Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Běžci v Etiopii. Premiéra dvouhodinového filmu o africkém kempu se blíží

Běžci v Etiopii. Premiéra dvouhodinového filmu o africkém kempu se blíží
foto: archiv Jirky Csirika

Zuzana Kotěšovcová | 07.06.2020 | přečteno: 6107×

„Není to taková romantika jako ve filmu z Keni,“ říká autor nového běžeckého snímku Běžci v Etiopii Jirka Čurda Csirik. Láká na ukázky z tréninků, na proběhnutí po krásách této africké země a na nahlédnutí do tamního tříměsíčního soustředění s dalším předním českým běžcem Davidem Vašem. Premiéra je naplánována na 17. června do Prahy.

Ten to vlastně všechno vymyslel, soustředění v Etiopii bylo na jeho popud: „Do Keni už se mi znovu nechtělo a David říkal, že pojede do Etiopie, tak jsem chtěl hned taky a natočení filmu jsem bral jako samozřejmost. Minimálně kvůli porovnání s Keňou a hlavně už jsem trosku věděl, co a jak, tak to bylo snazší,“ dodává Jiří.

Rozhovor o jeho pobytu v této zemi vyšel v dubnovém čísle časopise Běhej. „V Keni na mě víc působila ta běžecká atmosféra. Tady nejsou společně výběhy velkých skupin. Každá skupina tu má manažera a trenéra a jede si svůj program. Je to více profesionální a i přístup samotných běžců tady. V Keni se něco jako protahování nebo abeceda moc nedělají. Tady na to kladou důraz a jejich rozcvička vypadá jako synchronizovaný tanec,“ uvedl v dubnovém rozhovoru.

Jako správný filmový fanoušek sám zainvestoval čas a peníze do filmového vybavení, pak strávil přes 300 hodin na střihu a výsledek můžete vidět už brzy všichni. Věří, že to bude pro diváky dobrá podívaná, i když vzhledem k délce filmu (1 hodina a 48 minut) doporučuje k promítání víno nebo pivo. Takže pokud chcete vidět, kde se lépe trénuje, kde jsou hezčí holky, kde se pořádají lepší skupinové tréninky, či který ze dvou zmíněných běžeckých států (Keňa / Etiopie) je na tom z pohledu českých běžců lépe, určitě si snímek nenechte ujít.

Slavnostní premiéra proběhne v Praze Kyjích – 17. června od 19 hodin (www.kdkyje.cz) a autor slibuje i následnou besedu, grilování a povídání o filmu s oběma aktéry. Snímek pak zamíří i do dalších, zatím neupřesněných českých měst.

Film Běžci v Keni z roku 2018

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

zuzanarusinova@post žena 07.06.2020 20:26:25

„Není to taková romantika jako ve filmu z Keni,“ říká autor nového běžeckého snímku Běžci v Etiopii Jirka Čurda Csirik. Láká na ukázky z tréninků, na proběhnutí po krásách této africké země a na nahlédnutí do tamního tříměsíčního soustředění s dalším předním českým běžcem Davidem Vašem. Premiéra je naplánována na 17. června do Prahy.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.