Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

RunTour Kopřivnice: Závod, který propojí velké světové legendy

RunTour Kopřivnice: Závod, který propojí velké světové legendy
foto: RunTour

ČEZ RunTour | 17.06.2022 | přečteno: 5684×

Ta dvě ikonická jména pocházející z Kopřivnice zná celý svět: Zátopek a Tatra. Oblíbený běžecký seriál ČEZ RunTour nyní tyto legendy spojí v rámci unikátní akce, která se v rodném městě nejslavnějšího českého běžce uskuteční 25. června. Závod RunTour Kopřivnice: Legenda Emil bude jedinečným zážitkem také díky své trati.

Na malebném úpatí Beskyd zažijí běžci hned několik premiér. ČEZ RunTour se poprvé uskuteční v Kopřivnici. Poprvé spojí své jméno s Emilem Zátopkem. Poprvé se součástí závodního programu stane cyklistika. A poprvé bude titulárním partnerem závodu ikonická značka PUMA.

Na start se v Kopřivnici postaví přibližně tisícovka běžců, kteří svou účastí oslaví mimořádné běžecké výročí – v letošním roce uplyne sto let od narození Emila Zátopka. „Narození nejslavnějšího českého běžce všech dob jsme se rozhodli oslavit přímo v jeho rodišti závodem na distancích, na kterých dosáhl na svá největší vítězství,“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour.

Běžci se tak mohou těšit mimo jiné na závody na 5 a 10 kilometrů, při kterých Zátopek získal tři zlaté olympijské medaile, tři tituly mistra Evropy a šestkrát při nich překonal světový rekord! Součástí programu jsou ale také dětské Rákosníčkovy běhy na 500 a 1000 metrů, aby si sportovní den užila celá rodina!

Partnerem pětikilometrového startu a titulárním partnerem celého závodu se poprvé stává značka PUMA, další legenda běžeckého světa, jejíž boty obouvaly nebo obouvají takové hvězdy, jakými jsou Usain Bolt, Andre Degrasse, Karsten Warholm i nejlepší čeští maratonci Marcela Joglová s Vítem Pavlištou. #runPUMA

„Být po boku sportovních legend a podporovat je na cestě k vytouženému cíli je součástí našeho poslání již více než 70 let. Proto jsme se rozhodli spojit síly s ČEZ RunTour a stát se součástí tohoto legendárního závodu. Společně s organizátory jsme připravili v úžasném areálu Tatra Kopřivnice trasu PUMA Run na 5 km. Těšíme se, že společně s ostřílenými závodníky i odvážnými začátečníky, kteří se rozhodli překonat své limity, oslavíme 100. výročí narození legendy československého běhu,“ říká Lucie Hložánková, Communication Marketing Manager, PUMA Czech Republic.

Závod s výhledem na Tatry

Kopřivnický závod bude mimořádným běžeckým zážitkem také díky spojení s další místní legendou. Spoluorganizátorem závodu je totiž vedle města Kopřivnice i společnost Tatra Trucks. „Start a cíl závodu se budou nacházet vedle rozsáhlého Muzea nákladních automobilů Tatra. A trať pak zavede běžce na polygon pro testování nákladních vozů, který je celoročně pro veřejnost kompletně uzavřený,“ láká běžce na start Nikola Gunišová.

Zážitek z běhu na polygonu umocní různé povrchy a terény sloužící k testování nákladních aut a také ikonické vozy Tatra, které budou rozestaveny podél trati. „Účastníci si budou moci kromě závodu zpříjemnit den také doprovodným programem s volnočasovými aktivitami – budou si moci prohlédnout vystavené tatrovky, navštívit stánek automobilky nebo nové Muzeum nákladních automobilů Tatra, které bylo otevřeno v listopadu minulého roku,“ přibližuje plánované aktivity Kamil Košťál, marketingový ředitel Tatra Trucks.

Užijte si závod ve dvojici

Chcete si závod užít s partnerem, s kamarádem nebo třeba s kolegou z práce? Díky novince v závodním programu ČEZ RunTour teď máte skvělou šanci! Součástí oblíbeného běžeckého seriálu se poprvé stává cyklistika. Nebo přesněji koloběh. Při této zábavné sportovní disciplíně se dvojice závodníků střídá o jedno kolo – zatímco jeden běží, druhý ho doprovází na kole a nabírá síly na další běžecký úsek.

Podmínkou je, že se členové dvojice nesmějí od sebe vzdalovat a musejí si předávat kolo z ruky do ruky. „Pak už je pouze otázkou jejich taktiky, po jak dlouhých úsecích se budou na kole střídat. Každý z dvojice by měl ovšem v rámci patnáctikilometrové trati běžet alespoň pět kilometrů,“ vysvětluje Nikola Gunišová. „Koloběh je skvělou možností pro rodinné příslušníky, partnery, kamarády nebo třeba kolegy, kteří si chtějí užít originální závod kombinující dva nejoblíbenější druhy pohybu. A to i když mají rozdílnou výkonnost, protože kolo výkonnostní rozdíl mezi nimi smaže.“

Má smysl běžet!

Svou účastí v závodě nepodpoříte jen své zdraví, ale také můžete pomoci na dobrou věc. Vybraná částka z kopřivnického závodu poputuje do Nadačního fondu Dany a Emila Zátopkových, který byl založen za účelem podpory a rozvoje sportovních aktivit mládeže, a také na veřejnou sbírku Zátopek 100.

Přihlaste se už dnes a přesvědčte se na vlastní nohy, že s ČEZ RunTour #jeradostbezet. Na kterýkoliv závod ČEZ RunTour se můžete registrovat na webu www.run-tour.cz

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

runtour1 muž 16.05.2022 16:02:14

Ta dvě ikonická jména pocházející z Kopřivnice zná celý svět: Zátopek a Tatra. Oblíbený běžecký seriál ČEZ RunTour nyní tyto legendy spojí v rámci unikátní akce, která se v rodném městě nejslavnějšího českého běžce uskuteční 25. června. Závod RunTour Kopřivnice: Legenda Emil bude jedinečným zážitkem také díky své trati.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.