Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Mistrovství ČR v půlmaratonu: Favority Kreisinger a Kamínková

Mistrovství ČR v půlmaratonu: Favority Kreisinger a Kamínková
foto: Anna Navrátilová

Petr Kostovič | 05.04.2011 | přečteno: 9373×

Jan Kreisinger (AK Kroměříž) a Petra Kamínková (AK Olomouc) patří mezi největší kandidáty na půlmaratonský republikový titul. Oba běžci však budou muset o své vítězství v sobotu při Pardubickém vinařském půlmaratonu tvrdě bojovat. Těšit se můžeme na další ze soubojů Kamínkové s Ivanou Sekyrovou (AK Sokolov), ani Petr Pechek však nevzdává boj předem.

Jan Kreisinger (AK Kroměříž) je časem 1:06:41 vedoucím mužem letošních půlmaratonských tabulek, i když závod v Berlíně, při němž 3. dubna uvedeného času dosáhl, mu kvůli teplému počasí úplně nesedl.

„Ano, chci zvítězit a získat titul. V Berlíně jsem si otestoval formu a začal si více věřit. Doufám, že v sobotu v Pardubicích to bude ještě lepší. Překvapit může ale i Petr Pechek, Jakub Bajza, Martin Frei a další běžci. Soupeře nikdy nepodceňuji,“ upozorňuje Kreisinger na to, že byť je běh exaktní disciplína, nikdy není vyhráno předem.

Jeho největším soupeřem bude pravděpodobně Petr Pechek (TJ Maratonstav Úpice). Petr se zodpovědně připravuje na vrchol jara, Volkswagen Maraton Praha, v němž bude obhajovat titul mistra republiky v maratonu a podle toho volí i skladbu závodů. Mezi jednotlivými půlmaratony (Venlo, Pardubice) a květnovým maratonem jsou vždy tři týdny na regeneraci a vyladění formy.

„Samozřejmě, že bych v Pardubicích chtěl zvítězit, kdo by nechtěl. Největším favoritem na zisk titulu je podle mě Honza Kreisinger. Já se vedle co nejlepšího umístění pokusím zaběhnout čas pod 1:07:00,“ odhaluje Petr Pechek své cíle pro sobotní závod.

Do umístění v popředí celkového pořadí závodu mužů budou ale chtít promluvit i další, již zmínění Jakub Bajza, Martin Frei z AK Kroměříž, velmi dobrou formu má na jaře i Vít Pavlišta (AC Slovan Liberec) a ze zkušeností určitě co nejvíce vytěží i veterán Róbert Štefko (AK Kroměříž). Chybět bude naopak nejlepší Čech nedávného Hervis 1/2Maratonu Praha Robert Krupička.

Zajímavým tahem pořadatelů je naopak start dvou keňských běžců. Bonifac Wambua Nduva a Mike Kiprop Cheruiyot umí půlmaraton na úrovní výkonů Jana Kreisingera a mohli by mu tak pomoci ke slušnému času.

Již několikátým opakováním souboje Kamínková – Sekyrová bude závod žen. V Praze při Hervis 1/2Maratonu Ivana Sekyrová (AK Sokolov) Petru Kamínkovou (AK Olomouc) dotahovala, ta však dokázala těžit ze spolupráce s triatlonistou Petrem Vabrouškem a v cíli dělilo obě závodnice 12 sekund. Rozdíl ne nepřekonatelný, natrénováno má však Petra Kamínková na lepší čas, než byl ten pražský.

„Titul bych chtěla obhájit, ale bude to velmi těžké. Od závodu v Praze jsem lehce nachlazena, ale nohy mě nebolí a cítím se dobře. O víkendu jsem absolvovala závod na 5 kilometrů a měla jsem z výkonu velmi dobrý pocit. Ráda bych v Pardubicích atakovala čas 1:15:00. Rozběhnu první desítku na 35:30. V Praze mě překvapilo nezvykle teplé počasí, v Pardubicích by měla být teplota běžecky příjemnější,“ věří si Petra Kamínková na lepší výkon.

„Letos jsem v rámci možností, které mám k tréninku, a které mi dovoluje moje zaměstnání a péče o dítě, udělala pro přípravu maximum. Budu prostě bojovat o co nejlepší výsledek,“ nevzdává ani před Pardubicemi nic předem Ivana Sekyrová.

Na současnou výkonnost těchto dvou běžkyň pravděpodobně další závodnice mít nebudou. Atakovat hranici 1:20:00 budou v předpokládaném boji o bronz určitě chtít Táňa Metelková (SK Týniště nad Orlicí), Radka Churaňová (TJ Lokomotiva Trutnov) či Lenka Šibravová (Hvězda SKP Pardubice).

Do mistrovského závodu se přihlásilo 79 mužů a 28 žen. Titul z loňského roku (Plzeňský půlmaraton) obhajují Róbert Štefko (loni 1:09:03) a Petra Kamínková (1:19:54).

Start je v sobotu 16. dubna ve 12:00 hodin v Pardubicích na Smetanově náměstí. Běží se na rychlé trati bez dlažebních kostek, s minimem zatáček a malým převýšením. Aktuální předpověď počasí hlásí na sobotu teplotu 11–13°C.

Součástí sportovního dne jsou i závody Českého poháru tandemů a handbikerů, Běh pro zdraví na 1,5 km s Jarmilou Kratochvílovou a VZP a projížďka na in-line bruslích.


WEB ZÁVODU

SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH DO MISTROVSTVÍ ČR V PŮLMARATONU

LETOŠNÍ PŮLMARATONSKÉ TABULKY

Anketa

Tipujte čas vítěze Pardubického vinařského půlmaratonu

 
17 hl.
Celkem hlasovalo 47 uživatelů.

Komentáře (Celkem 31)

Nalezené položky: 32 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

jijelinkova žena 17.04.2011 12:58:28

Vyfotila jsem pár set foteček… https://picasaweb.google.com/…raton1642011

Fotila jsem hlavně přítele a několik kamarádů, takže ti tam mají fotografií více, ale třeba se někdo najde ;-)

Hezkou neděli Jitka

avatar

Olomouc

Celkem 149328 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:54 (2001)
půlmaraton: 1:34:43 (2002)
maraton: 3:21:17 (2002)

321919 muž 17.04.2011 20:44:25

>> Filip, 16. 04. 2011 23:20:54

Sice jsem se netrefil jen o vteřinu, ale čekal jsem, že to vyhraje Peťa Kamínková. :-)

Motto: Nepřestaneš běhat proto, že jsi zestárl. Zestárneš proto, že jsi přestal běhat.
Nalezené položky: 32 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.