Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Rady a zkušenosti o kloubní výživě

Rady a zkušenosti o kloubní výživě

Nalezené položky: 278 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
avatar

Brno

10 km: 0:42:29 (2007)
půlmaraton: 1:30:54 (2007)
maraton: 3:41:49 (2007)

Pavel muž 03.01.2007 21:24:49

Štefanovi přeju, aby mu zdraví dovolilo běhat ještě dlouho. Zaujalo mě tu i něco jiného: [quote=VlastaK]Já osobně málokdy uběhnu přes 70 km týdně (za loňský rok bych takové týdny spočítal na prstech svých rukou)[/quote] …Vlasto, tvoje výkony jsou obdivuhodné, nečekal bych, že takových časů lze dosáhnout s „normální“ kilometráží (jasně, záleží i na intenzitě tréninku). Máš kondici a vytrvalost z jiného sportu (třeba cyklistika), nebo jsi prostě talent? :)

avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 04.01.2007 10:42:01

Štefane přečetl jsem si teď znovucelé téma a mám dvě zprávy (teda mé subj.názory). Dobrou a špatnou.

  • Ty samé problémy jsem měl i po brutálních cyklistických trénincích spojených s deštěm a prochlazením kolen.

V roce 1998 a 2001, nenechalo to ani nejmenší následky

  • (špatná) chce to minimálně 5 týdnu absolutního běžeckého klidu. Doktor mi povolil jen bazén. K tomu ultrazvuk, vířivka apod.

Pokud jsem v prvním případě po 14 dnech zkusil začít jezdit, dopadlo to blbě a mohl jsem se léčit znovu. Chrupavka je prostě princezna na hrášku a neukecáme ji.

Měsíc klidu v měsíci jako je leden nemůže Aerobnímu Tragédovi v žádném případě ublížit. Možná naopak. Za rok na tom může běžec i vydělat. Tělo je někdy za odpočinek i vděčné. Mnoho štěstí a trpělivost při pomalém startu do další sezony přeji.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Plzeň

Celkem 5741 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:00 (2006)
půlmaraton: 1:43:55 (2007)
maraton: 3:28:54 (2006)

VILDA muž 04.01.2007 12:01:30

[quote=VlastaK][qu­ote=Štefan]Dík, já jsem ale objem ještě nezvýšil. Na konci listopadu jsem absolvoval dvojmaratón, o týden pražskou stovku,[/quote] Štefane, to snad nemyslíš vážně. Píšeš, že jsi ještě nezvýšil objem, ale podívej se, kolik si toho naběhal v roce 2005 a v roce 2006. Oproti roku 2005 si zvedl svůj objem naběhaných kilometrů o 42,5% ! To je strašně moc, zvláště v tvém věku, kdy tělu trvá déle než se dané zátěži přizpůsobí. Pak se není co divit, že tě potkají nějaké zdravotní problémy. A zvednout týdenní objem na 150 km se mi jeví jako zcela likvidační, a zároveň nejrychlejší způsob, jak s běháním úplně přestat. Podle mě je důležitější si sport užívat a těšit se z něj a mít možnost jej provozovat dlouhodobě, než se odrovnávat nesmyslnými ambicemi. Teď si uvědomuji, že tenhle příspěvek je trošku mimo téma, ale snad „admini“ prominou :-)[/quote] Vlasto vůbec to není mimo mísu! Protože jsem asi druhý nejstarší na foru, tak sleduji zejména své vrstevníky. Štefan začal s běháním v r.2004 jako já a v našem věku to trvá trochu déle než se vrátíme zpět, zejména co se týká pohybového ústrojí. Když jsem četl o jeho dvojmaratonu a další následné ráně v podobě pražské stovky / při tak nízkém tréninkovému objemu /, tak to považuji za sebevraždu. Dá se tady hovořit ještě o radosti z běhání? Štefanovi fandím a přeji mu brzké uzdravení. A protože čte stejnou odbornou knihu o běhání jako já, tak jistě ví jak důležité je hodně odpočívat, regenerovat, protahovat se. Někdy méně a efektivněji se pak může v cíli odrazit ve splnění osobního snu – maraton pod 3:30. Štefane hodně štěstí a trpělivosti ono to přijde.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 04.01.2007 14:36:19

čaute, pokud chcete řěsit dál Štefanovy problémy, tak se přesuňmě do vlákna v rubrice „Zdraví…“. Myslím, že návštěvníci fóra by to tam eventuálně dřív hledali (jako souvislosti s atrozou) než ve vláknu s kloubní výživou. Dík za pochopení.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 13.01.2007 21:16:45

K tématu: Tak já to doteď řešil gumovými medvídky. Nedávno jsem si koupil HARIBO a překvapil mě rozdíl – je znát, že je to kvalitnější… A teď jsem začal brát kapsle, 360 kusů v jedné sklenici… Na obylu je, že se jich má brát několik za den, já si budu brát tak 2/týden… A jedna otázka: nebylo by lepší pravidelně měnit boty a vyhnout se tak problémům? taky mě bolí občas kolena. Myslel jsem, že je to botama nebo zimou, ale… loni jsem touto dobou běhal tak o 20 % nižší objemy a i když jsem měl v prosinci běhat víc, vinou nemoci to taky nebylo nic moc… Ale mě se cca 60 km/týden (polovina vyloženě výklus) zdá jako O.K. Jaký je váš názor? Já to doteď vnímal tak, že když jsem zvýšil objem moc, tak se tělo ozvalo a teď se neozývá…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 02.02.2007 21:34:40

ČEtli jste nový RUN? Podle článku tam je kloubní výživa sice neškodná, ale ani nepomáhá… Co si o tom myslet? :(

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 03.02.2007 21:13:15

Zjednodušeně: Jakákoli látka se dělí na léčebnou (= byl opakovaně a dostatečně prokázaný účinek) a potravinový doplněk (= bylo prokázáno, že příliš neškodí, ale většinou se výrobci nezdařilo prokázat účinek). Vzhledem k české legislativě se to většinou pozná podle receptu a platby. Lék je na recept a pojišťovna alespoň část hradí. Potravinový doplněk lze koupit v obchodě i v lékárně jen „za svoje“. Artroza je dána hlavně nastavením enzymů, které odbourávají a doplňují chrupavku. Kloubní výživa dodává „stavební látky“, ale s genetickou výbavou, pohybem (= jedinou výživou kloubů) apod. prostě nehne. Má to masivní reklamu (včetně lékařských kruhů), ale nepřesvědčivý efekt. Haribo a zabijačka dodávají „stavební látky“ taky.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 03.02.2007 23:48:39

2 Lubos J: Díky, já mám právě dilema: Haribo jo, ale nevím, jestli to stačí nebo bych to měl doplňovat těmi kapslemi? nebo za b) slyšel jsem, že pomáhá geladrink…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 04.02.2007 22:14:30

Vzhledem k tomu, že Geladrink je taky potravinový doplněk, postupoval bych:

  1. Co komu chutná – já osobně radši tu tlačenku, pak Haribo, spec. doplňky – „tu chuť to nemá“. Myslím, že i z Hariba je želatiny dost. Přídavek např. nesteroidních antiflogistik apod je spíše hypoteticky určen pro přímo nemocné, není vhodné je užívat čistě preventivně.
  2. Čemu kdo věří – neexistuje prokázaná účinnost, proto lze buď neužívat nic nebo to, čemu věřím, co pomohlo jinému … k tomu jsou nejlepší právě tato fóra.

Já jsem v tomto „nevěřící“, ale respektuji volbu každého. Takže odpověď: Rozhodni se sám, já nejradši tlačenku a grilované koleno obrané na kost. P.S. Abych nevypadal jako řezník – dostanu se k tomu cca 1–2× týdně, maso jím jinak málokdy.

avatar

Volduchy

10 km: 1:12:48 (2006)

snehulak05 muž 03.04.2007 19:51:03

moje teta je doktorka a tvrdí že většina takových přípravků je na prd… Něco je tam samozdřejmě dobré ale je toho tak málo že kdyby jste to brali ve formě obědů, tak by toho bylo více a hlavně méně drahé.. Jinak ze svý zkušenosti nemůžu radit poněvadž jsem ještě mladý a zatím jsem nic takového nepotřeboval…=D

Motto: No jo neuděláš nic.. Je to tvůj boj..
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 03.04.2007 21:04:49

Pozor, zjistil jsem zajímavou studii… Haribo obsahuje nebezpečná – rakovinotvorná – „éčka“. Tak bacha!

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Hodonín

hyneek muž 03.04.2007 23:29:41

Já preferuji přírodní produkty, jako je vepřová nožka a kůže. Obsahuje kolagen nezbytný ke stavbě chrupavky a prevenci artrózy. Bojím se, že dopadnu jak Strýc Sporťák, který nemůže běhat, kvůli bolesti kolen.

avatar

Hodonín

hyneek muž 03.04.2007 23:32:38

[quote=snehulak05]mo­je teta je doktorka a tvrdí že většina takových přípravků je na prd… Něco je tam samozdřejmě dobré ale je toho tak málo že kdyby jste to brali ve formě obědů, tak by toho bylo více a hlavně méně drahé.. Jinak ze svý zkušenosti nemůžu radit poněvadž jsem ještě mladý a zatím jsem nic takového nepotřeboval…=D[/qu­ote] souhlasím. jedna tabletka kolafitu neváží ani gram . jak to může pomoct?

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 03.04.2007 23:55:21

kolafit skoro nic neváží, ale je to koncentrát, který když se nacucá vodou, tak je ho docela dost…

Geladrink jsem na doporučení sportovního lékaře preventivně začal užívat (asi 2,5 měsíční kúra), už skoro končím. Na kloubech nic nepozoruju. Ale jak bych taky mohl, když jsem před tím neměl žádnej problém, že… Co ale pozoruju, je, že se mi zpevňují nehty a jsou zdravější. Chápu to jako vedlejší efekt toho něčeho, co nevidím.

Je to otázka peněz: spočítal jsem si, kolik bych zaplatil za vitamíny a minerály, které jsou v Geladrinku obsažené (E,C, …), kdybych je bral samostatně (mimo stravu) a dospěl jsem k názoru, že investice do Geladrinku není až tak hrozná…

Navíc, podle informace onoho sportovního lékaře, účelem kúry není něco v těle spravit, ale naučit tělo, aby si nastavilo určitou hladinu kolagenu a aminokyselin a ty se po skončení kúry snažilo z potravy vyzískat a pak krví přemístit tam, kde jich je potřeba. Po skončení kúry budu vitamíny C, E dodávat tabletami jen příležitostně, když budu cítit, že je zvýšená potřeba (po velké námaze, při ohrožení nemocí). Hlavním zdrojem pro mě zůstane černý rybíz s ostružinami (a pro kolageny maso nejen libové).

avatar

Praha 9 - Prosek

Celkem 262 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:09:17 (2007)

Běhouš muž 23.07.2007 19:41:14

[quote=Luckybo­y][quote=pug]Ze­latina v medvidkach ma stejny puvod jako ta v tlacence nebo napr. kolafitu. Synteticky kolagen nevyrobis a rostlinny neexistuje.[/quote] Aha a co kdyz, jak psal rosta tam ta zelatina neni? Resp. na obalu maji napsano, ze tam ta zelatian je ale je tam spis ta zvykaci guma… :). To asi nezjistim ze.[/quote] Podle [url=http://www­.haribo.com/pla­net/us/info/faq­.php]FAQ na webu Haribo[/url] tam je prasečí želatina, a kvůli tomu medvídky nejedí vegetariáni, muslimové, židi a další celkem velké skupiny potencionálních zákazníků, takže si myslím, že by si zbytečně nevymýšleli, když jim to ubírá zákazníky.

avatar

Hodonín

hyneek muž 23.07.2007 22:02:53

rostlinna zelatina egzistuje – je to agar… ale na klouby to neni, to musis mit kolagen, zivocisnou bilkovinu

avatar

Praha 9 - Prosek

Celkem 262 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:09:17 (2007)

Běhouš muž 28.07.2007 21:14:49

[quote=Běhouš]Podle [url=http://www­.haribo.com/pla­net/us/info/faq­.php]FAQ na webu Haribo[/url] tam je prasečí želatina, a kvůli tomu medvídky nejedí vegetariáni, muslimové, židi a další celkem velké skupiny potencionálních zákazníků, takže si myslím, že by si zbytečně nevymýšleli, když jim to ubírá zákazníky.[/quote] Dneska jsem si prohlížel v obchodě pytlíky s Haribo bonbóny a na některých je přímo ve složení česky uvedeno „vepřová želatina“. Konkrétně na zlatých medvídcích jsem to našel na 1 kg balení, ostatní velikosti měli jenom „želatina“.

Při tom prohlížení mě překvapil nápis na jedněch bonbónech (Haribo Forever Fun). Je tam nějaký chlápek jménem [url=http://de­.wikipedia.or­g/wiki/Ulrich_Strun­z]Ulrich Strunz[/url] a říká: „Už jste si byli dneska zaběhat? Běhání je život a radost ze života – každodenní, jednoduché, uvolněné, radostné, svobodné jako pták.“

avatar

Praha

Celkem 255 km
Minulý měsíc 0 km

Jana žena 30.07.2007 21:37:45

to Hyneek: agar neni zelatina, dokonce to ani neni bilkovina, ale jakasi modifikace polysacharidu, na klouby, to mas pravdu, to fakt neni…:)

avatar

Praha

Celkem 255 km
Minulý měsíc 0 km

Jana žena 30.07.2007 21:39:33

to Hyneek: agar neni zelatina, dokonce to ani neni bilkovina, ale jakasi modifikace polysacharidu, na klouby, to mas pravdu, to fakt neni…:)

avatar

půlmaraton: 1:34:58 (2007)
maraton: 3:46:05 (2007)

panjan muž 31.07.2007 22:55:04

to se divim, ze tady nepadla ani zminka o Lněném semínku. Pro me jakozto vegetariana a v principu odpurce potravinovych doplnku a jinych leku, je Lnene seminko v teto otazce asi to jedine co zbyva. Predstava, ze jim bonbony, ve kterych jsou kousky prasete mi prijde docela nechutna..

http://www.mwm.cz/CD/c97.htm docela zajimavy clanek

zajimal by me nazor na ucinky tohoto seminka zde na foru.. osobne zadne nemam..

avatar

půlmaraton: 1:34:58 (2007)
maraton: 3:46:05 (2007)

panjan muž 31.07.2007 23:01:43

a tady je primo clanek, ktery bezpochyby dokazuje, ze Lnene seminko je zvlast dobre pro maRATonce :) :) http://maratton.kvalitne.cz/aaa/strava.htm

damy pozor! na strankach jsou nevhodne fotografie

avatar

Celkem 213 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:56:00 (2007)

Dannyk muž 22.08.2007 08:58:33

BTW spominana tlačenka, musi byt bravcova alebo je pouzitelna aj hydinova?

avatar

Brno

FilipD muž 25.10.2007 08:20:53

ale bude vám chybět Glukosamin, ten v tlačence nenajdete. – nevím co furt řešíte, když si za 175,– Kč můžete koupit nabouchanou kloubní výživu, která to má všechno v sobě.

http://www.4fitness.cz/…ravek-p-320/

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 25.10.2007 08:25:22

[quote=FilipD]ale bude vám chybět Glukosamin, ten v tlačence nenajdete. – nevím co furt řešíte, když si za 175,– Kč můžete koupit nabouchanou kloubní výživu, která to má všechno v sobě.

http://www.4fitness.cz/…ravek-p-320/[/quote] Zajímaly by mě Filipe tvoje vlastní zkušenosti, zejména ty tvoje běžecké v kombinaci s doplňkovou výživou.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 25.10.2007 14:00:26

[quote=FilipD]ale bude vám chybět Glukosamin, ten v tlačence nenajdete. – nevím co furt řešíte, když si za 175,– Kč můžete koupit nabouchanou kloubní výživu, která to má všechno v sobě.

http://www.4fitness.cz/…ravek-p-320/[/quote] Tak mi prosim pekne vysvetli, preco mi lekar vylozene zakazal pouzivat pripravky urcene na klbnu vyzivu? Aha, lebo zvysuju aciditu v okoli mojich klbov a sposobuju mi opuchy… Naviac sa velmi nedobre znasaju so specifickymi liekmi proti artroze a artritide. Ale o tom Vasa firma a im podobne zabudli informovat. Este dobre, ze nie sme v USA, lebo by ste boli pod palbou class-action a chudobnejsi o niekolko sto milionov. Ked sa povie a), malo by sa povedat aj b). Klbna vyziva nie je pre kazdeho a odporucat ju niekomu anonymne skrz internet, bez toho aby ste vedeli jeho anamnezu je hazard. Vo vela statoch je glukosamin, MSM, chodroitin sulfat, atd. povazovany za liek a nepredava sa v „doplnkoch vyzivy“ a nie je dostupny bez lekarskeho predpisu. My sme nastupili blbu cestu volnopredajnosti produktov, ktore ked Vam v lepsom pripade nespravia iba drahsi moc, tak v horsom sposobia klbne problemy.

avatar

Praha

pug muž 25.10.2007 16:51:40

Pro FilipD: Kolik vsadíš na to, že glukosamin po vstřebání z GIT při průchodu játry zůstává nezměněn? Já bych zrovna vsadil na to, že v drtvivé většině ho jaterní parenchym zderivuje na glukosu, zejména ve stavu nedostaku aminokyselin při pravidelně opakujícím se vytrvalostním zatížení. Fakt je ten, že nás nikdo nerozsoudí, protože důkaz hovořící jednoznačně pro nebo proti jednomu či druhému tvrzení prostě není. A divil bys se, ale v tlačence je taky. Protože předpokládám, že jako prodejce doplňků stravy mající na paměti jen prospěch svých zákazníků jistě víš o svých produktech všechno, aby jsi mohl kvalifikovaně poradit a posloužit.Tedy i to, že glukosamin je aminosacharid účastnící se tvorby proteglykanů, tedy cukerný derivát, přes který (konkrétně přes sekundární amin) jsou k sobě vzájemně kovalentně vázány proteiny a sacharidové řetězce. A ten je opravdu skoro v každé živočišné tkáni.

A když už jsme u toho, co to vlastně prodáváš? Glukosamin tebou nabízený je vyroben z glukosamin-6-fosfátu anebo reakcí fruktosa-6-fosfátu s glutaminem? Kapičku by mně to zajímalo.

Pro anglicky mluvící zvědavce – zkuste třeba toto: http://www.pdrhealth.com/…u_0122.shtml

pro větší zvědavce a speciálně for 4 fitness vřele doporučuju toto: http://findarticles.com/…/ai_n9453798

tam se taky píše, že podávání glukosaminu může vést k diabetu. Hledal jsem další informace v neveřejných zdrojích, ale ohledně diabetu a glukosamin sulfátu toho zatím moc není.

V tom prvním článku je taky zmínka, že The National Institute of Health (USA) financuje dost rozsáhlý výzkum, který má zjistit, jestli je glukosamin opravdu takový zázrak, jak tvrdí studie financované jeho producenty. Výsledky, které se z tohoto programu sypou, nejsou povzbudivé ani pro prodejce, ani pro pacienty. FDA odmítá zařadit glukosamin do seznamu léčiv proto, že se vlastně skoro nic o něm neví.

A ještě jedna drobnost: Evropská komise (konečně a zaplať pámbu) chystá nařízení (asi od příštího roku), že prodejci a výrobci doplňků výživy budou muset umět doložit, že jimy prodávaný(vyráběný) preparát má deklarované účinky. To teprve bude prča. Vít už si leští pokutové bločky :). Částečně je mi to líto, protože reklama, kde si dvě dámy špitají, že „to“ Pepovi poslední dobou nějak nejde, má taky své jisté kouzlo.

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 25.10.2007 17:50:35

podle mne jsou některé příspěvky zcela zjevně zralé na vymazání. asertivní propagace jednotlivých produktů a i obchodů, založená na velmi zavádějících informacích. něco jsem se s kloubama nachodil do motola, tak je mi tady z některých keců doslova blivno

avatar

Brno

FilipD muž 26.10.2007 11:08:40

Milan: Ahoj, moje zkušenosti jsou takové, že jsem se během v zimně a na narovném povrchu odrovnal pravé koleno. A po ročním užívání kloubní výživy, kterou jsem si různě zkoušel míchat jsem zase schopen běhat = doběhnout na tramvaj.. Výsledná kloubní výživa by měla být jakési optimum. Ale nejlépe každému podle jeho potřeb.

Mato: Pokud nejsi zdravý jedinec a máš specifické zdravotní potíže, musíš se radit se svým lékařem o všem co chceš užívat. a) všechno se na stránky nevejde, nebo by to lidi odradilo číst 100stránkový laborát b) jeden člověk, (což jsem já a já stránky tvořím) nemůže vědět všechno . Jinými slovy neexistuje geniální vševěd

ED: Právě Motolské ortopedii jsme položili otázku v vhodhosti jednotlivých forem Glukosaminu. Podle jejich vyjádření nejlépe KCl a potom HCl. Je zajímavé, že by mě v té souvislosti neupozornili na „nefunkčnost“ nebo nevhodnost Glukosaminu.

avatar

Brno

FilipD muž 26.10.2007 11:32:02

btw. Když už jmenovitě kritizujete mě. Zkoušeli už jste nějakou mojí kloubní výživu? Prostě mě hážete do jednoho pytle s ostatními společnostmi, ale co když mi křivdíte ;-) dovedete s tím žít ?

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 26.10.2007 11:53:21

Ahoj Filipe: Moje zkušenosti jsou takové, že jsem při nehodě na motorce odrovnal levý kotník. Zanedbal jsem léčbu a následnou regeneraci. Po dvou letech jsem začal velmi opatrně s během. V dalších letech jsem uběhl několik maratonů a dva kratší ultramaratony. Během této doby jsem nepoužíval žádnou kloubní výživu. Víra má mě uzdravila. Jak píšeš: „Ale nejlépe každému podle jeho potřeb“.

Nalezené položky: 278 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.