Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Nízkosacharidová strava a vytrvalosť

Nízkosacharidová strava a vytrvalosť

Nalezené položky: 4094 První Předchozí | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | Další Poslední
avatar

Zvolen

tiborw muž 15.11.2013 09:22:52

>> jm1, 15. 11. 2013 09:19:47

pardon, pomylil som sa objem nie je tyzdenny ale mesacny. Uz som to opravil. Behavam takto od marca tohto roku do vtedy to bolo 90–100km/ mesiac

avatar

Sloviensko

rudo muž 15.11.2013 09:40:09

>> kanovsky, 15. 11. 2013 08:49:21

nizkokaloricka strava je zase nieco ine a ma rozne formy ktore sa mozu menit v celej skale az po hladovku.

ovsem prejst na nizkokaloricku stravu alebo na hladovku z cukroveho metabolizmu je nesmierne tazke, pretoze stale bude citit hlad a nezvyk bude sposobovat aj problemy so psychykou pripadne bolesti hlavy atd.

Je ovela jednoduchsie sa preladit na nizkosacharidvoku najpr aby si mozog zvykol pracovat na ketony a pot m ked sa prejde na kaloricke obmedzneie pripadne na hladovku mozog nejak neciti rozdiel ide stale na ketony a ani hlad nie je nejaky problem

plati asi aj opacne ludia zvyknuti na hladovky prejdu do ketozy ovela lashie a lahko prejdu na bezcukrovu stravu

ja si myslim ze v diksuii o detajloch a roznych vynimkach sa nejak straca hlavna myslienka – preco na takuto stravu ist

co je motivacia, co tym chcem dosiahnut ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

Celkem 5280 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:17 (2013)
půlmaraton: 1:27:15 (2014)
maraton: 3:10:06 (2010)

Tommo muž 15.11.2013 10:31:51

Není spíš než drasticky omezovat sacharidy potřeba rozlišovat mezi různými druhy sacharidů? Nebo abych tomu rozuměl, je podle zastánců low-carb namístě omezovat konzumaci třeba ovoce, např. maliny, borůvky či mandarinky? Nebo co říkáte na celozrnné rýžové chlebíčky, tak je taky spoustu sacharidů. Nebo chia seeds, taky mají více než 1/3 sacharidů.

Intuitivně mi nepřijde, že by bylo zdravější se začít stravovat převážně tučnými potravinami typu máslem, oleji, avokádem či ořechy.. Nedovedu si taky dost dobře představit, co bych v takovém režimu měl konzumovat před náročným tréninkem.

Motto: When the heart is ungoverned by reason, charlatans have powerful tools to deceive
avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 15.11.2013 11:13:18

>> Francis1981, 15. 11. 2013 10:31:51

Proc zrovna ryzove chlebicky? :-o Ja nejsem velkym zastancem keto-diety, i kdyz chapu jeji benefity. Nicmene pokud sacharidy, tak primarne z kvalitnich zdroju mikronutrientu – zelenina, ovoce, orechy, seminka, (nekdo mlecne vyrobky). Pokud uz nekdo citi z nejakeho duvodu potrebu vetsiho prisunu sacharidu (napriklad v systemu cyklicke ketodiety, nebo low carb doplneny jednou tydne high-carb), tak bych doporucil primarne brambory, bataty ci ryzi, ale v prirodni podobe s co nejvetsim mnozstvim zachovanych zivin. Lusteniny a obilniny az po radne provedene tradicni uprave (fermentace, kliceni, namaceni…)

Intuice tady dost klame, protoze je ziskana z dlouhe doby pomlouvani tuku. Osobne bych nejvic veril potravinam, se kterymi jsme evolucne zili nejdele – maso, vejce, zelenina, ovoce, orechy, semena.

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 15.11.2013 11:44:22

>> Francis1981, 15. 11. 2013 10:31:51

Rozlišovat mezi druhy sacharidů je užitečné i při jejich „drastickém“ omezení. Rudo se mnou nebude souhlasit, ale při nízkosacharidové adaptaci lze efektivně vstřebávat pouze mono- a di- sacharidy, na oligo- a poly- není v takovém stavu dostatek enzymů a vhodné střevní flory, což má nepříjemné důsledky. Mono- a di- mají na druhou stranu nežádoucí rychlejší účinek na inzulin.

Pro omezení ovoce jsou ti, co si dělají starosti (nikoliv neoprávněně) s účinky fruktózy. Jinak nelze házet všechno ovoce do jednoho pytle – maliny se zhruba 6 g S / 100 g jsou vhodné v „neomezené“ míře. Borůvky a mandarinky mají 2× tolik, ale v rozumném množství převažují výhody. Rozhodně bych tomu všemu dal přednost před rýžovými chlebíčky. A s těmi chia se pleteš, ze 44 g S je 38 g vláknina.

Před náročným tréninkem (intenzivním) by měly pomoct MCT (kokosový olej, kozí máslo), ale jde samozřejmě o to, co chceš trénovat. Jinak vnímání „zdravosti“ surovin je značně subjektivní, relativní, v čase proměnlivá a předsudky zatížená záležitost. Těch předsudků se dá zbavit jen studiem a vlastní zkušeností. Mé tělo v současnosti pokládá máslo, některé oleje, avokádo a některé ořechy za velmi zdravé. ;o)

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Praha

Celkem 5280 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:17 (2013)
půlmaraton: 1:27:15 (2014)
maraton: 3:10:06 (2010)

Tommo muž 15.11.2013 12:28:27

Uváděl jsem příklady potravin, které mi zrovna ležely na stole :-)

S těmi chia máš pravdu, nevšim jsem si, že vláknina se řadí mezi sacharidy… Což ovšem znamená, že chia mají z pohledu low-carb zřejmě ideální nutriční hodnoty :-)

Snažím se k tomu přistupovat bez předsudků, ale představa, že si dám před tréninkem kozí máslo s avokádem, mi teda připadá dost zvláštní.

Spíš se zamýšlím nad tím, jestli není účelnější rozlišovat stravování podle toho, v jaké části denního režimu se zrovna nacházím. Pokud např. ráno – odpoledne jsem v kanceláři, není asi nutné se přemíru cpát sacharidy. Ovšem před večerním tréninkem a po něm může být potřeba sacharidů (v závislosti na intenzitě tréninku) vyšší z důvodu výkonu, resp. regenerace po něm…

Motto: When the heart is ungoverned by reason, charlatans have powerful tools to deceive
avatar

Praha 4

Celkem 20448 km
Minulý měsíc 81 km
10 km: 0:45:15 (2013)
půlmaraton: 1:37:31 (2014)
maraton: 3:36:18 (2014)

Martin64 muž 15.11.2013 12:44:30

>> oblivion, 15. 11. 2013 11:44:22 Ahoj Karle, dlouho jsi tu nebyl,tak zase rád čtu Tvoje poznatky..Poslední dobou taky tak nějak experimentuji se stravou a výdejem energie..Ty sacharidy jsem velice omezil, maso vypustil,snažím se jet na tuky . Mám však pocit, že mi energie často dochází dřív než bych čekal . Při delších bezich se pak,, zachraňuji"müsli tyčinkami, enervit tabletami , prostě cukrem.Čehož Ty by jsi se nejspíš nedopustil.Něco mi prostě chybí.Zhubnul jsem od léta 5 kg,(navýšil jsem objemy) což je na jednu stranu výhoda, na druhou mi přijde, že se má vytrvalost neposouvá.No, možná to bude stagnace související s věkem, nějaká záchranná brzda..Zeptám se Tě na ty tuky,všechny ty zdravé (bohaté) konzumuji, ale máslo jsem nepozřel několik let, asi to je špatně..Nějak přemýšlím, jak ho konzumovat, aniž bych si ho musel mazat na chleba..:)

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 15.11.2013 13:08:42

>> kanovsky, 14. 11. 2013 23:24:03

Zůstává ještě jedna otázka: je možné v ketoze podat výkon řekněme na 90% VO2max, či to možné není?

Nejsem si jisty jestli v ketoze, ale asi ano kdyz jsem pri 100–120km tydne drzel sacharidy do 80g denne. Pri pulmaratonu za 1:17:04 (3:39/km) co odpovida tempu VO2max 3:09/km jsem bezel prvnich 7km tempem 3:30/km co odpovida prilizne tem 90% VO2max. Samozejme jsou v tom ruzne nepresnosti, ale vzasade je odpoved na tvoji otazku ano.

Jinak dle meho nazoru, jestli hledas v ketoze moznost vykonnostneho rustu pro maraton a kratsi, tak tam velkou sanci nevidim. Uspechy zaznamenavaji tipci jako ten co tady dal EdCable. Kdyz ten chlapik predtim pri 60% VO2 spaloval jenom 5%energie z tuku a ANP mel tak silene vzdalene od VO2max, tak mu tahle metabolicka zmena musela pomoct, jinak to byl neskutecny zavislak na doplnovani cukru a velice neefektivne sel moc brzo do anaerobniho spalovani. Ty naproti tomu dokazes bezet rano nalacno 30km v tempu urcite pres 70%VO2max, takze tvoje pokriti energie tukmi je dost vysoke. Stejne tak tvoje ANP je velice blizko VO2max. Takze zmena prechodem na tuky by byla jen marginalni a je otazne jestli by naopak nemoznost dostatecneho mnozstvi rychlejsich treninku nezpusobilo spis pokles vykonnosti. Jedine z ceho bys mohl ziskat lepsi vysledky je pravdepodobny pokles podkozniho tuku. Ani ten vsak z duvodu tvoji aktualni vychozi pozice nemusi byt nijak vyrazny ci trvaly. Nebo o nic vic vyraznejsi, nez kdybys jenom zlepsil kvalitu aktualni stravy.

avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 15.11.2013 13:40:40

>> Francis1981, 15. 11. 2013 12:28:27

Ano, na chia někteří zdejší nedají dopustit, ale nezkoušel jsem.

Ještě jsem zapomněl zmínit vysoceprocentní čokoládu (85–100%).

>> Martin64, 15. 11. 2013 12:44:30

Ahoj Martine, měl jsem teď trochu jiné starosti – stěhuji se na dno Prokopského údolí… A musím říct, že ta kvanta běžců mne tam trochu rozčilují – připomínají mi, jak se flákám. :o)

Ohledně másla – není nezbytné ho konzumovat, v ostatních tucích či mléčných výrobcích je totéž. Mám rád kozí kvůli chuti a MCT, ale stačil by tvrdý kozí sýr…

Ze samotného másla se mi dřív dělalo špatně, teď se to dost zlepšilo, pomáhá v tom třeba sůl (to kozí se prodává solené), sním tak i půlku osminky samotnou.

Máslo není nutné na něco „mazat“ – jím ho lžičkou či krájím na kousky – s avokádem, s rajčaty, s čokoládou, se sýry, s chilli, s lněnými semínky…

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Praha 4

Celkem 20448 km
Minulý měsíc 81 km
10 km: 0:45:15 (2013)
půlmaraton: 1:37:31 (2014)
maraton: 3:36:18 (2014)

Martin64 muž 15.11.2013 14:38:34

>> oblivion, 15. 11. 2013 13:40:40 Doufám, že jsem Tě také nerozčílil, ten Prokopák běhám taky:), mám to hned naproti přes vodu..To vyznělo, jako by jsi snad chtěl začít trénovat..plýtvat energií:)) ..nno právě,to máslo mi přijde nechutné, ale asi se dá zvyknout na všechno..Vzpomínám, že jsem jednou snědl samotnou celou kostku ztuženého tuku (Visa), ale to bylo za války, hlady..:)

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 15.11.2013 15:27:00

>> SlavoK, 15. 11. 2013 13:08:42

Slavo, plně souhlasím, že mám ANP blízké VO2max, a že mám asi tukový metabolismus vyvinutý dobře – ostatně nedávno jsem dal po 36h hladovce s kilometráží 32 km závod na 10 km v tempu 4:23/km při průměrné TF 176, takže bych si asi změnou moc nepomohl. I těch úterních 10 km tempem 3:59/km jsem běžel nalačno, i když ne po hladovce. :-) Už před 3 lety jsem zvládl nalačno i celý maraton, přitom zas tak pomalý tenkrát nebyl, jen 3 minuty za tehdejším osobákem, navíc to bylo v kopcích (5:33/km).

Naopak mám dojem, že mám špatné „cukrové“ spalování, protože vlastně něco jako hypoglykemické stavy neznám ani po náročnějších kratších bězích – i ty jdu asi spíše na tukový metabolismus.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Praha 4

Celkem 20448 km
Minulý měsíc 81 km
10 km: 0:45:15 (2013)
půlmaraton: 1:37:31 (2014)
maraton: 3:36:18 (2014)

Martin64 muž 15.11.2013 15:56:26

>> kanovsky, 15. 11. 2013 15:27:00 Páni! Tak to jsem tedy uplně mimo..já dám na lačno maximálně desítku..víc jsem radši ani nezkoušel..tzn, že můj tukový metabolismus nefunguje? Vydržím běžet 30 km jen s čistou vodou, ale musím se před tím najíst..

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 15.11.2013 16:28:35

>> kanovsky, 15. 11. 2013 15:27:00

Naopak mám dojem, že mám špatné „cukrové“ spalování

A taky se neumis dostat do stavu, ze te pali svaly z premiry kyseliny mlecne.

Tak se zkus stravovat jako Kenani, 76% enerie ze sacharidu, ale zadne rychle cukry… Celozrnna ryze, fazole, polenta. Ovoce mas asi tak akurat, tuky ze spatnych zdroju nejak moc…

avatar

Zvolen

tiborw muž 15.11.2013 17:05:56

>> rudo, 15. 11. 2013 09:40:09

uplne suhlasim s tym co si napisal:

>nizkokaloricka strava je zase nieco ine a ma rozne formy ktore sa mozu menit v celej skale az po hladovku.

>ovsem prejst na nizkokaloricku stravu alebo na hladovku z cukroveho metabolizmu je nesmierne tazke, pretoze stale bude citit hlad a nezvyk bude sposobovat aj problemy so psychykou pripadne bolesti hlavy atd.

Mnoho ludi aj v mojom okoli ma gulas z toho co je a co nie je ketoza.

Clovek moze byt z hladiska ZDROJA telesneho paliva

  1. v stave nutricnej KETOZY ked pouziva ako primarny zdroj energie ketony
  2. v stave ked pouziva ako primarny zdroj energie glukozu

Prechod medzi tymito stavmi je jednoduchy avsak nie je rovnako rychly.

Z ketozy sa do cukroveho stavu da dostat rychlo v podstate po jednom vydatnom sacharidovom jedle.

Z cukroveho stavu do ketozy to vsak trva niekolko dni az tyzdnov.

Z hladiska energetickeho prijmu moze byt clovek v troch stavoch

  1. Energetickom deficite (prijem energie zo stravy je nizsi ako je vydaj) vtedy chudneme
  2. Energetickej rovnovahe (prijem energie zo stravy je rovnaky ako je vydaj) vaha sa nemeni
  3. Energetickom zisku (prijem energie zo stravy je vyssi ako je vydaj) vtedy priberame.

Dolezite je to, ze do kazdeho z tychto energetickych stavov sa moze dostat clovek ktory je v cukrovom metabolizme, ale aj clovek v nutricnej ketoze. Preto clovek v nutricnej ketoze moze priberat, ale aj chudnut. Priberanie je vsak tazsie (maly vplyv inzulinu) ako chudnutie kde je inzulin prekazkou.

O vyhodach ktore mi priniesla ketoza som uz pisal. Myslim si ze sa nejedna o ziaden extrem preto ze ludia v minulosti (pred druhou svetovou vojnou a skor…) vacsinu roka v ketoze boli. Pozitivne vplyvy ketozy na zdravie su riadne zdokumentovane.

Podla mna ketoza na vykon urcity vplyv ma. Bud priamy (sposob ziskavania energie pocas behu) alebo nepriamy (pocas regeneracie)

Avsak najlepsi sposob ako zistit prinos ketozy je jednoducho to vyskusat.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 15.11.2013 17:14:23

>> SlavoK, 15. 11. 2013 16:28:35

Schválně jsem teď spočítal, z čeho ty tuky a bílkoviny převážně mám:

tuky: sladkosti+buchty 33g, sýry 25g, máslo 17g, jogurty 12g, ostatní 41g

sacharidy: pečivo 138g, sladkosti+buchty+med 119g, brambory+rýže+těs­toviny 65g, ovoce+zelenina 50g, ostatní 76g

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 15.11.2013 21:22:13

>> SlavoK, 15. 11. 2013 16:28:35

>> kanovsky, 15. 11. 2013 15:27:00

>> tiborw, 15. 11. 2013 17:05:56

zhrniem to nejak suborne, ale si pamatam ze som nieco podobne pisal uz pred rokmi aj na totmto fore: Tibor to spravne rozlisil : poviem to inymi slovami:

pokial je celkovy prijem nizsi ako vydaj, clovek moze byt v ketoze a mozme mat stav ked prijem stravy je zamerany na komplexne sacharidy, co je priklad koty Slavo uviedol u africanov. Kto cital pozorne ten clanok od Zlatoisa tam to bolo povedane jasne, kto chce moze jest viacej sacharidov ale v komplexnom jedle, kde jednak nie su to jednuchue cukry a kde travenie sacharidov bude prebiehat tak pomaly ze sa hladina cukru nebudu zvysovat, inzulin sa nejak vyrazne nevyprovokuje a to malo konstantneho inzulinu bude v pohode menit nadbytocbe stravene sacharidy na telesny tuk. ak teda maju africaia taku stravu naprikald 2H po treninku, tak sa pomaly doplni minuty glykon a doplni sa minuty tuk a dalsi beh ak sa zacne pomalsim tempom, co africania tradicne tak robia nabehne zas do tukoveho rezimu Tie sacharidy v ich jedle, fazula ryza kukurica zmeisane s tukom a masom, to je neico ako nas gulash kde ten zemiak v tej masti tuku a s tym masom sa travi tak pomaly ze hladina cukru nijak nema sancu vyskocit. pointa je v tom ze afriacna v treninkovom kampe toho zje menej za den ako toho nabeha a tak nielenze nenabera vahu a ani nema nejak vuiditelny telesny tuk, ale ani nemusi vybiehat z dlhodobej ketozy napriek zlozeniu stravy a vacsinu treninkov moze odbehat v ketozovom stave

Petr tych 50g cukrov zo zeleniny a ovocia to je v podstate vsetko co potrebujes vsetko ostatne mozes zahodit az kym nedosiahnes idealnu zavodnu vahu.

Petrov rezim ma sice nadmerne kalorie, ale jeho behanie je podobne tomu africkemu v tom, ze Petr nema cukor pred behom a teda zacina zo stabilnej hladiny cukru aj inzulinu a zacina beh pomaly, preto nema problem s tukovym behom a moze bezat nahladno maraton, u Petra je problem v tom ze strava je hodne cukrovo inzulinova takze mu to rozhadzuje dlhodobo zdravie aj psychiku, ale sa neprejavuje kratkodobo v behani inak ako to ze zavodi s o 2–4 kg vyssou telesnou vahou a ze tie inulinove spicky hodne vycerpavaju hormonalnu sustavu a nepriamo aj imunitny system

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 15.11.2013 21:31:45

pohlad z trosku ineho uhlu,

http://www.vladozlatos.com/…jedania.html

toto sme kedysi robili viacmenej z nutnosti denneho rezimu, kedze rano nebol cas jest a potom sa opakovali fazy treninku a medzitym joga atd, takze sme jedli naozaj az vecer a to poriadne. hoci to bolo prevazne cukrove – vtedy obilny vegetarian – tak efekt bol ten isty ako ten africky, pocas dna sa slo vsetko na tuky a vecerne jedlo sa pocas noci premenilo na glykogen a na telesny tuk a nasledujuci den sa vsetko zase spalilo, v tom case som maval telesny tuk okolo 6% – ale nemal som dost svalov.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 15.11.2013 22:26:51

>> rudo, 15. 11. 2013 21:22:13

Dělám to vesměs tak, že ráno vstanu kolem sedmé, udělám si nějakou práci na počítači a pak vyběhnu nalačno, snídám často až kolem desáté, přičemž po poledni mám další běh, obědvám kolem druhé, někdy i později, nejvíce jídla pak mám odpoledne a večer, spát pak chodím kolem půlnoci. Navíc i před závody/Hamburgy běžím na stadion, cca. 4,5 km, samozřejmě pomalu, takže tělo připravím na zátěž a pak jsem schopen nalačno podat solidní výkon třeba na desítce, pak ještě vyklusávám a teprve pak snídám.

Problém se stravou je v podvečer, kdy pracuji a mám další stresové faktory, právě tehdy mám větší potřebu cukrových potravin apod.

Jinak, vícekrát se mi stalo, že jsem ráno měl hlad či chuť na něco sladkého, vyběhl jsem a během 1–2 km hlad i chuť přešly, normálně jsem běžel 6–20 km, bez jakýchkoliv problémů, a teprve pak se najedl, třeba i úplně něco jiného, než na co jsem měl chuť ráno.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 15.11.2013 22:45:57

>> kanovsky, 15. 11. 2013 22:26:51

ano pekny priklad ako pocas dna mozme behat na tuky a mat aj ketozu

ten clanok co som linkol vyssie prave o tom pise ako cez den nejst a ajest sa az vecer

tazke tvoj denny rozvrh nie je problem, problem je to zlozenie vecerneho jedla, ktore, vytrhnem z toho dlheho clanku : najprv surova zelenina vo forme salatu, potom varena zelenina s masom a tukmi, ak stale nie dost energie pojedatr dalej tuky napriklad vo forme tucncyh syrov.

zasadny problem vidim v jedeni lepku v akejkolvek forme chleba pecivo cestoviny oplatky keksy, to nie je o sacharidoch vela ci malo to je zakladna otazka v starve ak sa jedna o zdravie bezohladu na to kolko kalorii a ake je pomer cukrov atd.

lepok, psenica obilia a vyrobky je neico co by v dudskej strave nemalo existovat bez ohladu na to ci sa jedna o sportovca ci sa beha a aky je vek cloveka

konecne sa aj info dstavaju o tomto na verejnost aj od lekarov, napriklad kniha :

wheat belly = psenicne brucho

a snad este dolezitejsia :

grain brain = obilny mozog

a ako som uz kedysi dal linky zacina to vysielat pre verejnost aj TV aj ako dokumnetarne programy a aj ako poludnajsie show s lekarmi pre zeny v domacnosti, napriklal aj Oprah odchovany Dr Oz.

zo straych clankov s africkymi bezcami trenermi a funkcionarmi je zname ze vaoickart povedali ze sme lepsi bezci pretoze v nasej strave neexistuje europsko-americky druh obilnin, teda ziadna psenica a podobne odrody v nasich podmienkach by bola alternativa pre tych co sa nemozu nejak vzdart sacharidov a obilia jest pohanku a proso z opacnej strany sveta vieme ze napriklad ruski horolezci a domaci horski obyvatelia v azijskych velhorach ziju na pohanke a tu pohankovu kasu volaju GRECKA (makcen na C) v MEX zase vytrvalci bezci domorodci atd ziju na kukurici a fazoli, ale psenica sa tam neje (samozrejme moderna civizliacia sa ju snazi zaviest vsade,

pri porovnani jednotlivych lekovych obilnin vychadza psenica najhorsie pretoze okrem lepku mam aj psenicu speicfiku toxicku latku – meno som zabudol ale da sa to lahko vyhladat)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 16.11.2013 00:05:04

>> rudo, 15. 11. 2013 22:45:57

Tak ketozu jsem asi ještě nezažil, ostatně i po 37h hladovce s v součtu 56 naběhanými kilometry (z toho 10 km tempem 4:23 a 800m tempem 3:48) jsem neměl nijak neobvyklé stavy, a protože jsem tentokrát jedl po ukončení přiměřeně, postupně a s dostatečným odstupem od běhu, tak jsme se vyvaroval i následných problémů, které jsem měl loni po podobném experimentu před Ostravským maratonem (silné pocení apod.).

S tím pečivem apod. je to o zvyku, chuti a pohodlnosti, přece jen pečivo s máslem a medem, příp. ještě s kakaem či horkou čokoládou, je rychlé a velmi dobré jídlo a na oplatky a čokolády mívám chuť hlavně po dopoledním či poledním běhu (domů už to nekupuji, pokud to nedostanu od někoho jiného), i když teď už toho nejím tolik, protože si občas večer či ráno vařím něco teplého. I tak ale klidně sním čtvrtku chleba za den apod.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 16.11.2013 01:52:10

>> kanovsky, 16. 11. 2013 00:05:04

ketoza neznamena automaticky neprijemne stavy mne naopak nastane stav vnutorneho uplneho kludu maximalne sustredenie len na 1 vec vyjasnenie a zrychlenie myslenia atd a ked potrebujem riesit nejaky zlozity koncept tak umyselne dam hladovku.

zvyk ? ano ludia su otrokmi zvykov

co sa tyka nervozity a potreby cukru je to podobna otazka ako co bolo prve : sliepka alebo vajce, odpoved je sice jasna ale zatajovana – prvy bol samozrejme kohut

co bolo prve : zjedeny cukor co vyvolal nervozitu alebo nervozita co si zacala pytat cukor, ide to v kruhu dokola jedno podpurujuc to druhe, pritom odpoved je _ mozog nemal ketony alebo nebol zvyknuty na ketonovu pracu ketonove myslenie a tak omylom si vypytal cukor a uz to jelo

niekedy je to podmieneny Pavlovsky reflex, alebo ako v NLP hovorime anchoring :

viem ze vecer mam pracu co so sebou prinasa automaticky nervozitu svojou podstatou a nervozita je spojena s prijmom cukru a tak podvedmie automaticky nabehne do reflexu :

cez rataz reflexov sa natrvalo spoji naprikald takto :

vecer ? – praca ? – nervozita ? – stres ? – cukor .

potom je to otazka pochopit tuto retaz a rozhodnut sa ju preseknut a vytvorit nahradnu produktivnu retaz napriklad :

vecer – praca – charakter prace je stres a nervozita ? – prepmenm mozog do stavu kludu – buedm jest tuky vyzivujuce mozog – maslo – kokosovy olej

a vysledny stav je = praca je sice svojou podstatou nervozna a stresujuca ale ja mam vnutorne prostredie absolutneho kludu zaistene ketonovou stravou a neprispustenim cu­krov

inak moje zakusky vyzeraju napriklad takto :

oblozena cokolada : medzi 2 platky plnotucneho syra vlozim tenku tabulku ciernej horkej cokolady, ku tomu si odkrajujem ciste maslo a ako dochutenie si davam jedno z nasledovnych :

cervena cvikla z konzervy, cesnak, cervena cibula, zavarany chren

a druha pochutka tvaroh alebo podobny syr pripadne smotanovy kremovy syr premiesam s kakaovym praskom a skoricou, niekedy vynimocne do toho dam 1/4 cajovej lyzicky medu (len medom nakrmit pecen aby rychlejsie spracovavala tuk).

a tretia pochutka rozmackane avokado s kakaom skoricou a zelenym praskom – tzv mlady jacmen, pripadne trochu lecitinu a niekedy aj rozmoceny pomlety lan

v cechach je popularne pouzit takto rozomlety cerstvy mak

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Pally muž 16.11.2013 09:20:16

>> rudo, 15. 11. 2013 22:45:57

wheat belly vyslo uz aj v cestine pod nazvom „Zivot bez psenice“

avatar

10 km: 0:37:30 (2013)
půlmaraton: 1:24:36 (2013)

Mira123 muž 16.11.2013 12:08:29

Několikrát zmiňovaný kokosový olej je třeba toto?: http://www.dobrykolonial.cz/…%BD-tuk-900g Nebo máte nějaký jiný dobrý tip, který mě nezlikviduje peněženku?

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 16.11.2013 12:59:30

>> Mira123, 16. 11. 2013 12:08:29

Pokud z toho nechceš dělat mýdlo atp. ;-), koukal bych se raději po něčem tekutém, namátkou http://www.zdrave-oleje.cz/…um-500g.html

avatar

10 km: 0:37:30 (2013)
půlmaraton: 1:24:36 (2013)

Mira123 muž 16.11.2013 14:30:48

>> jm1, 16. 11. 2013 12:59:30 Palmový je stejný jako kokosový?

avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 16.11.2013 15:05:43

>> rudo, 16. 11. 2013 01:52:10

+1 za sýr s čokoládou a cibulí, tuto kombinaci mám rád od mala

>> Mira123, 16. 11. 2013 12:08:29

Rafinovanému oleji bych se raději vyhnul. Takové bývají hydrogenované (trans). Šestinová cena tomu napovídá. Sice píšou, že je i na čokoládu, ale také bych to viděl spíš na to mýdlo.

>> jm1, 16. 11. 2013 12:59:30

Palmový olej není totéž, co kokosový, ani zdaleka. Navíc jsou dva druhy palmového, liší se původem, z čeho se vyrábějí. Jeden z nich je špatný, druhý neškodný. Ani jeden však není užitečný tak, jak kokosový.

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Zvolen

tiborw muž 16.11.2013 20:47:43

>> Mira123, 16. 11. 2013 12:08:29 Ten olej je rafinovany, co znizuje jeho kvalitu. Ja kupujem kokosovy olej Bio Purity Vision. Da sa kupit aj v Cechach. Ak ho budes hladat v DM drogerii tak ho hladaj v regali s kremami na tvar :-)

avatar

Zvolen

tiborw muž 16.11.2013 20:59:45

*****>> kanovsky, 16. 11. 2013 00:05:04*

>Tak ketozu jsem asi ještě nezažil, ostatně i po 37h hladovce s v součtu 56 naběhanými kilometry (z toho 10 km tempem 4:23 a 800m tempem 3:48) jsem neměl nijak neobvyklé stavy, a protože jsem tentokrát jedl po ukončení přiměřeně, postupně a s dostatečným odstupem od běhu, tak jsme se vyvaroval i následných problémů, které jsem měl loni po podobném experimentu před Ostravským maratonem (silné pocení apod.).*

Nie som si isty ci je Ketoza stav ktory sa da zazit :-) Ja osobne nedokazem na zaklade pocitov zistit ci som alebo nie som v ketoze. Jediny sposob ktory poznam je odmerat si mnozstvo ketonov v moci pomocou identifikacnych pruzkov.

Na druhej strane si myslim ze ty si uz v ketoze mohol byt. Najpravdepodob­nejsie v case po tej 37h hladovke a treningu. Tam to vidim ako vysoko pravdepodobne. Ja som sa zatial najrychlejsie dostal do ketozy po 24h hladovke a dalsi den som mal len prazenicu, avokado a salat + 10km beh a vecer som bol v ketoze.

avatar

Zvolen

tiborw muž 16.11.2013 21:03:39

>> rudo, 16. 11. 2013 01:52:10

Moj zakusok vyzera nasledovne:

mlety mak + mlete orechy+ struhany kokos + kakao + biely jogurt

toto zvyknem mat obcas ako veceru o 18h

avatar

Sloviensko

rudo muž 16.11.2013 22:13:09

>> Pally, 16. 11. 2013 09:20:16

dik za info

Zivot bez psenice, dam vediet vsetkym domacim zaujemcom

ked prelozia aj Gran Brain, bude nazov : Zivot bez mozgu ? ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 4094 První Předchozí | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.