Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

RECENZE: Portables receptem na výkonné i chutné sportovní palivo?

RECENZE: Portables receptem na výkonné i chutné sportovní palivo?
foto: Mladá fronta

Josef Smetana | 26.10.2015 | přečteno: 14049×

Běháte nebo jezdíte na kole? Pak to jistě dobře znáte. Bez energie to zkrátka nejde. Pro vytrvalostní sportovce je dnes samozřejmé doplňování „paliva“ během výkonu. Gely, tablety nebo energetické tyčinky. Energii dodají, ale chuťově je to stále „stejná písnička“. Při pohledu na složení se to navíc občas chemií jen hemží. Co s tím? Možné řešení nabízí právě vydaná kniha Portables.

Kniha se stručným úvodem do problematiky stravování nejen v průběhu sportovního výkonu je především plná praktických receptů (75 tréninkových jídel). Na výběh do hor, na dlouhou cyklistickou vyjížďku nebo na lyžařskou túru. Slané, sladké, vaječné, zeleninové, masové. Málokteré chutě zůstávají opomenuté.

Nechybí ani přehled toho nejdůležitějšího pro kuchyň sportovního nadšence. Od lednice přes spíž až po kuchyňské přístroje pro usnadnění vaření. Protože je jídlo z většiny receptů tzv. „na cestu“, najdete v knize doporučení, jak správně zabalit jídlo s sebou. Je znát, že jde o knihu z praxe. Allen Lim pracoval u profesionálních cyklistických týmů na Tour de France a dobře ví, co sportovcům chutná i jaké složení živin pro výkon potřebují.

Recepty jsou prakticky rozdělené, u konkrétního jídla nechybí seznam surovinvčetně doporučení na případnou obměnu. Ostatně vlastnímu experimentování se meze nekladou, obzvláště u sladkých receptů si můžete dotvořit pokrm doslova na míru. Kniha má přesah i do mimosportovního života – koláčky, placky nebo sušenky využijete při rodinném výletě nebo jako svačinu dětem do školy.

Profesionální cyklista Tim Johnson o knize říká: „Věřím, že když nevíte, co a kdy jíst, může to vašemu výkonu uškodit stejně, jako byste se ulejvali z tréninku.“ Možná s touto knihou nedoběhnete dál, ale rozhodně to bude s větší chutí!

Český překlad vyšel letos v nakladatelství Mladá fronta.

Autoři: Biju Thomas a Allen Lim

Hodnocení Běhej.com: 4 hvězdičky z 5 možných

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

jsmetana muž 14.10.2015 15:11:49

Běháte nebo jezdíte na kole? Pak to jistě dobře znáte. Bez energie to zkrátka nejde. Pro vytrvalostní sportovce je dnes samozřejmé doplňování „paliva“ během výkonu. Gely, tablety nebo energetické tyčinky. Energii dodají, ale chuťově je to stále „stejná písnička“. Při pohledu na složení se to navíc občas chemií hemží. Co s tím? Možné řešení nabízí právě vydaná kniha Portables.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.