Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Poběžte za zdravá srdce! Proběhni.se spouští registrace

Poběžte za zdravá srdce! Proběhni.se spouští registrace
foto: Proběhni.se

tisková zpráva | 17.01.2021 | přečteno: 6451×

Po dvou letech se v Kunratickém lese v okolí pražského IKEMU uskuteční charitativní závod Proběhni.se, který si i ve svém čtvrtém pokračování dává za cíl pobavit, motivovat k pohybu a léčit srdce. A to jak srdce samotných běžců pohybem, tak za přispění špičkových českých doktorů, kteří díky finanční podpoře Nadačního fondu České srdce pravidelně vyráží pomáhat do rozvojových zemí.

Z důvodu nepříznivého vývoje epidemické situace byl v roce 2020 závod zrušen, ale přesto se podařilo vybrat přes 270 000 Kč, a to díky vám, kteří jste se na závod zaregistrovali. Letos se poběží 15. května, a ambasadorem projektu je uznávaný kardiochirurg a přednosta Kardiocentra IKEMu, profesor Jan Pirk.

Běh přispívá zdravému fungování srdce a v případě závodu Proběhni.se to platí dvojnásob. Jeho podstatou je totiž finanční podpora Nadačního fondu České srdce, který organizuje pravidelné výjezdy českých lékařů do rozvojových států třetího světa. Každý závodník svým startovným a každý partner či dárce svým příspěvkem tak umožňují našim doktorům pomáhat tam, kde to opravdu potřebují.

A jde o pomoc velmi významnou. Charitativnímu projektu Proběhni.se se od jeho vzniku v roce 2018 podařilo vybrat bezmála milion korun. Dokonce se organizátorům společně se zaregistrovanými běžci podařilo vybrat 273 600 Kč i v roce 2020, i když závod nemohl proběhnout v původním jarním, ani v náhradním podzimním termínu. Čeští lékaři tak mohli pomoct stovkám pacientů se srdečním onemocněním. Neopomenutelným úspěchem jsou také stovky běžců, kteří s námi vyběhli do přírody, zazávodili si a udělali něco i pro své srdce a zdraví.

Účastníci si mohou vybrat ze dvou okruhů, a to v délce 5 km nebo 10 km, přičemž kratší okruh lze absolvovat i formou chůze. Nechybí ani dětský závod a edukativní programy zaměřené na prevenci srdečních chorob. Zároveň si organizátoři již nyní zajistili náhradní termín, 25. září, pokud by epidemická situace nedovolila závod v květnu uskutečnit.

Čtvrtý ročník charitativního projektu spouští své registrace 15. ledna. Své místo na startu si můžete zajistit na www.sportid.cz a zároveň svým startovným přispět na dobrou a potřebnou věc. Více informací o běhu, registracích i aktuálním dění najdete na www.probehni.se.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 17.01.2021 21:57:19

Po dvou letech se v Kunratickém lese v okolí pražského IKEMU uskuteční charitativní závod Proběhni.se, který si i ve svém čtvrtém pokračování dává za cíl pobavit, motivovat k pohybu a léčit srdce. A to jak srdce samotných běžců pohybem, tak za přispění špičkových českých doktorů, kteří díky finanční podpoře Nadačního fondu České srdce pravidelně vyráží pomáhat do rozvojových zemí.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.