Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Badwater Ultramarathon: První Čech v americkém pekle

Badwater Ultramarathon: První Čech v americkém pekle
foto: Badwater Ultramarathon

Radek Narovec | 10.07.2010 | přečteno: 27846×

„Jsem pitomec, ale ne šílenec,“ odpověděl jeden z účastníků amerického závodu Badwater Ultramarathon na otázku v cíli, jestli přijede napřesrok znovu. Dnes začíná nejnáročnější běžecký závod planety: 217 kilometrů přes tři pohoří s celkovým počtem 3962 nastoupaných metrů. Poprvé se na startu objeví i Čech: Dan Orálek, dvojnásobný vítěz ankety o českého Vytrvalce roku. POŠLETE DANOVI POVZBUZUJÍCÍ MAIL

Na rozpálené kalifornské silnici se roztékají podrážky bot, sporé oblečení zůstává přes den suché, protože pot se ihned odpaří, halucinace jsou jeho běžnou součástí. To je Badwater Ultramarathon. Start v Údolí smrti, 85 metrů pod úrovní moře, cíl pod Mt. Whitney ve výšce 2533 metrů nad mořem. Běží se nonstop v časovém limitu.

„Asi dva, tři roky jsem si říkal, že tento závod je opravdu zajímavý. Teprve loni mně došlo, že ho klidně můžu běžet a ne si o něm jen číst,“ říká jedna z největších postav současného českého vytrvalostního běhu. „Přečetl jsem si knihu Deana Karnazese (americký ultravytrvalec, účastník Badwateru, pozn.red.), ale raději až potom, co jsem se rozhodl do toho jít.“

Pro Dana, který se na vzdálenost přes sto kilometrů jen nerad vydává na kole nebo dokonce autem, bude start na 33. ročníku nejnáročnějšího extrémního závodu světa – 12. července – velkou životní zkouškou.

„Srovnatelný závod byl pro mě snad moravský TMMTR, který se běží na sto mil se stoupáním asi 3000 metrů a počasím, které bývá opravdu letní, s teplotami nad 30 °C, délkou obdobný je i Ultra Balaton s 212 kilometry a pochopitelně jsem absolvoval několik 24 a 48hodinových závodů. Ale to jsou okruhové věci, které se liší ve strategii i způsobu závodění. Nikdy jsem ale neběžel na poušti v teplotách, které se blíží 50 °C.“

KOMPLETNÍ FILM

Dan odletí společně se svým doprovodných týmem do Spojených států teprve v pátek po trase Vídeň – Londýn – Las Vegas. Až na místě bude muset ještě doplnit potřebné vybavení, jako jsou kanystry na vodu a ledničky na led. Závodníci se snaží zmírnit výheň světlým oblečením a čepicí s plachtou přes krk. Na noc pak oblékají reflexní vrstvy a nezbytným doplňkem je i blikačka.

Členkou týmu bude samozřejmě i Danova přítelkyně Renata, v cíli jej ale tentokrát nepřivítá čtyřnohý přítel Čip. „Nerad létá a navíc nemá rád horko,“ směje se Dan, který letos oslavil 40. narozeniny, ale věkem bude stále pod průměrem letošního ročníku (44 let).

Danovu přípravu mohli sledovat takřka všichni, kteří se v posledních měsících a týdnech objevili někde na některém z domácích závodů. Vytáhlý brněnský běžec totiž bere vše do maratonu jako rychlostní test… „Standardní ultra přípravu jsem rozšířil o návštěvy sauny, kde jsem navíc absolvoval mírnou zátěž na šlapadle při teplotách kolem 80 °C.“

Traťový rekord na Badwateru drží z roku 2007 Brazilec Valmir Nunes časem 22:51:29. Dan na jeho prolomení rozhodně nepomýšlí, ale ani on si neklade nízké cíle. „Kromě dokončení závodu se budu snažit o výkon kolem 25 hodin.“

Cíl je to o to náročnější, že Dana čeká mnohahodinový časový posun. Ještě „štěstí“, že současná vedra mu simulují podmínky při závodě. „Dlouhé čekání na závod mi nedělá moc dobře a na závodě, který trvá zhruba 24 hodin, je jedno, jestli si zvyknu na časový posun nebo budu v útlumu přes den a v noci se poběží lépe. Samozřejmě ta možnost si zvyknout na teplo v místě závodu by nebyla špatná, ale to by chtělo aspoň desetidenní soustředění na místě a na to nemám dost času ani peněz.“

„Při ultra závodech se mi podařilo hodně zlepšit trávicí problémy. Vzhledem k tomu, že prioritou bude příjem tekutin, budu jídlo přijímat velmi opatrně a spíš v noci. Moje problémy jsou toho typu, co lékaři nazývají psychosomatické. V překladu „nevíme, čím to je“. Existuje celá řada věcí, které jsem postupně vyzkoušel a které mají vliv na to, co při závodech dělám. Větší sebedůvěra v této oblasti pochopitelně také vedla ke zlepšení. Dá se tomu říci pozitivní zpětná vazba.“

A jak konkrétně bude vypadat strava před, v průběhu a po závodě?

„Před závodem budu jíst hlavně škroby a méně masa. Při závodě to přes den budou energetické nápoje a gely. V noci potom možná i nějaká těstovina. Po závodě potom jím všechno, na co přijdu a na co mám chuť, klidně pivo a klobásu. První týden po závodě také dokáži sníst asi dvojnásobek jídla co obvykle.“

Historie závodu sahá až do roku 1969, kdy tehdy ještě náročnější trasu poprvé zdolala dvojice Američanů Stan Rodefer a Jim Burnworth. Až v roce 1987 se z Badwateru stal oficiální závod, i když stále ještě neměl přesnou trasu a závodníkům bylo umožněno zkoušet různé zkratky. Jeden dokonce zkoušel zdolat solná jezera v první třetině trasy za použití běžek. Zajímavostí je i to, že někteří závodníci se na vlastní pěst snaží následně zdolat i vrchol Mount Whitney, který býval původně součástí závodu, než na něm správa národního parku zakázala jakékoliv sportovní akce.

Během závodu není poskytováno žádné občerstvení a je na doprovodu závodníků, jaký servis mu dopřeje. V posledních letech se na start staví okolo 70–80 odvážlivců, z nichž běžně třetina končí předčasně. Za celou historii závodu, který nevyplácí žádné odměny vítězům, nebyl zaznamenán tragický případ. Každý, kdo zdolá časový limit 60 hodin, obdrží pamětní medaili a slavná přezka ozdobí pás těch, kteří se s úmorným vedrem a obtížnou tratí popasují pod 48 hodin.

Bezesporu největší perličkou letošního ročníku bude návrat jednoho z veteránů a to doslova: 75letý Angličan Jack Deness chce po pauze, kdy se Badwateru účastnil jen jako doprovod, rozšířit počet startů na čtrnáct. Z toho jedenáctkrát se mu podařilo se dostat do cíle!

„Nikdy jsem nebyl elitním atletem. Vždy jsem byl na konci pole, ale to mi vyhovovalo. Závod skoro vždy absolvuji chůzí, protože mně v něm jde hlavně o to se dostat do cíle. Největším problémem je pochopitelně nesmírné horko, které v Evropě neznáme. Danovi přeji hodně štěstí, ať se pokusí na vedro nemyslet a závod dokončit,“ vzkázal svému o 35 let mladšímu soupeři a nováčkovi na Badwateru.

Je naší milou povinností na závěr tlumočit Danovu prosbu o podporu, kterou můžete směřovat do komentářů pod tímto článkem anebo přímo na Danův mail danny_privat@volny.cz.


DOPROVODNÝ TÝM

Renata Žižlavská – přítelkyně a hlavní podpora při závodě i před ním.

Karla Kenta – Čechoameričanka, kterou se Danovi povedlo kontaktovat přes internet na diskuzi, kde dobrovolníci nabízí pomoc. Je to také ultraběžkyně a žije v Las Vegas. Bude pro nás velmi cenná i díky svým znalostem místních reálií.

Martin Kropáček – kromě funkce občerstvovače a řidiče zastane hlavně funkci hlavního kameramana. Výsledkem by měl být dokument, který snad půjde i v televizi.

Tomáš Škoda – občerstvovač a fotograf.


SLEDUJTE ZPRÁVY O DANOVI NA WEBU TRIEXPERTCUPU

WEBOVÉ STRÁNKY ZÁVODU

ZÁVODNÍ MAGAZÍN KE STAŽENÍ

BADWATER ULTRAMARATHON NA FACEBOOKU

OSOBNÍ STRÁNKA DANA ORÁLKA

Anketa

Jak dopadne Dan Orálek při svém prvním startu na Badwater Ultramarathonu?

 
10 hl.
Celkem hlasovalo 194 uživatelů.

Komentáře (Celkem 239)

Nalezené položky: 240 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další Poslední
avatar

Celkem 2966 km
Minulý měsíc 0 km

ta_co_tancisvlky žena 15.07.2010 19:53:42

:-D … a teď to bylo i ve sportu na ČT1

avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 16.07.2010 03:02:25

Nejsou nekde k dispozici ty reportaze z CT a Primy? Na jejich webech je nemuzu najit:-(

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 16.07.2010 07:18:55

Dan má mít prý někde někdy v Blansku nějakou promítací a povídací akci, kdo o tom víte, pisněte info!

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Celkem 3059 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:10 (2011)
půlmaraton: 1:55:58 (2011)

Hokki muž 16.07.2010 09:06:59

Prosím redakci o rozumné vysvětlení, proč k novému článku dávají komentáře, které vznikaly v průběhu několika dní (i nocí) k článku úplně jinému. Já vím, že oba mají vztah ke stejné akci, ale jsou to DVA RÚZNÉ články. Třeba hned z prvních vět prvního komentáře lze soudit, že reakce Lednicky byla asi na něco jiného než na fotografie.

Podobné zamotané to bylo i ve společných komentářích k několika různým článkům o 1/2M v Olomouci!

EDIT: A pak se stane, jako v případě této zprávy, že jsem ji psal jako komentář k novému článku Badwater Ultramarathon ve fotografii a ona se také objevila ve fóru k článku Badwater Ultramarathon: První Čech v americkém pekle. (!?!)

avatar

Praha 5

10 km: 0:39:46 (2002)
půlmaraton: 1:31:00 (2004)
maraton: 3:16:59 (2004)

mirekk muž 16.07.2010 09:25:37

>> Hokki, 16. 07. 2010 09:06:59

Vycházíme z toho, že několik článků, které vyšly, se vztahovalo ke stejnému tématu. Článek, který vyšel před akcí, je v jejím průběhu už historie, ale čtenářská diskuze probíhá v reálném čase. často se stane, právě jako v tomto případě, že začne žít vlastním životem a dokáže být aktuálnější, než kterýkoli autor původního textu. Když bychom pak pod novým článkem otevřeli novou diskuzi, někteří aktivní účastníci diskuzí by museli skákat z jedné do druhé, kdežto takto je možné udržet časovou posloupnost. Víme že to není dokonalé, ale čtyři nebo pět samostatných diskuzí by působilo daleko větší zmatek.

avatar

Celkem 3059 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:10 (2011)
půlmaraton: 1:55:58 (2011)

Hokki muž 16.07.2010 09:33:44

>> mirekk, 16. 07. 2010 09:25:37

Ano, beru to jako rozumné vysvětlení, i když řešení není opravdu dokonalé. Dík.

avatar

Celkem 19021 km
Minulý měsíc 0 km

tomák1967 muž 16.07.2010 10:19:52

Je to sice už trochu pozdě ale:soubor kmz pro prohlídku tratě v Google Earth http://www.manonfire.co.nz/…marathon.kmz

avatar

Drnovice u Vyškova

Celkem 8896 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:15 (2011)
půlmaraton: 1:26:01 (2012)
maraton: 3:13:47 (2012)

vsacánek muž 16.07.2010 11:06:03

>> Majka1, 16. 07. 2010 07:18:55

Ahoj Majko, více informací najdeš zde http://www.festivalrajbas.cz/ Dan vystoupí v neděli 21.11. v 15h

avatar

Boza muž 16.07.2010 15:46:11

Ahoj,

tak mám velkou radost, že je Danův výkon vidět i v televizních zpravodajstvích.

Po CT a Prime, by dle Danovi zprávy, mělo být dnes večer něco i na NOVĚ ( ale zatím to není 100%).

Už mám od Dana i exkluzivní rozhovor a v pondělí ho dám na www.triexpertcup.cz

Pohodový a běžecký víkend

Petr Božek, Triexpert team

avatar

Liberec

Celkem 3461 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:01:31 (2012)

ozogan muž 18.07.2010 17:37:54

Z internetových zdrojůl jsem se dozvěděl, že Danův doprovodný tým byl v sobotu v USA okraden. Vykradli jim auto a sebrali minimálně kameru a notebooky. Doufám jen, že nafilmovaný materiál zůstal v nějaké použitelné kopii zachován. Je to docela dost nepříjemný závěr jinak velmi úspěšné cesty.

Motto: Moje běhání (ZMĚNA): http://www.1600km.cz/
avatar

Liberec

Celkem 589,54 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:42 (2010)
půlmaraton: 2:25:02 (2010)

Rybka77 žena 18.07.2010 18:08:50

>> ozogan, 18. 07. 2010 17:37:54

to je teda drzost!!:-x

Motto: To co tě nezabije, to tě posílí.
avatar

Boza muž 19.07.2010 10:11:17

Ahoj,

bohužel musim potvrdit, že Dan a jeho doprovodný tým byl v USA okraden. Ke vší smůle byly odziceny i kamery s obrazovým záznamem…

Ale hlavu vzhůru, zážitek, který Dan a lidé kolem něj prožili, jim nikdo nikdy nevezme! Nyní řešíme i možnost besedy s Danielem a jeho doprovodným týmem, kde by byly promítány fotky od Tomáše Škody. Snad napínavé povídání Dana ve spojení s obrázky nahradí ztrátu kamery a obrazových záznamů…

Jako malou náplast Vám přinášíme první exkluzivní rozhovor s Danielem, který nám odpovídal pouhých 48 hodin po závodě na Badwater. V článku jsou i odkazy na video od Martina Kropáčka (tak se uchovalo aspoň něco)

Článek naleznete na www.triexpertcup.cz

http://www.triexpertcup.cz/…lem-oralkem/

avatar

Drnovice u Vyškova

Celkem 8896 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:15 (2011)
půlmaraton: 1:26:01 (2012)
maraton: 3:13:47 (2012)

vsacánek muž 19.07.2010 13:45:34

>> Boza, 19. 07. 2010 10:11:17

Ahoj, díky za 1. část rozhovoru s Danem. Myslím ale, že převody °F na °C jsou uvedeny chybně. Platí převodní vzorec °C = (°F – 32) x 5/9. Např. 100°F odpovídá 37,8°C. Podmínky v závodě tedy byly mnohem tvrdší, než je zde uvedeno.

avatar

Čelákovice

Celkem 22125,06 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:50 (2011)
půlmaraton: 1:32:39 (2011)
maraton: 3:23:50 (2011)

Láďa S. muž 19.07.2010 15:41:56

>> Boza, 19. 07. 2010 10:11:17

Je to pěkné počtení a díky za to, jen bych Vás rád poprosil, když už si s tím dáváte takovou práci, tak vyčistěte trochu tu češtinu, fakt to místy „tahá za oči“ (si se – ses, tvrdá a měkká i). Sorry, možná mám korektorskou obsesi… dík

Motto: Teprve se zabíhám...
avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 19.07.2010 15:48:31

>> Láďa S., 19. 07. 2010 15:41:56

me zas vadi to vecne „by jsi“ a „by jste“. spravne je pritom opravdu jen to spojeni „bys“ a „byste“. ber to jako moji podporu, nejsi v tom sam:).

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

Boza muž 19.07.2010 16:30:44

Ahoj,

všem vřelé díky za připomínky… Zlepším to.

Při přepočtu stupňů jsem použil špatný vzorec a ta gramatika s pravopisem… Vrátím diplom…

Jsem v editaci webových stránek, psaní článků a rozhovorů „panicem“, tak prosím tpělivost…

Je toho na mě fůra… organizování závodů Triexpert Cupu, vývoj a revize dvou webových stránek www.triexpertcup.cz a www.triexpert.cz, řešení otevření nové prodejny v Brně a jako třešnička organizování nového podzimního závodu „Vokolo príglu“…

Zlepším se…neskutečně mě to totiž všechno baví

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 19.07.2010 17:43:45

Ty zloděje dostat do ruk … moc z nich nezbude! Jako, že si myslím, že si to Dan příští rok zopákne, stejně je to hrozná škoda! Je mi líto Dana a všech co se na jeho výpravě podíleli, já bych brečela jak želva.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Čelákovice

Celkem 22125,06 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:50 (2011)
půlmaraton: 1:32:39 (2011)
maraton: 3:23:50 (2011)

Láďa S. muž 19.07.2010 22:32:48

>> Boza, 19. 07. 2010 16:30:44

nic si z toho nedělej – na druhou stranu jsem poprvé na stránkách behej.com se zálibou upřel zrak na reklamu: ten pás v horní části s triexpertcupem a s Danem považuju za moc povedený a myslím, že právě tohle je cesta i pro ostatní mecenáše našeho minoritního sportu – spojit se s tvářemi, které opravdu patří k běhu, které jsou ostatním sympatické a zároveň ji pomoct, nepředvádět anonymní modely a modelky;

myslím, že se Triexpert velmi dobře zviditelnil, jen tak dál

Motto: Teprve se zabíhám...
avatar

Boza muž 25.07.2010 15:18:31

Ahoj,

v sobotu vyšel ve víkendové příloze Deníku Sport článek s Danielem Orálkem.

Článek můžete vidět v „pdf“ formátu (omluvte velikost písma, ale dá se to v pohodě přečíst) i na www.triexpertcup.cz

Článek je zde http://www.triexpertcup.cz/…tramarathon/

Příjemné počtení.

avatar

Boza muž 26.07.2010 08:46:10

Ahoj,

dnes se má Dan vrátit z USA i se svým doprovodným týmem.

Druhou část rozhovoru s Danem si můžete přečíst zde

http://www.triexpertcup.cz/…ebe-a1559357

avatar

Boza muž 28.07.2010 07:53:35

Ahoj,

Dan se vrátil z USA a již dnes máte příležitost si s ním a proti němu zaběhnout na Triexpert Cupu v Brně – Pisárkách v 18.00hod.

Bude tam i Česká televize, kdy bude točit materiál pro svůj večerní pořad „Před půlnocí“, kde bude Dan vystupovat již dnes ve 23:30 na CT24.

Další články a rozhovory s Danem by měly vyjít v brněnském deníku Rovnost, pravděpodobně zde na behej.com a jako perličku uvádím v pánském časopisu „PLAYBOY“ !!!

Další články a rozhovory s Danem jsou už na www.triexpertcup.cz

Petr, Triexpert team

avatar

Boza muž 29.07.2010 17:24:47

Ahoj,

Podívejte se na pořad České televize „Před půlnocí“, kde Dan popisuje svůj zážitek z nejtěžšího závodu planety Badwater… Pořad byl vysílán po středečním závodu Triexpert Cupu v Brně – Pisárkách ve 23:30 na ČT24.

Odkaz na záznam pořadu

http://www.ceskatelevize.cz/…red-pulnoci/

Z důvodu, že pořad „Před půlnocí“ je každý den aktuálně vysílán s jinou tématikou, vyhledejte datum vysílání 28.7.2010 v pravé části obrazovky.

Plánujeme i besedu s Danielem Orálkem v Brně a v Praze, kde by Dan za promítání fotek povídal o svých pocitech a zážitcích z tratě…

Petr

avatar

Brno

Celkem 80408,84 km
Minulý měsíc 469,9 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 29.07.2010 20:07:58

>> Boza, 29. 07. 2010 17:24:47

Super rozhovor a super výkon. Myslím nicméně, že i jiné Danovy výkony si zaslouží stejně pozornosti (např. maraton pod 2:30) a že by tedy beseda mohla mít širší záběr, než je Badwater.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Praha 9

Celkem 9303,79 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:13 (2014)
půlmaraton: 1:31:41 (2013)
maraton: 3:27:44 (2014)

asteryx muž 29.07.2010 20:24:35

>> kanovsky, 29. 07. 2010 20:07:58

uplny souhlas. bohuzel mi prislo, ze slecna moderatorka nebyla uplne idealne pripravena na pulhodinovy rozhovor s vytrvalcem (tim myslim, ze aspon vysledky z Badwateru mohla mit nastudovane, jestli ma Dan trenera atd.)

avatar

Boza muž 30.07.2010 10:43:54

Ahoj,

já jsem hlavně rád, že se o Danovi a vůbec o běhání mluví ve veřejnoprávní televizi.

Dokonce bude v sobotu ve 12:05 na ČT1 v pořadu „Týden v regionech“ pořad o Danovi a středečních závodech TRIEXPERT CUPU, kde ve středu v Pisárkách bylo rekordních 234 účastníků.

Sportu zdar a běhání zvlášť.

avatar

Boza muž 02.08.2010 14:59:19

Ahoj,

Podívejte se na odvysílanou reportáž České televize kanálu ČT1, která v sobotu 31.7.2010 popi­sovala Orálkovu účasti na Badwater a byly v ní k vidění i záběry z Triexpert Cupu v Brně Pisárkách dne 28.7.2010.

Odkaz najdete http://www.ceskatelevize.cz/…ionech-brno/

Návod k urychlení vyhledávání: najeďte kurzorem na čas 20:50, zde začíná reportáž.

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 02.08.2010 20:26:48

>> asteryx, 29. 07. 2010 20:24:35

Já myslím, že to tak hrozné nebylo. Na to že slečna není specialistka. Zásadní informace se tam objevily, nejasnosti Dan vyvrátil… Po tom, co předvádějí někteří komentátoři, jsem to čekal výrazně horší. :D

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Brno

Celkem 18752,7 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:31 (2011)
půlmaraton: 1:38:10 (2010)
maraton: 3:56:28 (2011)

hugo muž 05.08.2010 14:05:02

V dnešní Sedmičce vyšel článek o Danovi.

Motto: „Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“ Antoine de Saint-Exupéry
avatar

Brno

Celkem 18752,7 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:31 (2011)
půlmaraton: 1:38:10 (2010)
maraton: 3:56:28 (2011)

hugo muž 22.08.2010 10:27:25

Motto: „Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“ Antoine de Saint-Exupéry
avatar

kber8678 muž 11.07.2011 09:39:03

letos sice bez ceske ucasti, ale i tak .. bezci jsou uz na trati http://www.badwater.com/…b/index.html http://dbase.adventurecorps.com/results.php?…

Nalezené položky: 240 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.