Kocourek nejlepší z Čechů při Běhu Lužánkami

tisková zpráva | 20.03.2016 | přečteno: 3391×

V sobotu 19. března 2016 se za chladného jarního počasí uskutečnil 71. ročník mezinárodního závodu Běh Lužánkami 2016. Hlavní závod mužů vytrvalců v běhu na 7775 m vyhrál Joel Maina Mwangi z Keni v čase 23:15min. Na druhém místě skončil český závodník Milan Kocourek výkonem 23:19min a třetí místo vybojoval maďarský vytrvalec Tamás Nagy za 23:24min.

Závod žen v běhu na 6220 m ovládla šumperská atletka Eva Filipiová v čase 23:20min. Druhé místo obsadila brněnská Lenka Švábíková v čase 23:23 a na třetím místě skončila brněnská Lenka Jančaříková časem 25:06 min. Závodu se zúčastnilo se na 847 běžců z 15 zemí světa. Dobře obsazené byly mládežnické kategorie, kde ve 12 věkových kategoriích změřilo síly přes 200 mladých atletů. Jarní sportovní stánek v Lužánkách se odehrál za podpory několika stovek diváků.