Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Běh a psi

Běh a psi

Nalezené položky: 689 První Předchozí | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Další Poslední
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 04.10.2006 21:51:09

[quote=running-observer]Problém číslo 2: zákon stanoví, že pes musí být buď na vodítku, nebo musí mít košík.[/quote] Kdybych se tě zeptal na číslo toho zákona, nebudeš schopný odpovědět, protože takový v Česku neexistuje (jedná se pouze o místní úpravy formou vyhlášek). Jinak s problémem uklízení po psech souhlasím. Ale za to mohou majitelé „čuňata“, ne psi. Když ale vidíš ty spousty divokých skládek po lesích a podél silnic (plastové pytle s odpadky, pneumatiky, různé haraburdí), asi si neděláš iluze, že se zde lidé v dohledné době změní, že ?

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 05.10.2006 08:16:57

[quote=sam][qu­ote=running-observer]Problém číslo 2: zákon stanoví, že pes musí být buď na vodítku, nebo musí mít košík.[/quote] Kdybych se tě zeptal na číslo toho zákona, nebudeš schopný odpovědět, protože takový v Česku neexistuje (jedná se pouze o místní úpravy formou vyhlášek). Jinak s problémem uklízení po psech souhlasím. Ale za to mohou majitelé „čuňata“, ne psi. Když ale vidíš ty spousty divokých skládek po lesích a podél silnic (plastové pytle s odpadky, pneumatiky, různé haraburdí), asi si neděláš iluze, že se zde lidé v dohledné době změní, že ?[/quote] Ano, existuje to upravene formou vyhlasok z poverenia zakona. Tudiz je to sucastou pravneho poriadku a kto tieto vyhlasky nerespektuje, dopusta sa porusenia zakona (v sirsom zmysle). Trest je rovnaky- pokuta za priestupok, ako v mnohych pripadoch, ked porusis zakon. Nevidim v tom rozdiel, ci niekto porusuje vyhlasku, alebo zakon, kedze ziadna vyhlaska nemoze vzniknut sama od seba, iba formou delegacie pravomoci zo zakona (parlamentu) na vyhlasku (miestne zastupitelstva). Ja osobne mam uplne neskodneho psa (labradora), ktory ignoruje bezcov, ale nepustam ho, ked viem, ze by im mohol co i len zavadzat. Neznasam, ked to robia ini majitelia, nerobim to ani ja. Ked beham, vencim sam seba a na nikoho nevyskakujem, to iste pozadujem od inych (ci ludi, ci zvierat). Ked to niekto nevie pochopit, tak mam s nim problem a reagujem dost expresivne, aby si to zapamatal. Nabuduce, ked ma stretne, tak si toho psa vacsinou chyti aj bez mojej vyzvy. Ak nie, reagujem este doraznejsie ako minule, pripadne nelenim bezat aj pre policiu. Vyhrazat sa a nikdy vyhrazky nesplnit je zbytocne…

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 05.10.2006 09:29:45

To Mato: Jako právník bys jistě dokázal specifikovat daleko přesněji než já, jaký je rozdíl mezi zákonem a vyhláškou, ale já jeden z hlavních rozdílů vidím v tom, že zákon by měl mít obecnou platnost na rozdíl od vyhlášek (mnohdy místních, vyhlášených obecními nebo městskými úřady), které by měly postihovat jistá specifika například té dané lokality nebo jiných specifických podmínek. V mnoha případech se mi však zdá, že jen dublují již platné obecné právní normy. Podle mě vymýšlet speciální zákony na každou „pitomost“ je jen zanášením již tak zoufalého stavu právního systému v Česku. Vrátím li se k diskutovaným psům, tak mým názorem je, že prakticky všechny problémy vzniklé „nevycválaností“ některých majitelů lze řešit podle stávajího Občanského a Trestního zákoníku, resp. jiných platných zákonů.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 05.10.2006 10:31:58

[quote=sam][qu­ote=running-observer]Problém číslo 2: zákon stanoví, že pes musí být buď na vodítku, nebo musí mít košík.[/quote] Kdybych se tě zeptal na číslo toho zákona, nebudeš schopný odpovědět, protože takový v Česku neexistuje (jedná se pouze o místní úpravy formou vyhlášek). Jinak s problémem uklízení po psech souhlasím. Ale za to mohou majitelé „čuňata“, ne psi. Když ale vidíš ty spousty divokých skládek po lesích a podél silnic (plastové pytle s odpadky, pneumatiky, různé haraburdí), asi si neděláš iluze, že se zde lidé v dohledné době změní, že ?[/quote] Nedělám si iluze :-)) Dokonce ani majitele psů nenapomínám, přestože bych mnohdy možná měl…

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154008,06 km
Minulý měsíc 822 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 17.10.2006 15:26:59

[quote=dees]Nakonec se mi ale splnil bezecky sen-na druhou stranu jsem asi 50 metru od me residence narazila na oploceny parcik, kam se dokonce nesmi se psy (Mirek jiste zavidi)-krouzilo tam asi 20 osob (evidentne se tam stahuji kvuli slozite dopravni situaci vsichni bezci).[/quote] Ahoj Dito, zdravím Tě do dalekého Portugalska, kde se tak krásně běhá beze psů :). Jinak mám nový zážitek z minulého týdne. Na poli u Cholupic po mně vyjel vlčák na vodítku (ale bez košíku!). Jen tak tak mě nekousnul. Naštěstí jsem uskočil, když jsem ho míjel, sprej jsem měl bohužel zajištěný. Ale proč by po mně nešel, když ta slečna zrovna telefonovala a okolí nevnímala. Takže poučení pro všechny: „Na psa musíte mít připravený sprej, i když je pes na vodítku, neboť majitel může mít u ucha mobil!“

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha 4 - Krč

Celkem 3265 km
Minulý měsíc 0 km

Melounek žena 17.10.2006 16:26:52

Sice je to trochu OT, ale neda mi to se nepochlubit s novou prihodou. Minulou nedeli v Krcaku me pro zmenu nenapadl zadny pes, zato hejno vos. Asi nejaky pes musel prede mnou rozvrtat nejake hnizdo a ja mela to stesti okolo nich probehnout. Nepreju nikomu zazit, jake to je tahat vosy z dlouhych vlhkych vlasu (jeste svazanych gumickou a spoustou sponek) a bezet pak se slzama v ocich s palici hlavou jeste asi dva kilaky domu. Musela jsem ty vosy asi pekne nasr.., kdyz mi v hlave nechali svoje zihadla i s kouskem zadku (ale spis jsem je ja vyrvala) :) Dneska uz se tomu smeju a jenom si ty hrboly na hlave drbu, ale zazitek to byl skutecne jedinecny…

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154008,06 km
Minulý měsíc 822 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 17.10.2006 17:49:25

[quote=Melounek]Si­ce je to trochu OT, ale neda mi to se nepochlubit s novou prihodou. Minulou nedeli v Krcaku me pro zmenu nenapadl zadny pes, zato hejno vos. Asi nejaky pes musel prede mnou rozvrtat nejake hnizdo a ja mela to stesti okolo nich probehnout. Nepreju nikomu zazit, jake to je tahat vosy z dlouhych vlhkych vlasu (jeste svazanych gumickou a spoustou sponek) a bezet pak se slzama v ocich s palici hlavou jeste asi dva kilaky domu. Musela jsem ty vosy asi pekne nasr.., kdyz mi v hlave nechali svoje zihadla i s kouskem zadku (ale spis jsem je ja vyrvala) :) Dneska uz se tomu smeju a jenom si ty hrboly na hlave drbu, ale zazitek to byl skutecne jedinecny…[/quote] A já myslel, že nás vosy štípají (zatím pouze Rosťu, Ondru) jenom když běžíme v Troji s Milošem do toho kopce. Ještě že v Krčském lese běháme s Mountem hlavně v zimě. Jinak bych si musel pořídit do druhé ruky i sprej na polétavý hmyz :). Jinak OT to nemůže být, když je rozdráždil ten pes. Psi mohou (skoro) za všechno :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha 4 - Krč

Celkem 3265 km
Minulý měsíc 0 km

Melounek žena 17.10.2006 17:56:15

[quote=Mirek Kostlivý]Ještě že v Krčském lese běháme s Mountem hlavně v zimě. Jinak bych si musel pořídit do druhé ruky i sprej na polétavý hmyz :).[/quote] No ono to bylo, Mirku, minulou nedeli rano v asi 10C.. odpoledne na stejnem miste uz po nich ani vidu. Doted me jeste nikdy zadna vosa nebodla a ted hned cela parta, tak snad jsem si to vybrala na dlouho dopredu :D

avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51434,4 km
Minulý měsíc 87 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 17.10.2006 19:22:19

[quote=Melounek]Si­ce je to trochu OT, ale neda mi to se nepochlubit s novou prihodou. Minulou nedeli v Krcaku me pro zmenu nenapadl zadny pes, zato hejno vos. … Dneska uz se tomu smeju a jenom si ty hrboly na hlave drbu, ale zazitek to byl skutecne jedinecny…[/quote] To je teda hustý! Já jsem měl od jedné vosy několik dnů oteklý kotník… Hu, vůbec si to neumím představit!

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154008,06 km
Minulý měsíc 822 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 20.10.2006 13:07:06

[quote=pug]Fčera jsem byl při večerním výběhu strachy po… až za ušima. Koupil jsem si totiž čelovku a samozřejmě jsem byl nedočkavý na to, jaký to bude. Zapnul jsem si blikání a běžel běžel, pak jsem uviděl, jak se ke mně s blikajícíma očima blíží bleskově VELKÝ pes. Tak jsem zastavil a čekal co bude. Pes štěkal asi z metrové vzdálenosti, panička si asi po 5-ti min přišla pro psa a odvedla ho. Tak jse běžel dál a asi po 100 metrech pecka na záda jak z děla a ten samý pes mi řval do obličeje. Paní na něho volala, on neposlouchal, tak přišla a sundala si ho ze mně. Když jsem jí oznámil že bych jí za to nejradši dal po hubě, tak na mne začala křičet, že vypadám s tou baterkou divně a že se nemůžu divit, že pejsek je nervózní. Zbalila psa a zmizela jak pára nad hrncem. Propadl jsem deziluzi a připadám si jako kretén.[/quote] Pořád tvrdím, že větší nebezpečí než automobil na silnici, je nevychovaný pes. Vždycky když mě kousnul, tak majitelé tvrdili: „Nedivte se, že vás kousnul, když běžíte“. A jako největší kretén jsem si připadal na místní strážnici u nás, kde jsem to strážcům veřejného pořádku nahlašoval. Proto je pro mě lepší kvalitní sprej než dobrá čelovka (ale nic proti ní!). Takže buď rád, že tě nekousnul, nakonec by stejně všichni tvrdili, že si za to můžeš sám: „On běží a ještě si tak divně svítí, tak čemu se diví?!“

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Beroun

Alena žena 20.10.2006 13:26:27

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=pug]Fčera jsem byl při večerním výběhu strachy po… až za ušima. Koupil jsem si totiž čelovku a samozřejmě jsem byl nedočkavý na to, jaký to bude. Zapnul jsem si blikání a běžel běžel, pak jsem uviděl, jak se ke mně s blikajícíma očima blíží bleskově VELKÝ pes. Tak jsem zastavil a čekal co bude. Pes štěkal asi z metrové vzdálenosti, panička si asi po 5-ti min přišla pro psa a odvedla ho. Tak jse běžel dál a asi po 100 metrech pecka na záda jak z děla a ten samý pes mi řval do obličeje. Paní na něho volala, on neposlouchal, tak přišla a sundala si ho ze mně. Když jsem jí oznámil že bych jí za to nejradši dal po hubě, tak na mne začala křičet, že vypadám s tou baterkou divně a že se nemůžu divit, že pejsek je nervózní. Zbalila psa a zmizela jak pára nad hrncem. Propadl jsem deziluzi a připadám si jako kretén.[/quote] Pořád tvrdím, že větší nebezpečí než automobil na silnici, je nevychovaný pes. Vždycky když mě kousnul, tak majitelé tvrdili: „Nedivte se, že vás kousnul, když běžíte“. A jako největší kretén jsem si připadal na místní strážnici u nás, kde jsem to strážcům veřejného pořádku nahlašoval. Proto je pro mě lepší kvalitní sprej než dobrá čelovka (ale nic proti ní!). Takže buď rád, že tě nekousnul, nakonec by stejně všichni tvrdili, že si za to můžeš sám: „On běží a ještě si tak divně svítí, tak čemu se diví?!“[/quote] Měl ji nechat odejít a pak jí taky skočit na hrb =) – chtěla bych vidět, jak by se jí to líbilo a aspoň by si to nána zapamatovala. Ale tam je problém ten čokl…

avatar

Celkem 8176 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:34 (2008)
půlmaraton: 1:27:42 (2007)
maraton: 3:23:51 (2007)

lastboyscout muž 20.10.2006 13:36:57

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=pug]Fčera jsem byl při večerním výběhu strachy po… až za ušima. Koupil jsem si totiž čelovku a samozřejmě jsem byl nedočkavý na to, jaký to bude. Zapnul jsem si blikání a běžel běžel, pak jsem uviděl, jak se ke mně s blikajícíma očima blíží bleskově VELKÝ pes. Tak jsem zastavil a čekal co bude. Pes štěkal asi z metrové vzdálenosti, panička si asi po 5-ti min přišla pro psa a odvedla ho. Tak jse běžel dál a asi po 100 metrech pecka na záda jak z děla a ten samý pes mi řval do obličeje. Paní na něho volala, on neposlouchal, tak přišla a sundala si ho ze mně. Když jsem jí oznámil že bych jí za to nejradši dal po hubě, tak na mne začala křičet, že vypadám s tou baterkou divně a že se nemůžu divit, že pejsek je nervózní. Zbalila psa a zmizela jak pára nad hrncem. Propadl jsem deziluzi a připadám si jako kretén.[/quote] Pořád tvrdím, že větší nebezpečí než automobil na silnici, je nevychovaný pes. Vždycky když mě kousnul, tak majitelé tvrdili: „Nedivte se, že vás kousnul, když běžíte“. A jako největší kretén jsem si připadal na místní strážnici u nás, kde jsem to strážcům veřejného pořádku nahlašoval. Proto je pro mě lepší kvalitní sprej než dobrá čelovka (ale nic proti ní!). Takže buď rád, že tě nekousnul, nakonec by stejně všichni tvrdili, že si za to můžeš sám: „On běží a ještě si tak divně svítí, tak čemu se diví?!“[/quote] Panička je prase a ty si jako kretén připadat opravdu nemusíš. Doporučuji některý z obraných sprejů a nechci aby to vyznělo ošklivě, ale v tomhle případě by si ho zasloužila pocítit i panička… Kamarád triatlonista po večerech běhá s lehkou Berettou – ale tudy cesta asi nevede :-)

Motto: The sky is blue, water is wet, women have secrets. Who gives a fuck? السماء زرقاء, ماء مبلّلة, نساء ي
avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 20.10.2006 14:53:42

Nejvetsi problem jsou nevychovani panicci… Tuhle jsem jednu slecnu pozadala, zda by si mohla psa chytit, nez probehnu (nastesti na tu zadost aspon 80% lidi reaguje kladne a ochotne) a dozvedela jsem se, ze jsem „nejaka krava“ …

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Kostelec nad Orlicí

Celkem 2953 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:01 (2013)
půlmaraton: 1:24:12 (2013)

drzmar muž 20.10.2006 19:32:12

Jojo, se psama mám také zkušenosti. Na podzim léta páně 2004 jsem začal trénovat na PIM na rok 2005, nejdříve na kole, potom jsem chtěl běhat. Mé snažení bylo u konce asi po 14 dnech, kdy jsem projížděl kolem jakéhosi domu s krásnou zahradou a plotem. Za plotem dva velcí pejskové. Když jsem si všiml, že je otevřená brána do zahrady, byl už jeden vedle mě a ochutnal mé lýtko, nebylo to nejhorší, ale 3 měsíce jsem byl doma. Zlatá auta… Nakonec jsem PIM absolvoval, ale bez přípravy :-( Přiznám se, že jsem šťastnější, když je pes na vodítku a s košíkem. Bohužel to každá obec řeší vyhláškou, některé ji ani nemají.

Motto: ... nikdy neříkej nikdy ...
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154008,06 km
Minulý měsíc 822 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 22.12.2006 12:20:39

[quote=dees]Dneska jsem se rano odhodlavala tak dlouho, az jsem znovu usnula a zaspala:-). Ale tuhle se do me u Vltavy zase malem zakousl pes a veskera motivace je prebita obavami… Uz se tesim na vanoce domu, tam se snad vykopu, na malem meste je taky malo a mensich psu.[/quote] Pozor na psy v blízkosti svátků! Lidi jsou z nich nervózní a přenášejí to na psy. Zrovna dneska jsem potkal pána s dobrmanem. Poprvé, když byl ještě na vodítku, si mě nevšímal. Ale za chvíli, když ho pán vypustil na volno, tak okolo mě začal pobíhat a štěkat. Pán byl 50m daleko, a i když na něj volal, tak ho vůbec neposlouchal! Bohužel mě sprej došel, ale pes naštěstí neměl chuť mě kousat.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Zdiměřice

johari žena 22.12.2006 13:53:31

Beham se svym psem a je to v pohode. Muj pes posloucha na slovo a kdyz bezime, tak si vsima jen me. Kdyz nebezime, a kolem nekdo probehne, tak si dotycneho bezce vubec nevsima.. proste chape, ze se nebezi… Problem casto nevidim v psech, nybrz v jejich majitelich, kteri si nedokazi psa vycvicit tak, aby je poslouchal.. Navic kdyz si nekdo poridi krysu a ne psa, tak se nemuze divit, ze to nejde vycvicit. Takovi jorksiraci nebo civavy se mi vesi na nohavice i kdyz nebezim… Ale vlastne mi vice vadi vsudypritomni motajici se lide nez psi ;-)..

Motto: gnothi sauton
avatar

Praha(Prokopák, ale i jinde..)

10 km: 0:45:49 (2007)
půlmaraton: 1:39:40 (2007)
maraton: 3:47:13 (2007)

Frajer muž 22.12.2006 14:15:03

Jaký pán takový pes........

avatar

Plzeň

Celkem 5741 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:00 (2006)
půlmaraton: 1:43:55 (2007)
maraton: 3:28:54 (2006)

VILDA muž 22.12.2006 17:23:24

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=dees]Dneska jsem se rano odhodlavala tak dlouho, az jsem znovu usnula a zaspala:-). Ale tuhle se do me u Vltavy zase malem zakousl pes a veskera motivace je prebita obavami… Uz se tesim na vanoce domu, tam se snad vykopu, na malem meste je taky malo a mensich psu.[/quote] Pozor na psy v blízkosti svátků! Lidi jsou z nich nervózní a přenášejí to na psy. Zrovna dneska jsem potkal pána s dobrmanem. Poprvé, když byl ještě na vodítku, si mě nevšímal. Ale za chvíli, když ho pán vypustil na volno, tak okolo mě začal pobíhat a štěkat. Pán byl 50m daleko, a i když na něj volal, tak ho vůbec neposlouchal! Bohužel mě sprej došel, ale pes naštěstí neměl chuť mě kousat.[/quote] Mirku příště si nezapomeň vyndat ze zadní kapsy tu krvavou tlačenku:-). Ten pes je také jenou člověk.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154008,06 km
Minulý měsíc 822 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 15.01.2007 19:31:04

[quote=frost][qu­ote=VlastaK][qu­ote=milan]Nebyl bych si tak jistý,existuje pepřový spray…[/quote] Malá poznámka. Pepřový sprej neexistuje. Tento název se v Česku ujal špatným přeložením z angličtiny z názvu pepper spray. Pepper znamená v angličtině paprika. Na výrobu pepper spreje se používají kajánské papriky, nikoli pepř. Ale to na jeho účinnosti nic nemění ;-)[/quote] Já bych do toho nechtěl rejt, nejsem velkej lingvista, ale pepper je i pepř. Znám spíš pojem kájenský pepř či koření?[/quote] Podle anglicko-českého slovníku PRODICT 2002 má slovo „pepper“ dva významy: 1. pepř (zrnka i mletý) a 2. paprika 3. opepřit, okořenit pepřem. Jinak výrobek FOG, s kterým běhám, je opravdu označen jako „pepřový aerosolový obranný sprej“ a obsahuje: 5–10% Capsicum a Butyldiglycol.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 15.01.2007 20:47:02

Mirku, tak si nám naše téma o pepřovém spreji přesunul trošku jinam. Já už Frostovi odpověděl v tom původním tématu. Označení „pepřový aerosolový sprej“ je v Česku naprosto běžné. Vžilo se to tak a každý ví, o co jde. Představ si, že bys šel do obchodu a tam viděl nápis „paprikový sprej“. Myslím si, že by sis ho nekoupil nebo jo? To capsicum, o kterém píšeš, že obsahuje, to je právě ta paprika. Nikdy jsem ji nechutnal a ani neviděl, ale myslím, že bude ostřejší než naše feferónky :-) Jinak to, že v pepřovém spreji je paprika a ne pepř jsem si nevymyslel, ale dočetl jsem se to ve skriptech při přípravě na zkoušku. Jedním z okruhu zkouškových otázek byly „nesmrtící zbraně“ a tam byl popis těch různých sajrajtů, které lidé na sebe navzájem stříkají, jako je CN, CS a pepřové spreje… Já osobně jsem nikdy žádný sprej nepoužil a doufám, že ani nebudu muset použít, a ani ho nenosím.

avatar

Brno

10 km: 0:42:29 (2007)
půlmaraton: 1:30:54 (2007)
maraton: 3:41:49 (2007)

Pavel muž 15.01.2007 21:21:37

To mi připomíná můj pár let starý referát do chemie – alkaloid kapsaicin a ostrost chilipapriček měřená ve Scovilleho jednotkách…tehdy jsem zjistil, že na moje poměry superostré jalapeños se v Mexiku prý řadí k těm méně pálivým.

A to už je silně OT, takže k místnímu tématu. Musím zaklepat, pes mě ještě nikdy nekousl. Občas se mi akorát nějaký plete pod nohy, ale tipl bych, že v dost případech se prostě chcou proběhnout se mnou. Mám zkušenost, že nejvíc agresívní jsou malí psíci tak do velikosti jezevčíka – těm stačí jenom naznačit možnost nakopnutí a rozmyslí si to. Zvláštní, že dogy atd., před kterými bych si teda machrovat netroufl, nemají potřebu nějak útočit, respektive mě se to ještě nikdy nestalo, jak to tady čtu, tak některé příhody ostatních jsou horší.

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 15.01.2007 22:31:02

to ja minuly tyden mel takovy „infarktovy“ psi zaiztek. on ho teda mel mozna spis ten pes :D ale to tezko rict. bezel sem kolem reky smerem na rivieru a u antroposu sem slysel kriceni a piskani = pitomy majitel psa ktery si ho nechal utect a tak sem zbystril vytahnul spray a bezel sem dal s tim ze pejsek si pobiha nekde po parku. on ale nepobihal po parku ale potkal sem ho az dal ve tme. zastavil sem on taky a tak minutu sme na sebe koukali a ja mu domlouval ze je to hodnej krasnej pejsek a ze prece nechce abych na nem vyzkousel spray… on teda vypadal ze ma ze me dost nahnano a je nestastnej z toho ze se ztratil. pak uslysel dalsi zoufaly krik sveho majitele a myslim ze jeste rad za nim odbehnul :) a ja mohl v klidu a nerusene pokracovat dal. bejt to ale zlej vlcak tak bych tedka byl mozna nekde pokousanej v nemocnici

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Honzas muž 17.01.2007 19:49:59

Ahoj,beham už docela dlouho,ale jeste sem nikdy nepotkal psa,a proto sem jeste nemyslel na nejakou tu prevenci.....­...Stalo se mi to poprve pred par dny,naštesti sem utek,nebot to nebylo na otevrenym miste,ale chci se zeptat ,jestli neni lepsi nosit rteba s sebou nejaky nuž misto spreje??precejenom s nožem bych se citil bezpecneji…?

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 17.01.2007 20:43:24

Doporucuju nejen nuz, ale i legalne drzenou pistoli, popripade delobuchy a jinou i nezabavnou pyrotechniku…a mozna i vycvik u specialnich jednotek. Podle me je dobra volba ten sprej, ma preci jen nejaky rozptyl a je dost pravdepodobny, ze to psa odradi. Dost dobre si neumim predstavit, jak by ses chtel branit nozem?? Myslis, ze kdyz se do psa tim nozem nahodou trefis, tak utece??

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 17.01.2007 20:57:58

Venuji se kynologii a vycviku psu uz dlouho, mam belgicaka (ostry vetsi pes – 30 kg), ktery ma za sebou uspesne hodne vystav a titulu. Nechapu co tim nozem nebo delobuchy zamyslite, ale jestli chcete psovi naznacit, ze se fakt chcete prat na krev, tak OK. Zakladni rozdeleni je vychovany vs. nevychovany pes a zodpovedny vs. nezodpovedny majitel. Pokud se nerozhodne mi nekdo jednu ubalit, tak muj pes bude tapat vedle me, bez kosiku bez voditka a necha se pohladit a je to rozomilej andilek. Pokud nekdo se rozhodne ze na me vztahne ruku tak ten pes zautoci a ja s nim nic nezmuzu. Polozil by za mne zivot. Proto ho nikde (krome cvicaku) bez voditka nevodim. Jestli se ale setkate s nevychovanym psem a nezodpovednym majitelem jste nahrany, ten pes si udela co chce a majitel muze kricet „pojd sem“ nebo naivne „k noze“ jak chce. Zvladnu toho sveho bez problemu ale bojim se i polovicniho ciziho. Neberte to na lehkou vahu.

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 17.01.2007 21:14:36

Toro: z me strany byla ta prvni veta ironie, predstava, ze se psovi branim nozem mi prijde ponekud smesna, obzvlast kdyz jde o velkeho a silneho psa

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Praha/Jičín

Celkem 4928 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:36 (2008)
maraton: 3:24:46 (2008)

vkuzel muž 22.01.2007 10:13:28

Pche běhejte v rytířský zbroji jako já a žádný pokousání vám hrozit nebude.

avatar

vannetka žena 24.01.2007 23:36:10

Já žasnu co tady čtu a zároveň si neodpustím odpověď. Mám doma dva vychované psy a ani jeden neobtěžuje běžce. Stalo se nám teda jednou, že nám (štěně) začalo štěkat na pána, který právě probíhal kolem, ale já se samozřejmě omluvila a psa odchytla. Od té doby to už nikdy neudělal. Nedokážu si představit, že by na něj ten magor vytáhl nůž a pobodal ho. Problém není ve psech, ale v socializaci a výcviku majitele. Proto používejte pepřák na majitele a né na psa!!!

avatar

vannetka žena 24.01.2007 23:38:12

Přiznám se, že jsem šťastnější, když je pes na vodítku a s košíkem. Bohužel to každá obec řeší vyhláškou, některé ji ani nemají.

Nehodlám svého psa odsoudit k doživotnímu týrání na vodítku a s košíkem. Nikoho neubtěžuje!!!!!!

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 25.01.2007 00:07:35

to vannetka: to ze ma sprej schytat majitel psa je jasny, ale nerad bych se dockal zaloby a pak mu jeste cosi platil… upozornuji ze jsem na psa sprej jeste nepouzil a ani nechcu abych musel, ale nekolikrat k tomu bylo uz dost blizko…

a ke psum bez voditka ci kosiku. kosik z dalky nejde stejne videt, takze i tak musim bud zpomalit nebo zastavit a psa sledovat jak se bude chovat. a pokud neni na voditku, tak jak ja mam vedet, ze je hodnej a nic me neudela? `a kdyz musim kvuli tomuhle na 2 kilometrech 4× zastavovat, tak z toho opravdu nemam vubec radost. neco jineho je kdyz majitel sleduje okoli a jakmile me uvidi tak si psa zavola a chytne ho za obojek… to jim kolikrat i dekuju, i kdyz by to mela byt samozrejmost, ale takovychto rozumnych majitelu psu je opravdu malo.

ale co me dokaze pobavit jsou stenata :) kdybych chtel tak uz jich mam par doma protoze jak kolem nich probehnu tak automaticky bezej se mnou a na sveho panicka absolutne nereaguji, protoze maji konecne nekoho za kym muzou pelasit…

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
Nalezené položky: 689 První Předchozí | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.