Kubričan a Sekyrová si v Kbelích poradili s konkurencí nejlépe

behej.com | 05.03.2016 | přečteno: 6896×

Zatímco na Moravě se otvírá závodní sezona v Prusinovicích na konci února, v Čechách je již po několik desítek let desítka v pražských Kbelích. Sobotní téměř ideálně běžecké počasí a mírně změněná trasa nejvíce sedli Pavlu Kubričanovi (Adidas Boost Team, 31:31) a jako vítr stále rychlé veteránce a olympioničce Ivaně Sekyrové (AK Sokolov, 35:11). VÝSLEDKY

Kubričan se na silniční desítku vrátil po několikaměsíční pauze a dokázal se pořádně vyhecovat – ve Kbelích si vyrovnal osobák z Uherského Hradiště z roku 2011! Jako druhý dobíhal českobudějovický David Vaš (ztráta na vítěze 5 sekund), třetí skončil Filip Záveský z České Třebové (32:00).

V ženách vyhrála matadorka Ivana Sekyrová, když výkonem 35:11 nedala šanci o generaci mladším běžkyním, které doběhly v rovněž kvalitních časech za ní. „Dnes jsem s časem opravdu spokojená. Připravuju se na maraton a tohle byl první rychlejší běh, takže je to dobré,“ řekla v cíli vytrvalkyně ze Sokolova, která pomýšlí na maratonskou kvalifikaci na olympiádu.

Závod podobně sedl i druhé Tereze Lajdové z ASK Slavia Praha (35:57), třetí finišovala Barbora Jíšová (USK Praha – Perňa systém, 36:26).

Ženskou vítězkou v závodě na 5 km byla Eva Slavíková, dříve vynikající dráhová běžkyně, která zdejší desítku také před lety vyhrála. Nyní se pomalu vrací k tréninku a běhá s pražským Kerteamem. „Netrénuju jako dřív, běhám hlavně pro radost. Dnes jsem chtěla trochu vystupňovat tempo a to se podařilo,“ uvedla po doběhu. Její čas 19:22 je třeba brát s určitou rezervou, protože 5km trať byla zřejmě o něco delší (kdežto hlavní desítková trať byla certifikována).

Běželo se za příjemného slunečného počasí s teplotou okolo pěti stupňů Celsia, jen v otevřených pasážích trochu vadil boční vítr. Nová trať byla více zvlněná, než byli běžci ve Kbelích zvyklí, takže obsahovala znatelné kopečky ale i řadu seběhů. Jinak nárůst účastníků (desetikilometrovou trať dokončilo 1500 běžců) zvládla bez problémů.

VÝSLEDKY ZÁVODU NA 10 KM

FOTOGALERIE

Anketa

Jak se vám líbil letošní ročník Palestra Kbelské desítky? Dejte závodu a jeho pořadatelům známku jako ve škole.