Stránská a Krupička nejrychlejší na dvou hradech

Jaroslav Hercík | 04.10.2015 | přečteno: 4751×

Adéla Stránská a Robert Krupička v sobotu zvítězili v závodě 2Hrady, který se běžel jako domácí mistrovství vrchařů veteránů a jehož letošní ročník ozdobila účast 88letého Františka Béma z AC Slovan Liberec.

V čele závodu se nejprve utvořila čtyřčlenná skupinka, ze které se však již před koncem stoupání na první hrad, Bradlec, odpoutal Robert Krupička. Za ním běžela dlouho zformovaná trojice Havlíček, Martin a Radim Berka, která ztrácela při výběhu na silniční úsek již 12 vteřin. Silnice svědčila Čivrnému, který zde smazal drobnou ztrátu z prvního stoupání na skupinku Mrázek, Kučera, Vagenknecht. Krupička si náskok pohlídal a na prvenství mu stačil čas 28:00 minut. Dvojnásobný vítěz závodu Jan Havlíček nestačil nakonec ve stoupání na Kumburk na Martina Berku.

V kategorii žen první kopec zvládla nejrychleji Táňa Metelková, nenáročný profil se silničním seběhem však více svědčil Adéle Stránské, která nakonec zvítězila s náskokem jedné minuty. Na stupních vítězů stanula ještě třetí Iva Milesová.

Vzhledem k tomu, že závod se běžel jako MČR v běhu do vrchu veteránů, byla ve startovní listině řada zkušených borců. Mezi nimi vyčníval František Bém z AC Slovan Liberec, ročník 1927, který trať zdolal za hodinu a pět minut. Dlouhý potlesk, který doprovázel jeho dekorování, si zasloužil vrchovatou měrou. Z bohaté porce závodů si závod 2HRADY vybralo celkem 137 běžců. Ideální počasí i pevná trať přispěly k tomu, že řada borců si zaběhla osobní rekord.