Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Seriál Běžíme na hrad zakončí sezónu na hradě Veveří

Seriál Běžíme na hrad zakončí sezónu na hradě Veveří
foto: Běžíme na hrad

Běžíme na hrad | 01.10.2018 | přečteno: 3974×

Seriál Běžíme na hrad finišuje již tuto sobotu 6. října na hradě Veveří. Majestátný hrad, který se tyčí na skalním ostrohu nad brněnskou přehradou, přivítá běžce na trasách Pětky, Patnáctky, ale také malé závodníky na dětských tratích.

Centrem závodu bude parkoviště v podhradí a program opět nabídne stoprocentní sportovní i rekreační vyžití pro celou rodinu. Máte navíc jedinečnou šanci připlout na akci parníkem, to se vám na jiné zastávce při seriálu Běžíme na hrad nepodaří. Brněnská lodní doprava vypravuje své lodě již od 8.30 ráno z Brna Bystrce vždy v intervalech 45 minut.

V sezóně 2018 se seriál doposavad odehrával celkem na čtyřech českých hradech, a to na Točníku, pohádkovém hradě Bouzov, na „Rumburakově“ Kunětické hoře a na hradě Loket. Při páté zastávce nás čeká hrad Veveří, který si prošel během stovek let složitým stavebním vývojem. Podoba původního královského gotického hradu se začala formovat už na konci 13. století. Zajímavostí je, že v roce 1908 zde strávil část své svatební cesty Winston Churchill.

Kromě vyhlášení nejúspěšnějších běžců na všech a tedy i dětských tratích, budou vyhlášeni také celkoví vítězové a vítězky běžeckého seriálu na Pětce a Patnáctce, kteří v průběhu sezóny sbírali body doposud alespoň na jednom z již zmíněných hradů. Podmínkou pro zařazení do seriálového hodnocení je totiž start alespoň na dvou závodech seriálu.

Centrem závodu bude parkoviště v podhradí a program opět nabídne stoprocentní sportovní i rekreační vyžití pro celou rodinu. Máme pro vás připraveno několik tras na výběr; závod na 5 km, tzv. Pětku a závod na 15 km, tzv. Patnáctku. Oblíbené dětské závody čekají na vaše ratolesti, děti v různých věkových kategoriích. Rozděleny podle věku budou závodit na tratích v délkách 100, 300, 600 a 1200 m a to v blízkém okolí registrace a zázemí závodů, aby byly rodičům stále na očích. Delší běžecké trasy vedou nádhernou lesní krajinou v okolí brněnské přehrady. Na každého závodníka, který úspěšně dorazí do cíle, bude čekat účastnická medaile seriálu Běžíme na hrad!

Hlavní tratě na 5 a 15 kilometrů budou startovat také v podhradí a budou mít shodný začátek. Poběží se podél silnice dolů k přehradě a přes lávku, nad kterou ční impozantní hrad, k takzvané Junácké louce, kterou závodníci oběhnou, a dál budou pokračovat po modré turistické značce směrem na Chudčice. Pětikilometrová trať bude mít zhruba po 770m otočku a závodníci se budou vracet zpět, přičemž tentokrát se již nepoběží kolem Junácké louky, ale přímo po modré k přehradě, a pak opět přes lávku k hradu. Na Pětce závodníci nastoupají celkem zhruba 180m. Patnáctikilometrová trať (přesně 15.150m s celkovými 500 nastoupanými metry), která patří k těm nejhezčím z celého seriálu, nebude mít tuto otočku jako Pětka nad Junáckou loukou, ale bude po modré pokračovat až k rozcestí U tří křížů, kde se závodníci vydají nahoru do prudkého kopce křížovou cestou až přímo ke třem křížům na vrcholu kopce. Následně po vrstevnici poběží zhruba tři a půl kilometru, než začnou klesat zpět k přehradě. Když doběhnou k přehradě, tak budou pokračovat po červené turistické značce podél břehu přehrady, i po skalním traverzu s krásnými výhledy, zpět až k lávce před vodní plochu přehradu a následně opět k hradu. Cíl pro obě tratě bude společný, tedy přímo pod spodní bránou hradu. Na závěr tedy na závodníky bude čekat cca 200m výběh po dlážděné cestě k bráně hradu.

S partnerem závodu je znovu připraven Rodinný běh Hypoteční banky, k němuž se může přihlásit jakákoliv rodina. Alespoň jeden z členů musí být mladší 15 let. Vítězem se stává tým, který získá nejnižší součet pořadí.

I na Veveří pak budou závodit nejrychlejší rytíři a rytířky při speciálním závodu „Čtvrtkilák v brnění“ – na sobě 15 kilo železa, v ruce halapartnu. Překonat vítězný čas z loňského Točníku 0:46 min Romana Šebrleho bude nesmírně těžkou výzvou.

Registrace začínají v 9:30 hod. na louce v podhradí Veveří. Od 10 hodin začíná Pohádková cesta, na které na ratolesti budou čekat oživlé pohádkové bytosti. Děti v průběhu absolvují sedm zastávek, při kterých plní fyzické i vědomostní úkoly a na konci na všechny čeká sladká odměna. Během zpracování výsledků závodů vyplní čas interaktivní šermířské vystoupení rytíře Ondřeje. Pro všechny registrované je pak připraven i soutěžní kvíz Tajemství hradu s hodnotnými cenami. Prvních 250 registrovaných na Pětku a Patnáctku si bude moci vybrat mezi seriálovým tričkem nebo jedním ze čtyř sportovních šátků, vše od partnera Kilpi. Všichni registrovaní účastníci mají slevu na vstupném na hrad Veveří.

Časový program Běžíme na hrad Veveří:

9:30 začínají registrace závodníků

10:00 začátek Pohádkové cesty

11:00 start Dětských závodů – 100 m

11:15 start závodu na 300 m

11:30 start závodu na 600 m

11:45 start závodu na 1200 m

12:15 vyhlášení dětských závodů

13:00 start PĚTKY

14:10 vyhlášení závodu na 5 km

14:30 start PATNÁCTKY

16:00 konec Pohádkové cesty

16:30 vyhlášení závodu na 15 km a Rodinného běhu

Seriál Běžíme na hrad nabízí opravdové běžecké závodění v kombinaci s prima programem i pro ty, kteří přišli třeba jenom povzbudit závodícího člena rodiny. Především děti si pak přijdou na své, a to nejen při závodech. Běžíme na hrad je tak unikátní běžeckou akcí, která spojuje sport, kulturu, zlevněné vstupné na hrad ale i doprovodný program pro dospělé a pro děti. Stále se můžete registrovat na našich stránkách www.bezimenahrad.cz

Komentáře (Celkem 2)

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední

Bezime na hrad muž 01.10.2018 12:19:21

Seriál Běžíme na hrad finišuje již tuto sobotu 6. října na hradě Veveří. Majestátný hrad, který se tyčí na skalním ostrohu nad brněnskou přehradou, přivítá běžce na trasách Pětky, Patnáctky, ale také malé závodníky na dětských tratích.
Odkaz na článek

avatar

habanr muž 02.10.2018 08:00:51

Byl jsem na hradě Veveří s rodinou o prázdninách a bylo to velké zklamání. Z dálky hrad vypadá majestnátně, ale při jeho návštěvě máte pocit, že jste navštvívili komunistické JZD, které opustily traktory a dobytek jen před několika týdny. Interiéry nezajímavé a nesou stopy pro necitlivém předchozím používání, služby na hradě pro návštěvníky jsou také tristní. Vůbec nedoporučuji návštěvu hradní vinárny, na kterou lákají při prodeji vstupenek – nabízejí jen patoky za vysokou cenu. „Poučná“ je i vlastní cesta na hrad od přístaviště. Na cestě se nachází několik nově postavených dřevěných mostů/lávek, které jsou špatně postaveny z nekvalitního dřeva, takže jsou již v havarijním stavu – asi bylo potřeba vytáhnou dotace a „protočit“ je přes spřátelenou firmu. Kamarád zručný stolař, se kterým jsme výlet absolvovali, nad tímto stavem jen kroutil hlavou…

avatar

Alex12 muž 02.10.2018 16:23:39

>> habanr, 02. 10. 2018 08:00:51

No a jedna z těch lávek se právě opravuje, takže v sobotu se poběží přímo po silnici a nikoli vedle ní. Tohle bude dosti zajímavé…

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.