V Brně vládli Keňané

Radek Narovec | 03.05.2010 | přečteno: 3224×

Čtvrtý ročník Brněnského půlmaratonu připomínal otevřené mistrovství Keni. V mužích skončili běžci z této africké země na prvních čtyřech místech, v ženském pořadí na prvních třech příčkách. Zvítězil Henry Tororei časem 1:05:01, nejrychlejší ženou se stala Caroline Chepkwony (1:12:34). Ve výsledkové listině figuruje 236 běžců.

VanaXXL muž 03.05.2010 06:33:24

Byl to pěknej závod jako vždycky. Jenom bych se do dalšího ročníku přimluvil, aby se na občerstvovačkách místo bublinkový vody dávala voda normální. Když jsem zjistil,že budu celej závod jen na bublinách, tak jsem byl hodně vytočenej.

JJ, ty bublinky nebyly moc dobrý nápad.

Motto: „Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“ Antoine de Saint-Exupéry

Celkem 2369 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 03.05.2010 08:35:09

A ještě to bylo strašně ledový:-(( No ale celej závod byl z mé strany naprosto tragickej:-/

knihomoll muž 03.05.2010 13:43:57

souhlasím s názorem na bublinkovou minerálku, mimo jiného štípe v očích :-). Ještě bych se přimluvil za dvě věci – víc kilometrovníků, aby se dalo líp hlídat tempo a sebrat rolničku jezdci na kostitřasu – celé první kolo jsme absolvovali spolu a bylo to o nervy. Jinak perfektně organizovaný závod.

Juran Juran muž 03.05.2010 20:33:04

Jo vono to bylo na pití? Ja blbec jsem to jen lil na sebe:-)

Motto: Přes vrchol:-)

Celkem 821 km
maraton: 3:38:48 (2010)

PoorAxl muž 04.05.2010 15:34:33

Taky bych zkritizoval tu bublinkovou vodu na občerstvovačkách. Pak se mi ještě nelíbilo, že se na Svoboďáku komentátor vůbec nevěnoval dobíhajícím běžcům. Jakoby tam ti běžci byli jen do počtu k jiným akcím.

Aura: 2920

Exploser muž 04.05.2010 16:18:30

Třetí ročník Brněnského půlmaratonu připomínal otevřené mistrovství Keni. V mužích skončili běžci z této africké země na prvních čtyřech místech, v ženském pořadí na prvních třech příčkách…

A Brněnský deník píše (http://brnensky.denik.cz/…0100502.html): Brněnský půlmaraton režírovali Keňané…. Hned sedm závodníků v první desítce bylo z Afriky,“ usmíval se ředitel závodu Ctibor Nezdařil z pořadatelské agentury Čibasport. :-)

Všechno pěkné, ale čemu se diví, když zvou právě jen Keňany? Asi aby si rozebrali všechny ceny, takže domácí elita nepřijde žádná a jinak ze zahraničí (z obyčejných běžců) také téměř nikdo? :-?