Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Salomon Trail Running Cup startuje na Slovensku

Salomon Trail Running Cup | 16.04.2016 | přečteno: 3226×

Tradiční seriál závodů v novém kabátě! Běžecký seriál Salomon Trail Running Cup je na startu. Připraveny jsou zbrusu nové i léty osvědčené tratě.

„Letos bude realizován už šestý ročník a poprvé s produkční agenturou Petr Čech Sport s.r.o.,“ říká Vilém Omcirk, marketingový manažer společnosti AMER SPORTS, která projekt vlastní. „Jsme přesvědčeni, že Salomon Trail Running Cup se tak dostane do povědomí běžecké veřejnosti takovým způsobem, jakým je v té cyklistické projekt KOLO PRO ŽIVOT.“

Dvojboj

Salomon Trail Running Cup letos čítá sedm závodů, tři z nich se uskuteční ruku v ruce právě se závody KOLO PRO ŽIVOT. V sobotu můžete obout cyklistické tretry, v neděli se přezujete do běžeckých bot. „Projekt STRC nám byl od počátku sympatický především díky své koncepci. Střídání terénu, prvky volné přírody či různorodý profil,“ říká David Trávníček, šéf agentury Petr Čech Sport. „Přesně tyto atributy vyznáváme také v seriálu KOLO PRO ŽIVOT a odlišují nás od konkurence. Pro Petr Čech Sport je navíc projekt vhodným doplněním portfolia volnočasových aktivit pro širokou veřejnost. Běh společně s kolem patří mezi nejrozšířenější sporty u nás.“ Zajímavý dvojboj si můžete vyzkoušet ve Vrchlabí 9.-10.7., na Zadově 30.-31.7. a také v Novém Městě na Moravě 1.-2.10.

Salomon Trail Running Cup nepřešlapuje na místě, ale nabízí novinky. „Ke známým závodům z dřívějších let, jakým je slovenský STRC Cross Country Baba – Kamzík, budou letos přidány závody zcela nové, například Prague Trail Run Hostivař nebo Vysočina Aréna Trail Run,“ líčí Omcirk.

Běžci se mohou těšit na hlavní bodovanou trať série, vedlejší hobby závod a dětské závody. „Základní formát STRC zůstává stejný – trailové tratě jak v přírodě, tak ve městech, závody jak v České republice, tak na Slovensku,“ dodává ještě Omcirk.

Závodí celá rodina

Projekt STRC má navíc rodinný charakter. „I proto má v našich očích potenciál,“ uvažuje Trávníček. „My ho chceme odkrýt a povýšit na nejoblíbenější svého druhu u cílové skupiny, kterou definujeme jako aktivní celá rodina – od nejmenších až po ty nejzdatnější, kteří vyznávají pohyb v přírodě.“

Seriál znovu láká i přední české trailové běžce. „V hledáčku mám tři závody a to Hostivař, Brdskou 25 a Zadov. Prioritu pro mě mají Brdy, protože jsem v této oblasti nikdy nebyl a trať vede přes Prahu, tamní druhý nejvyšší vrchol,“ líčí Tomáš Bystřický. „Jako náhradní variantu mám Hostivař,“ vysvětluje. O šumavském závodě má ale jasno. „Kam bych se měl dostat jistě, je Zadov. V okolí už jsem něco naběhal a na Šumavu jezdím vždycky rád.“ Nové lokality Bytřického zaujaly. „Všechny závody jsou v zajímavých lokalitách. Těším se právě na ta nová místa, rád jezdím za závody tam, kde jsem ještě nebyl.“

Také Robert Krupička má své favority. „Každopádně budou velmi zajímavé všechny pohárové závody a já si z nich určitě vyberu Hostivař a nenechám si ujít ani další nový závod ve Vysočina Aréně,“ prozrazuje.

Běžci se opět můžou těšit na možnost zapůjčení běžecké obuvi značky Salomon a vybírat budou z několika desítek párů trail runningové kolekce. Opět budou letos k zapůjčení i testovací hodinky značky Suunto a to zejména nejznámější kolekce Ambit. Registrovaní závodníci obdrží při prezentaci slevový poukaz do značkových prodejen Salomon na produkty Salomon a Suunto, platný jeden týden po termínu závodu. „Při závodech budou mít možnost nakoupit zboží na prodejních stáncích za zvýhodněné výstavní ceny. Prodejní stánky budou k dispozici na každém ze závodů a to nejen pro běžce, ale i pro jejich doprovod,“ doplňuje Vilém Omcirk.

Důležité informace najdete na webu: http://www.strc.cz/.

Termínová listina:

17.4.2016 Cross Country Baba-Kamzík SK X – 53 km, A – 23 km, B – 16 km

15.5.2016 Prague Trail Run Hostivař A – 17 km, B – 7 km, Dětské závody

22.5.2016 Brdská 25 A – 25 km, B – 12, Dětské závody

10.7.2016 Xtrail Krkonoše Vrchlabí A – 28,5 km, B – 10 km, Dětské závody

31.7.2016 Šumava Trail Run Zadov A – 21 km, B – 10 km, Dětské závody

3.9.2016 Bratislava Trail Run SK A – 15 km, B – 5 km, Dětské závody

2.10.2016 Vysočina Arena Trail Run A – 21 km, B – 8,5 km, Dětské závody

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

STRC muž 16.04.2016 09:15:14

Tradiční seriál závodů v novém kabátě! Běžecký seriál Salomon Trail Running Cup je na startu. Připraveny jsou zbrusu nové i léty osvědčené tratě.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.