Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Charitativní projekt Proběhni.se spustil registrace, běží se 4. dubna

Charitativní projekt Proběhni.se spustil registrace, běží se 4. dubna
foto: RAUL

tisková zpráva | 11.11.2019 | přečteno: 5075×

Mise českých lékařů do států třetího světa, stovky vyšetření, desítky objevených případů srdečních onemocnění, řada operací, které by si tamní obyvatelé nikdy nemohli dovolit. Každoroční práce Nadačního fondu České srdce si zaslouží nejen náš obdiv, ale také podporu. A tu přináší již třetím rokem běžecký happening Probehni.se.

Akce, která je určená nejen běžcům a fanouškům nordic walking, ale všem, kteří chtějí pomoci českým lékařům na zahraničních misích a poukázat na vážnost srdečních chorob, se koná 4. dubna 2020. Zázemí závodu vč. startu a cíle bude tradičně v areálu IKEM. Ambasadorem závodu je uznávaný profesor Jan Pirk.

A teď k věci. Kdo z vás věděl, že každý druhý Čech umírá na srdeční choroby? Nejen proto si přední čeští kardiologové řekli dost a rozhodli se na vážnost situace upozornit. Lékaři z Nadačního fondu České srdce s agenturou SkiTour klub založili v roce 2018 běžecký závod Proběhni.se, nyní chystají jeho třetí pokračování.

444 482 Kč! Výtěžek z druhého ročníku, který v plné výši za podpory partnerů závodu a všech účastníků putoval na konto nadačního fondu, je již plně využíván. „Dohromady s prvním ročníkem se pomalu blížíme vybranou částkou k jednomu milionu. Díky Proběhni.se můžeme realizovat složité operace v rozvojových zemích, pořádat preventivní prohlídky a předcházet tak vážným srdečním onemocněním,“ upozorňuje MUDr. Michal Pazderník, Ph.D., FESC, kardiolog z Institutu klinické a experimentální medicíny a jeden ze zakladatelů NF České srdce.

Pomáhá každý, kdo se postaví na start, a to do poslední koruny. Nově se pořadatelé rozhodli zpřístupnit akci také fanouškům chůze nebo chcete-li nordic walkingu. „Budeme pro ně mít připravenu speciální startovní vlnu, v zázemí závodu budou mít stejný servis jako běžci a v cíli na ně bude čekat pamětní medaile,“ vysvětluje vstřícný krok za pořadatelskou agenturu SkiTour klub David Douša. Další novinkou je, že si startovné mohou zakoupit i ti, kteří se závodu ze zdravotních či časových důvodů nemohou zúčastnit.. Za své peníze získají nejen dobrý pocit z pomoci Nadačnímu fondu Českého srdce, ale také certifikát.

Kromě závodu na tratích s přibližnou délkou 6 a 11 kilometrů a dětských běhů, se účastníci mohou opět těšit na edukativní programy zaměřené na prevenci srdečních chorob. „Chceme pomáhat také tady v Česku. Proto budeme po celý den účastníky běhu seznamovat s nemocemi srdce a jejich prevencí, měřit krevní tlak, hladinu cukru v krvi, natáčet EKG a učit základní prvky resuscitace.“ dodává Pazderník.

Proběhni.se je jediný běžecký závod takového rozsahu, který se na půdě Institutu klinické a experimentální medicíny koná. „Konání už třetího ročníku je důkazem, že široké veřejnosti není problematika srdečních chorob lhostejná. Věřím, že díky takovýmto akcím se českým kardiologům podaří nejen více upozorňovat na srdeční onemocnění, ale zároveň i více pomáhat tam, kde se této péče nedostává. Jsem hrdý na naše kardiology, kteří se rozhodli v rámci Nadačního fondu České srdce vyjet do zemí třetího světa a léčit nemocné stejně jako u nás v Česku,“ říká ředitel IKEM Michal Stiborek.

Registrace závodníků byly spuštěny 10. listopadu na webových stránkách www.probehni.se, a to za 550 Kč. Děti zaplatí za své startovné jen 100 Kč. Běh Kunratickým lesem čeká třetí ročník v sobotu 4. dubna 2020.

Více informací naleznete na www.probehni.se nebo na facebookových stránkách projektu Probehni.se. Přihlaste se včas ZDE a přispějte svým startovným Nadačnímu fondu České srdce.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 11.11.2019 16:09:32

Mise českých lékařů do států třetího světa, stovky vyšetření, desítky objevených případů srdečních onemocnění, řada operací, které by si tamní obyvatelé nikdy nemohli dovolit. Každoroční práce Nadačního fondu České srdce si zaslouží nejen náš obdiv, ale také podporu. A tu přináší již třetím rokem běžecký happening Probehni.se.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.