Homoláč ovládl rekordní pole Vokolo Príglu

behy.cz | 08.10.2011 | přečteno: 15674×

Teprve druhý ročník závodu, za kterým stojí bývalí veslaři z okolí firmy Triexpert, dokončilo v sobotu rekordních 1 365 běžců, což je nárůst o více než čtyři stovky oproti loňské premiéře! Nabídl organizačně zvládnutou akci, souboj domácí elity i návrat Aleny Peterkové na běžecké tratě.

Závod celkově vyhrál domácí Jiří Homoláč (VSK Univerzita Brno) za 44:27, druhý skončil Lukáš Kourek (TJ Nové Město na Moravě) v čase 45:53. Tito závodníci zde vloni obsadili první dvě pozice, ovšem v opačném sledu. „Přestože jsem se tento týden při trénincích moc necítil, dnes se mi běželo překvapivě dobře,“ svěřil se v cíli letošní vítěz Homoláč.

Bronzový byl Ondřej Fejfar (intrener.cz) výkonem 46:11, na bednu se už nevešel celkově čtvrtý triatlonista Filip Ospalý (46:23). Z předních domácích běžců a zároveň zaměstnanců firmy Triexpert doběhl na 5. místě Martin Frei a jako sedmý Karel Zadák.

Soutěž žen pro sebe rozhodla nadějná slovenská běžkyně Jana Zatlukalová (AK Spartak Dubnica) časem 53:40. Třiadvacetiletá vytrvalkyně se běhu věnuje od svých patnácti a občas ji můžeme vídat i na českých závodech. Výhledově ji láká olympijský maraton.

Stříbro si z Brna odváží Petra Kamínková (AK Olomouc) za výkon 54:12. „Trať mi přišla svým profilem poměrně náročná,“ zhodnotila Kamínková. Třetí příčka připadla Lence Formanové (Hvězda Pardubice) za 55:29.

Jedenapadesátiletá Alena Peterková, kdysi špičková běžkyně a účastnice olympiády v Barceloně 1992, doběhla v ženách na 30. místě a vyhrála svou věkovou kategorii. „Zvlněný profil mi vyhovuje, takže mi trať zas až tak těžká nepřipadala,“ oponovala Peterková v cíli Petře Kamínkové. „Dnes jsem neměla závodní ambice, běžela jsem rekreačně. Přece jen se vracím po desetileté pauze. Start tady v Brně považuji za odrazový můstek pro závody jarní sezóny,“ doplnila bývalá reprezentantka Peterková. A my se už teď těšíme na její comeback v plné formě!

Organizátoři se dokázali postarat o bezproblémový průběh celé akce. Na trati, která se letos probíhala v opačném směru než vloni, byly k dispozici dobře zásobené občerstvovací stanice (na 5. a 10. kilometru). V cíli přišly po doběhu vhod teplé nápoje. Hned po vyhlášení všech kategorií, které mělo správný spád, proběhlo losování tomboly s atraktivními cenami včetně automobilu Renault Clio. Tím z Brna odjela jedna šťastná mladá běžkyně.