Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Běh a psi

Běh a psi

Nalezené položky: 689 První Předchozí | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | Další Poslední
avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51434,4 km
Minulý měsíc 87 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 08.10.2007 09:05:51

7.10.2007 vedoucí skupinka běžců na 84.MMM http://www.42195.sk/…ge/08dog.jpg

avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 08.10.2007 11:16:18

Vynikající fotka!

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 08.10.2007 12:01:21

Je vidět, jak pejsek poslouchá svého pána, že se nezalekne ani desetičlenné skupiny. Teda, pokud není majitelem běžec č. 5.

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 08.10.2007 12:09:01

Stalo se před 12 ti lety: Jedu na kole okolo jednoho stavení a z otevřených vrat se na mě vyřítí vlčák. Se zuřivým štěkotem se žene za mnou. Já šlapu do pedálů jako dábel ve snaze mu uject. Ještě že to bylo z kopce a já nabral hned rychlost. Ve vratech stojí majitelka psa, řve na psa jak zběsilá a on pořád za mnou. Už byl téměř za mnou, když tu obrátil a neochotně se vracel domů. Nevím ani proč, jestli poslechl nakonec paničku, nebo se mu zdálo, že je moc daleko od domova(oni s ním na žádné procházky nechodily, takže pouliční svět moc neznal). Druhý den onu paní potkám a ona hned: " Von za váma včera náš Brit utíkal, že jó? Ale to ste se nemusel bát, von je vočkovanej". Má osobní zkušenost.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 08.10.2007 12:50:07

čerstvý zážitek z neděle: blížím se k paní s pitbullem na volno, pes startuje proti mně, zastavuju, pes taky, bába k němu dojde a sotva je minu, pes jí zdrhne naštěstí na druhou stranu. Říkám si ok a valím dál. Najednou slyším podezřelý dusot, otočím se a vidím, jak se za mnou pes žene. Krve by se ve mně nedořezal. Majitelka je cca 100m za mnou, pes tak asi 3m. Takže jsem zastavil otočil se a čekal, až budu sežraný. Pes taky zastavil, začal slintat, vrčet a štěkat jak šílený. Já hulákal na majitelku ať něco dělá, ta zase pro změnu hulákala na psa, který na ni ale evidentně kašlal. Naštěstí stihla přijít, než ke mně po krůčkách došel pes (blížil se fakt pomalu) a uvázat ho na vodítko. Následně mne začala buzerovat, proč jsem zastavil, že tím jsem chudáka psíka rozhodil a kdybych běžel dál, ani si mne nevšimne. Můj argument, že když se za mnou žene pes a dohání mne, mi jako nevšímání nepříjde odmítla s tím, že svého psa přece musí znát a jinde se chudák malej na volno proběhnout nemůže (odmítla i moji druhou připomínku, že na území města nesmí podle vyhlášky pes bez košíku pobíhat na volno s tím, že vím o psech prdlajs)..... Zajímavé je, že ačkoli jsem stál skoro 3 minuty, tep mi neklesl pod 150:-).

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 08.10.2007 13:11:57

2 Mira.B.: Mám podobnou zkušenost – loni v zimě jsem běžel z kopce, že se dole otočím a dám si sprint do kopce. Když jsem se ale otočil, vyběhl z vrat vlčák – běžel za mnou, pochopitelně rychleji než já, tak jsem na něj zkoušel řvát, ale to nepomáhalo… Ve chvíli, kdy jsem čekal, že se zakousne do nohy, se zastavil, otočil a otráveně odešel – nevím, asi si chtěl jen hrát… Letos ale po závodě v Malešicích jsme se vraceli výklusem přes nějaký park a takový ratlík nám tam poskakoval pod nohama. Já mu jen řekl, ať běží do pr… a už se majitel hádal, abych se nepo…, tak tam vznikla taková menší hádka, kdy arogantní majitel nebyl schopen uznat, že pes má být na veřejnosti na vodítku…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154008,06 km
Minulý měsíc 822 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 03.02.2008 15:30:50

A nejhorší je, když člověk běhající den co den (mimo tréninku na dráze a občasné závody) se sprejem v ruce, si ho jednou za rok zapomene, jak se mi stalo tohle úterý při večerním běhu podél Vltavy mezi Braníkem a Modřany, tak hned nastane se psem problém. U nějaké převozní stavební buňky se na mě vyřítil pes velikostí dogy a z půlmetrové vzdálenosti na mě vztekle štěkal. Co má člověk dělat? Tma jak v ranci, majitel psa nikde, nejbližší lidi tak 500m daleko. Po domluvě, že je hodný pejsek mě asi po minutě propustil. A běh směrem k domovu jsem raději volil jiným obloukem, abych se mu vyhnul. A když na mě dneska v Modřanské rokli skákal nějaký pes, ačkoliv jsem měl sprej v ruce, neměl jsem srdce ho na něm vyzkoušet. Mám měkké srdce a osobní zkušenosti, jestliže ho člověk použije v protivětru, tak nakonec všechno pálí jeho a ne psa. Ale aby ještě vedle rychlosti běhu, psů, člověk sledoval směr foukání větru, to by se na těch běžcích chtělo opravdu moc :). Ale už mě dva roky žádný pes nekousl (předtím v roce 2004 a 2006), je ale opět sudý rok, tak musí být člověk opatrný :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 20.02.2008 08:14:52

to Jarda Koloběžka: jsem si tě představil jak jedeš na koloběžce a odstrkuješ nohou toho psa a na pár minut jsem se smíchy odrovnal. Jinak se psy problémy nemám, protože je mám rád a oni to nějak cítí. Samozřejmě občas potkám nějakého šílence, který pro zatmělý mozek není schopen správně zpracovat své pudy, ale pak stačí zastavit a nastavit mu spuštěnou ruku dlaní vzhůru, aby si ji mohl očichat, což zatím každého uklidnilo a mohl jsem hned běžet dál.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 20.02.2008 08:35:23

Vcera som bol v lesoparku, v ktorom beham uz asi 15 rokov, po prvy krat zlahka pokusany „rozdovadenym“ stenatom ridgbecka. Toto rocne stena malo asi podobnu vahu ako ja a absolutne neposluchal svoje dve panicky (matku a jej dospelu dceru). Pribehol ku mne z predu a kmasal mi do teplakov a nakoniec sa rozhodol schmatnut do papule moju botu a zlahka stisol. Dost do bolelo, no krv mi netiekla. Majitelky odmietli psa priviazat aj po tomto incidente, tak som na nich strasne nareval a pohrozil fyzickym napadnutim v dalsom 3km okruhu. Jedine toto zabralo, aj ked som si vypocul dost reci. Bol som pevne presvedceny, ze v dalsom kole v pripade volne pobiehajuceho nespratneho ridgbecka sa „pohram“ s jeho dvoma panickami ja (asi by som ich zvalil na zem do blata, nech si vyskusaju, aky je to pocit mat zablatene satstvo, boty a oslinatne veci). V tomto parku je zakaz volneho pohybu psov, ktory je plne ignorovani desiatkami psickarov a mlcky tolerovany spravcom parku. Vraj je to uz zauzivany zvyk a nedochadza k incidentom, lebo sa vsetci navzajom poznaju. Ako som spominal – nabehal som tam uz cca 30tisic kilometrov a stravil som tam zo vsetkych pravidelnych navstevnikom asi najviac casu, ale nemam pocit nalezitosti do tejto komunity, napriek tomu, ze vlastnim psa. Obavam sa, ze ak nezacnem otravovat prislusne organy, tak aj tento najvacsi park v meste vyhlasia za zonu volneho pohybu psov, co by ma riadne namichlo. S peprakom som nikdy nebehal, ale po vcerajsku si ho urcite kupim- najprv na majitelov, ktori ignoruju nariadenia, potom ako obranu na psov. Nech sa potom stazuju na lamparen.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 20.02.2008 09:31:35

přesně rozumím Tvému rozhořčení. 40-ti kilové štěně si jde s Tebou „hrát“, panička půl kiláku daleko volá „on Vám nic neudělá“. Člověk je v nejlepším případě špinavý jako čuně od pracek až na ramenou, v trochu horším má zatrhané, potrhané oblečení, v tom nejhorším je pokousaný jako Ty. Už jsem to zažil párkrát naštěstí bez kousání. Posledně už jsem se zatvrdil, přečetl si číslo na známce a psa oznámil na policii (zbaběle anonymně) jako volně pobíhajícího. Taky mám psa a i když je zcela mimo výše uvedenou váhovou kategorii (jezevčík) a je hodný, nepouštím ho nikdy na volno, protože vím, jak jenom štěkot neuvázaného psa dokáže rozhodit. Je to o lidech a ti jsou takoví, jací jsou, bohužel.

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 20.02.2008 12:35:08

zkuzte to s tím nastavením dlaně jak jsem psal. Pes se pak věnuje ruce a potom už neskáče a nebo když přece jen, tak pouze přátelsky a to ho už rukou udržíte dole i když se jedná o ridgbecka. Pochopitelně nesmí z vašeho potu na ruce vycítit nepřátelství, nebo strach. To se pak se svou rukou rozlučte!

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 20.02.2008 15:42:48

To Snek: A preco by som sa mal vobec vystavovat nebezpecenstvu pokusania? Absolutne nemam zaujem sa pocas behu socializovat s nejakym psom- ci uz otvorene priatelskym, alebo nepriatelskym. K hraniu mam doma psa a ak s nim chcem stravit cas hrou, tak spolu ideme von- na voditku. Ked beham, tak tym nikoho neotravujem- na prechode pockam na zelenu a pokial sa da, tak bezim po chodniku, alebo v lese. Inak dodrziavam pravidla cestnej premavky. Nic nechcem od nikoho, iba aby mi dali svaty pokoj- psy aj ich pani. Inak dnes som oznamil uvedenu lokalitu mestskej policii, kde mi prislubili zvysenie hliadkovania a pokutovanie nespratnych majitelov psov. Po vcerajsku mi prekypel pohar trpezlivosti, ktory sa plnil minimalne 1 a pol dekady.

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 20.02.2008 16:08:12

[quote=Mato]To Snek: A preco by som sa mal vobec vystavovat nebezpecenstvu pokusania? Absolutne nemam zaujem sa pocas behu socializovat s nejakym psom- ci uz otvorene priatelskym, alebo nepriatelskym. K hraniu mam doma psa a ak s nim chcem stravit cas hrou, tak spolu ideme von- na voditku. Ked beham, tak tym nikoho neotravujem- na prechode pockam na zelenu a pokial sa da, tak bezim po chodniku, alebo v lese. Inak dodrziavam pravidla cestnej premavky. Nic nechcem od nikoho, iba aby mi dali svaty pokoj- psy aj ich pani. Inak dnes som oznamil uvedenu lokalitu mestskej policii, kde mi prislubili zvysenie hliadkovania a pokutovanie nespratnych majitelov psov. Po vcerajsku mi prekypel pohar trpezlivosti, ktory sa plnil minimalne 1 a pol dekady.[/quote] Běháš asi moc rychle. Pes se tě pak lekne a zaútočí. Ale teď vážně. Je fakt, že problémový jsou spíše jejich majitelé. Běhám v lesích mezi vesnicí a Plzní. Když jsem blíž k vesnici, tak potkávám spíš lidi, kteří se moc omlouvají když se třeba náhodou stane, že mě jejich miláček zbrzdí, zatímco když jsem blíž k městu, tak zase potkávám ty kterým je zatěžko svýho psa přitáhnout nebo na něj aspoň křiknout. Ale jak už jsem psal, já nejsem žádnej závodník a mám psy rád, takže mě zdržení nějakých 10–20 sekund nerozhází.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 20.02.2008 16:15:20

Aj ja mam psov velmi rad, ale ukaznenych, alebo priviazanych. Dokazem sa s nimi hodiny hrat, chodit na vychadzky… Ked vsak beham, je to moj sukromny cas, moj svet a nechcem byt ruseny. Ja tiez nepribehnem k psovi, ked onuchava stopu, ci ine pachy a nezacnem ho nasilu drbat na bruchu. Asi by ma vtedy pekne rafol.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 20.02.2008 16:23:11

[quote=Šnek]zkuzte to s tím nastavením dlaně jak jsem psal. Pes se pak věnuje ruce a potom už neskáče a nebo když přece jen, tak pouze přátelsky a to ho už rukou udržíte dole i když se jedná o ridgbecka. Pochopitelně nesmí z vašeho potu na ruce vycítit nepřátelství, nebo strach. To se pak se svou rukou rozlučte![/quote] ještě poraď, jak zamezit cítění strachu v potu, když se toho čokla opravdu bojím:-) Pro mne je tato technika zcela nepoužitelná, na to prostě psychicky nemám. A jak psal Maťo, já psy taky neotravuji, takže očekávám totéž při plném vědomí, že jde o problém majitele psa, nikoli samotného psa. Pozn. i když nejsem závodník, tak mám-li rozběhnuté tempo, rozhození z rytmu mne rozladí vždycky.

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 20.02.2008 16:36:38

Venčení psů mi připadá jako nějaká zvláštní nemoc, v důsledku které jejich majitelé ztrácejí soudnost. Často takový majitel psa nemůže pochopit, že když běžím, tak pro mně není největším štěstím, když jeho pes na mně začne skákat. Já na štěstí běhám v oblasti, kde běhá pravidelně více běžců, takže k incidentům nepřichází denně. Ale musím napřed proběhnout asi dva km ulicí. Tam je naprosto běžné, že majitel psa stojí na jedné straně chodníku, pes na druhé a přes celou šíři chodnika je nataženo vodítko. Večer to často zbadam až na poslední chvíli, zatím jsem naštěstí ještě o takto natažené vodítko nezakopl, ale musím si dávat pozor. Nedávno se mi stalo v parku, že na mně začal skákat pes. V klidu jsem se mu snažil vymanit a majitelka nás spokojeně pozorovala. Když jsem ji, myslím si, slušné požádal, ať si ho zavolá, tak s ní vyšlo: „Pojď jsem Bobíku, to je nějaký magor“. Podobných zkušeností mám víc, už se musím hlídat, abych majitele psů nezačel nenávidět. Otravují mi život a těžko se mi s tím smiřuje.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 20.02.2008 16:59:41

[quote=Jecminek­.Maselnik][qu­ote=Šnek]zkuz­te to s tím nastavením dlaně jak jsem psal. Pes se pak věnuje ruce a potom už neskáče a nebo když přece jen, tak pouze přátelsky a to ho už rukou udržíte dole i když se jedná o ridgbecka. Pochopitelně nesmí z vašeho potu na ruce vycítit nepřátelství, nebo strach. To se pak se svou rukou rozlučte![/quote] ještě poraď, jak zamezit cítění strachu v potu, když se toho čokla opravdu bojím:-) Pro mne je tato technika zcela nepoužitelná, na to prostě psychicky nemám. A jak psal Maťo, já psy taky neotravuji, takže očekávám totéž při plném vědomí, že jde o problém majitele psa, nikoli samotného psa. Pozn. i když nejsem závodník, tak mám-li rozběhnuté tempo, rozhození z rytmu mne rozladí vždycky.[/quote] Pokud se bojíš, tak to skutečně použít nejde. Ale já se příznám. Já se bych se taky někdy psa bál. Potkat nějakýho vzteklýho pitbula, to bych opravdu nemusel. Naštěstí se mi to ještě nestalo.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Bratislava

Celkem 80 km
Minulý měsíc 0 km

5o muž 20.02.2008 17:17:29

[quote=Mato]Vcera som bol v lesoparku, v ktorom beham uz asi 15 rokov, …„[/quote] Co je to za lesopark, je to v Blave Horsky Park?…tam mam par "peknych“ zazitkov so psami, ktori tam volne pobehuju. Kvoli tomu tam uz velmi nechodim. Ale behat v meste tiez nie je vyhra, uz sa mi stalo, ze som oblukom polomeru 10 metrov obiehal skupinu nastrocnych chalanov so psom a majitel zacal svojho milacika, co mi je po pas, na mna huckat. Mal ho na voditku, ale aj tak…Pribrzdil som a naozaj som sa nezmohol na slovo, uplne ma vyviedol z konceptu. Potom som bol na seba nas.any, ze som mu nieco nepovedal. Niektori majitelia su fakt vypatlani…

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154008,06 km
Minulý měsíc 822 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 20.02.2008 17:43:17

Ke spreji: Problém s ním je v mraze, např. když v neděli bylo asi –8 st., tak byl nějaký zamrzlý, a jeho účinnost byla tak na vzdálenost max. půl metru. Vím to podle toho, že ten pes, co mě před dvěma roky kousl, na mě opět dorážel, tak jsem sprej po dlouhé době opět vyzkoušel. Ideální teplota pro jeho použití je tak 20–25 st. Další problém: U nás na sídlišti v Modřanech si psi oblíbili dělat potřebu hned u lavičky, kde se pravidelně protahuji, takže aby člověk dával bacha i na to, kam šlápne. I když na druhou stranu lepší do něčeho šlápnout, než být pokousán :) .

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 21.02.2008 08:40:53

Když tak čtu příspěvky vás z velkých měst, tak si teprve uvědomuju, jaké mám štěstí, že běhám na venkově. Nemůžu sice občas využít kvalitní dráhu na stadiónech a v nepříznivém počasí jsem zabahněnej jako 3 čuníci, ale celkově jsem na tom líp. Vám přeju, ať jste na tom s pesanama jako já a „ať vás provází síla“.

PS: byl by docela paradox, kdyby mě, který si „spolupráci“ se psy tak pochvaluje, v pátek nějaký roztrhal!?

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 21.02.2008 10:12:13

[quote=5o][qu­ote=Mato]Vcera som bol v lesoparku, v ktorom beham uz asi 15 rokov, …„[/quote] Co je to za lesopark, je to v Blave Horsky Park?…tam mam par "peknych“ zazitkov so psami, ktori tam volne pobehuju. Kvoli tomu tam uz velmi nechodim. Ale behat v meste tiez nie je vyhra, uz sa mi stalo, ze som oblukom polomeru 10 metrov obiehal skupinu nastrocnych chalanov so psom a majitel zacal svojho milacika, co mi je po pas, na mna huckat. Mal ho na voditku, ale aj tak…Pribrzdil som a naozaj som sa nezmohol na slovo, uplne ma vyviedol z konceptu. Potom som bol na seba nas.any, ze som mu nieco nepovedal. Niektori majitelia su fakt vypatlani…[/quote] Je to Horsky Park v Bratislave. Oznacenie Blava mi vsak sposobuje husiu kozu. Pouzivaju ho priselci a ludia z ostatnych casti SR, ktori si radi do hl. mesta rypnu. Pre mna ako stareho Prespuraka je toto oznacenie derogativne (ospravedlnujem sa za emotivnu odbocku). Behat v meste v okoli Slavina je OK a so psom, ci mestskym bugrysom na mercedese s SPZ Hornej Dolnej mam problem tak raz do roka. Clovek vsak nema chut behat stale po uliciach, ked ma pod nosom krasne makky povrch v parku urcenom presne na to- na rekreaciu a sport- nie na vencenie psov. A do Horskeho sa netreba bat chodit behat- len treba byt dosledny a pripadne sa ohlasit na Mestskej Policii. Cim viac staznosti maju, tym skor problem riesia (mam skusenosti so zastavkami a nocakmi pod oknami…).

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 21.02.2008 10:41:08

[quote=Mato]…A do Horskeho sa netreba bat chodit behat- len treba byt dosledny a pripadne sa ohlasit na Mestskej Policii. Cim viac staznosti maju, tym skor problem riesia (mam skusenosti so zastavkami a nocakmi pod oknami…).[/quote] Vidím, že jsi, Maťo, na policii častým hostem… Ale nic proti, řekl bych, že je to spíš dobře, že to někdo řeší… Otázka je, jestli budou pejskaře skutečně trestat. Sám za sebe mohu říct, že jsem na kole, které zrovna neodpovídalo vyhlášce (závodní kola nemají odrazky, o světle ani nemluvím :) ) kolikrát potkal policisty a nic, taky jsem viděl spoustu dětí, kterým viditelně nebylo 15, bez přilby apod. A vrchol byl, když jsme jednou jeli po silnici za policejním autem 90 km/h (max. povolená rychlost) a někdo nás i policisty předjel – a nic se nestalo…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 21.02.2008 12:36:55

No jo, kdyby byli vsichni majitele psu slusni, nemusela bych nejspis ted resit fobii. Kdyz se clovek stava tercem hrubych poznamek, pokud pozada, aby si majitel psa pridrzel, zacina se obavat uslovi „Jaky pan, takovy pes“. Posledni mesic je pro me kazde vybehnuti stres, ale porad bojuju (i kdyz chvili to bylo uz tak daleko, ze jsem zvazovala, ze prestanu behat…).

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 21.02.2008 13:52:08

Oslik- v modernej dobe staci telefon a e-mail. S policistami sa stretavam dost sluzobne, tak nemam zapotreby ich navstevovat aj sukromne, pokial naozaj nejde do tuheho. Tel. oznamenie sa vo vacsich mestach nahrava a musi sa riesit.

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 21.02.2008 13:55:22

->dees: Držím palce. Hlavně nepřestávej, byla by to škoda.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 21.02.2008 16:11:27

to koyama: Dik.

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Dalt muž 21.02.2008 22:23:06

tak to ja mam asi stesti – nebeham moc dlouho, ale mistni les s bezeckymi trasami je vyhledavanou lokalitou pejskaru (taky tam chodim vencit) a asi to musim zaklepat – potkavam pejskare dene a to v docela velkym mnozstvi, ale vsichni jsou ukazneni a kdyz me vidi hned psa privolavaj a drzi si ho (ze by se bali abych jim ho nesezral?:) Potom potkavam jeste dva pejskare kteri si sve psi neprivolavaji, ale na jejich obranu nutno rici, ze jejich psi jsou vuci bezcum absolutne apticti (maximalne se zvedave podivaji a zpusobne uhnou na kraj cesty)

Motto: „Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje.“
avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 24.02.2008 11:25:11

Dneska mě při běhu kousl malý hnusný dementní zamindrákovaný pes. Ještě pitomější byl jeho páníček, který to všechno pozoroval a neřekl ani pardon. Mít pepřák, postříkám je oba dva. Na noze mám bolestivou modřinu a kousanec jak hrom!

avatar

Brno

ranninevolnost žena 24.02.2008 18:17:23

Ahoj vsichni, musim rict ze za cca 13 let zivota, co se pohybuju a beham sama vsude mozne venku, se mi nestalo ani jednou, ze by me pes napadl i kdyz jsem jich potkala spoustu. I kdyz mozne nebezpeci napadeni psem je asi vzdycky, nebrala bych to jako pravidlo. S trochou znalosti psi etologie se clovek muze obejit bez konfliktu. Naopak mam zkusenost, ze byl kamaradcin pes pri prochazce na volno napaden nejakym dobrotivcem prostrednictvim pepraku a nesl to teda docela tezce. Preventivni strikani obranneho spreje na psy je naprosto zcestne.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154008,06 km
Minulý měsíc 822 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 24.02.2008 19:59:39

[quote=rannine­volnost]Naopak mam zkusenost, ze byl kamaradcin pes pri prochazce na volno napaden nejakym dobrotivcem prostrednictvim pepraku a nesl to teda docela tezce. Preventivni strikani obranneho spreje na psy je naprosto zcestne.[/quote] To ale chce upřesnit, kde byl ten pes „napaden“ prostřednictvím pepřáku: v parku, na ulici, v lese, na poli, kde? Předpokládám, že když byl na volno, měl košík? Já jako běžec nejsem od toho, abych zkoumal cizího psa, když se ke mně přiblíží. Ten pes to možná nesl těžce, ale určitě si bude až do smrti pamatovat, že se nemá k cizím lidem přibližovat.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
Nalezené položky: 689 První Předchozí | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.