stalo jen asi dvakrát, že o mě pes vůbec projevil zájem a přátelsky si mě zaběhl očichat. Naprostá většina psů mě okázale ignoruje, i když probíhám třeba jen metr od nich, ani už se neobtěžuju zpomalovat do chůze. To, že to tady takhle funguje, bude kombinací více faktorů, hlavním je samozřejmě výchova psa. Další podstatný faktor ale určitě je i to, že pro psa venčeného v Turii je proběhnutí běžce událostí opakující se bez problémů i několikrát za minutu…

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 20.02.2009 12:43:33

Že by blýskání na lepší časy ? :) viz: http://www.ct24.cz/…vych-bytech/

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
Nalezené položky: 689 První Předchozí | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.