Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Běh a psi

Běh a psi

Nalezené položky: 689 První Předchozí | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | Další Poslední
avatar

vannetka žena 25.01.2007 14:06:11

Já tě chápu, ale zase na druhou stranu já taky nevytáhnu sprej na každého velkého chlapa co v lese potkám. A kde mám jistotu, že nebude obtěžovat? Trošku uhozený příklad, ale je to podobné.

Jen chci upozornit, že sprejem jim poleptáte sliznici a můžete je na do smrti připravit o čich.

Já mám své psy vychované, většinou chodí na volno a nikoho neobtěžují. Proto bych byla velice nerada aby mi na ně vytáhl nějaký běžec kudlu nebo sprej jen proto, že ho jiný pes obtěžoval. Tímhle toho psa zničíte a pak je velká pravděpodobnost, že příště toho běžce opravdu pokouše (on mu přece ublížil tak se bude bránit předem)!!!!!

avatar

Praha

pug muž 25.01.2007 14:18:29

[quote=vannetka]Jen chci upozornit, že sprejem jim poleptáte sliznici a můžete je na do smrti připravit o čich.[/quote] Tak to upozorňujete špatně. U živočichů (i člověka) je čich jediným smyslem, který idkyž je totálně poškozen, je po čase obnoven. Může za to schopnost speciálního typu neuronu, který čichový vjem zprostředkovává (tvrzení má svá omezení, ale pro tento případ nedůležitá). To jen, aby se tu nešířila hmla.

avatar

vannetka žena 25.01.2007 14:19:17

Tohle je chyba majitele a né psa!!! Plné útulky, nevychovaní psi, plný park výkalů, uvázání psi v lesích, psi žijící ve vlastních výkalech je jen a jen práce lidí!!!!!!

avatar

vannetka žena 25.01.2007 14:21:40

pug sprejem napadneš sliznici…oči, nos. Dojdi se pak podívat na veterinu jak ten pes vypadá

avatar

Praha

pug muž 25.01.2007 14:35:14

Nezpochybňuji tvrzení, že to psu ublíží. Zpochybňuji tvrzení, že pes nadosmrti přijde o čich. Dojdi si někdy na chirurgii podívat, jak vypadá pokousaný běžec. Mám-li si vybrat, jestli pude do kelu moje lýtko nebo psovo oko, pak volba je ve prospěch celistvosti mé nohy. V momentě, kdy mi pes vysí na noze, přijde mi efektivnější fouknout na psa, než na majitele, který většinou ani není v dohledu.

avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 25.01.2007 14:40:22

to vannetka: Bohuzel existence slusnych majitelu vycvicenych psu (i kdyz vim, ze takovi jsou) neni dostatecne padnym duvodem pro to, aby clovek bez obav probehl kolem jakehokoliv psa. Ja osobne za slusneho majitele psa povazuji takoveho, ktery ho ma radne uvazaneho na voditku. Taktez dekuji vsem pejskarum, kteri si psa pridrzi, kdyz probiham okolo-vzdycky na ne volam uz z dalky, a ac prosim, setkavam se casto s urazenymi, ba sprostymi reakcemi (viz i vyse v diskuzi). Obcas dekuji i lidem, kteri maji psa na voditku.

Pokud clovek nechce psa odsuzovat k celozivotnimu utrpeni na voditku (a tento nazor ma jiste jiz pred tim, nez si psa kupuje), nemel by si ho porizovat, pokud k nemu nema i dostatecne velikou zahradu. Zduvodnovat posleze nedostatek ohleduplnosti slovy: „Chudak pejsek taky potrebuje trochu pohybu.“ dokaze i me docela nakrknout.

(A rovnez by mi byl milejsi prskajici pes nez prokousnute lytko, nicmene s peprakem nebeham.)

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 25.01.2007 14:44:54

musím říct, že mi příjde ještě daleko lepší fouknout na psa chvilku před tím, než pes do nohy kousne. Sám psa mám, moc poslušný není a tak bez vodítka ani ránu. Nedokážu si představit, že by někdo ohrozil psa, který běžci nevěnuje pozornost. Problém je v tom, že když už pes po mně skáče a jeho majitel volá z dvousetmetrové vzdálenosti: „nebojte on je hodný“, tak jsem minimálně jako prase od bahna, což mi taky vadí a už mně takový pes jednou kousl. Add pepřák patří na majitele: s tím je možné teoreticky souhlasit, ale málokdy má snahu mi žrát lýtko majitel.

avatar

Pardubice

10 km: 0:35:17
půlmaraton: 1:15:58

alfun muž 25.01.2007 14:56:10

Neváhl bych na toho psa sprej použít ať je pak s ním co chce… lepší než se nechat pokousat. Já ale bohužel se sprejem neběhám, ale taky ty psy nepotkávám tak často. Včera ale zrovna jeden byl na vodítku, ale to vodítko bylo 5m dlouhý jako by si toho psa nemohla přitáhnout k sobě…

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 25.01.2007 15:42:12

Kdyz procitam vase prispevky, tak jsem stastna, ze jsem se prestehovala na vesnici a jedinym bezcem jsem tu ja:) Beham furt s mym obrim psem a vzdy bez voditka, jen s kosikem a akorat pres vesnice na snure a za cely rok se mi nestalo, ze bychom meli problem. Ale snazim se vybirat takovy trasy, kde je sance nekoho potkat skoro nulova. Ale musim rict, ze kdyz jsme loni byli na horskym maratonu na Pustevnach, ktery poradal Roman Balaz (vyborny bezec, se psem i bez psa:), a bezeli to lidi jak se psy, tak maratonci, tak to bylo moc fajn a kdyby takovych zavodu bylo vic, tak by nas to mozna vedlo k vetsi toleranci na obou stranach.

To vannetka: zkus se take nekdy vzit do situace, kdy na ceste proti tobe bezi pes a majitel nikde, sama psa mam a moc se jich nebojim, ale tohle jsem zazila i s kousnutim a prijemny to nebylo… pak zrejme zauvazujes nad tim, proc bezci maji po kapsach peprove spreje. Driv me tady tahle diskuse taky docela stvala, ale chce to asi i pohled z druhe strany:)

To dees: je velkym omylem, ze k porizeni psa je nutna zahrada:) pes potrebuje pohyb, tj. chodit s nim na prochazky, na kolo, bezky, cvicak atd. a ne nechat ho hnit na zahrade a myslet si, ze to mu na pohyb staci

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 25.01.2007 18:43:40

Devce – posli, prosim, odkaz na ten horsky maraton Pustevny. Nebo kdy a kde to je. Bylo by to zajimave pro spoustu lidí i jejich psů. Díky moc.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 25.01.2007 18:45:24

[quote=Lubos J]Devce – posli, prosim, odkaz na ten horsky maraton Pustevny. Nebo kdy a kde to je. Bylo by to zajimave pro spoustu lidí i jejich psů. Díky moc.[/quote] nejsem sice Devce ;-) http://www.balazteam.estranky.cz/

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 25.01.2007 18:56:47

To Devce: Nerikam vyslovne, ze je k porizeni psa nutna zahrada. Ale nechci pak poslouchat, ze branim v rozbehu pejskovi, ktery je chudacek cely den zavreny v panelaku… Mam bohuzel fobii (ne obycejny strach) za kterou mohou hlavne nezodpovedni majitele… Snazim se byt tolerantni, ale jde to ztuha, kdyz me setkani se psem vzdy paralyzuje…

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154831,72 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 25.01.2007 19:18:37

Protože jsem zrovna dneska před během vyzkoušel funkčnost svého spreje (stříknul jsem to na zkoušku na zeď), tak mohu potvrdit, že účinek na psa musí být opravdu zdrcující. Úplně mi stačil ten závan, který na mě dolehnul díky průvanu, a kterého jsem se nadechnul. Pálilo to jak čert. Paradoxní je, že to na mě ulpělo tak, že to přimělo dva psy, které jsem při běhu u Vltavy mezi Modřany a Podolím potkal, k zuřivém štěkotu na mě! A to jeden z nich měl v hubě gumový míček od pána. Druhý pes se u mě zastavil a vztekle na mě štěkal, asi si říkal, čím ten člověk divně smrdí? Ale ani jednou jsem neměl srdce to použít. Přeci jenom od posledního kousnutí uplynul už rok. A jak se říká, čas vše zahojí :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 25.01.2007 19:43:55

To Lubos J.: odkaz uz poslal forest:) a na strankach je i zalozka Tour De Beskydy 2007 a to by pro lidi, kteri behaji se psem mohlo byt zajimavy… jsou to midove zavody a nemusis sebou tahnout bagl se spacakem a dalsima vecma jako na klasickem longovem dogtrekkingu…

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 25.01.2007 19:46:55

[quote=Mirek Kostlivý]Protože jsem zrovna dneska před během vyzkoušel funkčnost svého spreje (stříknul jsem to na zkoušku na zeď), tak mohu potvrdit, že účinek na psa musí být opravdu zdrcující. Úplně mi stačil ten závan, který na mě dolehnul díky průvanu, a kterého jsem se nadechnul. Pálilo to jak čert. Paradoxní je, že to na mě ulpělo tak, že to přimělo dva psy, které jsem při běhu u Vltavy mezi Modřany a Podolím potkal, k zuřivém štěkotu na mě! A to jeden z nich měl v hubě gumový míček od pána. Druhý pes se u mě zastavil a vztekle na mě štěkal, asi si říkal, čím ten člověk divně smrdí? Ale ani jednou jsem neměl srdce to použít. Přeci jenom od posledního kousnutí uplynul už rok. A jak se říká, čas vše zahojí :).[/quote] Mirku, tak tenhle prispevek me docela pobavil:)

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

vannetka žena 25.01.2007 21:56:18

Já Vás samozřejmě chápu, ale snažím se také ukázat pohled z druhé strany. Aby pes byl vyrovnaný a hodný tak musí být socializovaný tzn. dostat se v mládí do všech možných situací aby pak na ně v dospělosti reagoval bez problémů. Socializaci pes na zahradě ani na vodítku s košíkem nikdy nezíská. U takového psa je pak pravděpodobné, že se jednou utrhne a opravdu někoho pokouše.

A i já byla napadena dvěma rotvíky takže mám představu jaké to je.

avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 26.01.2007 10:54:12

:-) Tak si ty psy prosim socializujte nekde, kde nebeham:-). A Mirkovi tise zavidim, ze ho cas leci-ja si snad budu muset zajit k psychiatrovi, treba mi da nejake tabletky proti psum:-).

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

vannetka žena 26.01.2007 11:17:46

Dobra dobrá..........moji hafani nikoho neobtěžují (u dětí je přivolávám, když se někdo bojí psů tak mu necpu, že je pes hodný, běžce ignorují) a jestli je nějaký pošahaný běžec bezdůvodně napadne tak ho vezmu paralizérem po hubě!!!!

avatar

Plzeň

Celkem 5741 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:00 (2006)
půlmaraton: 1:43:55 (2007)
maraton: 3:28:54 (2006)

VILDA muž 26.01.2007 14:39:32

[quote=vannet­ka]Dobra dobrá..........moji hafani nikoho neobtěžují (u dětí je přivolávám, když se někdo bojí psů tak mu necpu, že je pes hodný, běžce ignorují) a jestli je nějaký pošahaný běžec bezdůvodně napadne tak ho vezmu paralizérem po hubě!!!![/quote] Vannetko u tebe jsem si jistý, že jsi Devce / máš to u své přezdívky označené /. Na své pravidelné trase se potkávám se stále stejnými psy a jejich majiteli. S některými se již zdravíme, psy někdy i vrtí ocáskem / snad poznají můj pot… /. Jsme v přírodě a je nám tam všem dobře. I já mám někdy obavu, když potkám na trase nováčka. Nevím co mohu očekávat a snažím se chovat tak, abych psa nepřekvapil. Někteří psi, když mě vidí běžet, se automaticky vráti ke svému majiteli k noze. To obdivuji, já jsem svého psa takto vychovat nedokázal. Majitele vždy pochválím a poděkuji za toleranci. Běhám čtvrtým rokem a zatím nemám negativní zkušenosti / doufám, že to tak zůstane a příští příspěvek nebudu posílat z chirurgie /. Věřím, že pro každého z nás je ten pocit běžeckého rozletu v přírodě něco nádherného. Proto si neumím představit, že by součástí mé přípravy a očekávání nirvány bylo spojeno se strachem o život. Že bych si vedle musli tyčinky, gelu a láhve přibalil do ledvinky boxera, nůž, slzák a celých 25K držel v pohotovosti pepřový nebo chili spray. V takovém případě musí „chudákovi“ běžci vylítnout TF díky adrenalinu o 20% už při snídani a při pohledu na hodinky si musí myslet, že na něj něco leze /…a pes to ještě není /. Vannetko nech ten paralizér doma a nekaž si procházku bez vodítka v zasněžené krajině tam u vás. Všichni nejsme tak pošahaní a někteří máme doma také psa. Já toho svého pochoval minulý týden. Co bych za to dal, kdybych na něj mohl i dnes řvát " Fuj, nech toho pána běžet"!

avatar

vannetka žena 26.01.2007 15:00:09

Vildo díky

Škoda, že je tolik páníčků blbů :-(

Tak mnoho naběhaných kilomatrů a berte ohled i na lidi co mají pejsky vychované.

Hezký den

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 26.01.2007 15:29:04

Vannetka, aj ked mas vychovanych psov, nikdy nemozes vediet, ako zareaguju na 100%. Su to zvierata a maju vlastne myslienkove pochody a pudy, ktore my ludia nemozme nikdy plne pochopit. Aj my mame doma psa- labradora, takze viem pochopit Tvoju tuzbu, dat psom moznost volne sa hybat bez voditka. Tu sa vsak stretavas s tuzbou ineho cloveka o pocit bezpecnosti a neruseneho pohybu. Lutujem, ale clovek tu ma VZDY prednost. Moj pes nikdy nejavi zaujem o beziacich ludi, ale pokial je to v mojich silach, vzdy si ho zavolam, ked vidim bezca v dialke, aspon pre jeho pocit bezpecnosti, ked ho mina. To iste ocakavam od inych majitelov psov. Uplne najviac neznasam takych, co sa chcu „iba hrat“ alebo „si iba onuchat“. Proti takym psom a majitelom stracam akekolvek slusne vychovanie a postupujem razne. Ja si tiez nejdem nikoho iba onuchat, nezavadziam mu ked sa ponahla (tu- bezi na cas), ani mu nezasvinim oblecenie, ci nedajboze na niekoho nevyskakujem, aj keby som to myslel dobre :) Sloboda kazdeho cloveka konci tam, kde zacina ineho a pes je majetkom (napriek tomu, ze zivym) majitela-pana psa. Svojim majetkom nesmiem inemu sposobovat skodu, obmedzovat ho ani nikoho ohrozovat. Tym sa riad a nikto Ti nikdy neposprejuje psa.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 26.01.2007 16:09:02

tak pod toto se podepisuji. Myslím, že to Mato vystihl skvěle.

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 26.01.2007 17:12:24

presne tak Mato, toto si uvedomuje strasne malo lidi. pejskar si rekne, vsak se nic nedeje kdyz ten bezec zastavi nebo zpomali. no ale ja nechcu ani zpomalovat a ani zastavovat a uz vubec ne se na kazdeho druheho psa bez voditka koukat jako na potencialniho utocnika. pepr bych sebou taky nejradeji nenosil, ale radeji budu mit jistotu ze me ten pes nekousne, protoze se budu mit cim branit. nehlede na to ze skoro v kazde obci je vyhlaska o volnem pohybu psu, takze vetsina tech pejskaru tu vyhlasku porusuje.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Praha(Prokopák, ale i jinde..)

10 km: 0:45:49 (2007)
půlmaraton: 1:39:40 (2007)
maraton: 3:47:13 (2007)

Frajer muž 26.01.2007 17:33:29

Psi jsou problém, tedy psi , spíše jejich páni. Musíme je vychovávat , a myslím že to má dobrý efekt, někomu stačí vysvětlit , někoho je potřeba " seřvat " , mně se také osvědčilo , když někdo psa zavolá nebo si ho stáhne k noze poděkovat . Nic moc mně to nestojí , to " Díky " ze sebe vymáčknu pokaždé. A myslím, že druhého to potěší.

avatar

Rosice

Celkem 18182 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:18 (2011)
půlmaraton: 1:21:40 (2011)

Ajif muž 08.02.2007 09:50:01

vloni v zimě jsem v lese potkal rotvajlera a dva labradory. Šli po mě, tak jsem zastavil, ať po mě neskáčou, a počkal, až přijdou těch 100m jejich dva páníčci, které ty psiska neposlouchaly. Po připomínce, že pes v lese má být alespoň na vodítku, když už nemá náhobek, se mi dostalo ručního a poměrně překvapivého vysvětlení, že v lese nemám co pohledávat já, když si tam zrovna tihleti pejsci chtějí zařádit. Skončilo to oznámením na napadení, případ byl odložen, protože zůstalo v rovině tvrzení proti tvrzení – ačkoliv jsem si osobně na obecním úřadě zjistil, o koho šlo a ty psy jsem bezpečně poznal. Od té doby začínám vážně přemýšlet, zda s sebou nenosit pepřák …

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154831,72 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 08.02.2007 16:57:18

[quote=Jarda koloběžka]Stávající vlákno Běh a psi je tak dlouhé, že už začínají problémy s jeho načtením. Přitom jde o téma snad nevyčerpatelné. Zakládám téma podobné, leč v trochu odlehčeném duchu.

V podobné diskuzi na jiném (cyklistickém) serveru jsem zaregistroval tento příspěvek. Je tak pěkný, že se o něj chci s vámi podělit. Zde je: Jezdím o dovolené po Bulharsku a tam je dost toulavých psů . Druhy rok jsem si na ně koupil speciální anti dog (pepřák s účinností ož 2 metry , 2 ks á 250,– Kč) . První zkušenost pes běží já stříkám a pes nic. Po pár vteřinách pepřák došel , tak jsem po něm tu prázdnou butel hodil a to pomohlo. Druhý pokus byl to samé , jen jsem ho stříknul přímo na čumák , běžel dál ale ujel jsem mu . Druhý den jsem jel zase okolo něj a jak mě viděl vzal čáru domů . Pepřák tedy učinkuje až napodruhé . Jak píše Jirka zatím se mě taky osvědčíl velký kravál . Na příště chci zkusit startovací pistoly , nebo petardy ty maj ale zpoždění . Jedině je házet v předstihu před sebe . Datum: 13.01.07 23:24 REAGOVAT Autor: Jerguš[/quote] Ano, je to tak. I pes si musí tu feferonku správně očuchat, aby si to zapamatoval pro příště, a již se nám na dálku obloukem vyhnul! Ale chce to mít ten správný sprej (stříká to z něj jak z dětské pistolky na vodu), jinak tím rozprašovačem člověk spíše spacifikuje sám sebe, zvláště je-li protivítr.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha

pug muž 01.06.2007 10:59:14

http://www.cykl.cz/index.php?…

Je to sice článek o cyklistech vs. hafani, ale je to moc zajímavé.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154831,72 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 01.06.2007 11:24:47

[quote=pug]http:­//www.cykl.cz/in­dex.php?action=new­s&detail=302&re­fer_id=13

Je to sice článek o cyklistech vs. hafani, ale je to moc zajímavé.[/quote] Ten článek mě moc nepobavil, ještě že nejsem cyklista. Je vidět, že autor má rád psy, takže doporučuje jedině pasivní obranu (z kola dělat plot), a za téměř všechno vlastně může cyklista, člověk se nemá aktivně vůbec bránit!

Zvláště mě „pobavil“ názor na naši policii:

No, řekněme že to je teorie, ale alespoň člověk ví, co by měl dělat. Nedovedu si dost dobře to vše představit v praxi. Když už jsem pokousán, co následuje? Žiji, nevykrvácel jsem, pes mi nežere játra….
I když potvrzení o očkování majitel předloží, musí se psem na vyšetření. Pokud odmítne, nebudu se zdráhat dojít okamžitě na policii, která samozřejmě musí vše zajistit a majitele donutí na vyšetření dojít.

Asi nikdy na policii nebyl, jinak by nemohl napsat slovo „samozřejmě“.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 01.06.2007 11:55:42

[quote=Mirek Kostlivý]Asi nikdy na policii nebyl, jinak by nemohl napsat slovo „samozřejmě“.[/qu­ote] Přes policii se snažím nic neřešit už od sedmnácti let, kdy jsem byl napaden a udeřen klíči v pěsti jedním chlápkem za to, že jsem se mu prošel po trávníku. Na policii pak do mě šili tak dlouho, otázkami: je to opravdu on? jste si tím 100%ně jistý?, až jsem nakonec povolil a řekl, že 100%ně to říct nemůžu. Mojí matce pak řekli, že jsem blbej a že jsem si měl trvat na svém. To, že jsem měl svědkyni (i když jen 13-ti letou), je nezajímalo.

Ale to už jsem trochu OT. Abych dokázal, jak je téma běžci a psi nadčasové, tady je část článku, který jsem předloni naškrabal do novin. Nikdy neotištěný.


Souhlasím s tím, že napadení psem je vždy (nebo z valné většiny) vinou jeho majitele. Asi před pěti lety jsem (sotva jsem se vyhrabal z problémů se zády) byl při svém třetím běžeckém tréninku pokousán dobrmanem. (Od té doby zpomaluji svůj běh, když probíhám kolem lýtkařů, tj.menších ras a úplně zastavuji, je-li na blízku pes větší rasy.) Tenkrát venčil starší pán kromě tohoto dobrmana ještě kokršpaněla, který začal štěkat, rozdováděl dobrmana a ten po mě vystartoval. V návalu endorfinů a adrenalinu jsem necítil bolest. Myslel jsem si, že dobrman pouze lehce stiskl. Jaké bylo mé překvapení, když jsem doma po svlečení zjistil, že mám v levém stehně tři díry od dobrmaních zubů, ze kterých crčí krev. Letěl jsem na pohotovost, kde mi sdělili verdikt, který jsem vlastně již tušil. Do tří dnů musíte psa najít, jinak nástup do nemocnice. Vzteklina je vážná nemoc. Rozjel jsem rozsáhlou pátrací akci a naštěstí díky jednomu z kamarádů se podařilo po čtyřiadvaceti hodinách psa dohledat. Nakonec se zjistilo, že dobrman není starého pána, ale jeho syna. Starý pán dobrmana nezvládal, a tak měl nakázáno ho nevenčit nebo jen s náhubkem. Jenže tak nečinil. Skutečný majitel psa byl však velice ochotný, velmi se omlouval a samozřejmě okamžitě zajistil testy. Do nemocnice jsem nastoupit nemusel. Přesto mi někteří spoluběžci radili, abych ho zažaloval, abych z toho udělal odstrašující případ, aby se pejskaři o své mazlíčky skutečně starali a měli je pod dohledem. Nakonec jsem to neudělal. Prostě nejsem mstivý a tohle by mi jako msta připadalo. Navíc ty tahanice po soudech a advokátech… Sto chutí podat žalobu jsem však měl asi o tři roky později, kdy jsem běžel po příjezdové cestě kolem zahrádek, což je jedno ze čtyř míst, kde je vyhláškou města povoleno pustit psa z vodítka. Šel mi po nohách s úporností jakýsi vořech a jeho majitelka za ním popojížděla v autě. Když jsem zastavil a pohrozil jí, že vezmu toho psa a hodím jí ho přes plot do zahrádek, uráčila se vylézt z auta a hájila se (kromě nehorázně vulgárních nadávek) tím, že její pes tady může běhat stejně jako já, že je to povoleno městskou vyhláškou (V průběhu hádky mi její pes neustále útočil na nohy.). Jaksi už jí nezajímalo, že běhat ano, ale napadat lidi ne. A nezajímalo ji ani to, že je ve vyhlášce také jasně stanoveno, za jakých podmínek lze psa pustit z vodítka. Z nichž ta hlavní je, že ho musí mít dokonale pod kontrolou! Prostě je to vše o majitelích. Bohužel se v poslední době stalo velkou módou psa vlastnit, což škodí těm správným a zodpovědným chovatelům psů. Důkazem, že jste opravdu movití je vlastnit, drahého psa, který toho hodně sežere, nejlépe nějaké bojové plemeno (no dobře, nic takového neexistuje! – pozn.autora). Rváči a agresivní lidé si také pořizují velká bojová plemena. Zbytek jsou většinou domácí mazlíčci, kteří jsou také tak vychováni, tzn. neposlouchají a majitelé je absolutně nezvládají. Většina majitelů nehodlá přijmout tu skutečnost, že pes je také starost, na což ukazují i výkaly roztroušené všude po městě. Obzvláště pak markantní je to po zimě, když roztaje sníh. Přitom sokolovská radnice nabízí zdarma igelitové rukavice na sběr psích exkrementů. Odebráno jich je však jen něco přes 10%. Směšní a možná i nebezpeční (aniž by si to, bohužel, uvědomili) jsou majitelé psů, jejichž telátko se na vás žene a oni z dálky stovek metrů na vás bodře volají, že on či ona nic nedělá. Pokud se k vám valí bullteriér, boxer, vlčák, dobrman (apod.), rozhodně nemáte chuť to vyzkoušet. Nebezpeční jsou také ti majitelé, kteří vám ochotně sdělí, že jejich pejsánek si chce jen hrát nebo, že je to přece ještě štěně. No a? Nejprve by bylo prostě nutné vychovat majitele psů, aby ti mohli správně vychovat a zvládat své psy. Možná by stálo za to, mít nějaké testy, na jejichž základě by se povolovalo „držení“ psa.

Aby to nevypadalo že jsem proti pejskařům zaujatý. Znám hodně majitelů psů, jejichž psi jsou vychovaní, poslouchají a mnohdy jsou velice milí (psi i majitelé). A spolu s rodiči jsme také měli pejska. Můj otec byl ale také jedním z mála, který si chodil pro výše zmíněné igelitové rukavice.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 01.06.2007 15:00:25

[quote=pug]http:­//www.cykl.cz/in­dex.php?action=new­s&detail=302&re­fer_id=13

Je to sice článek o cyklistech vs. hafani, ale je to moc zajímavé.[/quote] Po dlouhé době se k věci vyjadřuje také někdo, kdo je schopen objektivního pohledu. To MK: Je li někdo veterinář, bylo by zvláštní, pokud by neměl rád psy. Ale tento doktor je má nejen rád, ale i o nich a jejich povaze, chování apod. něco ví.

Motto: http://skyrunning.cz
Nalezené položky: 689 První Předchozí | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.