Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Před pěti lety byl spuštěn web behej.com

Před pěti lety byl spuštěn web behej.com
foto: Miroslav Alexa

behej.com | 01.02.2011 | přečteno: 9184×

Někomu to přijde jako pradávná historie, jiný kroutí hlavou, jak rychle to uteklo. V těchto dnech si připomínáme přesně pět let od doby, kdy byly běžeckému světu nabídnuty webové stránky nesoucí adresu www.behej.com. Požádali jsme pár osobností o komentář, jak vidí vše kolem behej.com v době vzniku a nyní.

Vytrvalostní běžci měli dlouho svůj Maraton – Běhy mimo dráhu. Provedením skromný, o to však úctyhodnější počin Iva Domanského. Člověka, který po více než dvacet let sledoval a zaznamenával výsledky z domácích běžeckých závodů a téměř osobně znal tisíce běžců. Jeho slova na adresu behej.com připojujeme ve druhé polovině článku.

Jmenujme i řadu dalších projektů, jako byl Běžecký svět, Spankerovy stránky nebo mezi závodníky oblíbená termínovka na www.beh.cz.

Mladší běžci a hlavně ti, pro které je běh spíše cestou k odpočinku a odreagování se od každodenních stresů, však dlouho psané zdroje o svém koníčku postrádali.

Proto nepřekvapí, že se na internetu začaly objevovat první české a slovenské blogy (deníky), první články v novinách, následně i seriály o běžecké přípravě a první emailové diskusní konference. To vše následně přerostlo v diskusní fórum, což byl jen krůček k tomu, aby se dala dohromady parta lidí a založila tento web.

Dnes si již málokdo vzpomene na jména programátorů jako byli (a jsou!) Jirka Vraný, Tomáš Kalina, Zdeněk Štefek nebo Tomáš Rokos. Viditelnější byli ti, kteří se starali o přísun článků, rad a návodů. Za všechny jmenujme Miloše Škorpila (dnes učitele na své běžecké škole), skvělého sportovního novináře Luboše Brabce nebo již zmiňovaného Iva Domanského.

Jak to tak bývá, knowhow, kontakty a hlavně velké penzum práce odvedou ale i ti, kteří stojí trochu vzadu. Proto nesmíme zapomenout na Viktora Machka, Milana Sameše, Katku Klouparovou, Petra Syblíka, Petra Lhotu, Mirka Hasala, Petra Římana, Terezu Rozehnalovou, Jarku Karáskovou, Jarmilu Holasovou, Martina Symona, Zdeňka Krcháka, Mirka Kratochvíla, Veroniku Brychcínovou, Františka Holého, Petra Kostoviče a spoustu dalších…

Web se časem rozdělil na dvě obsahové části – o kondičním běhu a závodech. V létě roku 2008, tedy na prahu ekonomické krize, vzniklo první – tehdy ještě pokusné číslo – tištěného magazínu Běhej. Nejenže přežil následující těžké období, ale do letošního roku vstupuje v rozšířené podobě a novém hávu.

Vyjádřeno čísly: šestý rok existence zahajujeme s 50 000 unikátními návštěvníky měsíčně, 24 000 závodníky v běžeckých tabulkách, 12 000 registro­vanými uživateli, 4 200 fanoušky na facebooku, 3 000 článků na webu a 1 200 předplatiteli tištěného Běhej.

A ještě jedno číslo: všichni máme 1 společné – lásku k běhání a pohybu jako takovému.


CO O NÁS ŘEKLI:

Mám mezi běžci poměrně hodně známých a dost přátel na to, abych se o vzniku běžeckého serveru behej.com dověděl krátce po jeho spuštění. Uplynulo pouze několik dní, když se na hlavní stránce objevil zajímavý odborný článek, na který jsem reagoval věcnou připomínkou. Vzápětí mě tehdejší vedení redakce oslovilo a poděkovalo za příspěvek.

Tehdy ještě vydávalo Sdružení organizátorů běžeckých závodů měsíčník Běhy mimo dráhu – Maraton, zaměřený výhradně na běžce – závodníky, kterým přinášel prakticky kompletní výsledkový servis ze všech běhů v České republice.

Už tenkrát jsme ale uvažovali o nutných změnách vzhledem k rostoucí roli elektronických sdělovacích prostředků. Podle mého názoru přispěla k rychlému růstu obliby serveru behej.com skutečnost, že zde (na rozdíl od příbuzných sportů) až do roku 2006 neexistoval žádný ústřední server podobného typu. Proč asi? Možná proto, že zájmům závodících běžců plně vyhovoval časopis Běhy mimo dráhu – Maraton a ostatní tehdy nebyli pro nikoho důležití.

V létě 2006 mě redakce pozvala na jednání o možnostech trvalejší spolupráce, na kterou jsem bez velkého přemýšlení kývl. V průběhu prvních měsíců, během nichž jsem navštěvoval zdejší stránky, se podstatně změnilo vedení redakce a směřování serveru, který se začal přednostně zabývat problémy kondičních běžců, ale celkový dojem z úrovně uveřejněných materiálů a nezbytných internetových diskusí byl příznivý. Z druhé strany jsem cítil zájem o spolupráci se SOBZ a osobně se mnou, třebaže vedení serveru muselo být jasné, že ne ve všech záležitostech kolem běhu máme shodný nebo podobný názor.

Velmi důležitým rozhodnutím redakce bylo rozdělení serveru na víceméně kondiční část, která si ponechala značku behej.com, a na část pro závodníky s názvem behy.cz. Počáteční nedůvěru závodníků vystřídal zájem a dnes není velký rozdíl mezi počtem návštěv obou křídel „dvojdomku“.

Následující úvahy o vzniku tištěného běžeckého časopisu, který by byl blíže běžcům a byl stoprocentně v českých rukou, byly úspěšně realizovány koncem roku 2008, kdy došlo ke klíčové dohodě mezi behej.com/behy.cz a SOBZ o ukončení časopisu Běhy mimo dráhu – Maraton a zaslání ukázkového čísla dvouměsíčníku Běhej všem jeho předplatitelům.

Přestože i dnes řada tehdejších předplatitelů Maratonu na něj nostalgicky vzpomíná, budoucnost patří kvalitním – po obsahové, formální i výtvarné stránce – časopisům, které jsou schopny konkurence. Aniž bych chtěl pochlebovat redakci, jsem hluboce přesvědčen, že úroveň Běhej se v průběhu jeho existence podstatně zvýšila a to zejména v posledním roce. Určitě jsou oblasti, kde má redakce rezervy: dodnes třeba v časopise postrádám hlubší a hlavně trvalejší spolupráci s lékaři, především těmi běhajícími. Odborné a praktické rady jsou sice roztroušeny po stránkách serveru, ale v tomto směru je papírová verze o hodně praktičtější, zejména v případě vytvoření trvalé rubriky dotazů a odpovědí.

Server behej.com slaví dnes páté výročí vzniku. Přeji mu, aby rostl a vzkvétal, aby jej vyhledávali jak začínající běžci (pro které vykonal v průběhu těch pěti let neuvěřitelně mnoho), tak i fanatičtí závodníci a odborníci. Internetovým diskutérům bych poradil, aby nad svými příspěvky občas víc přemýšleli, běžeckým nováčkům doporučuji trpělivost a všem spřízněným duším radost ze života, výkonů a nekončící běžeckou euforii.

Ivo Domanský, vydavatel Maratonu – Běhů mimo dráhu, předchůdce tištěného Běhej, a dlouholetý šéf SOBZ (Sdružení organizátorů běžeckých závodů)


Pět let je v lidském životě dlouhá doba a behej.com urazilo za tu dobu obrovský kus cesty. Myslím si, že běžecká veřejnost potřebovala server, který by žil a zároveň poskytoval informace okolo běhání všeho druhu. Původně na rekreačně zaměřené běžce Behej.com se rozrostlo o další web, který je určený spíše pro běžce se srdcem závoďáků, a také začalo vydávat tištěný a myslím povedený časopis, což považuji již za úctyhodný růst aktivit. Velmi se mi líbí, že vedle odborných článků dostávají prostor i názory neortodoxní, pro některé běžce možná až nepřístojné články, které provokují a rozviřují diskuze. Život je různorodý a přesně takové je i Behej.com. Vše nejlepší k narozeninám a do dalších pěti let mnoho dalších dobrých nápadů.

Pavel Novák, skvělý vytrvalec a trenér spolupracující například s Robertem Krupičkou


Čas strašlivě letí, a tak mi ani nepřipadá, že vaše stránky navštěvuji už tak dlouho! Abych pravdu řekla, vždy si otevřu jen stránku behy.cz, neboť v létě hodně pracuji a v zimě zase hodně trénuji, takže to, co mne zajímá, vždy na této stránce najdu. Chtěla bych říci, že vaše stránky tu opravdu chyběly, neboť jsou určeny pro širokou veřejnost a každý začínající běžec si tam najde velice zajímavé, ale i důležité informace jak pro svůj vlastní trénink, tak o technických věcech. Zajímavé články jak od výborných atletů, tak o hobících, propozice i výsledky závodů. Je skvělé, že jste začali vydávat i časopis.

Petra Kamínková, loni nejpopulárnější česká vytrvalkyně


Když se objevil na české internetové scéně server behej.com, byl to pro mne zcela nový formát informací. Sledoval jsem tento projekt od jeho prvopočátků a pravda je, že do té doby se informace o běhání daly sehnat spíše na mezinárodních adresách. Navíc jsem také potěšeně sledoval, jak se server s informacemi pro hobíky mění v portál o běhání, kde se dá opravdu po stránce informační sehnat téměř cokoliv. Přes výbavu, boty, termínovku, propozice, výsledky, aktuální tabulky a konče diskusním fórem, kde se dá zeptat spoluběžců na informace typu „proč mě bolí nohy“. Běhej podle mě zaplnilo onu pověstnou „díru na trhu“ a doufám, že bude všem dychtivým běžcům nadále přinášet radost a hodnotný zdroj informací.

Dan Orálek, skvělý ultravytrvalec a taktéž nejpopulárnější český běžec loňského roku


Pro mě byl vznik serveru behej.com něčím převratným. Konečně se tu objevilo něco, kde jsem si o běhání mohl přečíst každý den něco nového a hlavně být informován aktuálně o běžeckém dění u nás i ve světě. Behej.com navíc dokázal svoji laťku neustále zvyšovat a dnes je již jak pro rekreační, tak pro výkonnostní běžce prakticky nepostradatelným. Já sám si již nedokážu představit den, kdy bych se na něj alespoň jednou nepodíval.

Jan Kervitcer starší, trenér pražského Kerteamu (mj. Petr Pechek ml., Lenka Šibravová)


Behej.com jsem poznal v momentě, kdy se nacházelo na pomyslné startovní čáře. Od samého začátku jsem sledoval jeho první běžecké krůčky, některá vítězství, ale i malé prohry. Postupem času se jeho krok stával stále jistějším, jeho tempo stabilnějším s vidinou jasného cíle. Za nejdůležitější osobně považuji, že se behej.com podařilo na běžeckou trať přivést stovky a možná i tisíce běžců, kterým se behej.com stalo velmi užitečným rádcem i sparing partnerem. Po úspěšném zdolání první pětky bych tedy behej.com rád popřál mnoho sil a energie i do dalších náročnějších kilometrů.

Aleš Tvrzník, člen týmu CASRI, vědeckého a servisního pracoviště tělesné výchovy a sportu při Ministerstvu o­brany

Komentáře (Celkem 23)

Nalezené položky: 24 První Předchozí | 1 | Další Poslední

behej.com 01.02.2011 00:02:06

Někomu to přijde jako pradávná historie, jiný kroutí hlavou, jak rychle to uteklo. V těchto dnech si připomínáme přesně pět let od doby, kdy byly běžeckému světu nabídnuty webové stránky nesoucí adresu www.behej.com. Požádali jsme pár osobností o komentář, jak vidí vše kolem behej.com v době vzniku a nyní.
Odkaz na článek

avatar

Čelákovice

Celkem 22125,06 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:50 (2011)
půlmaraton: 1:32:39 (2011)
maraton: 3:23:50 (2011)

Láďa S. muž 01.02.2011 00:19:56

všechno nejlepší k narozeninám!

Motto: Teprve se zabíhám...
avatar

Praha

Celkem 53007 km
Minulý měsíc 18 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 01.02.2011 08:43:55

všechno nejlepší k narozeninám kluci a holky :-D a ať nám to dál běhá.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Brno

Celkem 78763,34 km
Minulý měsíc 654,1 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 01.02.2011 08:51:18

Výborný web! Gratuluji a přeji hodně dalších úspěšných let.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Celkem 10659,78 km
Minulý měsíc 13,1 km
10 km: 0:45:02 (2014)
půlmaraton: 1:41:12 (2014)
maraton: 3:56:52 (2012)

RoobertG muž 01.02.2011 09:15:19

Považuji se za jednoho z mnoha běžců, kterého informace na serveru přivedli k pravidelnému běhu a pohybu obecně. Za to patří všem kdo se na jeho přípravě podílejí veliký dík a přeji do dalších let mnoho úspěchů a širokou uživatelskou večejnost.

Motto: spěchej pomalu
avatar

Praha

Celkem 25688 km
Minulý měsíc 28 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 01.02.2011 09:19:12

Vééélikánská KRÁTULACE.

vrána Sára

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 01.02.2011 09:35:44

Gratuluji k vyroci a dekuji za krasny web. Preji do dalsich let hodne stesti.

avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 01.02.2011 10:24:50

Za web moc díky a k výročí gratulace veliká!
Co nějaká oslava, nebude?:-P

Motto: ...kam až?
avatar

Praha|Dresden

Celkem 8561,3 km
Minulý měsíc 36,25 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 01.02.2011 10:47:48

Cirou nahodou slavim 5 let behani spolu se serverem. V unoru 2006 jsem se prihlasila na 1/2PIM a pak lacna po informacich narazila na forum „aerobniho trageda“. Odtud vedl uz jen krucek na behej.com. Diky foru jsem nasla spoustu bezeckych pratel a je to misto, kam chodim pro motivaci, kdyz se mi nechce:-). Takze vsechno nejlepsi a diky.

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Celkem 19021 km
Minulý měsíc 0 km

tomák1967 muž 01.02.2011 11:40:38

VŠECHNO NEJLEPŠÍ ;-)

avatar

Vsetín

Celkem 3112 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:32 (2011)
maraton: 3:36:41 (2007)

Plyšák muž 01.02.2011 12:07:48

>> dees, 01. 02. 2011 10:47:48

Ahoj Dees, mám to nějak podobně, chtěl jsem zaběhnout maraton do svých 40 let (Začít metou maratonu? :-) ) a tento web byl pro mě zdrojem cenných informací a i motivace, protože prostě občas se nechce. Taky bych chtěl poděkovat všem přispěvatelům, kteří se dělí o, pro mě, velmi důležité informace o tréninku, rege, výživě apod. (napadá mě Mato, Rudo, SlavoK a mnoho dalších a samozřejmě odborníci, kteří sem přispívají). Takže DÍKY.

Motto: Velcí trpaslíci to mohou dotáhnout až na malé obry.
avatar

Celkem 1284,91 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:49:27 (2011)

Majo muž 01.02.2011 14:36:51

>> Plyšák, 01. 02. 2011 12:07:48

Tak isto sa pripajam ku gratulacii celej redakcii a ku Plysakovym slovam o ludoch, ktori tvora „kvalitu“ fora, samozrejme tych mien je omnoho viac.

A dakujem taktiez za web, ktory velmi rad citam, vdaka ktoremu sa stretavam s par fajn ludmi (v podstate z behej.com ozaj iba par zatial – 2ma :-) ) a vdaka ktoremu som sa co-to o behu naucil.

Dakujem Radkovi za ustretovy pristup, kedykolvek som sa nanho obratil.

Nech sa vam dari a tak isto nech si casopis nachadza cim dalej tym viac citatelov.

DAKUJEM

Majo

P.S. „ovsem neusnout na vavrinech“ :-))

Motto: Lama five alive
avatar

Praha 9

Celkem 9303,79 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:13 (2014)
půlmaraton: 1:31:41 (2013)
maraton: 3:27:44 (2014)

asteryx muž 01.02.2011 14:57:56

i ja se pripojuji s gratulaci a i pro me je vas casopis a web obcasnou motivaci k tomu neco delat (jak uz tu nekdo psal, holt se obcas nechce)…jen tak dal

avatar

Vesec u Turnova

Celkem 35561 km
Minulý měsíc 115 km
10 km: 0:45:56 (2011)
půlmaraton: 1:44:53 (2014)
maraton: 3:39:18 (2012)

Strouhal Zdenek muž 01.02.2011 16:55:25

Gratulace též od Turnova at se daří dále.

Motto: Běhám rád!
avatar

Praha 8

Celkem 3553 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:38 (2012)
půlmaraton: 1:38:28 (2011)
maraton: 3:34:30 (2012)

pif08 muž 01.02.2011 16:59:22

Velika gratulace a dík. Myslím že obrazek před člankem muj proces v běhani skvěle vystihuje. Dnes si čtu na behej.com teměř denně a hodne mě to motivuje.

Motto: Každý den je jen jednou.
avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 01.02.2011 22:06:37

good job!

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Aura: 2920

Exploser muž 02.02.2011 19:41:18

Při příležitosti 5 let behej.com si také dovolím určitou vzpomínku vzhledem k tomu, že patřím téměř do první komunity, která stála u základů. První fórum, jak známo, vzniklo pod Tragédem už koncem srpna 2005, u čehož jsem sice nebyl, ale účastnil jsem se už v říjnu maratonu ve Stromovce spolu s dalšími členy tohoto fóra, které jsem objevil spolu se zápisky Tragéda, právě když jsem hledal na internetu informace o maratonu ve Stromovce. Do tohoto fóra jsem se posléze zapsal až měsíc po založení vlastního behej.com. Myslím, že to původní fórum bylo lepší v tom, že tam bylo možno najít, kdy se kdo přihlásil, jak často přispíval (i když to samo o sobě nic neznamená), ale bylo to asi lepší než současná aura, se kterou se dá manipulovat (mohu mít libovolně vysokou), ale stejně nic neříká, když třeba takový Maraton3r má auru vysoce zápornou, ale jak správně podotkl xPablos „snílek, možná trošku línej, ale na druhou stranu – nikomu se neposmívá, nikoho neuráží, vulgárně se nevyjadřuje“, čili není žádný důvod ho vylučovat.:-) Za celou dobu, co pamatuji, bylo tady na fóru lidí, kteří chtěli kalit a otravovat vodu, jen co by spočítal na prstech jedné ruky, tak také dostali nakonec distanc.:-( O něco víc bylo těch, co odešli dobrovolně, i když i z těch se pokud vím, nejméně jeden (aktivní přispěvatel) nakonec rád vrátil. Prostě je to výborná komunita a tak všechny zdravím a všem tvůrcům, co se kdy na behej.com vystřídali, patří můj srdečný dík.:-D

Motto: In God is our trust.
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 02.02.2011 20:54:10

Honzo, první fórum vzniklo ještě dříve. Na Pandoře… Někteří asi pamatují, nyní už nedostupné, odpočívající v křemíkovém nebi.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 127740,9 km
Minulý měsíc 988 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 02.02.2011 21:50:04

>> forest, 02. 02. 2011 20:54:10

Ano, vzpomínám si! To muselo být už někdy v únoru-březnu 2004, když jsme se s Milošem připravovali na první maraton. Pamatuji si to podle toho, že se na tom běžeckém foru Pandory řešilo, zda se dá běhat, když je venku velká zima …

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 127740,9 km
Minulý měsíc 988 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 02.02.2011 21:52:20

>> Exploser, 02. 02. 2011 19:41:18

Lidí, co byli vyloučeni, moc nebylo. Já vzpomínám na mladého běžce s přezdívkou „barcelona“, který byl dokonce vyhozen na dvakrát.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 03.02.2011 11:08:38

Taky pamatuji asi ty prvotní počátky na Pandoře, následně Tragédí fórum… Někdy s trochou nostalgie. Prožitkem bylo ono hledání a poznávání spolu s mým začátečnickým sbíráním zkušeností. Dnes už je ono hledání jen záležitostí vyhledávače na serveru behej.com…

Takže to je obrovský posun, jsme už někde jinde. A to zasluhuje uznání.

Kvalita diskuzního fóra behej.com vždy statisticky (počet sprostých slov, urážek, neduchaplných komentářů, nebo naopak povzbudivých slov a slov ocenění) zcela vybočovala z běžných diskuzních fór jiných serverů, takže zřejmě (zejména kondiční) běh sdružuje kvalitativně jiné lidi a asi i zkvalitňuje charakter.

avatar

Celkem 3392 km
Minulý měsíc 0 km

jmaselnik muž 03.02.2011 13:42:37

no jo, 5 let. To je dlouhá doba a hodně věcí se změnilo. Abych řekl pravdu, na mnohé vzpomínám s nostalgií, třeba na fórum, kde se fakt diskutovalo, nesrovnatelně s dneším téměř mrtvolným stavem, vezmu-li v úvahu obrovský počet členů. Škoda, ale co se dá dělat, holt už to není komunitní server.

avatar

Vsetín

Celkem 3112 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:32 (2011)
maraton: 3:36:41 (2007)

Plyšák muž 03.02.2011 20:55:40

>> jmaselnik, 03. 02. 2011 13:42:37

Myslím, že se diskutuje pořád. Začal jsem sem chodit koncem roku 2006 a je pravda, že tehdy tu frčely „odborná“ témata. Dnes je hodně vláken společenských, kamarádských a tak. Prostě se změnili lidé na fóru. Ale se dikutuje se pořád. A velmi slušně a vstřícně. Je dobře, že ty stará vlákna nezrušily, rád je prolézám a znovu pročítám.

Motto: Velcí trpaslíci to mohou dotáhnout až na malé obry.
avatar

Celkem 3392 km
Minulý měsíc 0 km

jmaselnik muž 03.02.2011 23:04:40

>> Plyšák, 03. 02. 2011 20:55:40

souhlasím, bohužel to vidím jinak. Spousta řečí buď po x-té omletých, případně o ničem a když si dovolí napsat článek sportovec (Honzis), tak si to vyžere. Docela by mě zajímalo, jaké by dneska byly reakce třeba na sérii článků zimní běžecká příprava ironmana. Tenkrát se tam řešilo, když Michal zařadil 2 volné dny v týdnu, že je to moc. Docela živě si dovedu představit, co by „schytal“ dneska. Prostě hodně je toho jinak. Za mne škoda.

Nalezené položky: 24 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.