Čeští ultras řádili ve Slovinsku

Jaroslav Kaše | 07.09.2010 | přečteno: 2978×

Uplynulou sobotu se konal další díl Europa Cupu v ultramaratonu. Tentokrát se běželo 75 kilometrů z Celje do Logarské doliny za ideálního běžeckého počasí s teplotou 10–18° C úchvatnou krajinou podél řeky Savije. Závodu se zúčastnila početná skupina běžců z Čech a Moravy a z kamenitého dna řeky vyrýžovali čtyři zlaté medaile.

V kategorii žen doběhla Šárka Macháčková (MS Brno) celkově na 2. místě ve vynikajícím čase 7:07:52 a v kategorii žen do 30 let nenašla přemožitelku. Hana Kašová doběhla celkově na 11. místě a v kategorii F 55 zvítězila slušným výkonem 8:20:07. Závod dokončilo 28 žen v limitu 12 hodin.

V kategorii mužů skončil Jarda Kaše celkově na 7. místě a ve své kategorii M 55 zvítězil časem 6:19:06. V nejstarší kategorii M 70 zvítězil Alois Kittl časem 8:59:55 (celkově 92. místo). Závod dokončilo 132 mužů.