Španěl opět zlatý, Havlíček a Mertová ve druhé desítce

Radek Narovec | 21.07.2013 | přečteno: 2167×

Kilian Jornet není v evropských velehorách k zastavení. Při nedělním Skyrace v Itálii v rámci ME ve Skyrunningu opět nedal soupeřům šanci a 22km trať s výrazným převýšením zdolal v čase 2:00:11. Na záda mu ale dýchal domácí Marco De Gasperi, který finišoval se ztrátou pouhých tří vteřin. Jan Havlíček doběhl na solidním 19.místě (2:15:35). V ženách vyhrála Emelie Forsberg (2:26:52), Michaela Mertová skončila 17. v čase (2:56:18).

Pořadí dalších českých zástupců: Ondra Fejfar 46. za 2:23:26, Jan Zemaník 95. v čase 2:39:49 a individuálně startující Ondřej Pištulka 317. za 3:18:11.

Po dvou disciplínách je Česká republika, která na mezinárodních skyrunningových kolbištích letos debutuje, medailově čtvrtá díky skvělému bronzu Ivy Milesové v pátečním vertikálním kilometru. Závěrečný závod evropského šampionátu – SkyUltra – se běží v sobotu.