Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Větrný Brněnský půlmaraton ovládli domácí závodníci

Větrný Brněnský půlmaraton ovládli domácí závodníci
foto: BehejBrno.com

tisková zpráva | 15.04.2015 | přečteno: 4688×

Větrné počasí se postaralo o kulisu třetího ročníku Brněnského půlmaratonu, který v sobotu 18. dubna odstartoval z náměstí Svobody. Do širšího centra jihomoravské metropole se i tak vydalo 2260 běžců a běžkyň. Trofej pro nejrychlejšího muže půlmaratonské trati zůstala v Brně. V čase 1:10:18 si pro ni doběhl Martin Kučera hájící barvy VSK Univerzita Brno.

„Je to pro mě první závod v sezoně a od začátku mi bylo jasné, že se dnes kvůli větru nedá běžet na nějaký dobrý čas. Na čele jsme se od začátku střídali s Danem Orálkem, kterému jsem poodběhl na konci prvního kola, a pak už dokončil závod sám,“ řekl v cíli vítězný Kučera, který při neúčasti keňských běžců zaostal za loňským rekordním časem Kiprotiche Saweho jen o 47 vteřin. Druhý Orálek na něj v cíli ztrácel rovnou minutu, třetí Jiří Čípa ještě o 15 vteřin více.

„Bohužel se rozhodlo na devátém kilometru, kde mi trochu došla šťáva. Pak už jsem chtěl jen doběhnout. Cítil jsem ale únavu z minulého týdne, kdy jsem běžel 50km závod a o velikonocích 120 km v Holandsku. Na akci, kterou mám kousek od místa, kde bydlím, jsem ale nechtěl chybět,“ řekl v cíli druhý ultramaratonec Daniel Orálek.

I v ženské kategorii zvládla 21km distanci nejrychleji závodnice brněnského oddílu, za Moravskou Slavii startující Soňa Vnenčáková. Brněnskou desítku zase ovládl Patrik Sochor, a to časem 37 minut rovných. A do čtveřice domácích vítězů hlavních kategorií získala pohár na 10km trati i Alice Prokešová z AK Olymp Brno.

Hlavní masa běžců však byla z řad rekreačních sportovců. Své zastoupení mělo čtyřicet zemí světa, převážně však startovali hobíci z regionu, a to jak v kategorii jednotlivců, tak týmů a štafet. „Náš závod je regionální záležitostí, jako vesměs všechny půlmaratony. Za ty tři roky jsme se stabilizovali organizací i počtem účastníků, na kterém je vidět, že lidé jsou nám věrní a do Brna je to na naše závody táhne,“ dodal Čtvrtníček.

Hlavnímu závodu předcházel ještě Brněnský mini půlmaraton a Brněnská mini desítka, kterých se zúčastnilo osmdesát dětí. Podél trati také nechyběly stovky diváků, kteří přišli do centra Brna podpořit své favority. Do rytmu běžcům hrály i kapely a bubeníci podél trati. Atmosféru závodu si tak i přes rapidní ochlazení a větrné počasí užily v centru Brna tisíce lidí. Oficiální výsledky všech kategorií jsou zveřejněny na webu www.pulmaratonbrno.cz.

„Rok od roku rosteme, ale počasí si dnes vybralo svou daň a zůstaly nám desítky nevyzvednutých startovních čísel. Vítr navíc na některých místech komplikoval situaci na trati, i tak jsem ale s průběhem závodu velmi spokojený a rád, že zvítězili domácí běžci,“ řekl za organizátory ředitel závodu Aleš Čtvrtníček.

Anketa

Jak se vám líbil letošní ročník Brněnského půlmaratonu? Dejte mu známku jako ve škole.

1
 
98 hl.
2
 
6 hl.
3
 
5 hl.
4
 
3 hl.
5
 
3 hl.
Celkem hlasovalo 115 uživatelů.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 18.04.2015 20:00:45

Větrné počasí se postaralo o kulisu třetího ročníku Brněnského půlmaratonu, který v sobotu 18. dubna odstartoval z náměstí Svobody. Do širšího centra jihomoravské metropole se i tak vydalo 2260 běžců a běžkyň. Trofej pro nejrychlejšího muže půlmaratonské trati zůstala v Brně. V čase 1:10:18 si pro ni doběhl Martin Kučera hájící barvy VSK Univerzita Brno.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.