Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Běh a psi

Běh a psi

Nalezené položky: 689 První Předchozí | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | Další Poslední
avatar

Celkem 8176 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:34 (2008)
půlmaraton: 1:27:42 (2007)
maraton: 3:23:51 (2007)

lastboyscout muž 04.04.2008 13:52:13

[quote=Alice Drábková]Jistě, právo člověka na čisté tepláky a brejle na nose je jistě mnohem a neskonale víc než právo psa na zdravé oči a nos.[/quote] Paní Drábková, Maťo to nade mnou už napsal velice dobře, ale stejně si neodpustím ještě jednu poznámku. Moje práva jako člověka končí tam, kde začínají práva jiného. Ale u psů to podle vás neplatí? Mimochodem, kolik jste viděla psů napadených bezdůvodně lidmi? Upozorňuji, že tohle píšu jako majitel psa. Snažím se ale být, asi narozdíl od vás, zodpovědným majitelem psa.

Motto: The sky is blue, water is wet, women have secrets. Who gives a fuck? السماء زرقاء, ماء مبلّلة, نساء ي
avatar

Alice Drábková žena 04.04.2008 13:56:39

Vám fakt připadá normální trestat neposlušné štěně sprejem? A když se vaše dítě někomu umaže kabát, vezmete ho železnou tyčí, ne? Prostě tedy vemte na vědomí, že někomu budou ty sprejové útoky připadat přehnané a nepřiměřené. Myslet si může každý co chce, ale stejně jako můj pes nesmí nikoho obtěžovat, tak ani nikdo z vás nesmí obtěžovat jeho. Tím nechci říct, že můj pes na někoho skáče, ale opravdu bych se nedivila, kdyby ho někdo posprejoval jen tak při setkání na úzké lesní cestě, protože se na něho divně podívá. Nemůžu čekat, že jsou všichni lidé soudní. V tomto případě pana Kostlivého udělala majitelka chybu, to jistě, ale on prostě reagoval přehnaně. Možná hřešil právě na to, že to bylo štěně, s košíkem a byla s ním ženská a ne 100kg chlap.

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 04.04.2008 14:17:04

To jako že by ten stokilovej chlap dokončil co nesvedl pes? V tom to není. Akce a reakce. Běžci si psů aktivně nevšímají, zato psi jsou zvědaví a všímají si někdy až moc. Je lepší snažit se tomu předcházet než potom řešit důsledky. Pokud něco takového provede mé dítě, kárám i trestám je. Když něco provede pes, majitel ho častěji brání než potrestá za neposlušnost.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 04.04.2008 15:05:58

Alice Drábková: Pokud na psa zařve 100kg chlap, tak ten čokl většinou poslechne. Pokud je štěně nevychované, má být na vodítku – ať si pobíhá někde na louce, ale ne na sídlišti plném lidí. Nebo ať si klidně pobíhá i na sídlišti, ale pak se nediví, že někdo použije pepřák… Mirek to popsal podle mě více než dostatečně, není co dodat…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Celkem 8176 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:34 (2008)
půlmaraton: 1:27:42 (2007)
maraton: 3:23:51 (2007)

lastboyscout muž 04.04.2008 15:19:44

[quote=Alice Drábková]Vám fakt připadá normální trestat neposlušné štěně sprejem? A když se vaše dítě někomu umaže kabát, vezmete ho železnou tyčí, ne? Prostě tedy vemte na vědomí, že někomu budou ty sprejové útoky připadat přehnané a nepřiměřené. Myslet si může každý co chce, ale stejně jako můj pes nesmí nikoho obtěžovat, tak ani nikdo z vás nesmí obtěžovat jeho. Tím nechci říct, že můj pes na někoho skáče, ale opravdu bych se nedivila, kdyby ho někdo posprejoval jen tak při setkání na úzké lesní cestě, protože se na něho divně podívá. Nemůžu čekat, že jsou všichni lidé soudní. V tomto případě pana Kostlivého udělala majitelka chybu, to jistě, ale on prostě reagoval přehnaně. Možná hřešil právě na to, že to bylo štěně, s košíkem a byla s ním ženská a ne 100kg chlap.[/quote] Vy jste, paní, úplně out… Nejedná se o sprejové „ÚTOKY“ ale SEBEOBRANU. Nikdo nikdy nevyhledává samostatně běhající psy aby je napadl.

Motto: The sky is blue, water is wet, women have secrets. Who gives a fuck? السماء زرقاء, ماء مبلّلة, نساء ي
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 04.04.2008 15:35:45

[quote=Alice Drábková]V tomto případě pana Kostlivého udělala majitelka chybu, to jistě, ale on prostě reagoval přehnaně. Možná hřešil právě na to, že to bylo štěně, s košíkem a byla s ním ženská a ne 100kg chlap.[/quote] Ale samozřejmě jsem si i během těch dalších 40 minut následného 8km říkal, zda-li jsem se neměl krotit, a ten sprej nepoužít. (Stačí si přečíst mé starší příspěvky, kdy po mě šli psi, např. ten z 3. února 2008, a já spej nepoužil.) Dokonce se domnívám, že kdyby ten pes byl sám, tak bych ho nepoužil. A opět opakuji, zda-li to bylo štěně nebo nikoliv jsem nebyl schopen během těch pár vteřin posoudit, na útok psa musí člověk reagovat okamžitě. Stejně jako by musela reagovat osamělá žena v noci, kterou by náhle někdo – třeba i „přátelsky“ objal. Musela by ten sprej použít okamžitě! Co kdyby to byl násilník! A kdyby tam byl 100kg chlap, reagoval bych stejně, okolí jsem naprosto nevnímal, dokonce jsem se domníval, že je se psem nějaká mladší žena, a nikoliv žena středních let. Když mě po té oslovila v domě, myslel jsem si, že je to matka toho děvčete se psem. Nejnebezpečnější je vždycky pes s pánem, to by si majitelé psů měli uvědomit. V hlavě toho psa jsou smečkou, pro které je běžec lovná zvěř, člověk-majitel ho nevědomky psychicky podporuje v útoku. Zásadně se nebojím osamělých psů, kolikrát potkám i dvojici psů, kteří mě minou, nikdy nemusím sprej použít! Výjimka je pes, který jde po mě zezadu, tak ve dvou případech jsem sprej použít musel. A od té doby se mi ten pes v Písnici vyhýbá obloukem. Přežil to ve zdraví, stejně jako já, který toho měl plné oči. Toto vlákno jsem založil jenom proto, abych ostatním běžcům – hlavně běžkyním – dodal odvahu, nebály se se sprejem v ruce běhat, a v ohrožení (na psy nebo na zlobivé pány :)) ho použít. Bohužel jsem nenašel příspěvek té běžkyně, kterou někdy před rokem pokousal pes právě v Kunratickém lese. Psi byli dva, majitel byl na kolečkovém křesle, běžkyně vážně kousnutá. Takže zde bych taky nemohl sprej použít, že! Majitel je přeci invalida, co kdybych ho zasáhl také. Může mít nemocné oči, ublížím mu! Ale tyhle úvahy si člověk nemůže připustit. Domnívám se, že pokud by se mezi tzv. „pejskaři“ rozkřiklo, že ten kdo běží má sprej, který se nebude bát použít, hned by byli opatrnější, a psy by si ohlídali. Takže vážení běžci, začněme jim to připomínat :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 04.04.2008 16:45:18

[quote=Alice Drábková]Jistě, právo člověka na čisté tepláky a brejle na nose je jistě mnohem a neskonale víc než právo psa na zdravé oči a nos.[/quote] Pokud pes zaútočí na člověka – a je jedno, zda útočí na lýtko či na krk – pak je pes s právy v koncích. Újma na zdraví člověka stojí výše nežli újma na majetku (psovi) a obrana člověka sprejem je v tom případě adekvátní. Poškozená osoba má nárok i na náhradu spreje. Ano, lidské zákony chrání více lidi než psy. Doufám, že to tak zůstane, už proto, že pořád si někteří majitelé psa neuvědomují svoji zodpovědnost.

avatar

Praha 9 - Prosek

Celkem 262 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:09:17 (2007)

Běhouš muž 04.04.2008 17:28:30

Nezlobte se paní Drábková, ale vaše reakce jsou úplně mimo realitu, stejně jako reakce té majitelky psa, který na Mirka skočil. Bohužel velmi dobře vystihují podstatu problému – mentalitu nezodpovědných a arogantních lidí, kteří si pořídili psa.

Pes nesmí bezdůvodně ohrozit jiného člověka, nesmí na něj skočit, nesmí se mu opírat tlapami o ramena. Pokud se to stalo, je naprosto v pořádku že se Mirek bránil. Je bohužel příznačné, že to s pejskaři „lomcuje a klepou se zuřivostí“, a sebeobranu oběti ve zvrácené logice dokonce označují za útok na psa.

Řeči o tom, že je to jenom štěně jsou úplně mimo mísu (paní, ten 14-letý kluk co vás zmlátil a ukradl vám kabelku byl přece ještě dítě, snad byste se na něj nezlobila!), nebo že je psí přirozeností skákat a útočit (paní, ten úchyl co vám znásilnil dítě je nemocný člověk, pro něj je to přirozené pudové chování, no snad byste se na něj nezlobila!).

Bohužel se obávám, že pokud někdo reaguje takhle, je veškeré vysvětlování zbytečné, takoví lidé se ve svém vzteku nedokáží zastavit, zamyslet se nad argumenty protistrany, vcítit se do druhého :(

avatar

10 km: 0:45:22 (2004)

KaatjaK žena 04.04.2008 18:37:40

100% souhlasím s Behoušem.

avatar

Kladno

Maggie žena 05.04.2008 13:11:37

Alice – pro mě pejskaře to hrozné počtení není. Asi by mě štvalo, kdyby mi někdo psa popepřil, ale o to víc bych se snažila tomu předejít do budoucna JÁ, jako majitelka psa. Já mám (přiznávám barvu :) svého psa raději než většinu lidí, ale to neznamená, že bude oblemcávat a oťapkávat celé okolí a já mu to budu schvalovat. Prostě pořádek musí být. Jinak obvykle řeším opačný problém (tedy ne že by mi běžci skákali na psa) ale spíš když běžíme, mají psíci tendenci napadat mého psa. To si máme také nechat líbit? Že si padesátikilovej Bobíček jenom chce hrát? Takže asi tak – do nikoho se nenavážíme, ale jakmile si jednou někdo začne, nehodlám bádat, jak vážně to myslí, ale holt se bráním. Případně bráním psa, ale to vyjde na stejno. Prakticky celý život trávím se psy a tak si troufnu říct, že se v jejich chování vyznám, ale fakt nehodlám řešit, jestli mi jde o život, nebo jde jenom o neškodný špás a tak se občas může stát, že holt Bobík dostane na budku víc, než si zaslouží. Proto je tu ovšem jeho pán, který tohle nemá dospustit. A když to nezvládá, tak musí holt mít pejska na vodítku. A úplně nejlepší by bylo, kdyby tím pepřákem dostal občas páník sám, aby věděl, co si jeho pes díky jeho neschopnodsti taky může vykoledovat.

Motto: Vypadá jako voříšek, běhá jako vlk
avatar

Praha 4

Celkem 185 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:53 (1997)

SPORTBILI muž 05.04.2008 14:33:05

Hezké počteníčko. Celkem se všemi názory souhlasím,jen s pepřovým sprejem ne. Pokousání se myslím vždy zahojí,to je má zkušenost již jsem parkrát pokousán byl,ale pes má velkou pravděpodobnost oslepnutí.Já používám na psi jiné osvědčené metody.Chodím běhat do Milíčovského lesa a za každý trénink tam potkám desítky psů,ale co si pamatuji tak jsem nikdy nepotkal žádného psa na vodítku a pochybuji že jsou všichni perfektně vycvičení,spíš vždy vidím opak pes si z páníčka dělá vysloveně srandu a na volání nereaguje,ale na mé zařvání s plných plic většinou zareaguje hned a vyjevený je většinou i páníček. Samozřejmě celý trénink jen nekřičím,ale většinou již poznám který pes to myslí vážně a když ne tak je ignoruji a soustředím se jen na běh a na psi kteří nereagují ani na páníčka,ani na můj křik,mám připravené ještě jedno překvapení mám klíče od domu rozdělené na dva svazky v každé ruce jeden i kvůli práci rukou a v případě nutnosti je vymrštím to účinné je,ale použil jsem to všeho všudy asi jen 5krát. Za dor.a jun. let jsme ještě používali hrst kamínků či štěrku u RD kde jsme na 100% věděli že nás napadne pes i mimo teritorium své zahrady a on i přes přesné zásahy to zkoušel vždy znovu.Tak je Mirku možné že se někdy najde pes,který i přes pepřový zásah napadení zopakuje. Pokud si ponaučení neodnese páníček. Každý běžec má své osvědčené metody proti psům a nezodpovědným majitelům.Mirku zůstaň klidně u svého osvědčeného spreje,já ho neodsuzuji,jen má jiný názor a metody. Mám neblahé zkušenosti i na kole,tam je to horší když nestihnete vykopnout tretry. O tom někdy příště.

Sportbili

avatar

Kosice

Celkem 240 km
Minulý měsíc 0 km

DDS žena 05.04.2008 22:03:48

[quote=Alice Drábková]Vám fakt připadá normální trestat neposlušné štěně sprejem? A když se vaše dítě někomu umaže kabát, vezmete ho železnou tyčí, ne? V tomto případě pana Kostlivého udělala majitelka chybu, to jistě, ale on prostě reagoval přehnaně. Možná hřešil právě na to, že to bylo štěně, s košíkem a byla s ním ženská a ne 100kg chlap.[/quote] to snáď nemyslíte vážne, že reagoval prehnane.

ako mám poznať, že ten vlčiak, ktorý na mňa skočil a zvalil ma, bol len hraniachtivé šteniatko? oprel sa o moje plecia a zvalil ma na zem a keby nebolo môjho brata, tak neviem neviem…nuž toľko môj bežecký zážitok zo stredoškolských čias, keď sme s bratom behávali po večeroch na školskom ovále. ďalší nepríjemný zážitok mám s úplne malým psom, velkosť tak čivava a nebežala som, ale išla kľudne s nákupom po chodníku. ten malý sviniar sa mi zahryzol do nohy z ničoho nič. našťastie som mala rifle, takže prekusol len tie a na koži boli len odtlačky zubov. po mojich protestoch majiteľ vystupoval veľmi arogantne a agresívne – jeho malý miláčik vraj ešte nikdy nikomu neublížil.

teraz radšej chodím behať pred šiestou, vtedy psičkari spia. chalabohu.

všetci majitelia psov by si mali uvedomiť, že pohryznutie je pre človeka, nielen bežca, nočnou morou. kde mám záruku, že bol očkovaný? priala by som vám pobyt na infekčnom, stratu času v zamestnaní, výpad tréningov a o zdravotnom riziku nehovoriac. ak ma pes uhryzne budem mať dosť starostí s vlastnou nohou/rukou/tvárou a nie ešte zháňať sa po dokladoch od psa, ked navyše majiteľ okamžite zdrhne kade ľahšie. mimochodom pes bez náhubku, bez vodítka a majiteľ kráčajúci 50m za ním sú v KE úplne bežným javom…ach jo…a moje okuliare sú pre mňa minimálne tak cenné a dôležité ako pre vás váš pes pani Drábková…

avatar

HaHn žena 07.04.2008 12:03:39

SPORTBILI (#314 2008–04–05 14:33:05)

Ehhhh… v našem kraji (krom ještě jiných, nebezpečných, plemen) běhá dobře rostlý pitbull. Slyšela jsem o těchto psech ledacos, jak občas takhle ukousali páníčkovi ruce, zabili sousedku… mám se i já spoléhat na to, že mi postačí zařvat, až se takovéto zvířátko vrhne na mne, nebo, že se jeho „kousnutí“ zahojí?

Do této chvíle jsem si vážně myslela, že mým úkolem je chránit hlavně své zdraví a bezpečnost. Sprejem jsem to dosud neřešila, ale aniž bych tyto stránky navštěvovala, přiznám, nejednou jsem nad tím přemýšlela, když jsem s rozklepanými koleny odcházela po napadení jedním až třemi psy běhat jinam, podél frekventované silnice, kde jsem se sice nadýchala nic moc vzduchu, ale kam vím, že se páníčkové bojí své „miláčky“ na volno pustit, když vědí, že je neposlouchají.

Beru, že co člověk to názor. Ale nezvládnutých agresivních psů se docela bojím. A to mě žádný zatím přímo nekousnul. Není to trošku diskriminace lidí, když se takhle ustupuje psům a jiejich neohleduplným páníčkům? Děkuji

avatar

Praha 4

Celkem 185 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:53 (1997)

SPORTBILI muž 07.04.2008 12:41:27

Je pravda,že pitbula jsem ještě při běhu nepotkal a nebo možná ano,ale nepamatuji si že by mě nějaký ohrožoval při běhání. Potkal jsem je jen u nás v domě,kde má jeden pejskař hned dva,ale při našem prvním setkání u výtahu si oba lehli na záda a chtěli podrbat. To je asi výjimka . Většinou jsou agresivní díky svým majitelům.Jinak jsou na takovéhle psy i jiné prostředky nakopnutí do čenichu,či jiný úder,ale to je již extrém a člověk v dané chvíli myslí asi na jiné věci,než jak psa zpacifikovat.

Sportbili

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 07.04.2008 12:48:32

Hele co je to ta paní Drábková. To je nějaká fiktivní postava na rozproudění diskuse, nebo přímo provokatér? Skutečný člověk to asi nebude, že?! PS: jinak připomínám – mám pesany rád a problémy s nima nemám.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Praha(Prokopák, ale i jinde..)

10 km: 0:45:49 (2007)
půlmaraton: 1:39:40 (2007)
maraton: 3:47:13 (2007)

Frajer muž 07.04.2008 13:06:32

Proč by paní Drábková nemohla být člověk ??? Když ut tak mluvíme o těch psech , poslední dobou se naopak setkávám s pejskaři, co jak vidí běžce , psa přivolají, nebo přidrží u nohy. Tak snad se situace zlepšuje. A ještě mi nedá nevzpomenout si jednu takovou příhodu, kdy pán tak něco mezi padesáti šedesáti venčil svého rotvajlera, a ten se po mně rozeběhl…pán to neustál, pes ho strhl na zem , ale on vodítko nepustil , a nechal se vláčet po zemi. Bylo mi ho opravdu líto, ač to celé vypadalo docela komicky......

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 07.04.2008 13:14:02

[quote=Frajer]Proč by paní Drábková nemohla být člověk ??? Když ut tak mluvíme o těch psech , poslední dobou se naopak setkávám s pejskaři, co jak vidí běžce , psa přivolají, nebo přidrží u nohy. Tak snad se situace zlepšuje. A ještě mi nedá nevzpomenout si jednu takovou příhodu, kdy pán tak něco mezi padesáti šedesáti venčil svého rotvajlera, a ten se po mně rozeběhl…pán to neustál, pes ho strhl na zem , ale on vodítko nepustil , a nechal se vláčet po zemi. Bylo mi ho opravdu líto, ač to celé vypadalo docela komicky......[/qu­ote] Prostě mi ta postava přijde příliš fantasktní. Situace se může zlepšovat, jen pokud se budou zlepšovat mezilidské vztahy obecně. Já mám spíš obavy, že když to takhle půjde dál, tak může mít brzy problém s pesany i člověk jako já, který s nima dosud problémy neměl.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 07.04.2008 14:06:36

Takhle se na to musí?! http://www.novinky.cz/…itbulla.html

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 07.04.2008 14:20:38

[quote=Šnek]Hele co je to ta paní Drábková. To je nějaká fiktivní postava na rozproudění diskuse, nebo přímo provokatér? Skutečný člověk to asi nebude, že?! PS: jinak připomínám – mám pesany rád a problémy s nima nemám.[/quote] Ona asi bude skutečná, ale co je opravdu zač, to zatím nevíme.:) Zatím o ní víme jen to, že dělá advokáta agresivním kousavým psům a jejich nezodpovědným majitelům, nemá ráda běžce se sprejem, a pravděpodobně ani neběhá, neboť kromě příspěvků v tomto vlákně jsem od ní ještě nic nečetl a profil (ten na fóru) má také prázdný… :)

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 07.04.2008 14:39:32

To je napínavé. Třeba se ještě ozve a potvrdí či vyvrátí identifikaci. PS: Ale stejně musím uznat, že má Google smysl pro humor, když do této debaty dá reklamu na potřeby pro psy (nad stranou 8).

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 07.04.2008 15:15:26

[quote=Šnek]To je napínavé. Třeba se ještě ozve a potvrdí či vyvrátí identifikaci. PS: Ale stejně musím uznat, že má Google smysl pro humor, když do této debaty dá reklamu na potřeby pro psy (nad stranou 8).[/quote] Google má smysl pro humor a ty dobrý postřeh. :D

avatar

HaHn žena 07.04.2008 15:41:33

Sportbili (Dnes 12:41:27)

A nemůže za to třeba ten Milíčovský les v Praze? Na okrajích maloměsta jsem i toto plemeno potkala nejednou… skoro bych řekla, že je to móda mít dnes „drsňáckého“ psa. Nicméně – dramatizovat jsem to nechtěla, tohle byla spíš má poslední vzpomínka, kdy jsem se odporoučela s představou radši nepokoušet štěstí, že by se chtěl se mnou pitbull, byť jen kamarádit… a třeba, při běhu, taky nechat podrbat. Máš pravdu, když je dobře cvičený a vychovaný, na lidi prý skutečně neútočí (dle kolegyně – cvičitelky psů – troufá si prý hlavně na psy), nicméně, když jsem viděla zdáli, jak paničku neposlouchá, neměla jsem úplnou důvěru v dobrý výcvik… každopádně – chtěla jsem tím hlavně říci, že existují lidé různých strachů, tedy i odpovídajících metod sebeobrany. A já, měla-li bych volit sebeobranu před, opravdu, drsným napadením psa, kdy by mě i měl pokousat, asi bych taky spíš volila sprej (mít ho) před důvěrou ve svou trefu nohou, či klíčema, či sílou hlasu.

avatar

Praha 9 - Prosek

Celkem 262 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:09:17 (2007)

Běhouš muž 07.04.2008 16:25:13

[quote=Šnek]Situace se může zlepšovat, jen pokud se budou zlepšovat mezilidské vztahy obecně. Já mám spíš obavy, že když to takhle půjde dál, tak může mít brzy problém s pesany i člověk jako já, který s nima dosud problémy neměl.[/quote] Souhlasím. Mě se bohužel zdá, že přibývá psů, kteří byli koupeni jako náhražka proto, že jejich páníček nezvládá mezilidské vztahy.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 07.04.2008 18:42:22

Bering: založ vlákno „páníčci a paničky se psy a proti sobě“.

Tvůj předchozí příspěvek tam dle mého názoru přesně zapadne.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 07.04.2008 20:42:05

[quote=Šnek]To je napínavé. Třeba se ještě ozve a potvrdí či vyvrátí identifikaci. PS: Ale stejně musím uznat, že má Google smysl pro humor, když do této debaty dá reklamu na potřeby pro psy (nad stranou 8).[/quote] AGIL – kompletní krmiva pro psy, no to je bezvadný, hned ho musím nakoupit místo spreje, a budu to házet agresivní psům jako úplatek, aby mě nepokousali :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 07.04.2008 21:02:38

[quote=Šnek]Hele co je to ta paní Drábková. To je nějaká fiktivní postava na rozproudění diskuse, nebo přímo provokatér? Skutečný člověk to asi nebude, že?! PS: jinak připomínám – mám pesany rád a problémy s nima nemám.[/quote] Ono asi nezáleží na tom, jestli je paní Drábková fiktivní, nebo skutečná. Pro mně reprezenruje desítky paní Drábkových a pánů Drábků, které při běhání potkávám. Ale na druhé straně jsem přesvědčený, že většina majitelů psů nejsou „Drábkovi“, proto se snažím nezapomenout poděkovat, když někdo zavolá k sobě psa, nebo ho chytne, když mně vidí běžet :).

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Alice Drábková žena 07.04.2008 21:42:05

Já jsem podepsala své vcelku neškodné názory skutečným jménem. Pochybuji, že někdo potkává každý den desítky členů naší rodiny, a ti pro něj představují koncentrované zlo, nebo co to tady pan Štefan píše. Někde jsem snad napsala, že škodím běžcům kde můžu, můj pes jim okusuje nohy ke sváče a já se tomu jen drze chechtám? Ne, že jo. Jsem naprosto neškodný a vzorný majitel psa a nikdo si ještě nestěžoval. (A tím nemyslím, že si nestěžoval proto, že nemohl mluvit – prostě pes nikoho neotravuje)

Dokonce i po usilovném uvažování soudím, že jste většinou slušní a soudní lidé a asi tedy nehrozí nebezpečí, že sprejujete psiska na potkání. Tedy snad.

Nechci, aby někdo, kdo si dá mé skutečné jméno do vyhledavače, četl něco o zástupech Drábků, kteří reprezentují nezodpovědné majitele psů, to fakt ne.

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 07.04.2008 23:53:16

[quote=Alice Drábková]Já jsem podepsala své vcelku neškodné názory skutečným jménem. Pochybuji, že někdo potkává každý den desítky členů naší rodiny, a ti pro něj představují koncentrované zlo, nebo co to tady pan Štefan píše. Někde jsem snad napsala, že škodím běžcům kde můžu, můj pes jim okusuje nohy ke sváče a já se tomu jen drze chechtám? Ne, že jo. Jsem naprosto neškodný a vzorný majitel psa a nikdo si ještě nestěžoval. (A tím nemyslím, že si nestěžoval proto, že nemohl mluvit – prostě pes nikoho neotravuje)

Dokonce i po usilovném uvažování soudím, že jste většinou slušní a soudní lidé a asi tedy nehrozí nebezpečí, že sprejujete psiska na potkání. Tedy snad.

Nechci, aby někdo, kdo si dá mé skutečné jméno do vyhledavače, četl něco o zástupech Drábků, kteří reprezentují nezodpovědné majitele psů, to fakt ne.[/quote] A víte paní Drábková, že mě předtím, než jsem si přečetl váš poslední příspěvek ani nenapadlo zadávat vaše jméno do vyhledávače. Ale to, že máte ke psům daleko blíže než k běhání muselo být jasné každému čtenáři tohoto vlákna hned od přečtení vašeho prvního příspěvku.
Je zřejmé, že psům rozumíte jako málokdo jiný, nicméně váš pohled na celou věc je pohled jedné strany- strany kynologa. Zkuste se také na věc podívat ze strany běžce ( chodce, pošťáka, maminky s kočárkem, atd.). Uvědomte si prosím vás, že počet lidí, psy těžce pokousaných, či dokonce zabitých rok od roku roste. Nic není lepším důkazem, než to, že se skupinka poslanců v našem jinak velmi liknavém parlamentu rozhodla podat návrh zákona o jakémsi zbrojním pasu na bojová plemena psů. Nenuťte nás-běžce(chodce, pošťáky) studovat hory knih s kynologickou tematikou, abychom se byli vždy schopni v kritickém okamžiku správně rozhodnout jak se zachovat a odhadnout, jestli si s námi pejsek hodlá pouze hrát, nebo jestli budeme potrhaní, nebo roztrhaní večer jako zpráva dne na Nově. I já běhám s pepřákem v kapse a když ho někdy zapomenu doma, tak jsem z toho poněkud nesvůj. Dlužno říci, že jsem ho zatím nikdy nepoužil, i když několikrát již bylo namále.

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 08.04.2008 08:44:16

[quote=Alice Drábková]Já jsem podepsala své vcelku neškodné názory skutečným jménem. Pochybuji, že někdo potkává každý den desítky členů naší rodiny, a ti pro něj představují koncentrované zlo, nebo co to tady pan Štefan píše. Někde jsem snad napsala, že škodím běžcům kde můžu, můj pes jim okusuje nohy ke sváče a já se tomu jen drze chechtám? Ne, že jo. Jsem naprosto neškodný a vzorný majitel psa a nikdo si ještě nestěžoval. (A tím nemyslím, že si nestěžoval proto, že nemohl mluvit – prostě pes nikoho neotravuje)

Dokonce i po usilovném uvažování soudím, že jste většinou slušní a soudní lidé a asi tedy nehrozí nebezpečí, že sprejujete psiska na potkání. Tedy snad.

Nechci, aby někdo, kdo si dá mé skutečné jméno do vyhledavače, četl něco o zástupech Drábků, kteří reprezentují nezodpovědné majitele psů, to fakt ne.[/quote] Nenapsal jsem, že denně, někdy ani jednou za týden. Ale za těch necelých 3,5 roku, co běhám, jsem jich desítky potkal. Někdy jenom řeknou, „nebojte se, on si chce jenom hrát“, nebo typické „je to jenom štěně“, až po paní, která, když jsem ji poprosil (chci zdůraznit, že poprosil) aby si psa zavolala, tak se na mne znechuceně podívala a pronesla: „Pojď jsem Bobíku, to je nějaký magor …“. To už vůbec nechápu. Bez ohledu na to, jestli jsem, nebo nejsem magor, nemá mne pes obtěžovat. O tom, že to nepotkává jenom mne, svědčí příspěvky v této diskusi. Já pepřák nenosím, asi bych ho nedokázal použít, a ani, myslím si, nemám nějaký přehnaný strach ze psů. Možná proto, že dosud jsem měl štěstí. Ale chápu, že se běžci chtějí chránit. Paní Drabková, pro mne jsou Vaše „neškodné názory“ důkazem, že je dost majitelů psů, který ve své lásce ke svým miláčkům odmítají respektovat elementární zásady slušnosti. Já jsem si je pojmenoval „Drábkovi“, protože jsem to jméno považoval za fiktivní. Nevěřil jsem, že by se někdo pod takovéto příspěvky podepsal vlastním jménem.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 08.04.2008 12:51:21

A jak můžeme dopadnout v tom nejhorším možném případu, jsme se mohli přesvědčit včera večer, kdy na TV1 dávali hororovou klasiku „Pes baskervillský“ :). A taky se za mnou po běžeckém návratu před domem se štěkotem a bez košíku rozběhnul pes jménem „Eva“. Majitelka si ho včas zavolala, ale upřímně se přiznám, nestačil jsem ani pepřák odjistit, dneska by mě ta Eva opravu dostala :). Že já se včera na ten film vůbec díval, ti psi to asi hned vycítí.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
Nalezené položky: 689 První Předchozí | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.