Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Nízkosacharidová strava a vytrvalosť

Nízkosacharidová strava a vytrvalosť

Nalezené položky: 4095 První Předchozí | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | Další Poslední
avatar

Celkem 18,4 km
Minulý měsíc 0 km

Drienka žena 30.07.2015 10:10:09

Ahoj. Nechcem vam to tu spamovat, ale sledujem forum asi 2roky a zobrala som si z neho velmi vela cennych rad, tak by som teraz chcela poradit ohladne stravy, mozno tapajucim jedincom, aj ja. resp napisat moju skusenost. Som na NSS zhruba rok a pol. Mala som problem s traviacou sustavou, po kazdom jedle mi byvalo velmi zle, bolel ma zaludok. Nakoniec to bolo tak, ze som sa bala cokolvek zjest,ked som si predstavila tie tazkosti. Momentalne neviem, co je to bolest zaludka, nafukovanie, hnacka, ci zapcha. Bola som tazky alergig, celorocne som brala lieky + antihistaminika v sezone (marec – oktober). Momentalne neviem, co je alergia, neberiem ziadne lieky. Trpievala som 2× do mesiaca zapalmi mocovych ciest, takze velke bolesti, ktore som vzdy prechodila. Zbavila som sa aj tych. Je Pravda, ze pokial zhresim sladkostami, hned sa to prejavi na mocovych cestach. Okrem ineho sa mi zlepsila plet, vlasy a je tam aj nejaky ubytok hmotnosti, ktory ale nebol primarnym cielom. Nikdy som nechodila po doktoroch, lebo im neverim, snazila som sa pomoct si sama a zatial sa mi to dari. Nie som nijaka starena, mam 37rokov, behavam 4–5× do tyzdna cca 10–15km. O tejto strave som sa dozvedela z tohto fora a rozhodla som sa ju skusit. Takze velka vdaka za rady. za cely rok a pol som nezjedla ryzu, pecivo, zemiaky, cestoviny, atd. Zhresila som asi 2× sladkostami, ale nebolo to dobre, hned som sa citila na prd a hlavne sa ozvali vsetky problemy. Este pre upresnenie. Po roku som bola darovat krv, velmi zvedava, ake budu vysledky a primarka mi povedala, ze take paradne vysledky nevidela uz vela rokov. To ma utvrdilo v tom, ze to co robim, je dobre. Mozno sa o par rokov pride na to, ze toto stravovanie skodi a pridu na nieco prevratne, ale ja viem, ze teraz sa citim najlepsie vo svojom zivote. Este sa snazim zbavit svojho posledneho velkeho problemu, ktorym je stitna zlaza, tak som zvedava, ci sa mi to podari. Pekny den

Motto: Our bodies are our gardens to which our wills are gardeners (W. Shakespeare)
avatar

Sloviensko

rudo muž 30.07.2015 11:15:01

>> Drienka, 30. 07. 2015 10:10:09

vdaka za spatnu vazbu vzdy potesia konkretne skusenosti jedinca

moc drzim palce

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
03.08.2015 22:40:07

Píšem trocho s časovým odstupom, ale pointu dúfam vystihnem. Pôvodne mali byť prvé slová tohto príspevky „Yeeeeees, NSS neskutočne funguje !!! heureeekaaa“

Ono nie že by som si to nemyslel, ale presne toto som mal v hlave pred pár týždňami na Oravaman-e po cca 6tich hodinách na záverečnom zbehu – cca 11ty km. Avšak zakrýkol som to, respektíve som sa nechal uniesť myšlienkou že to ide aj bez papania donekonečna. Až taká heureka to nebola.

Ale postupne. Oravaman: 2km swim Lipt.Mara, potom 90km bike hore cez Huty za Zuberec, znovu dolu k L.Mare, a hore cez Huty, a na záver vyšliapať na Tatliačku. Prevýšenie 2300m, stade jogging 21km = hore na Rákoň, zbeh na Spálenú, hore povedľa zjazdovky a dolu do Zuberca, prevýšenie 1000m, a celkom teda 3300m výškových. U mňa príprava pozostávala z liečenia z priedušiek, ked som samozrejme po ¾ roku na NSS prvý x „ochorel“. Ono som nebol riadne chorý, akurát nešlo trenovať 8 dní (od dieťaťa na mňa skočilo niečo a furt hlieny). Obavy aj z toho či vôbec štartovať.

Nakoniec som sa na štart postavil ale s tým že pôjdem fakt opatrne. Swim konfortne, čac 36min, bike zadržane, tepy som strážil, aj waty cca 150–155av/175–185W čo je dosť slabé na tie kopce, ale trochu aj kašel dusil. Počas biku jeden banán (2× polka) a asi pol gelu ktorý mi nešiel do zaludka. A potom beh … tam som sa už velmi šetriť nechcel, a čo som nechápal, čím dalej tým sa mi bežalo lepšie a ľahšie. Strava rovnako dve polky banan, na začiatku jednu / druhu asi a 6tom km, voda + trochu iontak na obč. Tu som ale začal predbiehať hrúzu borcov, aj z mojho tímu, za ktorými som bol po biku +15min pozadu. Proste to šlo neskutočne. Až prišiel 11km (po6 hod), a mna začalo vypínať, čo som si ani hned neuvedomil. Akurát som zbadal že ma zrazu dvaja čo som popri nich preletel dobehli a tempo zbehu (to sme akurát prešli z lesa na asfalt) kleslo z 4:20 na 6:00 – 6:20. Asi o 1km občertvovačka kde som dal kolu, tyčinku a trochu ma to prebralo asi 15ti cezo mňa, posledných 10km to už ale išlo veľmi ťažko rozbehnuť. Stratil som prepadom 20–25min, a za7:15 to trápenie ukončil. Škoda, spätne si myslím už asi bolo treba trochu cukru, gelu alebo aspon tretí banán … neviem.....ale poviem Vám ten pocit ked som letel po 6 hod na 2 bananoch bol proste paradny …

avatar

Bratislava

Brutto muž 04.08.2015 08:54:57

>> vincent_vega, 03. 08. 2015 22:40:07

Pekny report. Tak po 6 hodíinach makacky uz ani ja nehladim a cukrujem (najma Coca colou) a aj gely idu kazdych 45 minut (Agave). Plus na obcerstvovackach bez problemov ladujem chlieb s mastou a cokoladu spolu :) Myslim, ze Ti aj vela energie zobral ten zbeh. Pri dlhsie trvajucich vykonoch je zbeh myslim absolutne najlimitujucejsi faktor. Kvadricepsy maju proste svoju obmedzenu kapacitu a priznajme si, je to asi najmenej trenovany sval.

avatar

Prievidza, Slovensko

Celkem 11594,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:46 (2020)
půlmaraton: 1:27:42 (2016)
maraton: 2:57:58 (2017)

ttomino1980 muž 04.08.2015 09:31:19

>> vincent_vega, 03. 08. 2015 22:40:07 2kilaky plavania za 36minut je paradne(teda na mna maloplavca) …a potom po biku …bezat 10km tempom 4:20 to je tiez sila …skoda ze zaver uz to neslo podla predstav…to pokazi radost z celeho preteku …ale aj tak si isiel super!

a v porovnani s kolegami s tymu co nie su NSS si dopadol vysledkovo lepsie al horsie ?

Motto: "Keď prechádzate peklom, nezastavujte sa." - W. Churchill
avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
04.08.2015 14:28:38

>> ttomino1980, 04. 08. 2015 09:31:19

trošku to spresním, nebežal som 10km 4:20. Z tatliakovej chaty sú 2,5km s prevýšením 600m :) to sme kráčali väčšinou všetci, potom zbeh bol fakt rýchly, a ked som z lesa vybehol na asflatku, tak som zbehával asi 1–2km tempom 4:20 dovtedy kým ma nevyplo :)

36 min swim … no pre neplavca je to možno ok, ja ± 32min a menej plávam, teraz to bolo fakt šetrné.

S kolegami sacharidovými to je tá kapitola, kde ma mrzelo že som to zakrýkol. po swime som bol 3tí z5, na biku ma ešte jeden predbehol a dal mi asi 10min, tí vpredu cca 15min a 5min po biku predo mnou = bol som 4tý.

Prvý výstup na Rákoň 2,5km a dvoch som už tam predbehol a nášho posledného top sacharid-borca v tíme som predbehol na 8km v zbehu, takým tempom že sám v cieli priznal že mu sánka spadla. Mne tiež keď som ho zbadal pred sebou, lebo som to vôbec nečakal. Som aj technicky lepší v trail zbehu ako on, ale ak on šiel 7:00 po tých skalách tak ja 5:30. A čo som asi zakrýkol, keď som ho obiehal citujem " Maťo, kurnik NSS funguje na dvoch banánoch som a ide to super). Po asi kilometri spomínaná asfaltka, kde po 2km ende … 1km som sa vliekol na občerstvovačku (podotýkam som bol z nás tímu prvý – neskutočný pocit zadosťučinenia a fakt som si veril že to dám v pohode). Na občerstvovačke ma dvaja dobehli a predbehli, v cieli som od nich dostal na tých 10km = 10min a 15min .....

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 04.08.2015 14:36:22

>> vincent_vega, 04. 08. 2015 14:28:38

Podla mna to je tazko hodnotit ked si to siel s chorobou. Inak mi to ale zrovna ako extra NSS vykon nepripada, ved sam pises ze si sa na plavani aj cyklo setril, takze ti zostalo kopu sil do behu. No a ked si v behu zacal konecne pretekat, tak ti velmi rychlo doslo. No ale vravim, ist to preteku s chorobou, z takeho vysledku sa neda vyvodzovat vobec nic.

avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
04.08.2015 18:59:07

>> SlavoK, 04. 08. 2015 14:36:22

Slavo, ešte doplním – pred pretekmi som nezvýšil S, strava dlhodobo NSS, akurát večer malé bryndzové hlaušky (dokonca aj lepok) tak nemyslím že by po 6 hodinách preteku predsa len nie zase slabunkého výkonu mi „zrazu došlo“. Ono aby som to výkonovo odhadol, ten pretek na biku som mal ísť 200–210W isto, čo som šiel o nejakých 10% menej (aj tepy okolo 150–155, myslím by som šiel k 160–165). Takže ver mi vyvodzoval by som že NSS u mňa funguje :)

Spätne keď na dopĺňanie stravy kuknem, tam myslím som mal do seba dostať skôr ďalší banán s gelom/dvomi – ale to sú už špekulácie, však bude ďalší pretek, ak to tu moc nespamujem dojmy dám, v každom prípade po jarnom veľkom trápení sa aj v tréningoch dostávam do normálnym minuloročných časov (toho času ešte na S), aj keď sa stále v strave hľadám samozrejme, hlavne v príjme S .....

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 08.08.2015 19:09:43

>> vincent_vega, 03. 08. 2015 22:40:07

Gratulacia, ide najme o spokojnost.

Inac ja moc neverim na rozbehavanie pred zavodom, nabudenie tuk. metabolizmu…NIe v zmysle, že to nie je pravda, ale proste mi to niako neleze do hlavy. Ale zazil som nieco podobne, vramci mojej vykonosti (aspon tie pocity, že to islo)samozrejme mohlo to byt iba trenovanostou.

Pre mna zatial najdlhsi zavod 2,5H. Chcel som to ist tiez tak navolno -trening. Dokonca som naschval vystratoval posledný. Ale po 1–2 km sa mi to zdalo moc pomale, tak som presiel do „normalu“ Dotedy kros iba do 18km , teraz bol 25km.

Tak ci k tomu aj neprispel tvoj pomaly zaciatok.

Inac neviem ako to je S na výkon 6+H (pri rovnomernej intenzite, ktora sa asi v praxi neda dosiahnut). S asi treba malo.

Okrem pecienky, to Rudo spomina stale. Peter tu raz hodil asi diplomovku – doplnovanie S pre sportový vykon ( v opacnom garde). Mam dojem ze tam bolo napisané že pecienka obsahuje okolo 80g a viac ako polovica sa doplní za jednu noc – alebo nieco take. MOzno to by bolo si dobre ujasnit. NIe je vylucene, že prave tam ti S doslo.

Inac tvoj vykon je obdivuhodný. MOzno by som ti odporucil nabuduce dat 4H pred zavodom pomale S – V spomenutiom dokumente sa spomynalo, že vacsie mnozstvo. POtom uz nie, v tom dokumente sa spominalo, že ak neskor a mensie mnozstvo, nenabudi sa tukovy metabolizmus.

POdla mna, by si sa toho nemal bat, z ketozy( pokial aj si) nevyjdes, len „trochu natankujes“ vyplavenie inzilinu nedojde, spotrebuje sa na vykon.

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.08.2015 07:22:49

otazla plavanie je ttrosku ina ako cisty beh alebo kolo

ked sa ide najprv do vody, zalzeiz od teploty vody samopzrjme ale telko za[ina cukry automaticky podvedome

pretoze plavanie znamena zvycajne intenzitu a telo sa tiez potrebuje zohrievat

tazke aj volne plavanie mohlo mimnut dost glykogenu

podla mna dobre trenovany bezec na tuk nevie plavat na tuk pokial to dlhodobo netrenuje

to treba trenovat sp[ecialne okrem toho:

svaly vrchnej polovice tela maju ine vl;akna a iny metabolismus ako svaly na nohach

tazke nohy mozu byt vytrenivane aerobne a ist rpevazne na tuk

ale vrch tela pokial sa specificky netrenuje robi kazdu aktivitu prevazne anaerobne a teda ciste na cukor

triatlomnista ma teda specificke problemy ak chce ist aerobne a na tuky a NSS

si myslym ze pri dlhsom triatlone (viac ako 2H)

jednoducho treba mat na kole nalepene jedlo, ram oblepeny bananmi a co je viem co este a hned na zaciatky cyklo casti treba zacat jest aj ked sa hlad neciti

pritom cyklo moze byt aerobne a ist na tuk, jedenie komplexnyxh sachardiov by to nemalo narusit, telo si len doplni vyplavany glykogen do tela a potom ak pri behu sa znacne pritvrdi tempo, je to tam k dispozicii

jedenie na kole pocas aerobneho vykonu toez treba trenovat

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
09.08.2015 11:31:46

>> ivan99, 08. 08. 2015 19:09:43

no ja sa pocitovo rozhýbať/rozbehať pred pretekom musím, teda ako som na NSS. Cítim to hlavne pri behu, že ten začiatok je ťažký a keď poklušem chvíľu tak sa telo nejak prebere, to tu písal aj Brutto myslím.

Inac neviem ako to je S na výkon 6+H (pri rovnomernej intenzite, ktora sa asi v praxi neda dosiahnut). S asi treba malo.

no k tomuto ti poviem že je dôležité v akej ideš intenzite. ja chodím najdlhšie polky IM zatiaľ a to je 4 apol až 5hod – tam sa dá tlačiť u mňa na 160tepov, čo je u mňa cca 85%max.
- ANP mám tuším okolo 172. Ale 160 nie je už AP bohužiaľ :-) t.z., idú tam aj S, a asi ich treba doplňovať. Samzorejme tento Oravaman bola polka ale s prevýšením trochu, preto som aj rátal na pretek 7hod, čo už je zase o niečom inom.....

Páči sa mi čo napísal teraz Rudo, a presne to teraz v Budapešti o 2t., vyskušam na polke IM. Lebo na biku hlad moc necítim, ani v tréningoch moc nejem, ale asi by som mal, hlavne po plávaní – to ma nenapadlo že swim zobere hodnú časť z S. Skúsim doplniť bananmi, tie mi chutia, oblepím bike :-D a riadne budem papať.

Ešte skús Rudo poradiť či by si skúsil tesne pred pretekom plávaním teda nejaký štartovací gel ?? S týmto si dosť lámem hlavnu či ano, alebo nie … lebo nechcem zase inzulínom zablokovať tuk.metab. Stále s tou stravou/pretekmi skúšam a fakt je to ťažké nájsť to pravé fungujúce kedže ak každý pretek je uplne iný …

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.08.2015 13:05:28

>> vincent_vega, 09. 08. 2015 11:31:46

neviem ti odpovedat

bolo mi treba konzultovat doalkovych palvcov ale najst forum dialkoveho plavania a skusit tam citat

pripadne specialne forum pre dlhy triatlon

nemam s plavanim skusenosti

vseobecne plati ze zacnes jest cukry tak asi hodinu po zaiciatku zavodu ze vtedy sa nic nepokazi, brat cukor predtym je velke riuziko

skor by som povedal ze daj si komplexne sacharidy na vaceru a plne dopln glykogen, napriklad ryzu

a rano pred startom uz sa len doplna co sa v noci minulo

na to staci jeden nasucho toustaovany krajer chleba a osladeny caj alobo kava

ovsem toeto mini ranajky sa jedia 4H pred startom

od zavodncych chgodcov australcanov viem, ze ak su preteky o 8 rano, budiocek je 3:30 a ten toast kavu atd sa snazia do seba dostat este pred 4 rano

potom sa uz len popija costa vida a pomaly sa zacina rozcvicovat, niektori si este trochu pospia, pred startom uz nic

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
09.08.2015 15:41:15

>> rudo, 09. 08. 2015 13:05:28

tak ja pred pretekom zvyknem jesť cca 2hod, a zdá sa mi to zatiaľ akurát … nemám pocit plného brucha a to mám na raňajky prazenicu 2 vajcia, trochu zeleniny, chlieb nejem, ani toast … sladké som si na ranajky velmi nechcel dávať. Prípadne ak stíham ešte hodinu pred štartom male presso+doliať vodou s kuskom masla, oliv.oleja a tučnej smotany.

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.08.2015 21:30:55

>> vincent_vega, 09. 08. 2015 15:41:15

ano s bielkovinami a tukmi nie je problem

ale ak chces vynimocne pred niektorymi pretekmi doplnit gykogen napriklad pkavanie alebo velmi dolezite

tak tie cykry treba 4H dodrzat to sa uz dokonale vsetky strebu, inzulin sa ukludni atd

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
09.08.2015 21:43:53

>> rudo, 09. 08. 2015 21:30:55

ježiš oprava, nie oliv.olej ale kokos.olej do tej kávy :-D

avatar

Zvolen

tiborw muž 10.08.2015 11:51:06

Ahojte,

aku NSS stravu by ste si zobrali na etapovy pretek v ktorom by ste bezali 3× 10km za 24h pricom:

prvy usek je do kopca 5km s prevysenim 500m a potom dole kopcom 5km o 18h, druhy je 10km po rovine ale o 3.00h rano a treti je 10km po ceste pri 35C o 14:00h ?

Je to vobec mozne ? Ja som doteraz nikdy nepouzil ziadny sacharidovy gel a ani nemam zaujem to skusat. Skor by som uprednostnil nieco prirodne ale neviem ktora potravina je schopna doplnit glykogen v priebehu 10h (aspon ciastocne) pricom zbytocne nezdvihne inzulin.

avatar

Bratislava

Brutto muž 10.08.2015 13:16:06

>> vincent_vega, 09. 08. 2015 11:31:46

„no ja sa pocitovo rozhýbať/rozbehať pred pretekom musím, to tu písal aj Brutto myslím.“

Tak je – pravda. Ja som zpociatku maval velke problemy s tym, ze prvych 20 – 25 km ma vsetci predbbiehali a potom som mal pocit akoby sa mi nastartovali dalsie motory a zacal som predbiehat ja. Paradoxne- cim dlhsi zavod, tym to bolo lepsie (no, uznavam, Stefanik bol uz trochu prilis:) Potom som to zacal vychytavat predpretekovymi warm-upmi, nemusi byt len rozbehanie, pomahaju mi aj drepy, kliky, hybanie sa, ale taku hodku pred startom uz len rozbehavam. hehe, na poslednom Devin-Bratislava, ktory ma celkovo 11 km som na predpretekovom rozbehavani nabehal dlasich 15 km :)))))

avatar

Bratislava

Brutto muž 10.08.2015 13:19:30

>> tiborw, 10. 08. 2015 11:51:06

Pokial dobre ratam, medzi prvym a druhym behom je 8 hodin a medzi druhym a tretim dokonca desat. Nemyslim, ze by som v takomto pripade nejak specialne riesil cukry alebo gely alebo nejaku specialnu vyzivu. V podstate je to obdoba dvojfazoveho treningu (aj ja casto nbezim rano do prace a poobede z prace a na druhy den zasa skoro rano do prace). Ja viem, toto su preteky a predsalen to bude na vyssej intenzite. Na Tvojom mieste by som zostal na strave, na ktorej si zvyknuty, akurat si dal nieco aj pocas tej noci, Ziadne rychle cukry by som neriesil, maximalne ako prilohu by som zaradil mozno trochu viac zemiakov alebo ryze (tej menej). Neviem kolko je este do OTKD, ale ved si to skus este ked stihas si dat taketo behy s takymto casovym odstupom. Najlepsie je to zistit na vlastnom tele.

avatar

Zvolen

tiborw muž 10.08.2015 14:18:26

>> Brutto, 10. 08. 2015 13:19:30

Ja som si to cez vikend skusil. Prvy beh bol uplne v pohode. Do kopca som vybehol ako srnka a aby som sa uplne neodrovnal tak dole som to odkracal. Druhy beh v noci bol uz uplne ina kava. Prvych 6km som bezal v tempe 10km a potom to prislo. Nohy otazeli tak som to len doklusal vsak islo len o pokus. Treti beh bol najhorsi. Nohy od zaciatku nevladali. Palili ma stehna. Tempo na urovni 5:40min/km udrzatelne len s velkym sebazaprenim. Proste cista unava. tak som to po 5km zabalil a domov odkracal.

Faktom bolo aj to ze vonku bolo 34C a ja som si so sebou ziadnu vodu nebral, vsak naco ked som cely den pil doma :-).Z celeho toho pokusu som si odvodil ze treba znizit tempo v 2 a 3 useku a na posledny usek zobrat vodu nie len na pitie ale aj chladenie a asi viac jest. Dalsou moznostou je zacat bezat prvy km pomalsie, aby nabehol tukovy metabolizmus a potom postupne zvysovat.

Kedze celu dobu preteku budem sediet v aute,vela si neoddychnem ani sa nevyspim.

Otazka je co si so sebou pribalit. Chleba som 2 roky nejedol, cestovinu a ryzu tiez. Mozno nejaku zeleninu, ale nechcem to prehnat s vlaknninou aby som nemal zaludocne problemy. Preto by ma zaujimalo aky zdroj nizkoglykemickych sacharidov by bolo vhodne pouzit. Musia to byt take aby sa v tom teple nepokazili.

Rozmyslal som o hnedej ryzi do ktorej by som si dal kokosovy olej. Tiez uvazujem o uhorkach, mrkve a kalerabe. Zena sa tiez ponukla ze mi upecie kolac z mandlovej muky s kokosom. Je aj ina moznost ?

avatar

cub žena 10.08.2015 14:36:17

>> tiborw, 10. 08. 2015 14:18:26

Nejsem expert na nízkosacharidovou stravu, ale co se týče trvanlivosti a použitelnosti na cestách, mám dobrou zkušenost s pohankovými vločkami. Stačí to v misce zalít teplou vodou z termosky a nechat chvíli stát a bobtnat. Nekazí se ani v teple a když se do nich zamíchají nasekané ořechy, mandle, kokos, kakao a podle chuti třeba sušené ovoce, je to velmi syté. Nicméně nevím, nekolik použitelné pro Tvoje požadavky na obsah sacharidů atd.

Motto: esa einai el heharim
avatar

Bratislava

Brutto muž 10.08.2015 14:37:17

Co sa tyka tempa a rozlozenia sil, to sa radit neda, podla toho ako si tre oval doposial sa musis riadit. tie napady so stravou su celkom dobre, ja by som uhorku nebral, je dost tazka na zaludok a je to vlastne len voda. Ale to ostatne je v pohode. Na faketo jednkrazove podujatia sa neboj dat aj chleba kludne. Ja na ultrakoch tlacim chlieb s cibulou jedna radost a pritom cblieb nejem ako ne rok dlhy. Zober si aj horku cokoladu. Ale fakt to nejako specialne riesit nemusis nakolko tie prestavky medzi behmi su tak obrovske, ze vykon bude skor zavisiet od tvojej trenovanosti, podmienok a ako sa vyspis a podobne, ako od toho co medzi behmi zjes.

avatar

Prievidza, Slovensko

Celkem 11594,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:46 (2020)
půlmaraton: 1:27:42 (2016)
maraton: 2:57:58 (2017)

ttomino1980 muž 10.08.2015 15:36:22

>> tiborw, 10. 08. 2015 14:18:26 prave kvoli tomu ze clovek stravi 48h v aute a odbehne 30km ma na tatry->dunaj nikto nedostane z toho tie 2 behy ides v znacnej unave kvoli nespaniu a sedeniu v aute a z toho vyplynu aj zabehnute casy …je to zaberak na cas a fyzicku…kvoli 30km .

ok beriem ze je to tymova sutaz a su to akesy firemne hry a ide o atmosferu atd

ale drzim palce …nech vam to vide a nech sa ti dobre bezi !

Motto: "Keď prechádzate peklom, nezastavujte sa." - W. Churchill
avatar

Zvolen

tiborw muž 10.08.2015 15:48:48

>> ttomino1980, 10. 08. 2015 15:36:22

Mas pravdu. Urcite to nie je 3× 10km v tempe polmaratonu. O tom som sa presvedcil cez vikend. Bude to vsak zaujimava skusenost. Momentalne mam pocit ze budem musiet upravit stravovaci rezim. Vsetci okrem mna su klasicky cukrari. Oni budu ficat na geloch, musli tycinkach a redbuloch. Takze na nich sa nemozem spolahnut.

Zistil som ze moj standartny stravovaci rezim nestiha doplnovat zasoby glykogenu. Preto potrebujem poradit ale od ludi ktori maju skusenosti s NSS.

avatar

Bratislava

Brutto muž 10.08.2015 17:46:25

>> tiborw, 10. 08. 2015 15:48:48

Len stale nechapem naco potrebujes tak mohutne doplnat zasoby glykogenu, ked si uz dlhu dobu na NSS a aj tak trenujes. Ako som uz povedal, podla mna staci den pred pretekmi dat nejake dve porcie zemiakov alebo ryze, mozno nejake pohankove vlocky namocene v jogurte s medom. Ale ak sa Ti to stale zda malo tak dopln glykogen kludne ako kamosi, tycinkami, gelmi, bananmi. Neboj sa, za tu jednu noc sa Ti nic nestane ked budes cukrit. :)

avatar

Sloviensko

rudo muž 10.08.2015 22:39:55

>> tiborw, 10. 08. 2015 14:18:26

banany, nie prezrete len take akurat zlte

maju aj vela mineralov ktore svaly potrebuju

v podstate kazdy pretek na 10km je nutne anaerobny vykon a je bezeny ak naplno takmer vylucne na cukor

problem tohto zavodu je v tom ze po anaerobnom vykone nie je povolena regenracia a dokonca je nanutene vazenie sedenia v aute

uplne prestane prudit lymfa, nohy su dole a vsetky toxiny sa v nich nahromadia

prio rozbehnuti do dlasieho useku lymfa v pohybe zacne prudit a vsetky tie toxiny sa posunu hore do stehien

ak niekto ma zovod 3×10km s prestavkami 8–10 hodin

tak by mal robit regenraciu aktivnu masaze strecink lahke vyklusavanie

lezat horizontalne lezat s nohami hore a vytrepavat a vela pit prijimat mineraly atd

glykogen sa dopni lahko, ovsem kto je strikne na NSS by koli vysledku zavodu to mal porusit a zjest nieco co bezne nejedava napriklad hnedu ryzu ale zemiaky

ak je cerstve ovocie ktore chuti a nie je vysoko cukrove aj ovocie je mozne

kazde rozvazenie inzulinu trva do 4 hodin

takze 8 prestavkla dava aj dost priestore na zjedenie ovocia, hned po prvom behu a potom pocas prvych 4 hodin prestavky

cela strategia by chcela pre tim najmenej 2 auta aj viac a kto skonci usek by mal buyt hned prevezeny na miesto jeho dlasieho startu ale neikde po trase kde si moze lahnut regenrovat a robot vsetko potrebne a nie sediet v sprievodniom vozidle ktore sa velcie za prave beziacim

aj psychicky by bezec pocas svojej prestavky vlastne bol mimo zavod

ide o to ci niekto chce zit v tej atmosfere cely cas a byt pri tom

alebo ci mu ide o to podat max vykon a starat sa len o seba

tim by potreboval auta a vela nebeziacich servisakov, dobrovolnych pomocnikov

ak toto vsetko nie je mozne

potom roesenie je aj take ze prvy usek sa bezi velmi volne striktne pomaly asi ako prvych 10km neprepaleneho maratonu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Zvolen

tiborw muž 11.08.2015 08:10:20

>> rudo, 10. 08. 2015 22:39:55

Ahoj Rudo,

dakujem za rady. Takze si este pribalim par bananov a jest budem len pocas prvych 4h po dobehnuti useku. Pocas cakania na odovzdavku budem robit aktivnu regeneraciu. Nejaky strecing a bicyklovanie hore nohami. Dam vediet ako to dopadlo.

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.08.2015 10:52:18

>> tiborw, 11. 08. 2015 08:10:20

myslim ze bielkoviny a tuky mozes zjest aj neskor pokial stihnes stravit

ale sacharidy naladovat cim skor

drzim palce

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Zvolen

tiborw muž 11.08.2015 11:02:55

>> rudo, 11. 08. 2015 10:52:18

Este som zabudol spomenut ze mojim iontakom bude slepaci vyvar so zeleninou a morskou solou. Uvidm ci zaberie :-)

avatar

Bratislava

Brutto muž 11.08.2015 11:06:13

>> tiborw, 11. 08. 2015 11:02:55

Parada. Podla mna, ci vlastne IMHO by si si vystacil iba na tom jontaku :)

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.08.2015 11:58:48

>> tiborw, 11. 08. 2015 11:02:55

to je spravny iontak

kuracie maso je dobra vec pomedzi nahustene preteky alebo tazke treninky

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 4095 První Předchozí | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.