Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Battle of the Teams bude součástí i letošního pražského maratonu

Battle of the Teams bude součástí i letošního pražského maratonu
foto: RunCzech

RunCzech   | 31.01.2023 | přečteno: 1755×

I letos bude probíhat oblíbený projekt Battle of the Teams. Ten má za úkol propojit profesionální běžce s All Runners, tedy s hobby běžci. Nic podobného na žádném jiném závodě neprobíhá. Opět tak bude o vítězství a hlavně o prostředky pro dobročinné účely usilovat šest speciálních týmů.

„Každý účastník, který s námi poběží maraton, má jedinečnou šanci se přihlásit do jednoho z týmů. Je to speciální a zábavný motivační prvek, který vám dá pocit sounáležitosti a týmovosti,“ prohlásil Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech. Organizátoři již brzy odtajní týmy a jejich kapitány. Na oblíbený květnový pražský maraton je možné se přihlásit na stránkách RunCzech.com.

Princip Battle of the Teams je jednoduchý – v každém týmu jsou za své výkony bodově ohodnoceni čtyři profesionální atleti a k nim se poté přidá průměr dosažených bodů všech ostatních běžců. Pokud navíc profesionál zaběhne osobní rekord, získá pro svůj tým extra tříprocentní bodový bonus.

V letošním roce se podobné pravidlo nově vztahuje také na hobby běžce – All Runners. O finanční odměnu tak budou moci bojovat všichni, kteří se do Battle of The Teams zapojí. Podmínkou je, aby byli součástí vítězného týmu a získali nejvyšší skóre. A tím se oba světy více propojí. Navíc všichni, kteří zaběhnou rychlejší čas, než je průměrný čas závodu, získají ke svým bodům 3 %. A tím zlepší svou šanci na celkovou výhru.

Projekt byl v předchozích letech pod dohledem celého běžeckého světa. A také letos se v pražském centru rozhoří pravé běžecké bitvy. Nejedná se o štafetový závod. Všichni závodníci startují ve stejný čas, nejlepší maratonci z Afriky, Asie, Evropy a Ameriky budou spravedlivě rozděleni do šesti týmů. K nim se pak mohou přidat účastníci z řad veřejnosti, každý tým má pro ně připravené bonusy za členství.

A pozor, také další novinky jsou velmi atraktivní. Vítězný tým získá 30 tisíc euro, které se rovnoměrně rozdělí mezi čtyři profesionální atlety, 15 tisíc euro pak dostane zbylých pět týmů. Finanční odměnu dostane také nejlepší účastník Battle of the Teams, který bude součástí vítězného týmu.

Prague International Marathon se uskuteční 7. května, přihlášení a registrace je možná na stránkách RunCzech. Soupisky všech týmů se ladí, stejně jako jména podporovatelů z řad slavných osobností.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

runczech.com muž 31.01.2023 18:13:03

I letos bude probíhat oblíbený projekt Battle of the Teams. Ten má za úkol propojit profesionální běžce s All Runners, tedy s hobby běžci. Nic podobného na žádném jiném závodě neprobíhá. Opět tak bude o vítězství a hlavně o prostředky pro dobročinné účely usilovat šest speciálních týmů.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.