Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Nízkosacharidová strava a vytrvalosť

Nízkosacharidová strava a vytrvalosť

Nalezené položky: 4094 První Předchozí | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | Další Poslední
avatar

Sloviensko

rudo muž 16.11.2013 22:18:02

kokosovy olej je za izbovej teploty ztuhnuty, vyzera jak biela bravcova mast bez skvarkov a treba do toho sekat nozikom pripadne to ustruhavat vidlickou. je to taky izbovy teplomer, zacina sa menit na zlthu tekutinu niekde okolo 28 stupnov. kokosovy olej pouzivaju ludia aj ako rychloliek na rozne zapaly alebo vyrazky v ustach atd a samozrejme aj zvonku na kozu, nechemicki ludia pouzivaju kokosak ako jedinu vec co si kedy na seba natru, na tvar aj na telo, ja s tym moc neplytvam ale v lete po slnkovej spalenine si aj ja natrem citlive miesta.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 2021,2 km
Minulý měsíc 0 km

Eulenspiegel muž 17.11.2013 00:07:02

Jen tak btw., ne že bych s nízkosacharidovou stravou nějak cíleně experimentoval, ale když jsem tady na jaře o něčem takovém poprvé četl, měl jsem to za naprostý nesmysl. Pak mi začalo běhání časově vycházet tak, že velkou část května a června jsem skoro každý den běžel ráno na lačno. Sice jsem po běhu doplňoval cukry (ovesná kaše s kapkou medu), ale stejně jsem cítil určitý pokrok v… tukovém metabolismu? Po dvou týdnech jsem ty běhy dával bez problémů… 11,4km obvyklé kolečko na lačno a ani jsem si toho nevšiml. Ze začátku mi od půlky kručelo v břiše a ke konci jsem se ploužil vyloženě krokem, protože mi chyběla šťáva. Následně(nevím, jestli to spolu souvisí, ale možné to je) jsem uprostřed léta během tréninku na slezský maraton a B7 zjistil, že prakticky nepotřebuju cukry. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem začátkem prázdnin odešel TMB ve stavu, kdy jsem měl většinu doby na cestě hlad a málokdy jsem ho zvládl dostatečně zahnat, nebo jestli to bylo tím, že jsem v té době jednoduše díky grilované krkovičce a buřtům (ano, vím, že tohle bych v žádném případě jíst neměl) měl takové tukové zásoby, že z nich tělo dokázalo jet i dlouhou dobu, každopádně jsem zjistil, že na 6ti hodinovém tréninku (a nemusel ani nutně být běžecký) v horách se prakticky obejdu bez cukru. Někdy jsem je sice jedl, ale když se mi zrovna třeba nechtělo dělat sváču, naprosto v pohodě jsem se bez ní obešel. A kolikrát se mi stalo, že jsem ji dojídal o několik dní později doma, protože jsem na horách žádné sacharidy (ani jiné živiny) prakticky nepotřeboval… Jen takové moje zkušenost.

avatar

Celkem 2021,2 km
Minulý měsíc 0 km

Eulenspiegel muž 17.11.2013 00:09:24

A ještě nutno dodat, že jsem v běžném životě z větší části vyškrtl monosacharidy – sladkosti jím mnohem méně než kdysi (často třeba týden po sobě vůbec, pak si dám spíše ze společenského nátlaku než z chuti), „soft drinks“ už prakticky nevedu a snažím se nesladit. naopak jsem podstatně přidal zeleninu a olivový olej.

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.11.2013 05:49:30

dnes, nahladno, az na obed som si spravil osobak, povodne 31:24, dnes 28:14, jedna z vystupych tras na kopec s extra strmymi usekmi s palicami vacsinou teda NW ale kde sa dalo som bezal s palicami teda NR, subjektivne som mal pocit ze nejdem extra rychlo a najma v zavere ze nevladzem, pritom som uz davno nesiel beh ani chodzu, preslo od stareho osobaku uz 6 mesiacov kde okrem obcasneho bicykla a tazkych prevodov sa vsetko trenovanie deje v domacej cinkarni predovsetkym na hornu cast tela. Chem len ilustrovat ze tukovy metabolizmus a ketoza a nizkosachridovka, mozu mat za vysledok aj vyrazne zlepsenie na vykonov ovela kratsich ako je 1H, teda anaerobych alebo ANP. Hore som visel na paliciach niekolko minut, pluca na Zemi predo mnou ale necitil som nikde po trase ani v cieli ziadny laktat, tempo by som urcite nevydrzal dlhsie bolo to nadoraz, ale laktatovy pocit to nebol

za odmenu som si dal doma po navrate cokoladu so syrom a cibulou trochu uhorky a potom neskor po sprche som zjedol polievku s vela kuracim masom a zeleninou. idem teraz este cyklo kym je slnko

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 17.11.2013 07:46:53

>> rudo, 17. 11. 2013 05:49:30

Jen pro představu, jaký má tento výstup metrů převýšení?

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.11.2013 09:04:10

>> milan, 17. 11. 2013 07:46:53

iba odhad pocitanim vrstevnic z mapy 350m nemam garmina ani nic take mohol by som niekedy skusit na mobile pouzit nejaku vyskovu aplikaciu

trasa ma useky kde sa vyska straca a musi sa naberat naspat a tiez nejake hluche rovinky bohuzial

o dlzke nemam predstavu na mape chodnik vobec neukazuje zatacky atd len rovna ciara hore

trasa by sa nekvalifikovala na Vertical km ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 17.11.2013 09:26:32

>> rudo, 17. 11. 2013 09:04:10 … nemam garmina ani nic take…

Ani souradnice, resp. vyrez z maps.google.com?

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.11.2013 09:33:31

>> jm1, 17. 11. 2013 09:26:32

google funguje vsade, takze to by malo ist

uz som s tym dlho nerobil, musel by som zavolat syna nech mi to zas ukaze a teraz by ma poslal… preflakal vikend a nedela vecr a on nema nic spravene do skoly, klasika

ale aby nevznikol nejaky omyl : ja nejak nereklamujem svoj vykon ako absolutny vykon, len ukazujem na zlepsenie ktore nastalo jednak pocas nizkosacharidovky a jednak pocas treninkoveho rezimu kde robil len silu – silovu vytrvalost bez nejakeho aerobneho ci anaerobeho zatazenia, malokedy sa vobec zadychcim ci zvysim tep.

cize ciste len narast hrubej vseobecnej sily, bez specifickej priparavy a cas uvadzam len preto aby bolo jasne ze to nebolo niekde v oblasti 3H alebo 12H kde sa da ocakavat logicky zlepsenie vdaka tukom ale naopak na velmi kratkej casovo trati cize casovo ekvivalent napriklad pre beh na 10 km, pricom vyrzne zlepsenie zrejme bolo v prvej casti cize na kratsich vzdilenostiach niekde medzi 12–20 minut ale podstate uz od niekolkych sekund

ked uz tu padali otazky o VO2max a % VO2 max

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 17.11.2013 15:21:43

>> rudo, 17. 11. 2013 09:33:31

Rudo, smysl Tvého příspěvku mě nezůstal utajen. :-D

Seš pro mě trochu virtuální postava a tak proto ten konkrétní dotaz. Škoda, snad příště…

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.11.2013 21:25:18

>> milan, 17. 11. 2013 15:21:43

Milan co konkretne chces vediet ?

ja som chcel poukazat na nasledovne veci :

  1. po prechode na nizkosacharidovku sa nejedne len o skokovu fuknciu – ketoza alebo neketoza, ide potom o velmi dlhodoby proces ked sa telo postupne regeneruje z nasledkom obilnej strave cisti sa, cistia sa cievy, regeneruju vnutorne organy atd atd, a toto moze prebiehat dlhe roky, takze otazka nie je – ako sa zmeni vykonnost ked skocim do ketozy, ale otazka je, ako zasvinene bolo telo a ako ztukovatela bola pecen z cukru a obilia a mnohe ine ciastkove veci, a ako dlho bude trvat kym sa z toho telo vsetkeho dostane
  2. rozne kratkodobe studie kde dam na chvilu pokosne osoby do ketozy a porovnam vykon s tym ked tie iste osobe zasypem cukrom

nemaju ziadny zmysel

3. hovori sa ze za kazdy rok zivota ked sa stravou telu skodilo, treba aspon 1 mesiac z toho hladiska uplne cistej stravy aby sa telo zotavilo, ked som jedol obilniny a cukor pocas 55 rokov, tak by som potreboval 55 mesiacov na posudenie ako som a dokazal zregenerovat, kedze posledne 3 moje roky neboli uplne 100% ciste z hladiska obilnin a cukru, boli tam obcsane male ulety tal zrejme nestaci 1 mesiac na kazdy rok dajme tomu 2 mesiace. Takze 110 mesiacov kym sa vsetko napravi ?

4. kedysi som bol obilny vegetarian ked som nejedol nic ine len obilie a cukor 7 rokov, staci na taky 1 rok len 1 mesiac napravy ?

5. Takze zlepsovanie ocakavam este aj buduce 2×5-tiletky, ak nebdem mat ulety do obilia.

6. kedze som nerobil ziady aeobny ani anaerobny trenink a prakticky som sa nikdy nezadychcal posledne mesiace, necakal som ziadne zlepsenie naopak som cakal dost slaby cas ale zobral som stopky aby som videl realitu a mohol potom zlepsovat cestu nazad k vykonnosti, ked som doma pozrel do zosita aky bol osobak na tej trati tak ma to soklo.

7. iny uhol pohladu je ze ciste svalovy trenink ktory ma za vysledok silnejsie a vytrvalejsie svaly , tie ktore treba a su uzitocne, tak vykon sa zlepsi, aj ked sa nerobi ziadna aerobna cinnost, co ma privadza k starej myslienke – kazda odbehana hodina, by mala mat minimalne 1H v posilke aktivnej svalovej prace.

8. sport kotry som otestoval pouzival cele telo takze je to skor podobne veslovaniu alebo behu na lyziach, kde z hladiska spotreby O2 su vyssie hodnoty ako pri behu po rovine, a lepsi vykon ⇒ viac spotrebovaneho kysliku za 1 minutu

v strave aj posilovani mienim pokracovat este doslednejsie, tak uvidime. buduce ciele su :

vertical km, ocelak, parkcour-tough madder, bezky, a snad veteranske plavanie a cyklo, mozno triatlon

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Brutto muž 18.11.2013 11:51:46

A neschudol si medzitym nahodou?

avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 18.11.2013 17:33:37

prešiel som full vlakno..mi to príde ako ketónova sekta :-)) …od rozkoše sa aj psy besnia.Nie je to trochu úchylné..takýto tukový lobing?vraj účel svetí prostriedky,hladáme motív…žeby kvázy efektívne zabíjanie času(namiesto luštenia sudoku),kto sedí ušetrí,navyše zamestnáva mysel-prevencia parkinsona,,rozvíja slovnú zásobu-dalšia devíza..alebo žeby ketóza účinkovala ako profylaxia ataku cukru na hypofýzu a zamedzila vznik s tým spatých deprésii a samovražebných úmyslov a pod??neviem :-/…a zato moj burzový index nasdaq-tachykard vyzerá ako vyzerá.mínus mínus so špatnými výhliadkami,slaba dôvera.,v pásme AA pod bodom mrazu až 38 stupnov..

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 18.11.2013 17:48:42

…ale láka ma predstava,že na 30 dkg orechov vlašskych a 30 dkg sýra(samozrejme prospeš tuky),budem behať celý den bez pocitu hladu…asi skúsim-som v štádiu úvah..a možno aj maraton na lačno zabehnem za 2:50..len vycíbriť tukový metabolizmus.znie to lákavo.

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 18.11.2013 19:28:33

>> rudo, 17. 11. 2013 21:25:18 rozne kratkodobe studie kde dam na chvilu pokosne osoby do ketozy a porovnam vykon s tym ked tie iste osobe zasypem cukrom nemaju ziadny zmysel

Aha, tak to moc perspektivy nedává, protože pokud konkrétní změny by neměly mít měřitelný účinek v řádech týdnů, tak je obtížné u nich vytrval v důvěře, že to přece jen má smysl.

>> rudo, 17. 11. 2013 21:25:18 hovori sa ze za kazdy rok zivota ked sa stravou telu skodilo, treba aspon 1 mesiac z toho hladiska uplne cistej stravy aby sa telo zotavilo

Jsou k tomuto nějaké konkrétní články?

>> runtachykard72, 18. 11. 2013 17:48:42

Trochu jsem to počítal, asi bych dokázal týden „přežít“ na této stravě: filé 500g, eidam 300g, gouda 300g, kuřecí šunka 200g, paprika 500g, rajče 500g, T 141 B 328 S 41, 11 548 kJ, ale nezdá se mi, že by to pro mé tělo bylo dlouhodobě zvládnutelné a zdravé.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.11.2013 20:24:43

>> kanovsky, 18. 11. 2013 19:28:33

Petr, ano je v podste zmena zivotneho stylu na furt, kratkodobe vyesledky su skor psychicke – klud, rychlost myslenia, sustredenie a stabilne emocie.

clanky ? hm neviem to sa proste tvrdi medzi ludmi co presli na cistu stravu a je to tak zauzivane, ono je to skor vysvetlujuce a motivacne ako nieco presne a overene, ze zmena sstravy nemoze z jedneho dna na druhy naoravit co sa roky kazilo,

je to uplne rovnake tvrdenie , ze ked roky nic fyzicky nerobis a rozhodnes sa behat ze bude minimalne 6 rokov trvat kym sa stanes bezcom na takej urovni ze mozes zacat robit skutocne nejaky treninkovy system.

Tiez tych 6 rokov nevychadza z nejakych overenych studii, je to len take pozorovanie zivota.

Ja som ten kazdy roko = 1 mesiac uviedol prave preto aby bolo jasne ze naprava je dlhodoby proces, lebo sa v diskusii zacalo objavovat nejak nieco akoze ved zmenim ked budem potrebovat, co je podobne tmu ked nevesta a druzicky 2 mesiace pred svadbou sa rozhodnu zacat kampan ako sa vtesnat do siat

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

makys žena 18.11.2013 20:34:20

Mám konkrétní otázku, je někde ve světě znám případ, kdy člověk při low carb stravě dosáhl výkonů alespoň na úrovni širší špičky ČR? Dejme tomu na 10 km žena pod 38, muž pod 33, nebo ještě lépe, na tratích 1500 a 3000m ? Neptám se proto, že bych chtěla vehementně dokázat, že to nejde, naopak jak už jsem psala, mě low carb naprosto vyhovuje pro běžné fungování a při vytrvaslotních trénincích, ale nezvládnu s tím pořádně běhat intenzivní úseky, intervaly, natož závody…

avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 18.11.2013 20:47:16

*>> kanovsky, 18. 11. 2013 19:28:

>> kanovsky, 18. 11. 2013 19:28:33

interesujúce…nemal by som na takýto radikálny rez eventuálne odvahu..obávam sa ,že pokazím svoje dlhoročné úsilie ,čo sa týka investície do sval postavy a taktiež celkom slušných maratónskych výkonov.Obdivu­jemtvoju otvorenosť a zmysel pre inovácie a fandím.budem sledovať chronológiu tvojích pocitov,pozitív či negatívnych zmien kontinuálne,pri­ebežne.

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.11.2013 21:11:37

>> makys, 18. 11. 2013 20:34:20

da sa na to odpovedat vselijako. vo svte je dost zamich ulktrabezcov, co vyhravaju, alebo sa umiestnuju na bedni na najtazsich horskcyh ultra v USA, typicky 100 mil hore dole, cas vitaza je niekde v rozsahu 16–18 hodin a hoci to mozme zamietnut s tym ze OK to je na dlhcych tratiach kde ide o stravu aj pocas pretekoch, tak ich zakladna rychlost nutne musi byt na urovni aku pozadujes teda 33 na 10km

alebo v priparve elitnych bezcov mozme vidiet ze ich prijem kalorii je nizsi ako vydaj a ze v podstate su trvale v tukovom rezime, aj ked zlozenie ich stravy to tak nemusi zjavne ukazovat.

zoberme si dlhe sustredenia v zimnej priparve kde sa behaju vysoke objemy v intenzite a strava je minimalna.

susterdenia vo Font Romeu boli zname tym ze strava bola len zelenina a maso, ziadne cukrove ani mukove prilohy a stravu tak akceptovali vsetci atleti vsetkcyh krajin spojte sa s vynimkoe ceskej vypravy ktora ssi po velkych hadkach vymohlo dovoz bielych dlhych chlebov z lokalnej pekarne v udoli – bagety a tak si uplne kazili zmysel celeho sustredenia (ale boli vynimky co bagety nevzali a tie vynimky mali potom aj vysledky neskor v sezone na rozdiel od bagetarov)

E.V.Aaken, stary nemecky trener zpred posltorocia mal bezcon na OH urovni, aj medajle a rekordy, a bral bezcov na dlhe susterdenia mimo civilizacie kde sa behalo 7×1 H za den zacnes rano o 6, bezis hodinu a hodinu lezis na pricni a tak stale dokola az do vecera a pomedzi to sa len pila voda a jedlo tam prakticky nebolo, tento rezim trval 7 dni v kuse a mal nazov HELL WEEK (pekelnaja nedelja ;-) ) ovsem tempo behu bolo polovicne, cize bezci co boli schopni bezat 20km za hodinu v hodinovke behali tempom iba 10km/h

z archivov zpred 100–200 rokov su zname rezimi kde vitazi dlhych behov alebo chodeckych prretekov alebo zapasnici boxeristi atd

jedavali striktne len zeleninu a masu mlieko vajcia, ziadne sacharidy, a casto to bolo maso surove krvave, mlieko nepasterizovane a vajcia surove, ovsem vtedy bola strava este nezavadna a niektore vykony napriklad z ultrachodze su dodnes takmer neprekonatelne

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Pally muž 18.11.2013 22:38:25

>> makys, 18. 11. 2013 20:34:20

mark allen

avatar

Desert muž 19.11.2013 07:00:17

>> rudo, 17. 11. 2013 21:25:18

u toho odbourávání se spíš uplatňují funkce přirozeného logaritmu, tzn. že během prvního roku mohu odbourat větší část toxických produktů a upraví se mi metabolické procesy, zbytek času je jen doladění k lepší kondici, obecně se u metabolické detoxikaci k vyčištění organismu uvažuje o 3–7 letech, nicméně vždy je natom pozitivní to, že účinek bych měl pocítit už během prvních několika měsíců,

např. mám-li pseudoalergii na lepek, pokud ho odstraním ze stravy problémy bych mi mohly zmizet během několika týdnů,

avatar

Desert muž 19.11.2013 07:11:40

>> makys, 18. 11. 2013 20:34:20

jinak to funguje u Usaina B. a jinak u Haileho G.,

na jednotlivých tratích se k funkci řadí jiný typ svalových vláken a ten má vždy svou specifickou potřebu, na kratších tratích většinou tukový metabolismus ani nezapne ( resp je potlačen nárokem na spotřebu kyslíku),

avatar

Sloviensko

rudo muž 19.11.2013 07:55:48

>> Desert, 19. 11. 2013 07:00:17

jasne suhlas.

ovsem pri icstocnom vyluceni napriklad stopnut lepok vidim pozitivnu zenu behom tyzdnom

pri celkovom detoxe mozu byt prve tydne utrpenie

preto sa neda spolahlut ze ked to bude treba tak to skusim

to nie je ako SSD ze OK mam na to tyzden pred maratonom

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Desert muž 19.11.2013 08:14:04

>> rudo, 19. 11. 2013 07:55:48

klasicky řečeno detox je detox, a zbavit se jakékoliv závislosti není jednoduché,

avatar

Sloviensko

rudo muž 19.11.2013 10:00:49

http://www.bewellbuzz.com/…-carb-pasta/

Shirataki noodles – reaznce bez kalorii, ziadne sacharidy en nestravitelna vlaknina a voda, obsahju minereli ktore sa pekne uvoknia do tela a tie nestravitelne noddles potom na seba naberu toxiny z traviacej trubice a funguje to ako cistiaca kefa. pritom clovek sa moze najest do plneho brucha. este som neskusil, ale bude to zaujmave napriklad s pomletymi orechami a podobne,

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 19.11.2013 11:30:56

>> kanovsky, 18. 11. 2013 19:28:33

Petře, i při Tvých objemech mi 5 g B / kg přijde moc. Navíc příliš B může zvýšit inzulin natolik, že se ketóza nerozjede.

Také množství jídla 2,3 kg / d je značné, ač je v tom velká část vody. Rozumná kalorická denzita je ±100 g / MJ, tj. zhruba 1 kg / 10 MJ, kdežto v Tvém příkladě je poloviční.

Zlepšit poměry B / T a g / MJ můžeš třeba už jen tím, že si z těch rajčat a paprik uděláš salát s 15% zakysanou smetanou (či lépe 30% crème fraîche) a olivovým olejem (či lépe lněným). Navíc tím podpoříš vstřebávání vitamínů.

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 19.11.2013 11:58:41

>> Mira123, 16. 11. 2013 14:30:48

>> tiborw, 15. 11. 2013 08:33:48

Můžeš prosím upřesnit, jak by se mělo nevyužité ATP přeměňovat na glykogen?

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 19.11.2013 12:17:14

>> oblivion, 19. 11. 2013 11:30:56

Já toto zatím nejím, jen jsem provedl orientačni výpočet, ale děkuji za dobrou poznámku.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 19.11.2013 12:53:58

>> oblivion, 19. 11. 2013 11:30:56

Proc si myslis, ze rozumna kalolicka hustota je zrovna 1kg / 10MJ? Je podle tebe neco spatneho na jezeni samotne zeleniny?

A taky dasi vec, jak je to s temi bilkovinami a inzulinem? Co za proces se deje?

Mne pripada nizkosacharidova strava zajimava hlavne s ohledem na to, ze se pri ni vychazi z vyvoje cloveka. Velice dobre se argumentuje, ze zemedelstvi existuje velice kratko a na obiloviny, ktere zmenili pomer zivin vyrazne ve prospech sacharidu neni clovek vyvojove vybaveny.

Nicmene co se mi nepozdava je tlak na vysoky prijem tuku a redukovani i bilkovin. Vychazi pak z toho strava znacne neprirozena zalozena na olejich. Snad jedina prirozena potravina, ktera naplnuje pozadavek na mnohem vic energie z tuku nez z bilkovin jsou orechy. Jestli ale nebudeme tvrdit ze clovek je vyvinove veverka a nezil jen na oriskach, tak z ceho mel tak vysoky podil tuku ve strave oproti bilkovinam? Z oleju asi sotva. Ze smetany taky ne. Z masa? To sotva, vepri chovani na sadlo prisli na radu az prave se zemedestvim. Divoce zijici zvirata maji velice malo tuku, zato maji ohromne mnozstvi svalu = masa = bilkovin. Mne to vychazi, ze jestli clovek zil z toho co si nazbiral a ulovil, tak bilkovin bylo v strave alespon co do mnozstvi gramu vic nez tuku. Jak se na to divas ty?

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 19.11.2013 12:59:04

>> oblivion, 19. 11. 2013 11:30:56

Názory jiných byly opačné, že jsem měl denzitu velmi nízkou, teď přijímám kolem 2 kg potravin za den, nepočítám do toho samozřejmě nápoje, při příjmu cca. 15 000 kJ na den.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 19.11.2013 13:05:37

>> oblivion, 19. 11. 2013 11:58:41

Nemyslel jsi toto?

Nalezené položky: 4094 První Předchozí | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.